Jump to content

Darek67

Użytkownicy
 • Content Count

  582
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

157 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1457 profile views
 1. Byłem, ale nie " zostałem poinformowany " jak będą się zachowywać potem .
 2. A cóż takiego interesującego przez te granice do nas dociera ? Albo kto ? Jakieś przykłady ? Może śmietanka emigrantów z Afryki na których będą pracowały nasze dzieci ? No ale miało być o trójce. Patrząc i czytając to co piszą tu i tam to zaczynam skłaniać się do tezy że prawda leży pośrodku a pan M faktycznie zaczyna się kompromitować.
 3. A ja założę się z tobą że to w Europie zachodniej , na początek w Niemczech i Francji nie zostanie kamień na kamieniu i to nie za 100 lat ale znacznie znacznie szybciej razem z tą ich " kulturą" a raczej tym czymś co po niej zostało..... U nas jest jeszcze raj na ziemi i oby jak najdłużej niezależnie kto będzie przy władzy.
 4. Nie mam zielonego pojęcia. Pierwsza myśl jaka mi przychodzi do głowy to wylut od jakiegoś dawcy. To jest naprawdę duży problem z którego wielu kolegów nie zdaje sobie sprawy. Te gniazda to naprawdę najczęściej katastrofa. Nie mam pojęcia z czego je robią , ale wstawienie bezpiecznika w takie gniazdo to nieporozumienie gdyż mamy wtedy połàczenie które wygląda mniej więcej tak : ścieżka miedziana- cyna- nóżka gniazda wykonanego z niewiadomo czego- główka bezpiecznika- drucik w nim-i z drugiej strony to samo. Niech każdy wyciągnie wnioski sam.
 5. Tu trafiłeś w dziesiątkę i zgadzam się z tobą w 100%.
 6. Pamiętajmy też o tym że ta "ciemna" masa nie jest taka ciemna jak się " mędrcom " wydaje ,a "mędrcy" niewiele rozumieją z sytuacji w której chcieli by się znaleźć.........choć wydaje im się zupełnie inaczej. Oczywiście bez urazy bo nie jest to przytyk do ciebie tylko do całej tej zasr.... polityki . Ale to my wszyscy jesteśmy tacy "durni" że zamiast zająć się swoimi sprawami sledzimy politykę bo tak trzeba..... Pamiętam jak pracowałem na początku lat 90tych w Holandii i siedzieliśmy na sniadaniu z kilkudziesięcioma Holendrami w różnym wieku . Zapytani przez nas o nazwiska ich czolowych polityków nie znali nikogo. Nie potrafili podać ani jednego nazwiska. U nas do wszystkiego trzeba dorabiać polityczne korzenie. A wracając do tematu to porównanie red. Mana, Chojnackiego czy pani Gacek i ich profesjonalizmu do młodych redaktorków z tzw. młodzieżowych stacji gdzie rży się jak koń z byle czego nie ma sensu niezależnie od tego czy się kocha trójkę czy nie.
 7. Jeżeli załączanie kanałów zrealizowane jest na przekaźnikach to w pierwszej kolejności sprawdził bym właśnie je. Najprościej po włączeniu kiedy kanał nie gra delikatnie postukać końcówką śrubokręta w jego obudowę ( naprawdę delikatnie mają to być muśnięcia,). Jeśli będzie reakcja to przekaźnik do wymiany gdyż ma wypalone styki. Nie wiem czy u ciebie tak jest bo nie chce mi się szukać schematu, ale jeśli są to sprawdź przede wszystkim przekaźniki. I módl się aby twój Ampli miał odkręcane dno bo inaczej czeka cię wybebeszenie całej płyty ze środka.
 8. I tak trzymaj. Tylko pamiętaj : tuż przed odpaleniem go , jak już wszystko sprawdzisz , zostaw go , przejdź się , odpocznij, za godzinkę wróć , sprawdź jeszcze raz i dopiero odpal 😀
 9. Czytam wątek i bardzo kibicuję bo Leben 300 to wybitne urządzenie. Wół roboczy który pociągnie wszystko. Sam miałem go klonować jednak odpuściłem ze względu na trafa a właściwie brak możliwości zdobycia oryginałów ( nie wiem może teraz się zmieniło , nie czytałem całego wątku). Słuchałem go wiele razy bo kolega ma i powiem tak. Jeśli brzmienie klona będzie podobne to taki klon warty jest grzechu. Nie wiem jak to zrobili ale u kolegi gra leben cs300xs z Dynaudio C1 i robi z nimi co chce...... Te kolumny są tak trudne do napędzenia że mój klon E450 ledwo sobie z nimi radził a ten 12W maluszek nie odpuszczał. Bass jest taki że drżą kiszki kiedy trzeba. Jak czytam w klubie Lebena stwierdzenia że najgłupszą rzeczą jest łączenie go z Dynaudio a zwłaszcza C1 to tylko się ironicznie uśmiecham i zapewniam was że ten kto tak twierdzi nie ma zielonego pojęcia co mówi. Barwa, przestrzeń i swoboda to jego atuty. A więc działajcie koledzy bo warto. Oby tylko te nieszczęsne trafa nie zmieniły brzmienia na tyle ze będzie to już inny (gorszy) wzmacniacz. Bo to że będzie grał inaczej niż oryginał jestem pewien. Ale czy gorzej ? Miejmy nadzieję że nie.
 10. Darek67

