Jump to content

moto hi-fi

Użytkownicy
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

271 profile views
 1. moto hi-fi

  Potrzebuję ...

  Kupię kondensator Elna Silmic 220uF/100V
 2. Kupię kondensator Elna Silmic II 220uF/100V
 3. moto hi-fi

  300b-gm70

  Widzę że macie dość jednoznaczny pogląd na jedno lampowy driver. Maciek czy mógłbyś wkleić swoją konstrukcję w wersji sprawdzonej i działającej. Przy 300B raczej bym pozostał , mam kolumny 99dB i nie widzę potrzeby budowy wzmacniacza na Gm70.
 4. moto hi-fi

  300b-gm70

  Chciałbym wykonać konstrukcję wzmacniacza (do porównań) na 300b. Założenia : - konstrukcja z pojedyńczym driverem - lampa bezpośrednio żarzona np. EML 20B lub inna - obciążenie drivera = dławik anodowy Na podobnej zasadzie były na forum opisywane konstrukcje z lampą GM70. Może ktoś z uczestników tego projektu pomoże w odpowiedzi i podpowiedzi czy EML 20B będzie odpowiednim wyborem przy założeniu pasywnego regulatora głośności i zastosowaniu 300B.
 5. moto hi-fi

  300b

  Kupię parkę EML 300 Mesch lub XLS Emision Labs
 6. Szczerze powiedziawszy to wolał bym nie przeprowadzać takich eksperymentów pod tytułem wybuchnie czy nie wybuchnie.
 7. Na kondensatorze mam tylko 400VAC . I raczej jest to kondensator do zastosowań audio.
 8. Witam na forum jest zawsze dużo fachowców więc na pewno pomożecie. Mam kondensatory Jantzen 100u/400 VAC . Nie są to elektrolity. Chciałbym je użyć do wygładzenia napięcia za dwu połówkowym prostownikiem lampowym + dławik 10H. Na obudowie jest podane tylko napięcie zmienne 400VAC. Na jakie maksymalnie napięcie stałe może być zasilacz w układzie jak wyżej ?
 9. Witam do sprzedania klon Naim NAP 140 z Ebay cena 200,00zł + koszty wysyłki Tranzystory SanKen
 10. moto hi-fi

  Potrzebuję ...

  Mam gotowy Klon NAP140 . Patrz w dziale kostki do wzięcia Nr.22933
 11. Witam do sprzedania klon Naim NAP 140 z Ebay cena 200,00zł + koszty wysyłki Tranzystory SanKen
 12. Bezpośrednio z Audio Note Kit Canada
 13. Witam po przerwie Kit1 Audio Note jest już u mnie. No może nie cały i nie ta wersja którą zamówiłem ale jest. Dlaczego nie cały - gdyż w przesyłce nie było paru drobiazgów jak : - lamp 300B - kondensatorów sprzęgających - trafa od innej wersji wzmacniacz niż ta którą zamówiłem - płyta czołowa inna niż ta którą zamówiłem - czas dostawy zamiast max 3tygodnie wydłużył się do 9ciu tygodni Po prostu ręce mi opadły. A z dobrych wiadomości - właściciel obiecał że trafa które pomyłkowo przesłał mogę sobie zatrzymać a on przyśle jeszcze raz odpowiednie + kondensatory i płytę czołową. Na razie czekam na te elementy. Oj ciężkie jest życie miłośników dobrego dźwięku DIY
 14. Sun Audio również brałem pod uwagę. Cena jeszcze wyższa a czy w konsekwencji wyższa jakość - być może. Coś trzeba wybrać. Trafa Audio Note już nie są dostępne jako elementy . Trafa Tamura z pewnością super ale cena również bardzo wysoka. Podtrzymuje tezę że najtaniej jest kupić dobre urządzenie i je ewentualnie ulepszać małymi krokami nie siląc się od razu na pracę od podstaw. Pracowałem kiedyś w biurze konstrukcyjnym i wiem że na produkt finalny składa się masa pracy której potem nie widać. Dlatego tak łatwo twierdzić że to parę części i już mamy wspaniałe urządzenie. I jak tanio nam to wyszło.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.