Jump to content

xetras

Użytkownicy+
 • Content Count

  2398
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

352 Bardzo dobry

About xetras

Metody kontaktu

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Hihifrajda przy spójnym klejeniu układanki.
  Czyżby ?:
  "kabel, który zagra inaczej - bardziej zniekształci sygnał. Innej opcji nie ma- grające kable omijać jako nieprzydatne ".
  Szybsze czy wolniejsze?
  (W takim sensie, że bardziej impulsywnie reagujące na energię z innych elementów lub mniej podatne)
  Podchodzę bez uprzedzeń, bo wybór wg gustu.
  <de gustibus est disputandum>
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3368 profile views
 1. xetras

  Audio mity

  Na głośnikach słabizna, w słuchawkach gadanina basu z organami jeszcze w miarę ujdzie. O takie zgranie mi chodziło i to tylko przykład: Tzn. ogólnie słychać, że korpus rezonuje w tym basie. PS. Nie z LP, tylko z PNCD 706 (reedycja) słuchałem.
 2. Większy czarownik 🙂 Osobiście wolę takie podejście, jak u Iana Astbury' ego (The Cult) albo "Iggy Popa" = Jamesa Osterberga (The Stooges). Plant piszczy, a to jakaś manieryczna zaraza 🙂 Hendrix nie piszczał.
 3. xetras

  Audio mity

  #50919 w lepszym stylu: . . Kupione z pakietem dodatków w komplecie. . .Mam duże uszy, noszę okulary, potrzebuję izolacji od otoczenia - takie były wymogi a do tego wygoda była jednym z podstawowych kryteriów, sprowadzałem je w lecie 2015 na zamówienie do sklepu. Więcej w zakładce "Kluby" w temacie o Ultrasone. Dziwne: Skąd hasztag 50911, skoro kolejny byłby 50924 ? Po przeładowaniu strony - zgodnie z porządkiem.
 4. xetras

  Audio mity

  U mnie tak jest od ponad 30 lat, że sam wybieram. Rozstaw bazy stereo też dobierałem do pomieszczenia. Przypadkowo, w którymś temacie, @xajas utwierdził mnie w przekonaniu, że niemal optymalnie mi się udało.
 5. xetras

  Audio mity

  Mam Pro 900i (właściwie ostatnio częściej dziecko używa). Z pakietem dodatków w komplecie. Wyczynowe - tak bym je określił. Duże uszy, okulary, izolacja od otoczenia - wygoda była jednym z podstawowych kryteriów, sprowadzałem je w lecie 2015 na zamówienie . Przyjrzyj się modelowi - Ultrasone Edition 5 Limited - to dopiero heca. ( Napiszę tyle - Surround Logic Plus działa, bo to czysta mechanika. Firma ma na to patent ). Bez obaw - samopoczucie mam w porządku. The Prodigy wreszcie brzmi.
 6. xetras

  Audio mity

  W kwestii formalnej - przykre jest z lat wczesnego stereo, kiedy bas i perkusja, czyli cała sekcja rytmiczna jest zsumowana na jednym kanale, a reszta na drugim, kiedy nie mam opcji zsumowania lewego z prawym. Panorama tak była ustawiana, że teraz to kaszana. Nie zdołam usłyszeć ze środka, bo tylko jeden woofer ( spośród pary ustawianej jako baza stereo ) ma sygnał tego pasma. Z pamięci - debiut Grupy ABC tak był ustereofoniczniony. Złącza (również). Na pewno przecież są inne.
 7. xetras

  Audio mity

  A złącza i montaż ? Dla energetycznych materiał izolacji też może mieć znaczenie. Nie bez przypadku w sieciach LAN Ethernet skrętka UTP i FTP jest konieczna. Jeszcze - drut (solid core) też inaczej przenosi niż linka (stranded). Różne czynniki mogą mieć znaczenie, ale za 'brand' płacą "dopieszczacze", których tak hołubią naciągacze. To 2. strona tej drogiej zabawy, która niekoniecznie musi być tak droga. Warto mieć rozeznanie, za co warto a za co płacić nie warto - i tyle. Po to ten temat jest wart kontynuowania.
 8. xetras

  Ostatnio obejrzane.

