Jump to content

will66

Użytkownicy
 • Content Count

  1644
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

257 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1363 profile views
 1. pytasz o granie w stereo? Nie gram subwooferami w stereo - wprawdzie mam zrobione filtry, ale nie używam, bo fronty są głównie do stereo i schodzą wystarczająco nisko. Ja mam 2 subwoofer'y: 1 z przodu i drugi z tyłu za drugim rzędem, na podeście. Drugi w stosunku do pierwszego, poziom ma centy obniżony dla równomiernej odpowiedzi w całym pomieszczeniu.
 2. [Hidden Content] w linku są 2 sztuki - ten drugi to firma działająca od dłuższego czasu; sam korzystałem w przeszłości, są rzetelni. Ceny zapewne do jakiegoś targowania...
 3. Robiłeś adaptacje akustyczną wg projektu? Jeżeli tak to teraz powinno się potwierdzić efekty tejże i jakie problemy dalej pozostały w pomieszczeniu, pomiarami i odpowiednio zdecydować się na ilość subwoofer’ow - 2 czy 4....„spiąć je sprzętowo” np. przy użyciu mini DSP w setupie do grania na 4x w KD i na 2x w stereo, ustawić je w pomieszczeniu, np. na strzałkach 1/4, zrobić filtry pomieszczenia i grać wedle własnego życzenia. Czy muszą być takie same? Pewnie jak je dobrze zszyjesz z całością, 2 mniejsze z tyłu jako wspomagające przód, to nie powinno być problemu.... jednak jest to kwestia sprawdzenia, pracy i najpewniej ręcznej kalibracji.
 4. mieć zawsze można, tylko trzeba je dobrze ustawić w pomieszczeniu i skalibrować.
 5. dokładnie. to inwestycja na długie lata 😉
 6. Oryginalne nóżki kolumn imo spełniają zadanie i nie przenoszą pasożytów na podłogę. Pobaw się ustawieniem kolumn , bo tutaj możesz najwiecej ugrać.
 7. Problemem może być np. brak symetrii po stronie prawej kolumny. Możesz to zweryfikować poprzez symetryczne ustawienie kolumn na tej ścianie na której teraz stoją - przesunąć w kierunku drzwi, odsunąć od ściany i odsłuchać czy jest inaczej, może lepiej. Lub przestaw się na „chwile” z kolumnami na ścianę ze stołem, ustaw symetrycznie i odsłuchaj. Gdyby było lepiej, symetrię na ścianie .1 możesz częściowo uzyskać robiąc podobną zasłonę/kurtynę przy prawej kolumnie, o ile WAF akceptuje rozwiązania z Cepelii..... 3. opcja: to wypożycz z salonu integrę stereo np. Rotela i porównaj, tez w obu ustawieniach. Podloga pływająca na korku raczej nie pomaga, może warto pomysleć o odcięciu kolumn poprzez użycie, tytułem chwilowej próby dla odsłuchu zmian, stopek z blue-tac’a i przeciętych na pół piłek tenisowych (dobrze ustaw sic! żeby się nie przewróciły) - to możesz wypróbować także z obecnym ampli w rożnych ustawieniach kolumn.
 8. nie wiem czy tak robiles, ale mozna użyć 2-3 cm szerokości paska z arkusza grubego kartonu na ktorym zakładasz materiał i takerem nocujesz do sciany pod sufitem i przy podłodze - wychodzi idealnie prostu i łatwiej naciągać, imo.
 9. Ależ ja znam ofertę tej firmy; to są po prostu produkty dedykowane do konkretnego klienta. Przeciez wiadomo, ze takiego pakietu nie kupisz w dyskoncie. Gdyby tak było to wszyscy jeździliby Porshe. Mnie chodzilo o projekt i wykonanie.
 10. Serio? Poniżej masz wklejkę paru kabli, która pokazuje jakie sa różnice pomiedzy kablami.
 11. Jak wodze znowu sie pogorszyło ..... Masz najwyraźniej problem zarówno z kogoś sianem jak i generalnie problem z €$£sianem i wszędzie dopatrujesz teorii spiskowych, ze ktoś, kogos, gdzies🙈😂 Zgłoś się do Mela Gibson szuka kolesia do roli w drugiej części Teorii spisku - masz już experience ✌️👍 Poza tym piszę o swoim zdaniu i nie zmuszam Cie do akceptacji, wiec nie męcz się - poświęć czas na coś ciekawszego🦴
 12. Dlaczego? Przecież firma przedstawia fajny, innowacyjny koncept wykonania KD w zależności od warunków środowiska pracy, uwzględniając akustykę: dlaczego, co i jak..... a co poniektórzy zauważyli tylko firanki🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈
 13. good pomysł w takim met razu + 2x subwoofery w zabudowie.
 14. imo, problemem mogą być proporcje pokoju i jego akustyka - prawie kwadrat - oraz ustawienie kolumn, w tym samego subwoofer'a. jak pisał chyba Xajas, to nic nie zmieni - podstawa to optymalne ustawienie kolumn i miejsca dla subwoofer'a, samo pomieszczenie, i dopiero dalej kalibracja.
 15. Pewnie Ci lepiej teraz 👍 to dobrze jak ludzie wracają do zdrowia; cieszę się z Tobą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.