Jump to content

Mikha'el

Użytkownicy
 • Content Count

  476
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

37 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

935 profile views
 1. Stary zasilacz nie powinien wisieć w powietrzu bo zasila też wyjście słuchawkowe i nie będę rozpinał pinu 4 i AGND , a rozłączę dopiero pin 10 na płytce DAC i tam się wepnę z napięciem z dyskretnego.
 2. Czyli powinno być tak jak na obrazku? Bóg zapłać dobry człowieku, w piątek o tej godzinie -pełen szacun.
 3. Nie chciałem kolegów narażać na studiowanie schematów więc poleciałem trochę na skróty, a tu skutek odwrotny 😉 Jeśli jednak komuś by się chciało to wrzucam te schematy. 7.pdf 8.pdf 12.pdf
 4. Pomiędzy wyj. z regulatora napięcia, a wej. do układu DAC jest jeszcze po drodze jedna płytka (tam masa nie łączy się bezpośrednio) więc napięcie z regulator do dac ma dosyć długą drogę, a wiadomo regulator dyskretny trzeba dać jak najbliżej układu DAC więc chciałem pominąć te złącza na płytce pośredniej :-) czyli zrobienie tak samo jak było mija się z celem.
 5. Po prawej jest złączka na wyjściu regulatorów napięcia, a ta po lewej jest na wejściu DSP-DAC.
 6. Po 50h grania od wymiany na Elna RBD przybyło niskich tonów i to znacznie więcej niż było przed wymianą natomiast wysokie tony coraz lepsze ale czekam jeszcze na całkowite ich otwarcie, brakuje mi trochę tej "drapieżności" jaka była z Rubycon YK.
 7. Chciałbym zmodyfikować zasilanie części analogowej kostki DAC poprzez zasilenie jej z dyskretnego regulatora zamiast fabrycznego na regulatorze 7805. Czy takie połączenie jak na obrazku będzie prawidłowe, czy muszę też masę regulatora połączyć z punktem 11 ? Sprawdzałem na schemacie i masa na wyjściu z płytki regulatorów napięcia nie jest bezpośrednio połączona z masą płytki przetwornika DAC, a jedynie wspólnym punktem połączenia jest obudowa wzm. Czy to to samo jakby były połączone bezpośrednio bo na schemacie zauważyłem jakby wiele lokalnych układów masy, które jednak łączą się na końcu przez obudowę wzm. ?
 8. Elna RBD tyle, że u mnie po wymianie zauważyłem delikatne zaokrąglenie czoła ataku, a może to poprzednie kondensatory (Rubykon YK) były zbyt brutalne.
 9. Mikha'el

  Potrzebuję ...

  Może znalazł by ktoś u siebie lub dał namiar na radiator jak na obrazku lub coś w ten deseń, przeszukałem internety i nic.
 10. Osobiście nie porównywałem ale na francuskim forum-hifi jest dużo entuzjastycznych opinii ludzi, którzy posiadali także maliny.
 11. SMSL Dp3 lub niedługo Dp5 (zjada te wszystkie maliny z hatami) po wymianie na zasilanie liniowe ( co jest bardzo proste ) jakość sygnału z tego streamer'a jest jak z Cayin iDAP-6, a Cayin pomimo ceny to bardzo mocny zawodnik.
 12. Ok, dzięki. Na 7809 mam radiator z wygiętej blaszki, a ten dyskretny to chyba da radę bez radiatora.
 13. Czy mogę zwiększyć o 100mA obciążenie regulatora napięcia KIA7809AP, który ma na wejściu 16V i jest obciążony prądem 200mA i jak obliczyć jaką będzie miał wtedy temperaturę ? Jeżeli w zaleceniach do reg. dyskretnego 5V dropout jest w 2-3V i max. obciążenie 500mA to czy mogę zwiększyć dropout do 4V przy poborze 100mA ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.