Jump to content

homo_sapiens

Użytkownicy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

13 Neutralny

Audiostereo

13

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  góry, numizmatyka i muzyka (to wam mówi stary człowiek urodzony na 8-8-8, w niedzielę i W SAMO POŁUDNIE!! czy to nie jest pech???)
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1032 profile views
 1. Jest wolny zestaw: pcb + komponenty(bez wzmacniaczy operacyjnych). Całość zamawiana w tym wątku. Dodatkowo mogę odstąpić 2 kardany pomocne w montażu, gdy płytka z potencjometrem będzie głęboko w obudowie a pokrętło na płycie czołowej oraz oba elementy nie leżą w osi symetrii. Przykład niesymetrycznego montażu, zarówno w poziomie jak i w pionie:
 2. Nie bo jest na dole zestawu a'la "wieża", 15cm od podłogi a ja mam kłopoty z kręgosłupem. Tak, ale dla mniej prądożernych elementów. Wykorzystałem obudowę z korektora FS 40...(szczeliny po potencjometrach dają dodatkową wentylację). Moje wzmacniacze to konstrukcje fabryczne, więc mają to co trzeba. Przy okazji o wykorzystywaniu używanych obudów. Z reguły mają one uszkodzone malowanie, niepotrzebne otwory i napisy, które trzeba zamaskować. Do tego świetnie nadaje się folia do tuningowania samochodów. Dobrze trzyma się podłoża i daje się formować termicznie co pozwala przyklejać w r
 3. Zrobiłem coś podobnego. Podstawą do zastosowania takiego rozwiązania było stworzenie jednostki zasilającej różne moje klamoty audio, z możliwością osobnego włączania a jednocześnie skupienie całości w jednym miejscu. Ten system ma jedną drobną wadę - w przypadku modyfikacji trzeba odłączyć całe PSU. Całość na złączach jak wyżej. Takie złącza mają kilka nazw. Od dawna znam je pod nazwą "złącze lotnicze", u chińczyków to GX16(12). Używałem tych o średnicy 16mm. Moja jednostka zasilająca ma: dla pre lampowego 3 złącza(1x 6,3V/1,5A; 2x 200V/220V/250V/10mA, anodowe osobne dla każdego kanału) oraz
 4. Polecam tester elementów elektronicznych LCR-T4. Kupiłem(27PLn z darmową dostawą) go po lekturze [Hidden Content]. Według mnie to niezły gadżet dla amatorów elektroniki. Tym, którzy zdecydują się na zakup zalecam również kupić obudowę(ok. 10PLN ). Nie musi być u tego samego sprzedającego ale musi być do tego modelu.
 5. bolo_senor Bartek Bartoszewski Podziwiam Was i innych, ALE PAMIĘTAJCIE O JEDNYM!!!
 6. Kto spier...ł forum? Od wczoraj bez rejestracji można zobaczyć wszystko. Np. taki widoczek jak niżej. To samo uzyskałem przez telefon.
 7. Zamiast mirasolu proponuję użyć antystatycznego środka do mycia powierzchni, np.: Katopol VC171. Płyty myję bezpośrednio przed słuchaniem. Resztki płynu usuwam "suszarką samoróbką" podłączaną do odkurzacza. Nigdy nie stosowałem dodatkowego mycia samą wodą. Czy dodatkowe płukanie wodą nie usuwa antystatyczności? Używającym suszarki Knosti zalecam wymienić osłony wsporników na kawałki rurki teflonowej fi 12 (tylko teflon bo jest wystarczająco miękki i nie uszkodzi LP). Przed nałożeniem stępić ostre krawędzie wsporników bo po pewnym czasie poprzecinają nałożone kawałki rurki teflonowej.
 8. Trawestując ludową mądrość "jaki pan taki kram": JAKA MODERACJA TAKI POZIOM FORUM.
 9. żona- Darek, Darek-żona. Eeee to chyba przypadłość umysłowa zwana niebinarnością.
 10. a tu twoje , teraz my pokomentujemy. [Hidden Content] Biedni allegrowicze mają drożej od tych z olx: [Hidden Content]
 11. A co wy się znacie na gramofonach. Tylko Przeszkadzacie. Arkana sztuki gramofonowej należy poznawać stopniowo, naśladując Wielkich Mistrzów. Najpierw nauczcie się od starego mistrza, powiedziałbym więcej - MAGA, jak ze starej zużytej wkładki zrobić NOS. Ale co ja maluczki będę się wymądrzał, pora na opowieść. Dawno, dawno temu, a tak ze 4 lata i trochę wstecz na jednym z forów audio snuto rozważania na temat: Czym czyścicie igły? Różni mędrcy zastanawiali się nad wyższością mikstury nad pędzelkiem i odwrotnie. Rozważali to niczym Jan Tadeusz Stanisławski – "profesor" mniemanologii stosowa
 12. homo_sapiens

  Kawa

  Panie i Panowie! Przeglądnąłem wątek od początku i... czegoś mi brak. Rozprawiacie o ekspresach, wyszukanych odmianach palonych kaw, miarkach, czasach parzenia itp., ale nikt a Was nie przeanalizował drugiego podstawowego składnika kawy. Kawy rozumianej jako napój. Bez neutralnej smakowo wody nie ma dobrej kawy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.