Jump to content

burz

Użytkownicy
 • Content Count

  1617
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

169 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A jak często (procentowo do całości) oglądasz kanały informacyjne typu TVN24?
 2. Byłem, nic nie kupiłem (znaczy kupiłem, ale potem w sochaczewskim empiku DP "Made in Japan") - stan płyt średni, ceny zawstydzająco wysokie 😉
 3. Nie wiem, co to jest warte, ale powtarzam za tusochaczew.pl: Socho Winyl Zaprasza! 13 kwietnia to data ważna dla wszystkich fanów muzyki. Tego dnia na całym świecie świętowany jest Record Store Day. Tego dnia w sklepach płytowych można nabyć płyty winylowe wydawane przez wytwórnie specjalnie na tą okazję . W Sochaczewie tego dnia również świętujemy, po swojemu. Winylowa giełda w naszym mieście to efekt współpracy wielkich fanów „czarnej płyty”, Roberta Niemiry, niegdyś właściciela sklepu muzycznego, funkcjonującego w latach 1994-2007, który wspólnie z Pawłem Kobkiem, fanem muzyki i kolekcjonerem płyt powołali do życia zupełnie nowy projekt, „Socho Winyl”. Na sochaczewskiej giełdzie będzie można przeglądać w ponad 2000 płyt z lat 60-70-80, ale również nowości. Muzycznie: od muzyki filmowej, rocka, soulu, bluesa, po różne odmiany metalu, alternatywy, nowej fali, punka, czy nawet hip hop i pop. Będzie można kupić, obejrzeć i posłuchać muzyki z czarnej płyty. Impreza ta będzie też przetarciem szlaku nowego sklepu z winylami w Sochaczewie („Socho Winyl). Sklep wystartuje najprawdopodobniej jeszcze pod koniec wakacji. Więcej info wkrótce! Godz. 10-15 Miejsce: Sochaczew, ul. Warszawska 36 Wstęp Wolny
 4. Oto jeden z tych "dowodów": Cenzura filmów o płaskiej Ziemi przez duet Google/YouTube także wyraźnie potwierdza nam, że ziemia jest płaska! Ci fanatycy chyba jednak bardziej odlatują od głuchych antykablarzy 😉
 5. burz

  Ostatnio obejrzane.

  T-34 - kolega oglądał i jak mówił, najbardziej rozbawiła go scena (powtarzam z pamięci), gdy załoga T-34 przedziera się przez Reich, nie mają jedzenia i któryś pyta: będziemy rabować? Dowódca odpowiada: żołnierz radziecki nie rabuje. Poprosimy o jedzenie (jakoś tak)...
 6. burz

  Klub kabli QED

  Po drugim teście odsłuchowym (furu chyba już wygrzany, bo spokojnie 80-100 godzin) w zasadzie mógłbym się podpisać pod tym, co napisałem kilka postów wyżej. Różnice minimalne... ale furu jakoś do mnie lepiej przemawia:) Z pełną świadomością sporej różnicy cenowej, zostawiłem jednak furu, ruby już sprzedany i cieszy - mam nadzieję - nowego właściciela (niech się wypowie).
 7. burz

  Klub kabli QED

  Hmm, pamięć słuchowa jednak płata figle:) Posłuchałem i różnice, gdy wyjścia głośnikowe A i B przełączane są "w locie" pilotem, nie są tak wyraźne, jak sądziłem - niekiedy na granicy percepcji/autosugestii. Zawodnicy: Qed ruby - Furutech u2T. Płyty CD: Chesky Jazz sampler Vol. 1, Cohen "You Want It Darker", Camel "Camel", Cassandra Wilson "Loverly". Scena jednak jest porównywalna (u mnie!), góra furutecha odrobinę gładsza, czysta, dźwięki lepiej (znów - odrobinę) odseparowane. Ruby wydał się pełniejszy w tonach niskich, ale tak bardziej misiowato. Kontrabas na furu zagrał z lepszym zróżnicowaniem szarpanych strun i schodził niżej. To tyle, bez poezji ;) Chyba bym się nie podjął wskazania konkretnego zawodnika w ślepym teście.
 8. burz

  Klub kabli QED

  Kabelek mam podpięty od 9 dni, minimum 50 godzin grania i dziś zamierzam porównać go do poprzednika - przełączając wyjścia głośnikowe z A na B i odwrotnie, więc porównanie będzie robione "w locie". Ale już teraz słyszę, że furutech "gra" lepiej - szerszą i głębszą sceną, wysokie są gładsze. Jest ładna lokalizacja. Wokale, jak sam zauważyłeś, potrafią się cofnąć, ale ja to oceniam pozytywnie, ruby za bardzo i bez różnicy dawał je na twarz. Furu czasem stawia wykonawcę tuż przed słuchaczem, a czasem cofa za linię kolumn, zależy od nagrania.
 9. burz

  Klub kabli QED

  Mam ruby 2x2,5 m, mogę pożyczyć ;)
 10. burz

  Pro-Ject Klub

  Pozazdrościć ;)
 11. Najtańsze;) I między nimi a poprzednikami (qed ruby) jest zauważalna różnica na korzyść furu. Scena budowana w głąb, gładkość itp. ;)
 12. Tak, zdecydowanie warto dać lepsze elementy do zwrotnicy. Supreme i PathAudio robią świetną robotę. Polecam, zachęcam itp ;) "ale NIE odbyło się kosztem utraty szczegółowości". Tak to trzeba czytać, więc bez obaw - jest dobrze! Wewnętrznego okablowania na neotecha jeszcze nie zmieniłem, na razie wygrzewam głośnikowe furutecha ;)
 13. burz

  Pro-Ject Klub

  Sądzę, że każdy właściciel 5.1 chętnie wymieniłby go na RPM 9.2 - ale niestety, kasa wyraźnie większa ;)
 14. burz

  Klub kabli QED

  Ruby w dziale Ogłoszenia ;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.