Jump to content

eugeniusz28

Użytkownicy
 • Posts

  100
 • oraz w archiwum

  4
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

45 Neutralny

Audiostereo

16

Bocznica

29

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1247 profile views

eugeniusz28's Achievements

 1. Robiłeś takie porównanie przed przeróbkami?
 2. Z Verictum eksperymentowałeś , czy włożyłeś ''na pałę''?
 3. Tutaj już po wymianie, ale jeszcze przed zaekranowaniem. Deseczka rzeczywiście ''designerska'' 🙂 Taki już wyjechał od producenta. Trzeba by zapytać konstruktora, jaki był zamysł wprowadzenia tego elementu. Wygląda na to, że ma po prostu udźwignąć większe Mundorfy 🙂 P.s. U ciebie bezindukcyjne oporniki już śmigają? Była różnica na fabrycznych? Ale pewnie robiłeś kompleksowo, więc efekt jest wypadkową wszystkich wprowadzonych zmian. Pozdrawiam.
 4. To ja jestem następny 🙂 Z dwoma kotami
 5. Te dwa na zdjęciu. Planowałem zrobić to samemu, ale akurat kupiłem również oryginalny laser do mojego coplanda i zleciłem wymianę elektronikowi. Nie jest to jednak nic skomplikowanego dla kogoś, kto ma pojęcie o lutowaniu. Co do kosztów robocizny - nie wiem, mieszkam w Norwegii. Cena kondensatorów to ok. 260 zł za 1 szt.
 6. Sennie się tu zrobiło, skrobnę więc kilka słów. Może jakiś właściciel menuetto zastanawia się nad zmianą na wersją custom... Nie słuchałem jej co prawda, przyznaję, ale miesiąc temu wymieniłem w moim wzmacniaczu kondensatory na mundorf silver gold oil. Słyszałem tu i ówdzie, że te kondy to głównie do zwrotnic itd. Nic podobnego, zmiany są SPEKTAKULARNE i chyba tylko głuchy ich nie usłyszy. Zdecydowanie lepsza scena, szczególnie na boki, poprawa mikrodynamiki, inne narastanie i wygaszanie dźwięków. Poprawił się wgląd w nagranie, wszystko jest bardziej czytelne. Z tego co wiem, wersja custom ma trochę tańsze mundorfy i zmienione gniazda głośnikowe na WBT. Cena jednak rośnie niebotycznie w stosunku do standartu. Kupując SGO wydacie tylko ok.500PLN, a rezultat... z czystym sumieniem podpisuję się pod tym, co powyżej.
 7. Dziękuję za odzew, decyzja o wyborze Hd800 pozostała niezmieniona. Pozdrowienia.
 8. Słuchawek używam sporadycznie, ale mój syn jest ich fanem. Ma ich kilka par, ale w domu słucha głównie na Sennheiser HD700. Zdecydował jednak zmienić je na HD800. Przeczytałem ten wątek i moją uwagę zwróciło pozycjonowanie przez autora modelu HD580, słuchawki te nie były brane wcześniej pod uwagę. Warto?
 9. Dzięki. Zagra to podobnie, czy będzie duża zmiana?
 10. Mam dwie lampy Penta 6189 w moim pre phono. Nie jestem elektronikiem, więc proszę się nie śmiać )).Czy dałoby się je zastąpić czymś innym bez konieczności regulacji bias etc.? Ew. czy ten typ lampy jest gdzieś do dostania? W necie znalazłem tylko jakieś archiwalia. Pozdrawiam.
 11. Dzięki. Wiem już w jakim iść kierunku.
 12. Czy Ortofon T-20 zgra się z tą wkładką? Warto kupić to trafo? Proszę o opinie bardziej doświadczonych, to moja pierwsza wkładka mc.
 13. Gdyby ktoś miał na zbyciu Mogami 2520 (little wonder) - chętnie odkupię. Tylko oryginalna fabryczna konfekcja.
 14. Dostawa z Niemiec mocno się opóźnia. Prawdopodobnie w najbliższym tygodniu dojadą do dystrybutora.
 15. Powoli próbuję ogarnąć kwestię serwisu, choć okazuje się to nie takie proste. Tymczasem pozostaje dylemat - nie słuchać płyt, czy demolować iglę i zawieszenie? Odpowiedź wydaje się oczywista, ale jest jeszcze trzecia droga, może moja wskazówka przyda się kiedyś komuś w potrzebie - należy lekko unieść pokrywę gramofonu (ok.2 cm), następnie uruchomić funkcję odtwarzania. Ramię opadnie, ale igła nie dotyka płyty. Następnie płynnym ruchem zamykamy pokrywę, co powoduje bezpieczny kontakt igły z płytą. Półśrodek, ale skuteczny. P.s. Ten gramofon z wkładką EPC 310 to koniec moich pytań ''co by tu można lepszego...?''
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.