Jump to content

sebaa1

Użytkownicy
 • Content Count

  401
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

71 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Lukeoon U mnie moode wyświetla się w otoczeniu sieciowym W10 jako komputer i mam dostęp do karty SD i innych zasobów.
 2. Dysk powinien być widoczny w otoczeniu sieciowym np. pod Win10 tak samo jak karta SD na której masz wgrany system.
 3. @krzysiow122 A masz ustawioną regulację głośności w moode (software, hardware)? Bo jeśli tak to tak może być. Jeśli nie potrzebujesz bo masz podłączony wzmak zintegrowany to wyłącz regulację i masz zawsze 100% głośności. [mention=64983]pabloo100[/mention] Odpowiedziałem Ci w wątku malinowym.
 4. Najlepszy preamp to brak preampu[emoji6] Na poważnie to pasywny preamp na drabince Khozmo daje dobre rezultaty gdy potrzebujesz selektor z regulacją głośności. Gorzej jak w grę wchodzi jeszcze preamp gramofonowy do tego. Wtedy albo kompletny preamp wszystko mający albo dodatkowe dwa pudełka na półce[emoji6] Z Roteli udane modele RC995, RC971(2), Michi RHA-10. Niestety cena powala. W Twoim przypadku zrobiłbym przegląd wzmaka.
 5. Może kogoś przekonasz ale to nie ten wątek kolego. Jakby Windows to był taki miód to byłby w każdym streamerze na rynku. A jednak w wielu ciekawych i nietanich konstrukcjach częściej znajdziesz malinkę na linuxie.
 6. Ten twój miniPC działa tak od strzała OOTB, bez żadnej instalacji softu, konfiguracji itd.? Komputer jest komputer taki czy inny. Malina jest bezobsługowa jak zrobi się wszystko co trzeba i jak trzeba.
 7. Koledze[mention=26001]pablo100[/mention] chodzi o to że nie widzi pełnej playlisty na moode grając Tidala z mconnect. I tak będzie, bo w moode będzie widoczny tylko aktualnie grany utwór. Inaczej było gdy graliśmy Tidala z moode i wtedy pobierała się automatycznie cała wybrana playlista. Markowa karta SD, wgrywaj soft, stałe IP dla maliny na routerze i muza leci[emoji6]
 8. Niedowiarek[emoji6] Ja osobiście nic nie zmieniałem w sofcie poza konfiguracją moode.
 9. W moode wyszukujesz dysk sieciowy samba lub wpisujesz link nfs. Zobacz przez kilka dni jak będzie. Mi gdy zniknie moode upnp w mconnect np. po kilkunastu dniach bez aktywności wystarczy reset moode z przeglądarki i jest znowu OK. Turn upnp on w routerze mam wyłączony.
 10. Myślę że jednak problem jest w ustawieniach routera. Jeśli jest w nim opcja "upnp on" i jest wyłączona to router automatycznie ubija nieaktywne np. w nocy upnp że względu bezpieczeństwa sieci przed atakami z zewnątrz sieci. Jeśli jest taka opcja trzeba ją ustawić na on i zobaczyć czy to coś zmieni jednocześnie przyjmując do wiadomości ryzyko ataku.
 11. @nigel Piszesz do mnie czy do[mention=13309]art950[/mention] bo to on ma problem z siecią/routerem.
 12. Numer 2 na mojej liście najczęstszch problemów. Zobacz w ustawieniach routera czy jest coś na temat upnp. Czy po reboot moode upnp pojawia się w mconnect?
 13. Za dużo mieszacie. Soft się wgrywa, konfiguruje raz i zapomina. Przynajmniej na moode to się sprawdza.
 14. Nie wiem skąd ten mit o problemach z malinką u użeraniu się jak to [email protected] pisał. Ja mam malinkę tyle lat leży pod prądem i czeka grzecznie aż włączę PLAY. Zero problemów z bieżącym działaniem. Jak przefiltruję w głowie posty nowych kolegów w tym dziale to problemy wynikają nie z przyczyny samej malinki. 1. IP malinki 2. Problemy z siecią LAN/WLAN 3. Router i jego ustawienia i ułomności/ograniczenia. 4. Nie stosowanie się do zaleceń softu malinki przy zatwierdzaniu zmian APPLY. Uruchamianie ponowne systemu (REBOOT) koniecznie po każdej zmianie. Lepiej raz za dużo niż raz za mał
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.