Jump to content

burz

Użytkownicy
 • Content Count

  1713
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

209 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W zasadzie co tu pisać? Kabel pochodzi z referencyjnej serii Profigold OxyPure. Bardzo solidnie i precyzyjnie wykonany. Metalowe zakręcane wtyki - chromowane. Pozłacane 24 karatowym złotem piny. Bardzo wysokiej jakości przewodnik: Pure OCC o czystości 99.9997 % Łączenie żył poprzez zaciśnięcie, a nie lutowanie (lepszy kontakt). Podwójnie ekranowany izolacja: Cellular PE. Pokryty trwałym elastycznym nylonem. Mówiąc krótko: świetnie wykonany i dobrze brzmiący cyfrowy kabelek za niewielkie pieniądze. Pierwszy właściciel.
 2. tak właśnie bym chciał, bo różnica to ok. 200 zł (bo mniejsze mogę kupić taniej) - ale też nie chcę żydzić, 😉 jeśli ma się to odbić na efektach...
 3. Jeszcze pytanie o głośniki (jak już wspominałem, focala). Czy w mojej konfiguracji wystarczą IC105, czy powinienem celować w nieco większe i mocniejsze IC106? Różnice: 105 - Głośnik nisko-średniotonowy 5", - pasmo przenoszenia: 65Hz - 20kHz (+/- 3dB), - zalecana moc wzmacniacza: 25-100W, - średnica 200mm, 106 - Głośnik nisko-średniotonowy 6,5", - pasmo przenoszenia: 60Hz - 20kHz (+/- 3dB), - zalecana moc wzmacniacza: 25-120W, - średnica 243mm.
 4. Będzie tak. Ze względu na perspektywę wydaje się, że głośnik wysunięty za bardzo do przodu, ale w realu jest ok 😉
 5. Od końca. Zbliżone sonicznie do frontów - dlatego chcę kupić instalacyjne focale 😉 Ciągnie mnie do wariantu C... Wiesz, te kolana powtarzane jak mantra wchodzą do głowy... Czyli jak by nie liczył, to wariant A 😉 Dzięki Warm Hoxton. I pozostałym chłopakom też. Ale kontynuacja dyskusji mile widziana.
 6. Czyli optymalny wariant B z możliwością przesunięcia do C? Ten opuszczony fragment mojego sufitu jest na wysokości 230 cm. Gwizdki frontów mam na wysokości 101 cm, natomiast atmosowe byłyby prawie na linii frontów (15 cm do środka). Do kompletu: boczne na wysokości 155 cm nad podłogą, tylne 215 cm.
 7. Przymierzam się powoli do ATMOSA, bo mam taką możliwość bez konieczności większej demolki – podwieszany sufit 😉 Problem jest taki, że nie będę mógł eksperymentować, tylko wyciąć jedną dziurę (znaczy, dwie, bo sufitowe głośniki będą dwa) raz a dobrze. Pokazuję, jakie mam możliwości. Gruba żółta pionowa linia, od której obliczam odległości, to punkt odsłuchu (uszy siedzącego), a te 50 cm w podstawie – długość siedziska kanapy od tego punktu 😉 Możliwości montażu prawego głośnika na suficie (lewy to oczywiście lustrzane odbicie) są trzy: A, B i C. Ze względów praktycznych wolałbym nie używać punktu B, bo jest tam oprawa lampy – jeśli jednak według praktyków to właśnie najlepsze miejsce, posłucham się i lampę przesunę;) Jak widać, punkt C można też przesunąć do przodu, myślę, że o około 20 cm (estetyka, wypadnie pomiędzy dwiema oprawami). Według mojej skromnej wiedzy najlepszy efekt powinien być w punkcie C. Co Wy na to? Jeszcze dla jasności, planuję kupić głośniki instalacyjne Focala z odwróconą kopułką.
 8. hmm... włącz skaler, przestaw na 1080 i potem skaler wyłącz...
 9. właśnie dlatego ma być włączona 😉
 10. A dawno dawno temu, żeby było po taniości, audio robiono w Japonii 😉
 11. Wejdź w menu/video/ustawienia wyjścia - włącz konwersję video, wyłącz skaler/ip.
 12. Problem drugiej strefy rozwiązany - okazało się, że drugiej strefy nie potrzebuję. Otóż mój blu-ray może jednak na obu wyjściach HDMI dawać obraz i dźwięk 😉 Problem wynikł, bo po podpięciu nowego amplitunera (na starym dźwięk miałem przez coaxial) na jednym z wyjść nie stykał wtyk od HDMI. Uff 😉
 13. link do polskiej instrukcji do sr5013 podałem na poprzedniej stronie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.