  Potrzebuję ...

  Na skupie złomu dostaniesz to co potrzebujesz. Ja wszystkie metale kolorowe tak kupuje. Mają scinki pozostałe z różnych procesów produkcji itp. Jeśli jest większy kawałek to bez problemu utną ci ile chcesz. Nie twierdzę że na każdym złomie będzie na ciebie czekał ten wymarzony kawałek , ale zadzwonisz tu i tam i na pewno trafisz.
 11. Darek67

  Accuklon P-7100

  Ja bym go wywalił. Skąd wiesz czy struktura nie została naruszona. A jak padnie po chwili od włączenia ? Nie szkoda ci będzie takiej "oszczędności" ? Warto się przyjżeć reszcie tranów. Dziwne to trochę. Mi przez ponad 30 lat zabawy w elektronikę nigdy się coś takiego nie przytrafiło. No chyba że przykręcałeś ile sił w ręce.
 12. Darek67

  Potrzebuję ...

  Przecież wszystkie te tranzystory można kupić w sklepach....
 13. Darek67

  Potrzebuję ...

  Pilnie kupię 1 szt 2SB922 ew. zamiennik 2SB1230 .
 14. Bezpiecznik sieciowy ( umieszczony w pierwotnym uzwojeniu transformatora sieciowego) nigdy nie miał i nie będzie miał żadnego wpływu na dźwięk) jeśli ktoś twierdzi inaczej jest to tylko żałosna próba poprawy swojego samopoczucia po wyrzuceniu w błoto odpowiednio dużych pieniędzy. Inaczej sprawa ma się w przypadku bezpieczników umieszczonych w dalszych częściach zasilania urządzenia. W tamtych obszarach bezpiecznik jaki by nie był będzie psuł dźwięk bo jest wstawiony w przeciętą scieżkę jako zło konieczne czyli zabezpieczenie . Najlepiej jakby go nie było , ale to już ryzyko. Reasumując brak bezpiecznika najlepszy dźwięk- bezpiecznik jest dźwięk gorszy bo przecięta scieżka , wstawione gniazdo bezpiecznikowe z najczęściej beznadziejnego materiału ( na pewno nie miedź) i bezpiecznik który ma swoje podkówki znowu z innego materiału i drucik z jeszcze innego materiału.....dramat. To dokładnie tak jak byśmy przecieli nasz drogi kabel głośnikowy na 3 części i powstawiali różne materiały niewiadomego pochodzenia. Dlaczego nikt tego nie robi dla poprawy brzmienia ??? Bo tego nie da się sprzedać i nie będzie to żadna poprawa.
 15. Darek67

  Tangerine Dream

  Ale trzeba przyznać ze lata 70 i początek lat 80 tych ( do Poland) był mimo wszystko fascynujący w ich twórczości przynajmniej dla mnie. Każda płyta inna . Jednak od Poland zaczęła się równia pochyła bo brak pomysłów słychać było na kilometr. No może z małymi wyjątkami .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.