Jump to content

meganert

Użytkownicy
 • Content Count

  83
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

Metody kontaktu

 • Skype
  WhatsApp Jack D

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyka: Jazz, pop, rock, poważna
  Malarstwo, grafika komputerowa, fotografia
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

851 profile views
 1. Jesteś pewien ze to klasa A, bo dziwnie tani on jest. Faktycznie jest w promocji w tym sklepie. [Hidden Content]
 2. Nigdy nie narzekałem na nadmiar wysokich w Opticon 6, ponieważ są bardzo lekko podane, jakoś tak zwiewnie. Mojego wzmacniacza Onkyo natomiast nie okreslilbym jako jasno grający, raczej dokładny. Najlepiej zagrał po wymianie sieciówki. Miałem wcześniej Rotela RA 12 i tam mimo złagodzonej góry dźwięk był bardziej męczący przy słabszych realizacjach. Myślę ze problem leży często w zabużeniu równowagi tonalnej dźwięku i wtedy system gra nam za jasno mimo iż wysokich tonów wcale nie musi być w nim dużo. Dla przykładu miałem kilka tanich IC gdzie dźwięk był ok, ale brakowało przestrzeni. Wymieniłem
 3. Onkyo A-9070, Dali Opticon 6, neotech nei-3001 mk3 miałem, aktualnie IC Oyaide Neo D+ klasa A wspaniały.
 4. Ja bym spróbował innego IC. W moim systemie nigdy nie narzekałem na brak wysokich, ale po wymianie na nowy IC jest zdecydowanie lepiej, a najciekawsze jest to, ze zamieniłem nietaniego Neotecha na taniego Oyaide dla rynku profesjonalnego.
 5. Wiem, miałem tak samo, ale jest tak dobry że postanowiłem podzielić się tym odkryciem. Zapłaciłem 50 € z przesyłką i mogłem bez problemu odesłać.Zresztą takie miałem nastawienie ale po prostu zachwycił mnie. Wszystkie pasma wyrównane, no może z wyjątkiem basu lekko dopalony, ale niczego nie przykrywa. Średnica piękna, pełna, wysokie aksamitne, ale niczego nie kryjące.
 6. Mam takie samo zdanie, u mnie najlepiej sprawdził się w połączeniu cyfrowym. Natomiast chciałbym tutaj podzielić się moim ostatnim odkryciem IC Oyaide Neo d+ klasa A, który kosztuje śmieszne pieniądze a pogonił trzy razy drozszego Neotecha, oczywiście w moim systemie. Kabel zrobił na mnie takie wrażenie ze postanowiłem zamówić kable głośnikowe tej firmy wykonane w tej samej technologii. Nie wiem, może będę tego żałował bo obecne Chord Clearway sprawują się bardzo dobrze.
 7. Dokładnie coś w tym stylu, bardzo ciekawe kolumny. Obawiam się tylko czy nie będą miały za mało basu w tym ponad 30 metrowym salonie.
 8. Myślę że te Heco mogłyby być dobrym wyborem ale niestety nie ma całkowicie białych. Zapomniałem dodać że w grę wchodzą kolumny tylko w kolorze białym.
 9. Bali 79 dziękuję za szybką odpowiedź. Myślę ze nie można też generalizować. Sam mam Onkyo A- 9070 z Dali Opticon 6 i gra to tak że na razie nie planuję żadnych zmian. Natomiast z Rotelem RA-12 nie było synergii, ale to tez inna klasa wzmacniaczy. Być może z droższym Rotelem byłoby inaczej. Myśle ze i tak w niedalekiej przyszłości amplituner zostanie wymieniony. Moje Pytanie wynika stąd, że znając sygnaturę dźwięku tego ampli, który według mnie gra po cieplejszej stronie, obawiam się czy zgra się on z Oberonami, o których słyszałem że nie brzmią jak typowe Dali, ale również bardzo miękko i del
 10. Jak w temacie, czy to w miarę zagra w salonie o powierzchni 31 m2. Ma to być prezent dla syna, który ma już wyżej wymieniony amplituner i lubi brzmienie Dali.
 11. Zgadzam się z tym całkowicie. Całą kolekcję muzyki mam na dwóch dyskach wpiętych do Synology. Tidala traktuję jako dodatek oraz miejsce gdzie mogę spokojnie przesłuchać album zanim go kupię.
 12. Myślę że nie ma co demonizować tego braku wsparcia ze strony producentów jeśli chodzi o serwisy sreamingowe. Onkyo pod tym względem nie jest złe, ale nawet gdy tego wsparcia brakuje, szczególnie w starych streamerach można zainstalować oprogramowanie które będzie to obsługiwało . Jakieś pół roku temu kolega poprosił mnie o pomoc bo chciał mieć Tidala na starej yamaszcze cdn500 i bez problemu znalazłem programik, który to obsługuje😉
 13. Onkyo 6170 z czystym sumieniem mogę polecić. Bardzo muzykalny streamer, chyba nie do pobicia w tej cenie. W de do kupienia za 500 EUR.
 14. Po dłuższych odsluchach postanowiłem jednak wrócić do Neotecha podłączonego po rca do wzmacniacza. Neotecha ma więcej przestrzeni i lepiej kontrolowany bas. Natomiast Mk 2 ultimate podłączyłem cyfrowo do wbudowanego daca w moim wzmacniaczu. Dotychczas uważałem że ten dać nie jest tak dobry jak ten w moim streamerze Onkyo 6170. Miałem to spięte coaxialem Profigold oxypure, który uważałem za dobry kabel. Jednak po wpięciu Van Den Hula szok. Nigdy nie wierzyłem że cyfrowy może wnieść taką poprawę, przecież to nie ma sensu, a jednak słychać to i to baardzo wyraźnie. Jestem więc bardzo zadowolony b
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.