Jump to content

Darek67

Użytkownicy
 • Content Count

  541
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

107 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1171 profile views
 1. Wszystkie te rozważania pogodziła by zmiana koncepcji z obrotowej na trochę zapomnianą suwakową gdzie możliwości korekcji różnic między kanałem lewym i prawym były by o wiele prostsze 🙂 . Nigdy nie lubiłem suwaków , ale sądzę ze zbudowanie " takiego czegoś suwakowego" było by banalnie proste w porównaniu do obrotówki. Gorzej wtedy z napędem .
 2. Pytanie czy ten projekt ma szansę powodzenia pod kątem zamówienia zbiorowego . Czy da się kupić w normalnej cenie takie korpusy a jeśli tak to czy mechanicznie będą działały perfekcyjnie . Kolejna kwestia to ile wyjdzie taka drabinka na gotowe bo coś mi się wydaje że tanio to nie będzie a wtedy cały projekt stanie pod znakiem zapytania . Dobra drabinka to minimum 200 zł. Mam taką i działa już 10 lat naprawdę zaskakująco dobrze . Porównywałem ją z niebieskim alpsem pod kątem jakości brzmienia i to jest przepaść czy to się komuś podoba czy nie. Kolejny raz potwierdziło się to że alps to straszny zamulacz i jeden z gorszych potencjometrów pod kątem wpływu na dżwięk. Jeśli ktoś ma inne zdanie to pozostaje mu tylko współczuć . Już drabinka smd kupiona za 50zł była o klasę lepsza. Uważam że alpsy są mocno przereklamowane a to że stosuje je tak wielu producentów spowodowane jest tym że mechanicznie są bardzo dobre i potrafią pracować przez wiele lat bez trzasków . Jeśli taka drabinka na kontaktronach wyjdzie mniej niż 200zł to ja jestem za.
 3. No dobra juz nic się nie odzywam. Bo teraz to juz nie rozumiem do czego zmierzasz. Czy propagujesz tezę ze producenci specjalnie osłabiają jakość zwrotnic czy drwisz z tego co napisałem i twierdzisz że to nieprawda. Dobra nie mam czasu na dalsza dyskusję.
 4. Moze dla Dynaudio są po 10 dolcow za wiaderko bo w detalu to widzę rozne ceny od 50zł w górę .
 5. Zdjęć nie mam. Zwrotnice C1 które oglądałem to były z serii Platinum . Może przesadziłem ze po kilkaset zł ale nie jest to żółte g.... z tanich serii.
 6. Widzisz kolego , wypowiadasz się o rzeczach o których nie masz pojęcia i jeszcze śmiejesz się z tego co robią inni. Tak firmy psują dźwięk gdyż głośniki produkowane przez np. Dynaudio są naprawdę wysokich lotów i żeby pozycjonować produkt muszą psuć dźwięk obudową i zwrotnicą nie wnikając w szczegóły. Inaczej nawet tanie modele grały by na tyle dobrze że ciężko było by znaleźć klienta na te drogie. Im droższy model tym elementy i budowa zwrotnicy jest bardziej zaawansowana często przy bardzo podobnie grających głośnikach. Miałem w ręku zwrotnice Dynaudio z kolumn za 3tyś za 15tyś i za 30tyś. W tych tańszych siedzą śmieciowe elementy i często cewki rdzeniowe, w drogich spotyka się już kondensatory po kilkaset zł ( np. W C1) właśnie takie jakie wkładają koledzy którzy modyfikują te kolumny. Reasumując to że świadomie firma psuje dźwięk zwiększa tylko ich zyski. Oczywiście to duże uproszczenie bo przecież w tanich nie ma Esotara chociażby , ale tam gdzie on jest też można spowodować że zagra lepiej lub gorzej właśnie doborem elementów. Wiadomo że musi zagrać lepiej w droższe kolumnie bo gdyby zagrał gorzej to nikt by tego nie kupił- proste.
 7. Problemem może być zimny lut na płytce. Byc może w okolicy przycisku standby. Wciskanie go moze powodowac uginanie plytki i w/w efekt. Sprawdz to .
 8. A jesteś pewien kolego że jest to problem z potencjometrem a nie z przekaźnikiem ?
 9. Taaaa zwłaszcza z SL-PS7 który miałem w rękach kilkukrotnie i jest to jeden z najgorszych CD jaki sluchałem w życiu. No , ale skoro dla ciebie gra cudnie to niech tak zostanie.
 10. Słuchałem jeszcze większych kolumn z 15 calowym i basami po dwa na kolumnę w pokoju ok15 mkw i ku mojemu zaskoczeniu dźwięk był fenomenalny, jeden z najlepszych odsłuchów na jakim byłem .
 11. Aby taka instalacja miała szansę się zwrócić musiała by mieć trwałość 10 -20 lat co jest niemożliwe w naszych czasach kiedy dosłownie wszystko od butów , telewizorów po samochody to tandeta na 3-5 lat. Pierwsza lepsza awaria po gwarancji i czas zwrotu wydłuża sie . Tego nikt nie bierze pod uwagę i tuż po instalacji twierdzi ze ma prąd za darmo. Za darmo to on będzie wtedy kiedy najpierw się zwrócą wszystkie wydane pieniądze.A prawda jest taka że u kolegi w firmie zamontowano na dachu 50 nie byle jakich fotowoltaicznych paneli i juz w pierwszym roku padło 6 . Zostały wymienione na gwarancji. Co będzie za 5 lat ?
 12. Miałem ten wzmacniacz z tunerem. Wygląda obłędnie, a gra beznadziejnie. Dźwięk jasny , wysokie tony to piach a bas to kopanie w pudło po telewizorze.
 13. Wielka szkoda. Oglądałem kilka lat temu film dokumentalny o nim. Fajny gość z niego był.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.