Jump to content

pociej

Użytkownicy
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

288 profile views
 1. pociej

  cd do 1000zł

  Przejrzałem sobie trochę ostatnich stron z myślą wybrania taniego CD'ka na początek ale wrócił inny pomysł i liczę że ktoś mi pomoże. Jako że używam DAC'a i mam w nim wolne wejście coaxialne to pomyślałem o zmieniarce na 5 płyt z wyjściem cyfrowym aby robiła jedynie za transport. Znajdzie się coś sensownego? Jakieś propozycje? (im tańsze tym lepsze)
 2. Przepraszam że się wtrącę ale czy dla laika jest to słyszalne? Czy przykłady z Wikipedii są dobre czy podrzucicie jakiś tytuł gdzie łatwo to usłyszeć? Rozumiem że dotyczy to zarówno mediów fizycznych (CD) jak i cyfrowych (pliki) oraz przełączenie DAC w tryb z regulacją głośności nic nie da bo obciętych wierzchołków przecież się nie odzyska, dynamika została zmniejszona permanentnie, racja?
 3. Fajny test, dzięki! A możesz powiedzieć czy rzeczona końcówka była przystosowana do pracy w sieci 110V/230V czy jedynie 230V?
 4. W tym przedziale jest jeszcze parę ciekawych wzmacniaczy których jak dotąd nie przytoczono, może ktoś je porówna do reszty z tematu? Creek Evolution 50A, Primare I22, Arcam A29.
 5. Dzięki, napiszę do nich zapytanie jak dostanę numer seryjny. W międzyczasie znalazłem dwa zdjęcia przedstawiające końcówkę ale z różnymi tyłami, czy któryś posiadacz może napisać która z nich to wersja SE bądź starsza zależnie co posiada? https://sklep.rms.pl/img/product_media/24001-25000/AMse_Face_arriereok(2).jpg https://www.iacono.fr/boutique/images_produits/atoll-am100-argent-rear-z-c55.jpg
 6. Hej Jak odróżnić końcówkę AM100 od AM100se? (brak faktury, pudła, instrukcji itp. po czym można by łatwo wywnioskować)
 7. Dzięki, przyjrzę się ich ofercie. Macie może porównanie z Primare I32, Vincentami hybrydowymi (227, 237) bądź Atollem 100, 200 (integra bądź sama końcówka)? Dzięki za sugestię. Na mniejszy bądź większy rabat liczę, oczywiście nie chcę płacić ceny katalogowej. Niemniej jednak kwoty które podajesz są bardzo niskie, ciekaw jestem czy mi uda się utargować podobny procent...
 8. Jakaś konkretna propozycja? Ja natomiast zabieram się za lekturę odnośnie tych konstrukcji... Niestety SV-237 oraz lampa mają ceny raczej nie do zaakceptowania przeze mnie. Co do odsłuchu to chętnie bym skorzystał gdyż widzę że większość interesujących modeli jest dostępna ale mam do Was parę godzin i nie wiem czy zdecyduję się na podróż, obecnie chciałbym dobrze wybrać "w ciemno". Chętnie usłyszę po parę słów odnośnie moich propozycji i ew. Waszych w okolicy 6000 zł. Niemniej jednak sądzę że nie jest to zmiana o 180 stopni, prawda? Większa kontrolna na pewno na plus, liczę że objętościowo nie jest gorzej. Co do średniego pasma to znaczy że jest większa separacja dźwięków czy też mniejsza szczegółowość? No i nie jestem z Poznania a w lokalnym salonie nie ma dostępnego C388...
 9. Hej Mój obecny wzmacniacz jest na wykończeniu więc zmuszony jestem wybrać następcę. Kolumny to Paradigm Monitor 7 v7. Źródła cyfrowe, DAC to Matrix Mini-i Pro 2 (oparty na ESS SABRE Ultra ES9016S). Obecnie posiadam Vincenta SV-233 (tą nowszą wersję), ogólnie jestem z niego zadowolony, podoba mi się dźwięk, poniekąd jego aparycja, jedyną wadą dla mnie jest brak wyłączania z pilota. Poprzednio miałem NAD C326BEE też ładnie grał ale Vincent ze swoją mocą wniósł polepszenie. Przelotnie używałem też 2 wzmacniaczy w trybie mono (Matrix Mini-i AMP) opartych na ICEpower 125ASX2 (250W/na kanał 8Ω). Dźwięk bardzo mi się podobał, na plus w stosunku do Vincenta ale musiałem się z nimi pożegnać. Moje dotychczasowe doświadczenia wskazują że dobrze mi gra wzmacniacz o dużej mocy, choć przeważnie dźwięk mam ustawiony dość cicho bądź średniogłośno a np. Vincent zyskuje z głośnością co mi trochę przeszkadza. Zwracałem też uwagę ma słabsze mocowo wzmacniacze pracujące w klasie A (20-30W) ale nigdy ich nie słuchałem. Teraz mam zagwozdkę czy szukać czegoś mocnego, Vincent daje do 200W/kanał, Mini-i AMP zapewniał do 250W/kanał, ale bardziej klasycznie w klasie AB z toroidem czy też coś w klasie D czy też zwrócić uwagę na hybrydy i małe wzmacniacze klasy A. Standardowo pewnie skończy się na wybraniu jednego i zakupu w ciemno także chciałbym aby był to zakup udany na tyle ile to możliwe. Obecnie mam na oku nowego NAD C388, Vincent SV-227, Primare I32 oraz Roksan Kandy K3. NAD wygląda fajnie ale zapłacę w nim za DAC którego nie użyje. 150W/kanał w klasie D, o ile nie zaszły poważnie zmiany to dźwięk NAD'a powinien mi się spodobać. Vincent pewnie zagra podobnie do mojego co mi się podoba ale dochodzi wymiana lamp i najmniejsza moc (100W/kanał) z tej czwórki (ale za to to klasa AB i zasilacz toroidalny). Primare I32 to najnowszy typ, zaraz wychodzi nowszy model, I35 (za jedyne 4500€, podziękuję), więc ten można kupić taniej niż zwykle. Przyzwoita moc w klasie D (120W/kanał) no i dobrze wygląda opcja MM30 która z czasem mogłaby dobrze zastąpić by mój obecny DAC. Prócz tego bardzo podoba mi się jego wygląd oraz pełne sterowanie z pilota. No i na końcu Roksan, niezła moc (140W/kanał), klasa AB, zasilacz toroidalny. Roksan jakoś mnie ciekawi jeszcze od czasów modelu K2. Dzięki jeśli ktoś doczytał do końca i liczę że coś dorzuci od siebie, czy to doświadczenia, spostrzeżenia czy też inną poradę/sugestię.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.