Jump to content

Pawko

Użytkownicy
 • Posts

  95
 • oraz w archiwum

  19
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

14 Neutralny

Audiostereo

14

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1141 profile views

Pawko's Achievements

 1. Pawko

  Sansui vs Pioneer

  dla równowagi i zabawy 🙂
 2. Aktualny model to 8300CD. Ponoć poprzedni model czyli 8200CD (lub 8200CDQ) był nieco bardziej udany ale to tylko w oparciu o recenzje... 😉
 3. Pod rozwagę także cd audiolab z czysto technicznego punktu widzenia - ma xlr i pilot audiolaba obsługuje głośność we wzmacniaczu MF 😉 Dźwiękowo nie podejmuje się oceniać - ani marantza ani creeka nie słyszałem 🙂
 4. Myślę, że możesz mieć rację że XLR to ściema, zwłaszcza że prawdopodobnie w żadnym z tych urządzeń tory nie są pełni zbalansowane. Niemniej, subiektywnie gra lepiej bo poziom wyjściowy jest wyższy no i skoro już mam takie interconnecty to czemu z nich nie korzystać 🙂 Niemniej oczywiście się nie upieram. Tak czy inaczej, interesuje mnie jakiś odtwarzacz CD/SACD z funkcjami sieciowymi, który można nabyć w okolicach 10k (z niewielkim naddatkiem) - cena za nowy. Jestem też otwarty na urządzenia używane, w tym wypadku jednak raczej poniżej 10k. Będę wdzięczny za sugestie na co spojrzeć.
 5. Dzień dobry wszystkim. Rzadko się tu udzielam (zdecydowani więcej czytam) ale myślę że jest dobra okazja żeby skrobnąć parę słów a także zadać pytanie. Otóż 2 tygodnie temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Nu-Visty 600 (jeszcze raz wielkie dzięki dla Marcina za "making it happen" 🙂). Nu-Vista zastąpiła M6i (przy okazji, jest do sprzedania) i od razu wpadła mi w ucho. Sposób w jaki kontroluje moje zestawy głośnikowe jest imponujący. Dźwięk jest całkowicie oderwany od kolumn (nawet przy włączonym świetle i otwartych oczach 😉 ) scena szeroka i głęboka. Nie jestem super doświadczonym audiofilem i nie potrafię kwieciście pisać o walorach dźwiękowych ale dla mnie to co Nu-Vista podaje do zestawów głośnikowych jest dokładnie tym czego ja potrzebuję. Pełna równowaga tonalna, żadne pasmo nie jest faworyzowane, jest czysto i dynamicznie, bas chodzi nisko a wysokie ładnie wybrzmiewają. Dla mnie jest to chyba ostateczne rozwiązanie kwestii wzmocnienia:) oczywiście pewnie można lepiej lub inaczej, ale nie mam na tyle samozaparcia żeby przerzucać dziesiątki innych wzmacniaczy i szukać subtelnych różnic. Tak więc dzięki wielkie Marcin za bycie poniekąd spirytus movens tej zmiany - niby o tym myślałem od dłuższego czasu ale byłem w tym bardzo bierny i cały czas ten pomysł leżał sobie na półce a kontakt z Tobą pozwolił nadać temu realnych kształtów. Zwłaszcza jeżeli była możliwość dorwania tego klocka w tak dobrej cenie. A teraz pytanie do bardziej doświadczonych - mając naprawdę porządny wzmak oraz dobre głośniki (Amphion Argon 7L) najsłabszym ogniwem jest odtwarzacz CD (mimo, że to powszechnie chwalony Audiolab 8200). Do tej pory grałem tylko z CD lub z gramofonu ale zacząłem rozmyślać teraz o wejściu też w świat plików i streamingu. Myślę że dla mojego ucha wystarczający byłby CD player z funkcją streamingu i nawet zacząłem rozmyślać nad MF M6 encore connect ale ze zdziwieniem odkryłem że nie ma wyjścia XLR co może nie jest krytyczne ale wolałbym zostać przy tym sposobie połączenia ze wzmacniaczem. Brak XLR jest dla mnie szczególnie dziwny mając na uwadze ten przedział cenowy (inna sprawa że to jednak chyba troche za dużo jak dla mnie). Zacząłem więc analizować inne opcje i w zakresie cenowym na poziomie ok 10k PLN wpadł mi w oko Technics SL-G700. Relatywnie nowy produkt i, jak się już zdążyłem zorientować, mający bardzo pozytywne recenzje. Oczywiście zawsze warto i należy posłuchać osobiście ale chciałem Was zapytać czy ktoś może miał jakieś doświadczenia z tym playerem oraz ewentualnie o inne sugestie dla cd playera z funkcja streamingu plików z Tidala czy Spotify. Wiem że w podobnej cenie jest też Maranz. Aha... dobrze by było gdyby player miał tez możliwość odtwarzania płyt SACD. Nie mam na razie żadnej ale będąc u Marcina miałem możliwość posłuchania takiej płyty i usłyszałem różnicę więc skoro mam już dokonywać zmiany to chciałbym żeby opcja SACD też była na pokładzie 🙂 Dzięki i pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.