Jump to content

Bogdik

Użytkownicy
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  1178000

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Sport (piłka nożna, siatkówka), muzyka (hard rock, heavy metal, rock progresywny, blues, smooth jazz).
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kultowy kabel głośnikowy Cardasa - Golden Reference 2 x 3 m w stanie bardzo dobrym. Po obu stronach oryginalne widły Cardasa. U mnie był podwieszony na stojakach PAB, ale wcześniej był podparty na podstawkach Cardas Myrtlewood, które sprzedaję na innej aukcji. Też grał dużo lepiej niż bezpośrednio na podłodze, gdyż nie przenosiły się na niego drgania spowodowane pracą wooferów. Co do dźwięku, każdy audiofil wie czego się spodziewać - Hi End. Polecam do neutralnych lub chłodno brzmiących systemów. Mam go już ponad 7 lat, jestem drugim właścicielem i aktualnie dokonuje kilku zmian w swoim systemie audio. Dlatego sprzedaż Cardasa. Zachęcam do zakupu. Dzisiaj ciężko kupić tak dobry i uniwersalny kabelek w rozsądnej cenie.
 2. Jedyne w swoim rodzaju stopki antywibracyjne dedykowane do kolumn Audio Physic w stanie bardzo dobrym, bez żadnych usterek w oryginalnej walizce. Stopki działają na zasadzie odpychania 2 magnesów neodymowych schowanych w sprytnie skonstruowanych pierścieniach, co powoduje, że kolumny izolowane są od wibracji powietrzem zawartym pomiędzy magnesami w stopce. Stopki mają gwint M8, więc nadają się również do kolumn innych firm z takim gwintem w podstawie. Stopki VCF II Magnetic dają wygodę (wkręcane, nie rysują, mają niski profil, co jest istotne, gdyż nie zmienia znacząco wysokości głośników) oraz znaczną poprawę jakości dźwięku. Powodują, że kolumny grają dużo równiej. Ogólna równowaga dźwięku jest więc zachowana bez wyraźnego preferowania czy też zaniedbywania jakiegokolwiek aspektu brzmienia. Dają odpowiednią definicję dźwięku połączoną z masą i wypełnieniem, czytelność, muzykalność, motorykę i organiczność muzyki. W swojej cenie są wyjątkowe a do kolumn AP są wręcz nieodzowne. W standardzie są dodawane tylko do najdroższych modeli AP. Nowe kosztowały 3000 zł.
 3. Kultowy kabel głośnikowy Cardasa - Golden Reference 2 x 3 m w stanie bardzo dobrym. Po obu stronach oryginalne widły Cardasa. U mnie był podwieszony na stojakach PAB, ale wcześniej był podparty na podstawkach Cardas Myrtlewood, które sprzedaję na innej aukcji. Też grał dużo lepiej niż bezpośrednio na podłodze, gdyż nie przenosiły się na niego drgania spowodowane pracą wooferów. Co do dźwięku, każdy audiofil wie czego się spodziewać - Hi End. Polecam do neutralnych lub chłodno brzmiących systemów. Mam go już ponad 7 lat, jestem drugim właścicielem i aktualnie dokonuję kilku zmian w swoim systemie audio - dlatego sprzedaż Cardasa. Zachęcam do zakupu. Dzisiaj ciężko kupić tak dobry kabelek w rozsądnej cenie.
 4. Cena dotyczy kompletu 4 szt. Vibrapod model 1. Zalecane obciążenie: 0.9-1.5 kg (komplet 4 izolatorów: od 3.5 do ok. 6 kg). Wymiary: 1.43 cm wysokość, 5.52 cm średnica. Vibrapody, to cenowo najbardziej przystępne nóżki antywibracyjne. Są bardzo skutecznymi podstawkami tłumiącymi rekomendowanymi przez czasopisma audiofilskie oraz np. Highfidelity. Wyglądają jak zwykła gumowa nóżka, ale w rzeczywistości to wyrafinowane urządzenie rozpraszające i pochłaniające energię wibracji. Vibrapod pod gumowym korpusem magazynuje powietrze i wykorzystuje je do izolowania umieszczonych na nich komponentów od zewnętrznych wibracji, w sposób zbliżony do platform powietrznych. Zastosowanie ich jest szerokie - począwszy od elektroniki po zestawy głośnikowe. Vibrapody przyczyniają się do poprawy dynamiki, ogniskowania i sceny dźwiękowej, wpływają na subiektywnie odczuwalny wzrost delikatności i precyzji dźwięku.
