Jump to content

burz

Użytkownicy
 • Content Count

  1903
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

319 Bardzo dobry

1 Follower

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wygląda na to, że będę kupował nowy cd (Denon jest w serwisie i spodziewam się zwrotu pieniędzy) - wybór to marantz CD6006. Możecie dać namiary na sklep z dobrą ceną na ten odtwarzacz?
 2. Jeszcze uwaga techniczna odnośnie monitorów, na których wyświetlacie powyższe obrazki (mój jest skalibrowany) - jeżeli będą ustawione za ciemno, gwiazdy zleją się z tłem, ale nie, to nie OLED 😉 Te plansze może komuś pomogą ustawić monitor w miarę prawidłowo: Plansza jasność (poziom czerni): należy dobrać taką jasność, żeby dolne pole drugie od lewej było minimalnie jaśniejsze od tła. Plansza kontrast: Najjaśniejsze dolne pola powinny być rozróżnialne, pierwsze z prawej minimalnie ciemniejsze od tła (na poziomie zlewania się).
 3. Drugi to nowy serial na Netfliksie, nie oglądałem, zapodałem tylko do zdjęcia: A tu zamówione zdjęcia z Grawitacji:
 4. Kolega @Bali79 chciał obraz bez szczegółów. Na takim kadrze to właśnie przy podświetlaniu strefowym będzie świetnie widać, czy pasy czarne są... czarne, czy nierównomiernie szare. Oczywiście zakładając, że robisz zdjęcie ekranu aparatem w manualu 😉 Ale według życzenia, zrobię te gwiazdy z Grawitacji - wieczorkiem.
 5. W HDR przy 100 proc. jasności i w ciemnym pokoju?
 6. W ciemności tv nie oglądam, ale proszę: A tu film w HDR - pasy już dobrze widać (w ciemności oglądanie filmów w HDR jest jednak mało komfortowe, oczy bolą):
 7. Dokładnie tak 😉 Przed chwilą oglądałem i wrzucam na gorąco przykład:
 8. Przy jakim układzie? Mam sony xe9005 i pasy w filmach nie odróżniają się od czarnej ramki tv (wieczór-noc, lekkie oświetlenie w pokoju, tv na wprost widza). Chciałbym mieć taki obraz z projektora 😉
 9. Sony, które już ci wskazywałem - tylko w rozmiarze 75" 😉
 10. Nie chodzi o lubienie, tylko profil kinowy jest zazwyczaj najbliższy referencji. Tryb sklepowy -- żeby wejść lub wyjść, trzeba zresetować odbiornik i gdy startuje na czysto, jest możliwość wyboru: tryb sklepowy lub domowy. Przynajmniej tak było w tv, które mam (sony) lub oglądałem.
 11. Ale przed odpaleniem swojego materiału z USB (o ile sprzedawca pozwoli) koniecznie przestawić telewizory z trybu sklepowego na domowy profil kinowy (a tego sprzedawca zrobić raczej nie pozwoli).
 12. Czyli, jak sądzę, mimo bardziej topornego z wyglądu uchwytu kolba do grotów T12 będzie wygodniejsza, bo grot mniej wystaje? Myślę nad uzupełnieniem swojej wysłużonej transformatorówki (kultowa zielona Sp-nia Pracy Technika z Łodzi).
 13. Byłoby miło gdybyś wyłączył w telefonie sygnaturkę z czego wysłałeś przy użyciu czego 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.