Jump to content

Andrzej Ł

Użytkownicy
 • Content Count

  286
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1787 profile views
 1. W teorii wygląda to tak. Nie analizowałem Twoich konkretnych klocków. Wzmacniacz stereo powinien mieć możliwość przełączenia go w tryb końcówki mocy - najlepiej z pozycji panela frontowego lub pilota. Do wzmacniacza stereo podłączasz głośniki frontowe. Pre-out front z amplitunera KD podłączasz we wzmacniaczu stereo w main in, direct in, zależy od producenta jak to nazwał, generalnie na końcówkę mocy we wzmacniaczu stereo. Jak słuchasz stereo, używasz wzmacniacza stereo jako standardowej integry. Jak chcesz załączyć KD, wówczas przełączasz wzmacniacz stereo w tryb końcówki mocy, włączasz amplituner KD i wszystko ma hulać. W tym trybie regulację głośności masz z amplitunera KD.
 2. Delphinusy i za mało góry???. To raczej niemożliwe. Powiedziałbym, że one mają wręcz podkręcone skrajne pasma. Miałem je dłuższy czas, grały z ASR Emitterem i góry nigdy nie było za mało.
 3. Ok. Dzięki. Coś robiłeś u nich może?
 4. Nie znam się na tym i łap nie będę wsadzał. Szkoda takiego rodzynka zmarnować. Bo naprawdę z zewnątrz wygląda jak nowy. Myślę, że ciężko taki drugi znaleźć. Pewnie potrzebuje dobrej konserwacji i czyszczenia, pewnie wymiany pasków i rolek, długo był nieużywany. Bo generalnie działać mechanicznie działa, odtwarza, przewija tylko ma problemy z nagrywaniem, przy czym sygnał do nagrywania przychodzi. Ale jak pisałem wyżej, mam plan go wysłać do Phono-service.de, no chyba, że znajdę u nas kogoś godnego zaufania. Temat nie jest pilny więc jeszcze trochę poszukam. Ale dzięki za poradę. A w ogóle to chyba Ty się zajmujesz jakimś modyfikacjami - a naprawami także? Miałeś może kiedyś okazję naprawiać coś z Nakamichi. Z tego co się orientuję to mechanizm w tym 480Z był też w innych modelach np. ZX-7
 5. Widzę, że u kolegi to taki styl, żeby wkładać w usta słowa, których nikt nie wypowiedział. Generalnie na głupkowate wypowiedzi staram się odpowiadać, ale skoro temat został już zaśmiecony... Stwierdziłem tylko, że w sprzęt warty kilka-kilkanaście tysięcy (mowa o Dragonie, żeby było dla niektórych jasne) warto wsadzić w serwis nawet te 4000zł, o których pisał Rochu. Natomiast w tańszym sprzęcie trzeba zachować zdrowy rozsądek. Kupowanie vintage, to zawsze pewne ryzyko, które podjąłem. Ten konkretny magnetofon kupiłem za 900zł, tylko ze względu na stan wizualny - jak nowy. Uważam, że kwota do ok. 1500zł za serwis takiego sprzętu to maks co wydaje się logiczne. I tyle jestem w stanie wydać. Dzięki koledze Rochu, wszedłem już w kontakt z Phono-service.de. Dostałem info zwrotne, że koszty za diagnozę to: 45 Euro + koszty wysyłki. Jeśli zdecyduję się na naprawę, koszt diagnozy wchodzi w koszt naprawy. Zapewne magnetofon pojedzie i zobaczymy co mu dolega. Jak koszty będą kosmiczne pójdzie do kosza, jak logiczne to naprawimy. Tak więc kolego tomek7776, nie chcę, jak widzisz, naprawiać za 100zł i zanim zaczniesz kogoś oceniać i krytykować chwilę wstrzymaj emocje. Temat na tę chwilę uważam za zamknięty. Jeszcze raz dzięki Rochu za kontakty.
 6. A kto tu i do kogo ma pretensję? Chyba jest problem u kolegi z czytaniem ze zrozumieniem. Jak nie masz nic mądrego do napisania, to po prostu nie pisz.
 7. No tak, tylko w Dragonie jest o co walczyć. A 480Z to model za kilka stówek. OK. Przemyślę temat.
 8. No właśnie. Nigdzie nie mogę namierzyć jakiegoś kontaktu do tego Norman'a van Wijnen Chyba spróbuje złapać kontakt z tym phono-service w Niemczech. Zorientuję się czy to w ogóle ma sens. Wszak to tani model i żeby się nie okazało, że będę musiał potroić jego wartość. W każdym razie dzięki za info
 9. OK. Dzięki. Rozumiem, że Holandia to byłby najlepszy wybór? A coś u nas. Czy bez szans.
 10. Witam Poszukuję sprawdzonego serwisu do magnetofonu Nakamichi. Trafił mi się, może nie wysoki model, ale w perfekcyjnym stanie wizualnym magnetofon 480Z. Ma kilka bolączek technicznych i potrzebuje serwisu. Będę wdzięczny za podpowiedź. Tylko zależy mi na serwisie, który wie co robi i nie będzie się uczyć na moim egzemplarzu. No i przy okazji nie zniszczy go z zewnątrz.
 11. Witam Poszukuję sprawdzonego serwisu, który podjąłby się przeglądu 480Z. Trafił mi się rodzynek w stanie zewnętrznym jak nowy i wygląda też na to, że nie grzebany w środku. Tylko teraz potrzebuję serwisu, który zrobi mu przegląd, no i nie zepsuje przy okazji.
 12. SUPRA dual gotowy lub do konfekcji
 13. Mam do sprzedania dwie pary Tellurium Q Blue. Może takie cię zainteresują. Jak jesteś zainteresowany pisz na priv.
 14. Tak, Arie 948 są dość trudne do wysterowania, potrzebują dużo prądu, wówczas pokazują swoje prawdziwe oblicze. Oczywiście zagrają ze wszystkim, ale nie o to w tej zabawie chodzi. Jak chcesz fajnie brzmiące głośniki, ale wg mnie nieco "łatwiejsze" rozważ polskie Audio Academy Hyperion IV. Słuchałem ich właśnie z tym vickiem, którego posiadasz. Dla mnie osobiście dźwięk petarda. Podpytaj Q21, myślę, że mają takie połączenie raczej opanowane.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.