Jump to content

qqrydza

Użytkownicy
 • Content Count

  838
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

130 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2483 profile views
 1. Hej, co z Mazdą? Jak u Ciebie wypadła?
 2. No to teraz będzie. 😉 Ja ostatnio popłynąłem na amerykańskich wojskach.
 3. Są to pierwsze lampy, które nie trafiły od razu do sprzętu. Pomierzyłem, zrobiłem sesję, 🙂 zawinąłem jak świstak w papierki po czym wsadziłem z powrotem do pudełek i odłożyłem na półkę. Może nie mam na to teraz ochoty, może trochę mniej czasu mam na to ale wiem za to, że potraktowałem je podświadomie jako bardzo rzadki artefakt. 😉 Już same pudełka zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Dla nich samych było warto. 😄 Małe lampy w "ogromnych" pudełkach. Nie widziałem wcześniej tych lamp. Ewidentnie biały kruk.
 4. Thomas Edison założył Edison Electric Light Company w 1878 r. Joseph Swan założył Swan United Electric Light Company w 1881 r. W 1882 r. Edison pozwał Swan Company, twierdząc, że naruszono jego patent z 1879 r . Jednak Swan mógł wykazać wcześniejsze badania i publikacje świadczące o własnych osiągnięciach w dziedzinie elektrycznej. Aby uniknąć niepewnych i kosztownych sporów sądowych, obie firmy negocjowały połączenie. W 1883 roku, z połączenia Swan United Electric Company i Edison Electric Light Company, powstała Edison & Swan United Electric Light Company. W 1928 roku firma zos
 5. Wiem ale trochę wprowadza zamieszanie. Marconi może być napisane na skrajnie różnych lampach.
 6. Przepraszam, że się wtrącę ale zaryzykuję i napiszę, że powyższe Marconi to Siemensy. 😉 Wypisz, wymaluj Siemens. 🙂
 7. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  To nie tajemniczość tylko normalne zachowanie. Temat sprzedam/kupię i tyle. Targi, negocjacje, zapewne też inne aspekty doboru lamp pod własny gust itd, itp. odbywają się jak zapewne wiesz, indywidualnie. 🙂 Tyle. P.S. Przeczytałem właśnie info od marsjanina. Wkopię kolegę i wydam, że dopytywał o odniesienie się względem jednych lamp do drugich. 🙂 Na takie dyskusje zapraszam poniżej
 8. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  🙂 Mazda RT - dwanaście I 1,36/1,60 S 1,6/1,8 I 1,24/1,20 S 1.6/1,6 Mazda Mullard- dziesięć I 1,37/1,37 S 1,6/1,6 I 1,96/1,56 S 1.9/1,7 Jeśli chcesz porozmawiać konkretnie na temat to proponuje kontakt telefoniczny. Zachęcam do wejścia. 😀 [Hidden Content] Winyl i lampa. Pozdrawiam.
 9. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  Lamp, o których piszesz nie miałem przyjemności posiadać. Ja bym "pospolite" ECC83 wrzucił do jednego worka. Mam na myśli, że mimo delikatnych różnic, które będą zauważalne w prezentacji dźwięku będziemy obracać się w pewnych granicach. Mamy tu Valvo, Mullard, Philips, TFK itp. Te granice przekraczamy wchodząc w lampy wojskowe o specjalnej konstrukcji i to słychać. Francuskie RT, srebrne i szare Mazdy, TFK 308S, amerykańskie czarne anody w połączeniu z trzema mikami i kwadratowym getterem czyli GE, RCA czy Sylvania. Nie zapominam też o starych Mullardach, Ediswanach czy innych lampach z
 10. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  To klasyczny Mullard z Blackburn. [Hidden Content]
 11. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  Mazda by Mullard Mazda La Radiotechnique. RCA GE 5 star
 12. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  Te Mullardy to nie są lepsze przypadkiem od tfk na zdjęciu? Są tam jakieś numerki wytrawione? Mało widać ale wojskowa produkcja w dodatku z maźniętymi czubkami to moim zdaniem rzadsza znajdka.
 13. [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content]
 14. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  Normalnie. 🙂 Już tyle tu o przeciętniakach się naczytałem, że takie komentarze mnie zasadniczo bawią. Są najzwyczajniej mocno zdewaluowane.
 15. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  Takie Lampy Sylvania mam na sprzedaż. Długie anody, okrągły getter. Oczywiście NOS w oryginalnych pudełkach. Wojskowa specyfikacja. 12AX7WA Określił bym je mianem amerykańskich tfk. Bogato ale z lekkim akcentem na wyższe rejestry. Idealnie nadają się do lekkiego rozjaśnienia przekazu. 500 z przesyłką jak by się ktoś szybko zdecydował. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.