Jump to content

xetras

Użytkownicy
 • Content Count

  1824
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

253 Bardzo dobry

Metody kontaktu

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Hihifrajda przy spójnym klejeniu układanki.
  Czyżby ?:
  "kabel, który zagra inaczej - bardziej zniekształci sygnał. Innej opcji nie ma- grające kable omijać jako nieprzydatne ".
  Szybsze czy wolniejsze?
  (W takim sensie, że bardziej impulsywnie reagujące na energię z innych elementów lub mniej podatne)
  Podchodzę bez uprzedzeń, bo wybór wg gustu.
  <de gustibus est disputandum>
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2328 profile views
 1. Zadanie zagadka no. 4 (Juliusz Loranc Wiesław Dymny i Alibabki). Dziwne, że są w rytmie. Takie metrum kompletnie nieużyteczne, ale jakie ?
 2. "Wszyscy jedziemy na tym samym wózku Od strachu uratuje nas tylko defekt muzgu" Wiekopomnik Siwego od wczoraj kręci mną podczas różnych okoliczności. Na różne okazje ten temat pasuje. [Od 12ej 17ego października jakieś wielkie zaparcia na serwerach albo LTE Plus na telefonach. HFE bezobrazkowo szło mi, ale coś z BBSami musiało się dziać]
 3. Rubber Soul to był przełom w kulturze pop. Reszta to jej konsekwencje. Właściwie jednak od 'plastic soul' Rolling Stones'ów. Kulminacja - Sierżant Pieprz. Odnośnie Opackiej później 🙂 Aha. Hahaha:-)
 4. W otwartej przestrzeni (ale to nie będzie monitora dotyczyć) w powietrzu Te podziały na różne rodzaje fal tworzą fizycy, pewnie teoretycy. Zaniecham tych przypuszczalnych domniemanych uogólnień. Faktycznie lepiej o praktycznych sprawach pisać.
 5. Dobrze, że tu jesteś. Aha, dobrze też, że purple2 ze swoimi wykresami nie zagościł w tym wątku . Co do "phase pług" - tak ktoś mi przetłumaczył w sklepie. Tymczasem polska nazwa to nie jest kalka z angielskiego. Dzięki, xajas.
 6. 1 W istocie- uściślenie to przezorność z Twojej strony. 2 O tak, tak! Im już nic nie pomoże. Nie brzmią i nie zabrzmią dobrze. Twórca tak chciał, hehe.
 7. To po co konstruktorzy głośników robią wewnątrz membrany wykładniczej (tak jak u mnie w zwykłych MS 30) nieruchome korektory fazy ? Rozróżnij drgania struny (poprzeczne) od luźnej sprężyny (podłużne) - wzdłuż tej sprężyny od końca do końca. Są kompletnie inne. Te drgania (membrany właściwie, bo nie o strunę mi chodzi) po przejściu do innego ośrodka, czyli powietrza przekształcająvsoę na właściwe drgania (takie które do słuchania już się nadają). Zachodzi to nie bezpośrednio przy głośniku a dopiero dalej. Przypomnę: Kierunek drgań i kierunek rozchodzenia się fali. W powietrzu w pewnej odległości (u mnie to wypada powyżej 1.5 metra) zaczyna się zgadzać. Bliżej - chaos. Wśród monitorów istnieje podział na: bliskiego pola, dalekiego pola, średniego pola. O tym to chyba @przemak będzie więcej wiedział. Skądś on musi wynikać. Tu jeszcze filmik (akustyczna jest płaska ale nie w bezpośrednim sąsiedztwie źródła). Przy źródle drgań dostrzeż chaos:
 8. Dzięki @Фома, że Ty piszesz jako pierwszy. Od razu z ładną gitarką. Dla mnie podział regularny. Kwadrat, tak jak na 4, mi pasuje. Potem przy smyczkach już (może?) inaczej.
 9. Maszyna rytmiczna on-line do ćwiczeń DIY dla samotników : http://www.rinki.net/pekka/monkey/
 10. Oczywiście. Rytm różnicuje dźwięki pod względem ważności. Musi być początek i koniec. Szereg ruchowy porządkuje się tak, jak z krokami podczas chodzenia. Z rytmu widzisz, wyczuwasz, odnajdujesz powtarzalność. To tak pokrótce potocznymi słowy.
 11. Ejże- w konsumenckim audio ,a o tym (prawie) całe forum traktuje, mam dostęp tylko do tego, co na górnym śladzie. Surówkę z próbowni mam na swój prywatny użytek. Bo to przecież surowy ślad, nie poddany probówce. Czyli - po dopisku to zrozumiałe.
 12. Ode mnie 2 z kolei (numerujmy zamieszczane zagadki): Jakie metrum występują w: Deep Purple-Perfect Stranglers Podpowiedż i przebłysk zapodał Filip Jaślar z olśniewającego wiolinowoaltowiolinowego kwartetu MoCarta przy okazji odsłony odnośnie muzyki skomponowanej przez Jerzego Dudusia Matuszkiewicza (to tylko 1 minuta a tyle się dzieje- mistrzostwo montażowo teledyskowe)do czołówki serialowego Hansa Klossa czyli "Stawka większa niż życie". W nią wystarczy się wsłuchać i to powinno wystarczyć do rozpoznania patternach, czyli po naszemu - schematu (domyślnie- rytmicznego). Pozdrawiam zagadkologów, stawkologów , animatorów i organizatorów życia !
 13. Wiedziałem, że ktoś wbije się z zagadkami. Nie od razu trafiam z wyliczeniem, ale próba wyniku będzie. Rytmy złożone i nie t a n e c z n e- na 5, 6, 7, 9, 12 też mam w planach, ale trochę czasu i cierpliwości poproszę. Na 8, 10, 11 to nic sobie nie kojarzę, ale zdarzy się utwór, gdzie co takt jest zmiana metrum.
 14. Dystrybutor : qualitec.pl/ mało aktywny na polskim rynku i od czasu serii Performance na razie brak nowinek. Minęły już czasy, kiedy z nejmem odijo pracownia blisko współpracowała. Pozdrowienia.
 15. Dziwi mnie, czemu takimi wołami piszesz, że analogowy- czy są cyfrowe głośniki ? Co do zniekształceń fazowych z głośników to ogólnie zrozumiałe - tworzą falę poprzeczną. Potrzebna fala podłużna a ta w znacznej względem rozmiarów głośnika odległości jest tworzona w pomieszczeniu. Taka, która kierunek drgań ma równoległy do kierunku rozchodzenia się drgań. Tak jest dla sprężystego i ściśliwego powietrza. W ciałach stałych mamy falę poprzeczną, gdzie kierunek drgań jest prostopadły do kierunku rozchodzenia się fal. Ta pierwsza wynika z tej drugiej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.