Jump to content

Darek67

Użytkownicy
 • Content Count

  572
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

136 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1346 profile views
 1. Darek67

  Accuklon P-7100

  Ja bym go wywalił. Skąd wiesz czy struktura nie została naruszona. A jak padnie po chwili od włączenia ? Nie szkoda ci będzie takiej "oszczędności" ? Warto się przyjżeć reszcie tranów. Dziwne to trochę. Mi przez ponad 30 lat zabawy w elektronikę nigdy się coś takiego nie przytrafiło. No chyba że przykręcałeś ile sił w ręce.
 2. Darek67

  Potrzebuję ...

  Przecież wszystkie te tranzystory można kupić w sklepach....
 3. Darek67

  Potrzebuję ...

  Pilnie kupię 1 szt 2SB922 ew. zamiennik 2SB1230 .
 4. Bezpiecznik sieciowy ( umieszczony w pierwotnym uzwojeniu transformatora sieciowego) nigdy nie miał i nie będzie miał żadnego wpływu na dźwięk) jeśli ktoś twierdzi inaczej jest to tylko żałosna próba poprawy swojego samopoczucia po wyrzuceniu w błoto odpowiednio dużych pieniędzy. Inaczej sprawa ma się w przypadku bezpieczników umieszczonych w dalszych częściach zasilania urządzenia. W tamtych obszarach bezpiecznik jaki by nie był będzie psuł dźwięk bo jest wstawiony w przeciętą scieżkę jako zło konieczne czyli zabezpieczenie . Najlepiej jakby go nie było , ale to już ryzyko. Reasumując brak bezpiecznika najlepszy dźwięk- bezpiecznik jest dźwięk gorszy bo przecięta scieżka , wstawione gniazdo bezpiecznikowe z najczęściej beznadziejnego materiału ( na pewno nie miedź) i bezpiecznik który ma swoje podkówki znowu z innego materiału i drucik z jeszcze innego materiału.....dramat. To dokładnie tak jak byśmy przecieli nasz drogi kabel głośnikowy na 3 części i powstawiali różne materiały niewiadomego pochodzenia. Dlaczego nikt tego nie robi dla poprawy brzmienia ??? Bo tego nie da się sprzedać i nie będzie to żadna poprawa.
 5. Darek67