  Valerian (2017, reż. Luc Besson) Wizualnie - bajka, jednak trochę mnie nudził. Dialogi i fabuła jednak w komiksie mi lepiej smakują. Ani odrobiny groteski - film cokolwiek monumentalny, gdzieś umknęła lekkość kadru.
 9. Idąc Twoim rozumowaniem raczej dałbym wskazanie na mastery, żeby zmniejszyć wieloznaczność. Tzn. ja bym napisał: "Bez sensu są mastery z jakich są płyty wydawane, publikowane, ..." Rejestracja, nagranie przecież odbywa się przed masteringiem, koniecznym do edycji. _ Czy skrót MS ( czyli imo: Mitte- Seite, lub Midfy- Side, tzn. system stereofonii) oznacza też "master":? Z tego, jak zrozumiałem Twoje intencje, wolisz AB (fazowo natężeniowy, czyli czasowy). Ten MS w czym przeszkadza ? Potencjalnie, ale i tak nie rozumiem, czemu aż tak byłyby znaczące (względem innych cech domowego audio). Z tym końcem rowka, gdzie najmniejsza prędkość liniowa jest, raczej przesadziłeś. (Co do wierności zmian obwiedni sygnału - powołując się na te statystyki, które cytowałeś, spróbuj dotrzeć do firm winylowych od klasyki - im chyba najbardziej by zależało na rzetelnym oddaniu naturalnego brzmienia.)
 10. O, ciekawe. Dzięki. Co do XP: nie ma obaw, bankomaty pewnie jeszcze z tego OS korzystają.
 11. To już Bob budowniczy z warkoczem (Trujillo) lepiej daje na wokalu, ale osobiście mnie rozśmiesza. Hetfieldowe kawałki to i dlatego on je uzupełnia głosem i treścią przy wysyłaniu w świat, ale to żadna rewelacja wokalowa. Co do "najlepszości" Roberta Planta to Morrison znaaacznie go przerasta. Mike Patton - mieści się w głównej 5ce, owszem trzeba go przypominać. Oczywiście również Jim Kerr musi być, Morrisey też, a Marc Almond znacznie przerasta cały nurt pop music ( rock to dla mnie jej podzbiór). Zasadnicza kwestia - czy James Osterberg był ? Też ważny. Czemu z Seattle ? Chodzi o tę z Heart, jak czuję ? Ona z siostrą jest z San Diego - kapela z Vancouver /Seattle i nie rozumiem, czemu taki rozrzut geograficzny.
 12. Dla T e j płyty dawaj dane katalogowe, 60 lat minęło (nawet ponad) i wydań było mnóstwo.
 13. Nini Rosso - "I Successi" (muzyczny pop-art) BMG 7 4321 36209 2 "Perfect" (wiadomo, jak wnikliwie cyzelowany jest to wyrób, aby był ideału najbliższy 🙂 PRCD 1596 Ale jednak dla mnie sucha ( wolę np. Knopflera - "Sailing To Philadelphia" HDCD ) Warner - Mercury 7314 542 546 2
 14. Słuch mam ( sprawdzę to jeszcze w lusterku 🙂 ) Eee tam, mówiły jaskółkiże niedobre są spółki - piszę jako ja, a nie "My". Przecież wspomniałem, że powinny być OK jako przykład do sprawdzenia. Dawno ich nie słuchałem, n a p r a w d ę nie uprzedzam się do żadnego gatunku - grindcore'u tu nie będę podawał, ale Edith Piaf (chyba?) też nie.
 15. xetras

  Audio mity

  Tu nie salon piękności dla jorków albo psie przedszkole (to mocno dochodowa branża, bo ogromna nisza, a popyt wzrasta). Parcie stada" mam w nosie. Takie zjawisko nie istnieje. Piszesz grupowo? PS. Jak już "Boże", to wielką chyba ? Lutowie dla hobbistów temu nie podlega. Nie mnie to oceniać, ale dalsze reagowanie na posty jest bezcelowe. Maniera braku konsekwencji to nie mój styl.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.