Jump to content

Zadora972

Użytkownicy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Próbowałem jeszcze na inne sposoby skłonić pilota do współpracy z wzmacniaczem, prędzej pingwin dogadałby się z żyrafą ;)Odpuszczam. Muszę w tym wzmacniaczu zreanimować isostaty, bo trzeszczą i te załączające kolumny potrafią odciąć kanał. Reanimowaliście isostaty w denonach? Potencjometry są ok. Całkiem przyjemnie ten wzmacniacz gra, trochę ma podbarwiony dół, ale mi odpowiada.
 2. Witam, Posiadam wzmacniacz Denon PMA-480R, ale nie mam do niego pilota. Mam natomiast pilot uniwersalny URC22B, którego chciałbym używać do wzmacniacza. Próbowałem kilka kodów znalezionych w sieci, ale bezskutecznie. Również próba auto wyszukania kodu przez pilota zakończona niepowodzeniem. Czy ktoś z Was zna kod, wie jak użyć takiego uniwersalnego pilota do sterowania Denonów PMA-x80R? Oryginalny pilot to RC 152.
 3. Jeśli chodzi o tego Roksana K1 mkIII to choćby i jego środek robi wrażenie. Może i sam się kiedyś na niego skuszę... Co do sprzętu dla mojego kolegi to jeszcze na placu boju pojawił się taki Cambridge Audio CXA60. Może i to rozsądna alternatywa dla Denona DRA800H, jak sądzicie? Ten Triangle AIO C to może być to, gdyby jednak wydzielić osobno odtwarzacz i wzmacniacz, ale Onkyo? Kojarzę to bardziej jako producenta kin domowych, ale może niesłusznie?
 4. Dziękuję Wam za odpowiedzi. Jeżeli chodzi o odtwarzacz sieciowy to rozważany jest Denon DNP800NE. Natomiast jeśli chodzi o wzmacniacz to co myślicie o: - NAD C325BEE - CAMBRIDGE AUDIO AZUR 740A - DENON PMA1500AE Wspomniane Roksany, to już jednak wyższe ceny. Ale czy taki ROKSAN KANDY KA-1 Mk III będzie lepszy do tych kolumn od wymienionych przeze mnie wzmacniaczy?
 5. Rzeczywiście, efektywność tych kolumn wynosi 86 dB. Takie typy wzmacniaczy: 1. Cambridge Audio Azur 740A 2. NAD C352 3. Marantz PM80 Może coś całkiem innego?
 6. Witam, Kolega rozważa zakup amplitunera Denon DRA-800H, który posiada zaawansowane funkcje odtwarzania muzyki z sieci (radio internetowe, platformy streamingowe itd.). Poleciłem rozważenie zastąpienie tego amplitunera wzmacniaczem i odtwarzaczem sieciowym. Budżet 2500 zł na oba klocki. Oczywiście używane. Kolumny w zestawie to Dynaudio Contour 1,8 MKII. Co Waszym zdaniem mogłoby zastąpić wspomniany amplituner i czy we wspomnianym budżecie jest to możliwe?
 7. Po długim czasie zakupiłem w końcu kolumny:) Są to B&W DM 601 ale w wersji S1. Wpadł mi jeszcze przypadkowo jeden wzmacniacz - Denon PMA 860. Sprzęt podpiąłem i właśnie odkrywam na nowo Genyę Ravan, Magmę a nawet SBB. Wydawało mi się, że ich Pamięć znam ... na pamięć... ale nawet tu odkrywam nowe dźwięki, pogłosy z klawiszy Skrzeka, coś niesamowitego. Nie brzmi to jak Diora :) W każdym razie - na pewno zwiększyła się szczegółowość dźwięku, bo odkrywam nowe dźwięki w Pamięci, a nie widziałem, że to możliwe. Bas jest potężny, aż niewiarygodne że z tak małych kolumienek wydaje się taki dźwięk. Poszczególne instrumenty są lepiej zlokalizowane. Zmiana na duży plus. Jednak Tonsile tak nie grały ;) Na razie podpiąłem Denona, mam jeszcze Nada 312 - jak osłucham się w obu, któryś zostanie. Dzięki za pomoc kolego audioburak. Pozdrowienia
 8. Dzięki kolego Bomberek za opinię. Pozdrawiam
 9. Ciężko o te wintydżowe kolumny w db stanie i cenie. A czy Waszym zdaniem takie Bowers&Wilkins DM 601 S2 mogą konkurować ze starymi Cantonami, HECO, Arcusami itp?
 10. Dzięki za podpowiedź, tych kolumn nie brałem po uwagę a wyczytałem, że Arcusy to świetne kolumny. Szkoda tylko,że w tych TM 66 głośniki są nieoryginalne. Te AS5 odpadają z uwagi na bass reflex z tyłu ( 15 cm od ściany je postawię - takie niestety warunki ). Spróbuję znaleźć takie Arcusy, są TM65 na OLX w cenie 650. Kto wie?
 11. Tak, rozumiem, masz rację. Rzecz w tym, że pewnie jak kupię i posłucham to po Tonsilach będę zachwycony, co by to nie było. Chodzi mi raczej o podpowiedź, czy w takim przedziale cenowym ktoś o wyrobionej znajomości w sprzęcie może stwierdzić że to dobry wybór, albo też zły - bo może dla przykładu w tej kwocie kupię lepsze kolumny o brzmieniu wyższej klasy.
 12. Waszym zdaniem do NADa 312 NADadzą się Cantony Karat 930 DC? Mogę takie kupić w cenie 550 zł (stan bdb). Czy może w tej kwocie znajdzie się coś lepszego?
 13. Pewnie dają ciepły dźwięk takie z tkaniny? Te GLE 409 miały aluminiowe , może to dawało ten specyficzny czysty ale dość chłodny dźwięk. Nie jestem osłuchany w sprzęcie, lata straciłem na słuchaniu np Genesis z Kasprzaka, w sumie nawet nie wiem dlaczego ;) Mam nadzieję odrobić ten czas. Dzięki za Twe rady i serdeczne pozdrowienia.
 14. Uhm rozumiem... Jak jakieś kolumny zakupię to napiszę jak brzmią z Nadem... Póki co mam mętlik w głowie,ale mocno chodzi mi ten Canton po głowie, kiedyś słuchałem GLE 409 i dźwięk był krystaliczny, może trochę hmmmm metaliczny , ale mi odpowiadał. Ciekawym czy takie starsze Fonum brzmi podobnie.
 15. Tan NAD nie ma LOUDNESSu, ma co prawda regulację basu i tonów wysokich, ale można to ominąć przez TONE DEFEAT.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.