Jump to content

xetras

Użytkownicy
 • Content Count

  1637
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

232 Dobry

Metody kontaktu

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Hihifrajda przy spójnym klejeniu układanki.
  Czyżby ?:
  "kabel, który zagra inaczej - bardziej zniekształci sygnał. Innej opcji nie ma- grające kable omijać jako nieprzydatne ".
  Szybsze czy wolniejsze?
  (W takim sensie, że bardziej impulsywnie reagujące na energię z innych elementów lub mniej podatne)
  Podchodzę bez uprzedzeń, bo wybór wg gustu.
  <de gustibus est disputandum>
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2033 profile views
 1. xetras

  Granie z plikow

  Dzięki - miało być "szokujesz" a wyszła literówka, bo słownik z telefonu mi tak dopisał. Z tym Asio miałem problem z ustawieniem latencji w milisekundach oraz 'resolution' czyli 16 24 32 bity i jeszcze 'samplerate' czyli 32 44.1 48 88.2 96kHz do wyboru. Wgrywałem software do kompa , żeby ćwiczyć z zaprogramowanym bitem z komputera i ten wspólny sygnał na piec basowy dalej , ale wyniki były mizerne. Zwłaszcza na słuchawkach. Prócz wspomnianych 'wasapi' i 'asio' jakieś inne sterowniki są używane (bez brania pod uwagę całego świata MIDI i Apple'owych aplikacji) ?
 2. xetras

  Granie z plikow

  To był 'rzut na taśmę' firmy Atari. Całość jako całość się kupy nie trzymało. 💫 Wtedy architektura z użyciem procesorów RISC niemal co sezon (w cyklu wiosna jesień) pozwalała na lepiej słyszalne rezultaty w postaci produktów. Atari i sam Tramiel to wtedy byli ryzykanci z niesprawdzonymi produktami. PC czyli Windy i Mac z OS X przetrwały jako platformy sprzętowe. I również te filozofy od Fedory i takich innych. Ale to już bardziej w obecnym stuleciu i niszowo.[ z wyłączeniem fenomenu Androida].
 3. xetras

  Granie z plikow

  kernel to jądro streaming to strumieniowanie przesył łączenie Łapaczubrzmień, szykujesz niebywale osobliwą megalomanią. Co firma to widocznie inny język. Oby ktoś nie opatentował znaku przestankowego Tytusa, czyli bezmyślnika. Do rzeczy : 'Kernel streaming' to sposób a nie nazwa.
 4. xetras

  Granie z plikow

  93 to jeszcze czasy Falcon 030 Microbox ,znanego potem jako playstation 2 też 16 to 64 bitowego [wg widzimisię se dobierzcie lepsiejszą wersję :] Teksty niby naiwne, a nadal aktualne... niestety. Ano - Panx not ded!
 5. xetras

  Granie z plikow

  Fajowe -przyćmię se zaraz kiepa - wszak to dożynkowy czas -dzięki ! Mimo tego, że sprzed ponad 3 dekad. O czym to temat ¿, bo na pewno nie o kimś z użytkowników.
 6. xetras

