Jump to content

dindzi

Użytkownicy
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Mają 80 Ohm. Czy nie będzie problemu przy słuchaniu z urządzenia przenośnego? Czy ktoś ich słuchał?
 2. Natknąłem się w sieci na słuchawki Beyerdynamic DT 240 PRO. Kosztują jakieś trzy i pół stówki do czterech. Czy mógłbym ich używać w sprzęcie przenośnym (Discman Sony, Walkman Sony, itp.). Na co dzień słucham na Sennheierach PX200 II. Czy ktoś z forumowiczów słuchał tych Beyerów?
 3. dindzi

  Tonsil Calipso 40

  Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał okazję słuchać Tonsil Calipso 40 ? Jeśli tak, to czy napisze kilka słów?
 4. Chciałbym kupić przenośny odtwarzacz Sony NW-A45, ale dotychczasowi użytkownicy piszą, że jest w nim ogranicznik głośności. Czy ktoś z forumowiczów wie czy to można wyłączyć i jak?
 5. Ze strony Foobara2000 pobrałem wtyczkę WASAPI Shared. Faktycznie, Foobar2000 nie blokuje wtedy karty dźwiękowej dla innych aplikacji. A jak to się ma do jakości dźwięku?
 6. Dziękuję za odpowiedź. Czyli, gdy włączam muzykę w Foobarze z aktywnym WASAPI, to dźwiękowe urządzenie wyjściowe Windows przechodzi z trybu udostępniania na tryb wyłączności dla tego jednego programu? Domyślam się, że tak ale chcę się upewnić.
 7. Mam w Foobarze 2000 ustawione wyście przez WASAPI w trybie push na zewnętrzny DAC. Załóżmy, że słucham zrippowanej płyty CD 44.1 kHz a za chwilę otwieram Foobarem radio internetowe, które nadaje stream FLAC ale 48kHz próbkowania. Czy wtedy dźwięk idzie w oryginale do DAC, czy może jest przebróbkowywany w Foobarze do 44.1 kHz? Czyli, czy WASAPI umie automatycznie podać dla DAC oryginał? Nie mam w DAC żadnego wyświetlacza, więc tak naprawdę nie wiem jakie próbkowanie otrzymuje.
 8. dindzi

  Sony CDP-490 - laser

  Tak. Wiem, że to budżetowe CD. W dodatku już niemłode. Ale odpowiada mi brzmienie jego przetwornika, tylko nie potrafię wytłumaczyć dlaczego. I dlatego chciałbym na nim słuchać dopóki działa. :-)
 9. dindzi

  Sony CDP-490 - laser

  Mam Sony CDP-490 z laserem KSS-150A. Bardzo lubię jego brzmienie. Ale pojawiał się problem z odczytem niektórych płyt, więc podkręciłem prąd diody laserowej. Podobno to jest zabieg nie na długo. Wyczytałem, że laser KSS-210A jest 100% kompatybilny, a ja mam w domu nówkę KSS-210B. Czy też będzie pasował?
 10. A czy ktoś mógłby podpowiedzieć co mam wpisać żeby odebrać NC+PR z HotBirda, w szczególności Trójkę (PID 418)?
 11. Mam kartę DVB-S2 na USB. Do słuchania, dajmy na to "Trójki" używam programu DVBDream. Wyczytałem gdzieś, że w programie VLCPlayer też można odtworzyć stream z karty. Czy komuś z forumowiczów udało się kiedyś odpalić jakąś audycję satelitarną w tym programie?
 12. Nie słuchałem ani tych ani tych. Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z obydwoma modelami i mógłby napisać parę słów? O tych Grado czytałem wiele dobrych opinii, a o tych Beyerach mało znalazłem. Beyery kosztują prawie drugie tyle. Czyżby były naprawdę tak znacząco lepsze?
 13. Na Ceneo są 23 opinie "trójek" i każda prócz jednej jest bardzo pozytywna. Wszyscy zachwalają to jak mogą, ale zauważyłem że pod względem stylistycznym większość opinii jest do siebie podobna.... a może faktycznie te kolumny tak fajnie teraz grają?
 14. Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał okazję porównać brzmienie Maestro III z ich poprzednikami Maestro II i mógłby podzielić się krótką opinią? Mam Maestro "dwójki" i zastanawiam się, czy poprawa brzmienia jest jakaś znaczna w nowym modelu.
 15. Dzięki, Neofozzie. Bardzo fajny program. Faktycznie, dalej jest po staremu. Nieciekawe brzmienie, taki metaliczny pobrzęk jest.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.