 5. Sprzedam uniwersalne podstawki Cardas Myrtlewood Blocks - 2 komplety po 6 szt. wraz z etui. Wykonano je z amerykańskiego twardego drzewa - Myrtle. Jest to najrzadsze ze wszystkich drzew i rośnie tylko w południowo-wschodnim Oregonie. Drzewo Myrtle ma unikalną strukturę włókien, dzięki czemu znakomicie nadaje się do tłumienia drgań. Podstawki mają wymiary WxSxG: 41 x 66,5 x 25,4 mm i mogą pełnić rolę nóżek izolujących pod elektronikę, kolumny, listwy zasilające. Świetnie sprawdzają się również jako podstawki pod kable głośnikowe lub zasilające. Można stosować po 3 lub 4 szt. pod każdy element. Uspokajają dźwięk i wpływają na ogólną poprawę brzmienia systemu we wszystkich jego aspektach. Estetyczne i łatwe w aplikacji.
 6. Też mam dobry stolik, granity i płyty ze sklejki brzozowej ... i mam uszy. Dlatego słyszę różnicę jak grają kolumny na kolcach i granitach a jak na porządnych stopkach. Każdy to słyszy, o ile miał możliwość porównania, więc daruj sobie złośliwości.
 7. Sprzedam 8 szt. stopek antywibracyjnych Firmy Pro Audio Bono. Cena dotyczy kompletu 8 szt. Jest to opatentowana konstrukcja na niemieckich łożyskach stalowych. Korpus wykonany z mosiądzu. Posiadają gwint 8 mm i komplet śrub do wkręcenia w kolumny lub elektronikę. Stopy wykorzystywałem pod kolumny, ale mogą być również podstawione pod elektronikę. Zapewniają dużą poprawę brzmienia systemu audio eliminując niepożądane wibracje. Poprawiają się wszystkie aspekty brzmienia w stosunku do kolców i tańszych stopek: lepsza definicja i wypełnienie basu, bogatsza średnica i górne rejestry, lepsza czytelność i wybrzmienia instrumentów. Używając tych stopek nie ma potrzeby stosowania płyt granitowych czy innych, gdyż na samych stopkach dźwięk jest bardziej naturalny, bez wyostrzeń z lepszą kontrolą basu. Wymiar 1 stopki: średnica 38 mm, wysokość 40 mm. Sprzedaję tylko dlatego, że wymieniam na wyższy model stopek PAB.
 8. Sprzedam parę zestawów LIBRA, jednych z najlepszych kolumn wyprodukowanych przez Audio Physic. Jest to ostatni wspólny projekt założycieli firmy Gerharda i Theissa. Libra to model nieco niższy w hierarchii firmowej od Avanti, prawie dwukrotnie droższy od Virgo II. Kolumny są w bardzo dobrym stanie, głośniki wyglądają jak nowe. Jedynym mankamentem jest małe wgniecenie na lewej kolumnie, widoczne na zdjęciu. Obecnie kolumny stoją na zamówionych i specjalnie zaprojektowanych, ciężkich, stalowych cokołach o gr. 12 mm. Mam do nich również oryginalne cokoły z MDF, ale na stalowych grają jeszcze lepiej. Kolumny nigdy nie były rozkręcane ani naprawiane - stan fabryczny. Nie posiadam do nich kartonów, ale nie są trudne do transportu samochodem. Zaletą Libr jest to, że posiadają głośniki z membranami z naturalnych materiałów, a więc i takie mają brzmienie. Jedwabna kopułka to najwyższy model Seasa z topowej serii Excel, średnicę obsługuje 11,5 cm Vifa z serii Premium Line z impregnowanej celulozy, a dwa 19 cm basowce (w układzie push - push) to wykonane na zamówienie Audio Physica (u niemieckiego producenta) głośniki z plecionki z włókien węglowych. Niestety najnowsze modele firmy mają większość głośników z materiałów sztucznych lub metalu i to słychać w brzmieniu. Kolumny mają bas refleks zestrojony na poziomie 26 Hz, co obecnie jest rzadkością. Czasami zdarza się pasmo od 30 Hz, a najczęściej są to okolice 40 Hz. Wymiary kolumn (wys. x szer. x głęb.) 106 cm x 16,5 x 46,5. Kolumny są wąskie (front jest odchylony do tyłu na całej długości, ścianka frontowa ma zaokrąglone krawędzie), a jedynie głębokość na dole razem z cokołem wynosi 46,5 cm. Kolor stolarki to jasne cherry. Sama stolarka jeszcze z duńskiej stolarni współpracującej wówczas z Audio Physic. Brzmienie jest bardzo przestrzenne z precyzyjną lokalizacją źródeł, piękna nasycona średnica i niski dół z bdb kontrolą (przy odpowiednim nagraniu pomruki jak z suba). Mimo, że kolumny pokazują mnóstwo detali, to grają w sposób muzykalny, wypełniony substancją dźwiękową. Zainteresowanym osobom prześlę na e-maila obszerną recenzję kolumn ze wszystkimi danymi technicznymi, opisem ustawienia i brzmienia autorstwa Pana Jacka Kłosa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.