Jump to content

xetras

Użytkownicy+
 • Content Count

  3088
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by xetras

 1. xetras

  Polityka

  Mhm, tak. Perswazja - i w niej jako kreatorzy twórcy - i produktu i odbiorców się sprawdzili.Wcześniej nie było zapotrzebowania. Pamiętasz, że w sadze wcale nie chodzi o wiedźmina ani o Yennefer, jak się pozornie wydaje. Przecież są bezpłodni. Literacko mi zarówno opowiadania, jak i komiks pasują i dlatego cieszy mnie również multimedialny sukces poza naszym poletkiem. Dzięki za link do filmu - oglądam sobie.
 2. xetras

  Polityka

  Tu potrzeba inżynierów interdyscyplinarnych, a zespołowa praca (projektowa, wykonawcza) u nas raczej mało jest ogarnięta. Tu masz rację. Szkolnictwo zawodowe też leży - za to przerost filozofów i kapłanów misjonarzy. Tak już jest. Wyżej ch^^^a nie podskoczysz. Wynalazek motoru elektrycznego typu Falectra to jedynie hobbistyczny prototyp bez wsparcia montażowego. Ale przecież np. TCL ma montownię telewizorów pod Żyrardowem.
 3. xetras

  Polityka

  Nie tylko to. Oszczędność, powściągliwość - buchalteria domowa. Inna kultura. U nas zbyt przesadna. Tam - akuratna. Z pokolenia na pokolenie ten rozwój następuje. My za to finezyjni i niestandardowi - co niestety jest mało polityczne, ale daje rozmaitość w zabawie. Nigdy nie wiadomo, czego się po nas spodziewać. Język mamy przebogaty, co docenił szwedzki kucharz : [Hidden Content] Wielgusa wywalili (tzn. niby się zrzekł prymasa). To poza tematem, ale wierni czasem porzucają szamana. Dla niego wtedy to klęska. I tu i tam.
 4. xetras

  Polityka

  Szkoda na to czasu - jeszcze jedno: The Witcher został dość skutecznie wypromowany przez CDProject. Co do informatyków - już 35 lat temu emigrowali. Tam, gdzie również i lekarze i pielęgniarki i opiekunki ... ZUS musi paść, a Czaskoski niech se eugenikę uskutecznia w stolicy. Zwolni to mieszkania dla nowo przybyłych. Już ma wieloletnią praktykę.
 5. xetras

  Polityka

  W Ameryce raczej apple'owskich os-ów się używa a nie pecetowych. Tak mniemam, bo modniejsze.
 6. xetras

  Polityka

  Czyli - pitolisz bez ładu i składu - @janunio. Każdy s a m o d z i e l n i e dokonuje wyboru. Chyba że sugestii ulega, ale tym się nie przejmuję, co kogo boli.
 7. xetras

  Polityka

  William jest miliarderem w 4 pokoleniu. Ma piniundz, żeby kupić program. Polskie distro na bazie GNU są. Norweska Opera bazuje we Wrocławiu. Miliardy od Gatesa płyną tu. Wolne oprogramowanie praktycznie przewodzi technologicznie innym. Ma własne szybsze i stabilniejsze efekty.
 8. xetras

  Polityka

  Religia to łączenie. Złudzenia to tylko część zagadnienia, ale wcale nieprawdziwa. Do wiary nie jest konieczna religia. Co innego , np. łaska. A na to wpływu nie masz. Tyle i aż tyle.
 9. xetras

  Polityka

  Ale ten Berlin Brandenburg stale mnie dziwi - czy terminale o planowanej docelowej przepustowości 38 mln podróżnych (obecnie chyba zbyt wiele) to piramidalny nonsens ? Dlatego CPK - port Baranów mimo wszystko może sfinalizować się jednak wcześniej. Berlińczycy chyba nie chcą tego lotniska.
 10. xetras

  Polityka

  Czaskoski lata z portu lotniczego Berlin Brandenburg (Schönefeld) imieniem Willly'ego Brandta i to wystarcza za rekomendację.
 11. xetras

  Polityka

  Ci, co wiedzą o polskich kompleksach.
 12. xetras

  Polityka

  Co do @Klapa747 i "wszędzie tam, gdzie można zarobić w sektorze publicznym, samorządowym, siedzą niemieckie spółki. I dobrze o tym wiesz. Przykład pierwsze z brzegu: [Hidden Content] " Tamte wypowiedzenia umowy o pracę z 2015 roku zostały wstrzymane. Ale były. PS. Firma tego nie ujawni - ( bo klauzula poufności ) - ja lojalny nie muszę być.
 13. xetras

