Jump to content

jabbaa

Użytkownicy
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Dotarły do mnie Transpulsy. Zapiąłem je do str-da6400es oraz cdp-x303es. Pomieszczenie 59m2, kolumny przy ścianie. Poprzednio miałem jbl es 100. Rożnica w barwie ogromna, scena szersza, wysoka średnica mocno wycofana, Bas lekko podbarwiony w częstotliwościach 22Hz, 48Hz, 68Hz ( taka huśtawka przynajmniej u mnie w pomieszczeniu) . Jeśli chodzi o wysokie w porównaniu z jbl bardziej piaskowe i grające o wiele wyżej oraz mniej dźwięcznie (w jbl aluminium+tytan) . W moim zestawieniu bas jest potężny ale suchy, brzmi jak na koncercie, mocno krótko i na temat. Co do średnicy, jest mocno podkreślona w w dolnych partiach co powoduje bardzo ciepły i niemęczący przekaz, którego można konsumować 24h na dobę. Po poprzednich kolumnach, które "ryczały" średnicą, zacząłem słuchać wszystkiego na okrągło. Ciary zaliczyłem na Indila, oraz P.Domagała. Jeśli chodzi o materiał DTS-HD MA - pierwszy raz coś takiego przeżyłem. Dopełnienie suba i satelit wbiło mnie w fotel. Dodam jeszcze, co do napędzenia takich dość "ciężkich mechanizmów" trzeba się liczyć z faktem, że ciche słuchanie niesie za sobą konsekwencje płaskiego dźwięku (bas jest powściągliwy, przynajmniej w mojej konfiguracji - ES nie posiada loudnesu) . Przy większej mocy mamy pełną scenę i potęgę dźwięku barwą przypominający estradę. 
 2. U mnie OPPO zalicza zwichę jak przez DLANA "operuję" plikami UHD - przerwę odtwarzanie i ponownie rozpocznę to mam zwichę. Pilot martwy, tylko power off działa. Jak zrobię odstęp 10s między zakończeniem a rozpoczęciem odtwarzania pliku odtwarzacz działa normalnie. Dzisiaj wrzuciłem płytkę 4k dolby atmos - odtwarzacz rozpoznaje trueHD. Dodatkowo ustawienie wyświetlacza na poziom min w moim egzemplarzu ustawia jasność wyświetlacza taką że, w totalnych ciemnościach cokolwiek widać z 5 cm. Oczywiście to są pierdoły na tle jakości obrazu dźwięku i wykonania, choć za 3850zł nie powinienem być beta testerem..
 3. Świat wygląda jak szmiraste seriale, dlatego ich nie oglądam.
 4. Może tak być. Widziałem skalibrowany telewizor i moje preferencje (czytaj przyjemność z oglądania) nie idą w parze z takim TV. Lubię obraz zimny, sztucznie ostry, skrzący się i kontrastowy, To co widziałem po kalibracji to "ciepły" widoczek z okna, a ich mam sześć i siódme mi nie potrzebne.
 5. Wymieniłem bdp-103eu na 203 Większych różnic w materiale FHD nie widzę. Materiał UHD wygląda doskonale, lecz wiele zależy od materiału źródłowego, i tu widać kolosalne różnice. Możliwość czytania napisów z usb do płyt 4K jest strzałem w dziesiątkę. Na brytyjskim amazonie można kupić dobre pozycje do 15 funtów. HDR mnie nie powala, filmy są jak dla mnie za ciemne, a paleta barw sztuczna. Może to wina telewizora OLED. Z obecnym firmware odtwarzacz trochę niestabilny w odtwarzaniu treści DLNA z sieci Potrafi się pogubić (może to też być wina moich sewerów) Generalnie jestem zadowolony z zakupu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.