Jump to content

Adam Maik

Użytkownicy
 • Content Count

  356
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

49 Neutralny

Metody kontaktu

 • Skype
  adammaik

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi
 1. Adam Maik

  Morel ECW536

  jantzen lica 7n jako kabel w zwrotnicy mundorf supreme i cewka taśmowa... droższe to od SB 😉 To nie jest zły głośnik, po prostu słychać przy tym morelu że potrzeba detalu i sceny ciut więcej. To tak trochę jak z wstęgami, niby zniekształcenia mają ale w ich graniu jest coś czego niektórzy ludzie szukają. To samo jest i tu, ten głośnik po prostu rewelacyjnie gra, a cena... cóż srogo sobie go wyceniają ale imoho wart jest tych pieniędzy i wolę go od Revelatora. Docelowo będę go łączył z AMT Mundorfa, niski podział z 29RDC mnie osobiście nie pasował pierwszą zwrotkę jaką na nim grałem była 3r 1800hz przeniosłem to na 2r 3200 i w takiej konfiguracji dźwięk podobał mi się znacznie bardziej (z 15NRX)
 2. Adam Maik

  Morel ECW536

  Ryzyko się opłaciło, zakupiłem ten głośnik po 4 latach rzucania monetą 🙂 Gra dopiero od wczoraj, dziś skończyłem pierwszą wersję zwrotnicy z którą mam wrażenie zostanę na dłużej. Po krótce można ten midwoofer opisać - tona mocy, świetny rytm, genialna wręcz neutralność , detal i scena. Brak cone break sprawia że można go ciąć wysoko, ja połączyłem go z SB29RDC przy częstotliwości 4,3kHz lubię wysokie podziały, taki fetysz. Obudowa pochylona 5', głosniki w linii, 15cm szerokości, tweet 1cm od górnej ścianki, pomiędzy głośnikami 5mm. Granie można określić jako bardzo naturalne, z porządną dynamiką, detalu jest sporo (słychać niedostatek ze strony 29RDC zatem nie polecam tego zestawienia) zamiast się modlić powinienem go już dawno temu kupić, każdemu kto się waha - polecam. Mały szatan. ECW536.frd ECW536.zma
 3. 18 i 51 wychodzą z głównego zasilacza, 51 karmi bezpośrednio końcówkę a 18 idzie na dodatkowy stabilizator (on jest bodajże 12V), tam rzeczywiście nie mierzyłem. Poprosiłem Klipsha przez support (oni są obecnie właścicielem Energy) o udostępnienie planów, będzie mi znacznie łatwiej dojść co autor miał na myśli. Dzięki za radę, spróbuję odnaleźć dodatkowe stabilizatory.
 4. Dobry! cóż, czasem w życiu jest tak że nasze ulubione urządzenie gaśnie i pozostaje pytanie co dalej, Jako że takiego malucha ciężko jest dziś uświadczyć, widać ten pomysł na suba się nie przyjął (kosteczka 20x20x20), postanowiłem się zainteresować naprawą obecnego urządzenia. Sub, zamilkł, wydaje z siebie coś na wzór sygnału testowego - cichą sinusoidę, na słuch 800hz z szumem różowym w tle, zasilacz jest sprawny, generuje 51V i 18V Procesor (STA308), teoretycznie także jest sprawny, zmiana głośności, odcięcia i fazy powoduje miganie kontrolki zasilania Wszystkie płytki całe, brak śladów po pożarach, czy też zalaniach :) Podejrzenie padło na chip cyfrowego wzmacniacza mocy, jeszcze nie zdjąłem radiatora, zatem modelu scalaka nie znam, jest to SMD w obudowie SO. Pytanie zasadnicze, czy w okolicach Wrocławia jest ktoś kto jak dostanie płytkę wzmacniacza i scalak ma możliwość, oczywiście odpłatnego, przelutowania tego układu? Pozdrawiam!
 5. mnie cały czas zastanawia różnica między 29rdc a satori tw29, to czym się w grubszej mierze różnią to odseparowanie mechaniczne i drobinę różny kształt fontu. Czy rzeczywiście uzasadniona jest różnica 3x w cenie
 6. Adam Maik

  Monitor 2-way TOP

  AMT Heil z SB MW 19p
 7. nie chcesz przepłacić a mieć porządny kabel bez voodoo to polecam Jantzen 925. http://zap-audio.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=3&products_id=123
 8. Jeśli masz jakiś problem z rozgraniczeniem to jeszcze raz definicja półprzewodnika, i dla wszelkiej ścisłości nie mówiłem o czystej miedzi. Półprzewodniki - substancje o przewodności elektrycznej pośredniej między przewodnością metali i dielektryków. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_semiconductor_materials Na tej liście możesz znaleźć siarczek miedzi. Ale skoro przewody to nie kable... Czas zakończyć dyskusję.
 9. Zmień ton, google nie boli Półprzewodniki - substancje o przewodności elektrycznej pośredniej między przewodnością metali i dielektryków. dobrze to widać na tym zdjęciu - z jednej strony czysty styk, z drugiej już nie, większy opór - znaczny wzrost temperatury.
 10. Mniej obciążony zasilacz da ci wyższe napięcie przez co próg zniekształceń przesunie się odrobinę wyżej, Długo posiadałem zestaw w bi-ampingu i różnica jest bardzo duża. Nie grałem co prawda do przesteru końcówek, ale dało się jednoznacznie stwierdzić że mniej obciążona końcówka gra lepiej. Bi-wire także uważam za przerost formy nad treścią.
 11. To że aktywny podział działa pod względem dystrybucji mocy lepiej jest bezdyskusyjne, nie mniej jednak tor HF od strony wzmacniacza widziany jest mniej więcej tak zatem stosując prawo łoma wzmacniacz będzie mniej lub w żadnym stopniu obciążony w obszarze niskich tonów.
 12. nie może być za cieńki, bo będize miał za duży opór, nie może być za gruby ze względu na efekt naskórkowości (im wyższa częstotliwość tym prąd podróżuje bardziej zewnętrzną częścią przekroju kabla) Miedź powinna być jak najczystsza by uniknąć zmian w przewodniku (podobno tlenki siarczki etc potrafią wykazywać cechy półprzewodnictwa) Izolacja powinna być najmniej reaktywna statycznie, i bardziej elektryzujący się tym większa popjemność przewodu (efekt kondensatora)
 13. Tanio i dobrze. Na dół Jantzen 6n płaska plecionka 2,5mm2 na górę jantzen 6n drut 14awg.
 14. Skoro modyfikujesz to stara zwrotnica nie za wiele Ci da.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.