Jump to content

Mikha'el

Użytkownicy
 • Content Count

  608
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1805 profile views
 1. Jak zwykle wydawało mi się, że to wystarczy. Chodziło mi o szum w scalonych układach regulacji głośności zmierzony dla podanych w nawiasach parametrów. Łatwiej by mi było samemu zakumać jak by te wartości szumu były podane dla znormalizowanych param. pomiaru, a tu każdy producent sam sobie ustala. 1. PGA2311 2. Muses72323 3.DIY
 2. Jak to w życiu... niektóre pytania pozostają bez odpowiedzi.😞
 3. Patrząc na pomiary THD+N to pewnie wystarczyło by ograniczyć pasmo do 200-250Hz. [Hidden Content] [Hidden Content] Problem też jest ze spójnością barwową coax z wooferem i to pomimo zastosowania tego samego materiału na wszystkich głośnikach. Zastanawiam się czy przy uzupełnieniu LS50 o woofer 8" w obudowie zamkniętej jest realne tak zestroić żeby wszystko pasowało. Zapytałem też jednego z polskich producentów dobrych kolumn, który jest otwarty na sugestie klientów czy by coś takiego zrobił i niestety odmówił.
 4. Ale podobno cena nie gra i dużo jest bardzo udanych konstrukcji na tanich głośnikach. Te woofery w kefach to też taka pięta achillesowa no chyba, że seria Reference ale to już poważna kasa. Pewnie nie stać by mnie było na taką mękę 😉 Chyba mnie koledzy zniechęcają.
 5. Czyli woofer też miałby być DIY?
 6. Czyli dla mnie najbardziej realne jest przeprosić się z tymi LS50 i może z subwooferem do 200Hz będzie łatwiej i jakoś to zagra przy niższych poziomach dźwięku.
 7. Przepraszam można troszkę jaśniej co to jest BS i GS. Czy jest realne aby ktoś podjął się zrobić takie kolumny i ile by to kosztowało, albo udostępnić odpłatnie projekt?
 8. Chciałem kupić Kef LS50 ale w ostatniej chwili się rozmyśliłem pomimo, że bardzo odpowiadała mi kreowana przez nie scena muz. ale niestety tylko przy większych poziomach głośności a, ja często słucham muzyki wieczorem. Więc teraz biorę pod uwagę tylko jakieś fullrange i ten TB bardzo mi się spodobał. Widziałem na stronie TB jakieś propozycje obudów do tego głośnika. Czy warto to wykorzystać, czy skoro zrobiłeś swój projekt to nie ma nic ciekawego z gotowych projektów?
 9. Mógłbyś napisać coś więcej o aplikacji tego głośnika. To jest twoja konstrukcja czy firmowa TB? Jak przedstawiana jest scena muz?
 10. W którym z tych trzech przypadków poziom szumu będzie najniższy? 1. 1.50uV ( f=1kHz, Vin=1Vrms, RL=10kohm ) 2. 0.63uV ( f=1kHz, Vin=2Vrms, RL=100kohm ) 3. 3.16uV ( f=500Hz, Vin=0.3Vrms, RL=20kohm )
 11. Jak by nie było problemem to mógłbyś podać jakiś typ?
 12. Sprawdzałem online kalkulatorem szumu rezystor i teoretycznie dla 1kohm w paśmie 20Hz-20kHz wyszło 0.57uV. Czy w rzeczywistości taki szum będzie znacznie się różnił od teoretycznego?
 13. Bo tak się zastanawiam czy jest sens wyrzucać się na super niskoszumną regulację ok. 0.7uV jak mam przed nią i za nią rezystory 1kohm?
 14. Jak to policzyć? Trafiłem na takie info, że jedne z lepszych Vishay Z 0.1ppm = 100uV
 15. Przepraszam koledzy za prywatę ale może tutaj otrzymam odpowiedź. Jakie szumy może generować rezystor metalizowany smd 1kohm w ścieżce sygnału?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.