  Tangerine Dream

  Ale trzeba przyznać ze lata 70 i początek lat 80 tych ( do Poland) był mimo wszystko fascynujący w ich twórczości przynajmniej dla mnie. Każda płyta inna . Jednak od Poland zaczęła się równia pochyła bo brak pomysłów słychać było na kilometr. No może z małymi wyjątkami .
 6. No właśnie w temacie tej suchości Brothers. Od lat odnoszę takie wrażenie poparte wieloletnim osłuchaniem( ale nie wymądrzam się) że ta płyta jest sucha jak cholera. Nie wiem co koledzy tam słyszą wybitnego w kwestii jakości dźwięku bo ja nic. On Every Street bije ją na głowę dosłownie w każdym aspekcie i to pierwsze lepsze wydanie.Od razu zaznaczę że ja mam jakiś remaster z empiku jednak słuchałem kilku innych wydań ( nie pamiętam czy Japońskich)i zawsze było to samo- suchar. On Every Street to moim zdaniem numer 1 Dire Straits jeśli chodzi o jakość dźwięku. Jeśli ktoś uważa inaczej to poproszę o podanie danych jakie wydanie Brothers ma i gra lepiej niż On Every....
 7. Proszę posłuchać tej płyty CD : Jackie Leven " Munich Blues" . Fantastyczna jakość.
 8. Też mam podobne zdanie co kol. Sound... Dla mnie to dno. Wytrzymałem 10 minut. Może trafiłem na ten jeden najgorszy , ale po tytule spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Mówię o Johnsonie.
 9. Witam Używam yanosika od kilku lat w telefonie i komunikaty dotyczące kierunku jazdy sa pełne np. "za 400metrów skręć w lewo" natomiast w yanosiku (tym samym) wgranym do stacji multimedialnej w samochodzie także z androidem taki komunikat wygląda następująco : " 400metrów" ..... i tyle bez polecenia w którą stronę jechać .Komunikat jest zdawkowy i niepełny, przy czym nie slychać że został urwany .oczywiscie na ekranie widać wszystko to samo co w telefonie , ale komunikaty sa niepełne przez co trzeba ciągle zerkać na ekran bo lektor nie mówi co mam zrobic za te magiczne 400metrów. Po prostu taki jest , nie wiem dlaczego. Czy to jest wina stacji (nie sądzę) czy jakichs ustawień ukrytych bo te zwykłe dotyczące komunikatów mam tak samo ustawione jak w telefonie . Próbowałem wgrać dwie wersje starszą i najnowszą i w obu przypadkach jest tak samo . Zna ktoś z kolegów przyczynę ? W telefonach jak wgrywałem to nigdy nic nie musiałem ustawiać jesli chodzi o komunikaty zawsze były pełne . Tutaj tak nie jest . Moze jednak kwestia ustawień. Jak ktoś z kolegów zna dobrze Yanosika i wie dlaczego tak jest to prosze o pomoc.
 10. Proponuję ciąć ścieżki tam gdzie nie ma bezpieczników i wstawiać różne "druty" . Oczywiście mam na myśli miejsca gdzie takie cięcie może mieć wpływ na brzmienie. Od razu zaznaczam że nie piszę tego z jakąś drwiną , a najzupełniej poważnie bo nie przypominam sobie aby ktoś tego próbował.Bezpiecznik to przecież takie cięcie. Proszę też zwrócić uwagę na jakość gniazd bezpiecznikowych które są często wyjątkowo podłej jakości. Warto o ich zmianie pomyśleć przed zamianą bezpiecznika . Te gniazda potrafią strasznie korodować pokrywając się białym nalotem.
 11. Tak, i warto też zainteresować się jego zmarłym jakiś czas temu bratem, który nagrał kilka dobrych płyt i to też jest interesujące granie.
 12. Te kondensatory główne są do wymiany natychmiast. Robiłem przegląd jednego kilka tygodni temu i tak jak kolega wyżej napisał były wylane. Poza tym należy przełączyć przelącznik 220/240V w pozycję 240V bo to jest główna przyczyna ich degradacji. Napięcie panujące na nich przekracza 66V przy maksymalnych 63V jakie mogą one znieść bo przełącznik jest na 220V a w sieci 235-240V.W takiej sytuacji o problemy nietrudno . Klient skarżył się na dźwièk tego wzmaka. Po wymianie na Mundorfy ( po 22000/63V ) to inny wzmacniacz. Za kilka dni będę miał w rękach drugi taki i już wiem że zastanę w srodku to samo.
 13. Przykład idiotyzmu to zakaz stosowanie żarówek tradycyjnych które zbudowane były super ekologicznie ale ponoć za dużo prądu zużywały. Tylko zaden debil nie zastanowił się że zbudowanie żarówki ledowej pochłania ogrom energii bo takowa składa się z kilkudziesięciu elementów elektronicznych płytki drukowanej, kilku kabelków sporo plastiku. Każdy z tych elementów trzeba było wyprodukować zużywając energię o mnogości surowców nie wspomnę. Nie chcę nawet myśleć ile energii pochłonie utylizacja setek miliardów takich "energooszczędnych" żródeł światła które często uszkadzają się po kilku miesiącach. Szok i głupota.
 14. Jeśli ktoś nie zna tego koncertu z przed wielu lat to naprawdę warto go zobaczyć, a przede wszystkim posłuchać. Prawdziwa uczta i mistrzowskie wykonanie.
 15. Żadne dywagacje nic tu nie dadzą. Należy zrobić pomiary i sprawdzić blok po bloku gdzie pojawia się ten problem. Oczywiście schemat też się przyda.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.