  Polityka

  Przed wejściem na plac budowy - każdy , a co do magazynu - wyrywkowo alkomat był w użyciu, a przy uzasadnionym podejrzeniu kierownik zmiany nie dopuszcza do pracy, albo wysyła, żeby się przebierał pakował i nie wracał. Tak było od 2013 tam, gdzie byłem. Przecież kierownik (nad 20- 40 pracownikami) odpowiada za całą zmianę. I wewnętrznie w firmie i przed np. celnikami, ratownikami, strażakami oraz (co nie było nigdy potrzebne) policjantami.
 14. Znasz się na biologii pasożytów ? Ciekawi mnie popularność tego wyrażenia. (Larwalne chwilowe stadium motylicy wątrobowej skutkującej marskością).
 15. Faktycznie - były 19 i 38 (pomyłka z mojej strony) dla szpulowych w ówczesnym domowym HiFi. Zapomniało mi się, dzięki za uściślenie.
 16. Nie bądźmy anachroniczni, please. Schematów z antyku, czyli starożytności nie warto stosować. Wtedy cierpienie było głupotą, chrześcijaństwo dokonało gloryfikacji cierpienia, bólu, śmierci. Czy potrzebnie, czy nie to już inny problem. Coś takiego jak szczęście w umartwianiu się - czy to ma sens ? Dla chrześcijan tak. Nie bądźmy anachroniczni, please. Schematów z antyku, czyli starożytności nie warto stosować. Wtedy cierpienie było głupotą, chrześcijaństwo dokonało gloryfikacji cierpienia, bólu, śmierci. Czy potrzebnie, czy nie to już inny problem. Coś takiego jak szczęście w umartwianiu się - czy to ma sens ? Dla chrześcijan tak.
 17. Chyba się odepnę od netu do piątku, bo Kaczyński wkracza do Trwam i Maryja... Nie wiadomo, czym to grozi 🙂 [Hidden Content] Pisałem gdzieś, że chce rządzić zbiorowym sumieniem zamiast kleru. Dlatego tak się rzucili w 2006 na Wielgusa. Ostra nagonka z wielu stron może zaistnieć: [Hidden Content] Póki krzywd się nie wyrówna, to bagaż przeszłości nie pozwala na bycie sobą. Wtedy faktycznie jest się w niewoli. Przykład biskupa Stanisława Wielgusa jest dość wymowny, bo nie wystarcza być porządnym , ale trzeba się przestać wywyższać. Traktujmy się po partnersku. Każdy tak może - wystarczy chcieć. Pozdrawiam. @argus , dzięki za te sążniste wyliczanki. Konkordat Rzeczpospolita/SCV oczywiście należy wypowiedzieć , bo władza cywilna powinna być samodzielna.
 18. xetras

  Polityka

  Upraszam się o niezaglądanie mi do garnka. Moja ziemia jest moja, twoja - twoja , a nasza ma być wspólna. Obcy mają nie być obcy. Naszość - ma mieć świeże jaja. Takie hasła mam. Pora na 3. piwko.
 19. xetras

  Polityka

  Owszem, logiczne, ale przecież chodzi nie o to, aby tu komplikować. Kiedy ten VAT będzie 15% albo 10% ?
 20. xetras

  Polityka

  Przyłączam się. Ponad godzina to za wiele. Szkoda czasu.
 21. xetras

  Polityka

  Taki target. Sam już to zrobiłeś, czy dopiero się pakujesz ? Ja nie mogę.
 22. xetras

  Polityka

  Nie zatrzymują dowodu przestępstwa ? Kolejny etap (ewentualny) to wstrzymanie handlu z ChRL. To wstępny etap do tego, aby bierna Federacja Rosyjska dyplomatycznie się rozwinęła, bo i tak to nastąpi.
 23. xetras

  Polityka

  Duda z Warszawy nie jest, taki cwany.
 24. xetras

  Polityka

  Które ? Ta pani tak usypia, że nie nadążę - wolę Margolcię - przy niej nie da się usnąć.
 25. Chromu nie lubiłem, ale mniej zużywały się odnośnie wysokich tonów. Na żelazowych zawsze mi ich brakowało, ale z kolei "twardziej" grały. Chromy jakieś "miętkie" były - dół zdecydowanie lepszy na żelazowych. Metalowych mam niewiele, ale kiedy za ostro dyski CD mi grały zgrywałem je sobie na taśmę i było znacznie przyjemniej ( na droższych, cięższych - metalowych). Najlepiej (jakościowo) jest oczywiście na dużych szpulowcach z prędkością 18 cm/s, ale to tylko u znajomego zdarzało mi się usłyszeć. Tyle że taki sprzęt wyklucza mobilność, a o tym jest temat. Zapis szeregowy jest cokolwiek niewygodny wg obecnych standardów. Chyba że ktoś się uprze i tak lubi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.