Jump to content

sebaa1

Użytkownicy
 • Content Count

  299
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zostaw te swoje PCty na rok non stop włączone i gotowe do odtwarzania w każdej chwili i zobaczymy jaki przyjdzie rachunek za prąd. Ale zaraz odpowiesz że masz postawioną fotowoltaikę i prądu masz aż nadto i ciut ciut.
 2. Panowie dajcie spokój. Malina od pierwszego modelu 1B ma sprzętowe dekodowanie w kodeku h264 i FHD odtwarza płynnie nawet z dużym bitrate. Ten typ tak ma.
 3. Napisz do Pana Tomasza to przyślę Ci nowy kabel. Też miałem taki problem bo rozpadła się wtyczka usb. No chyba że nie ma z nim kontaktu.
 4. @Rucia wiem że masz zawsze aktualne moode więc powiedz co się zmieniło. Bo ja się zatrzymałem na 4.4 i nie instalulę dalej nowości bo nie widzę takich zmian które do tego by skłaniały.
 5. Ok. Każdy ma jakieś przyzwyczajenia. Ja mam malinę na stałe pod prądem. Skrót do moode na pulpicie smartfona. Jeden klik i słucham. A nasze forum mam pod inną ikonką na tapatalku z którego teraz piszę.
 6. No właśnie, chyba że z TV lepiej słychać. Ja mam inne obserwacje, że jak się wyłączy HDMI w moode to daje poprawę czystości dźwięku, bo jest większy spokój w malinie. Tylko audio.
 7. Zainstaluj apkę linn kazoo. Wpisz login hasło do moode (zakładka Upnp config) i już. Wymagane Tidal hifi. Bez MQA ale to oszustwo jest nic nie warte. Tyle razy już o tym było że trzeba zrobić FAQ dla leniwców co nie wiedzą co to szukaj[emoji6]. Wesołych Świąt.
 8. Z komórki na androidzie za pomocą apki mobile ssh też się da to zrobić tylko trzeba bardziej uważać przy kopiowaniu linijek komend.
 9. Tak to jest ten link. Pozdrawiam! Wesołych Świąt[emoji3]
 10. Zrób sobie jeszcze optymalizację rasbiana (moode) pod audio. Daje to wymierne rezultaty a to tylko dwie komendy z terminala. Było wcześniej ale przypominam bo proces jest odnawialny i można porównać efekty.
 11. Nie szukajcie dziury w całym. Karta to tylko karta. Musi być w miarę szybka i to wszystko. Nawet nie musi mieć tak dużej pojemności jak na dzisiejsze standardy gdzie 16gb to mało.
 12. Za bardzo nie łapię jaki masz pomysł ale normalnie gra i buczy pod Jackiem a jak podłączysz USB DAC to przez niego. UAP wykrywa go automatycznie bo po to powstała ta apka.
 13. Wybierasz sterownik android albo hi res audio driver dla mqa i gra przez telefon ale generalnie jest to apka dedykowana podłączanym pod USB przetwornikom DAC.
 14. Temat IP stałego już był wałkowany nie raz łącznie z wykładem jednego kolegi o adresach IP itp. Ale o czym ja chciałem. A nie łatwiej jest zostawić w malinie adres dynamiczny a ustawić na stałe MAC adres maliny z wybranym IP stałym dla niej w ustawieniach routera. Tego żadna zmiana sofu już nie zmieni i zawsze będzie ten sam adres dla maliny w twojej sieci. No chyba że zmienisz malinę lub połączysz się po WiFi. To wtedy dla WiFi ustawiasz w routerze drugi adres stały IP dla MAC adresu tej karty WiFi. I już. Po stresie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.