  Granie z plikow

  Najkrócej - dystrybucje Open Source GNU/Linuksa operują milionami krótkich programów niezależnych od konkretnej fizycznej platformy sprzętowej. Są swobodne -z ich autorem możesz się skontaktować. W tle robią tylko, co zlecisz. Sam jesteś architektem w sferze cyfrowej. Aha - ten OS jest otwarty a dla lepszego zrozumienia unikam dwujęzyczności, stąd u mnie "linuks", bo polski jest fleksyjny a nie pozycyjny. @file moon: "łapacz brzmienia " uwielbia bufonadę. Pomijam go zwykle milczeniem.
 7. W obu modelach Boenicke nie ma zwrotnicy elektrycznej - akustycznie jest filtrowany zakres pracy poszczególnych przetworników. To precyzyjnie wycięty (niemal jak odlew) kawał stolarki "komputerowej".
 8. Piszę o multimedialności i zgraniu światła i dźwięku. (to takie nie moje odkrycie tego lata). Muzyka przecież potrafi leczyć i ciało i ducha. B durum (czyli na skutek błędów niemieckich średniowiecznych kopistów - w Niemczech Polsce i Czechach - H). W odróżnieniu od B molle - skąd w notacji anglosaskiej b i również nazwa "bemole". (05 z 12) H Centrum energetyczne związane z "rezonansem Schumanna". Kolor żółtozielony (wiosenny) Fala - Theta 2 (04 z 12) Bb (czyli nieużywane- nieistniejące "hes") Gruczoł - trzustka Czakram - splot słoneczny Kolor - żółć Meridian akupunktury i punkt kamertonowy drgań współczulnych - śledziona żołądek Fala (mózgowa) - Theta 1 Dla altówki -skala od 130.81 Hz czyli c3 to jest cytat z książeczek. Filozujesz 🙂 Odkryj w sobie pasję badacza- bądź ciekawy świata. Artykuł pochodzi z majowo-czerwcowego numeru 2-miesięcznika "Nexus"z b.r. PS. Postaram się nie sugerować konkretnych tonacji ani tonik. Tony będą. Wiedza jest w ogromnym stopniu rozproszona- popularyzuję scalanie jej. Istnieje obawa, że po 20 i więcej latach ulegnie zapomnieniu.
 9. Weź mnie nie wnerwiaj. 🙂 Tak na poważnie- oczywiście że większość muzyki (kiedy brzmienie do nas "zagada") płynie środkiem. Z domowego audio trafiły uzupełniająco do reżyserek i te monitorki to zapewne jakiś standard.
 10. Domówki czyli wtedy prywaty były przy bijelo dugme albo Suzi Quattro i Smokie (starszy jestem i jeszcze również 70te lata dobrze kojarzę, ale od czerwca77- festiwal w Opolu z tymi rusztowaniami). Również szał "ściany dźwięku" Electric Light Orchestra był uzależniający. Zeppelini natomiast to nie była moja muza. Dopiero po swoich studiach łykałem stopniowo. Kiedy eksplozja grunge'u się publice znudziła (i przebiło się The Prodigy u mnie na 1. plan )to wtedy uzupełniałem zaległości, jeśli chodzi o lata 70 i 60.
 11. Wokalowe - zapewne tak. To teraz pytanie - czy monitory mają grać "na twarz" czy budować scenę "wgłąb" czyli za nimi (za linią bazy stereo) ? To pierwsze na pewno a to drugie czy jest ich udziałem? Przypuszczam, że wątpię .
 12. Chyba że takie nagrania, których nie łykacie, zabrzmią fenomenalnie, nieziemsko, nadzwyczajnie - wtedy może i tak. Wymienialem te dc10 albo Quested (ostatnio) albo Avatar Audio, bo to jakby mój kierunek , ale słucham i najlepiej mi się myśli, chodząc albo leżąc. Siedzenie lub stanie to dla mnie utrapienie - kwadrans to maksimum. Takich uniwersalnych i komfortowych jak dla siebie nie znalazłem - stąd kierunek na słuchawki 4 lata temu.
 13. W każdym moim poscie przykład podawałem, ale jest to trochę paradoks, że monitory są w zakładce hajend, bo to dość wyczynowy mało relaksujący przekaz. PS. Do swoich porad sam się stosuję, (a nawet odwrotnie albo innymi słowy) - wcześniej je realizuję a dopiero potem to dostrzegam. PPS. Z hajendem monitorowany dźwięk się gryzie - nie czujecie tego ?
 14. Z tego co cytujesz wynika, że jednak wykorzystuje to, co ma w darze i w wyniku forsownego treningu. Jest. Aha- emisję ma. Aha - Jurksztowicz w sopranie emisję też ma. Co do skali nie obchodzi mnie.
 15. Wtrącę się : jak w szkatułce - wewnątrz hifi jest nisza osobistego hiend. Kiedyś dla mnie to był dc10audio Kabuki, ale sam słucham kompletnie innej muzyki.Podobnie miałem przy którychś Graj Pudłach Andrejczuka, kiedy jeszcze był w Sobieskim.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.