Jump to content

Przemo8

Użytkownicy
 • Content Count

  61
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

345 profile views
 1. pomyłka Brimary 6060 Lamy Rca 6080 mam w monoblokach,stąd pewnie moja pomyłka
 2. Witam wszystkich. Ja ze swojej strony chciałem wcisnąć 3 grosze o lampach. Zmieniłem ostatnio lampy w Lectorze 707, z seryjnych JJ na Marconi,wyprodukowane w Hiszpanii. przez kilka dni byłem bardzo niezadowolony. Lampy NOS,nieużywane. Dźwięk wydawał się bardzo ostry,góra skrzyła. Byłem bardzo zawiedziony. Potem włożyłem lampy Brimar 6080,te dużo bardziej ciepłe. Po jakimś czasie wróciłem do lam Marconi i one już zostały. Wygrzały się i dały się bardzo polubić. Pojawiło się w muzyce wiele szczegółów,bas stał się sprężysty.Super melodyjne. Polecam wypróbować te lampy. Za jakiś czas zabiorę się za wymianę kondensatorów wyjściowych. Pozdrawiam . Przemek
 3. Ja kupiłem już dawno wzmacniacz za mniej niż 3 tyś. Fakt , ze potem trochę go zmodyfikowałem i dałem nowe lampy, ale gra u mnie już wiele lat. Szukaj ukraińskich wzmacniaczy firmy Phast, dawne Phase. Jest ich dużo w ofercie firmy. Myślę, że są lepsze od Amplifonów i innych chińskich wzmacniaczy. To jednak moja opinia. Są też wzmacniacze firmy Abraxas . Tu tez można kupić coś za podaną kwotę . Musisz tez wiedzieć jaki chcesz wzmacniacz SE , PP, na jakich lampach. Tak czy inaczej zachęcam do przygody z lampą. Pozdro. Przemek
 4. Marconi zastosowałem w CD Docet Lector 7. Wcześniej grał z JJ Electronics,które wkłada producent. Jak już pisałem,jadą BRIMARY 6060,wtedy będzie można mówić o porównaniu.
 5. Witam. Chciałbym napisać trochę o tej Marconi ECC81,z hiszpańskiej fabryki Moim zdaniem,w pewnym sensie,to wybitna lampa. Szczegółowa,muzykalna,bas piękny,sprężysty. Niestety góra nie jest już taka ładna,przynajmniej dla mnie. Natarczywa i bardzo krzykliwa. Gdyby nie to ,na pewno pozostałaby u mnie. Nie jestem fanem takiego ostrego grania i dlatego za niedługi czas będzie podmianka. Firma BAZODRUT wysłała mi druga parę lamp,BRIMAR 6060,wersja angielska z końca lat 50. Chciałem jeszcze nadmienić,że to jest moje zdanie i dla kogoś to może być trafiona lampa w 100 %. Koniecznie trzeba jej posłuchać. Jak już pisałem wyżej,MARCONI czaruje detalem. Perkusja i bas,coś wspaniałego. Pozdrawiam. Przemek
 6. Dzięki za informację. Wygrzeję lampki i dam znać jak u mnie się sprawują. Gdzieś we wcześniejszych wpisach dokopałem się do wiadomości,ze to dobre lampy. Zobaczymy.
 7. Zamówiłem te z allegro. Prawdopodobnie są to lampy wykonane w Hiszpanii. Są nowe więc potrzebują wygrzania. Jak się wygrzeją to dam znać jak grają z Lektorem. Pozdrawiam Przemek.
 8. Witam wszystkich Mam pytanie,które dotyczy lamp Marconi ECC 81. Czym różnią się miedzy sobą podane w linkach lampy Marconi,czy poza poza napisami mają jakieś różnice [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] Pytam,ponieważ te na allegro są droższe i nie wiem czy warto dopłacać,czy lepiej ściągnąć z Anglii. Wspomniane lampy zamierzam zastosować w odtwarzaczu Docet Lector cdp 707 Jeśli ktoś miał doświadczenie z tymi lampami,proszę o pomoc. Przemek
 9. Dzięki wszystkim za odpowiedź. Wiec postanowione. Będzie wkładka Denon Dl 103 R. Kupię też ciężki haedshell Nagaokę. Najpierw jednak zajmę się wymianą okablowania wewnątrz gramofonu,według sugestii kolegi Ahaja. Wczoraj zajrzałem do ramienia od strony haeda i na moje oko przewody były już wymienione. Masa podpięta z boku gniazda. Zajmę się wiec przewodem wychodzącym z gramofonu oraz rozdzieleniem mas.
 10. Dzięki za odpowiedź. Co to konkretnie za trafo. chciałbym wiedzieć dokładnie czego szukać.
 11. Właśnie przeczytałem,ze niektórzy podpinają do ww Lara dodatkowo Ortofon Verto. Zastanawiam się na ile jest to konieczne do takiego połączenia. Może to po prostu dodatkowa fanaberia. Piszę tak ponieważ zupełnie nie znam się na wkładkach mc. Obecnie mam wkładkę Schura V15 3. oczywiście bez oryginalnej igły.
 12. Witam wszystkich. Na wstępie chciałbym pozdrowić wszystkich i życzyć wszystkim Wesołych Świat. Teraz do rzeczy. Poszukuję wkładki,która zgra się z przedwzmacniaczem Lar LPS 1 oraz gramofonem Telefunken s600. Sporo przeczytałem wpisów dotyczących wkładki Denon Dl 103R zgrywających się świetnie z ramieniem tego gramofonu. Wiem również,że należy wymienić oryginalny headshell na cięższy. Nie wiem jednak jak wyżej wymieniona wkładka zgra się z pree Lar LPS 1 Nie chcę się bawić w dodatkowe trafa,ponieważ może to przekroczyć mój budżet. Proszę o odpowiedź czy to połączenie będzie ok. Przemek.
 13. Witam wszystkich. Potwierdzam. Wspaniałe brzmienie Lectora w obu pokojach na AS. Byłem,widziałem,słyszałem. Tak na marginesie zastanawiam się jak radzi sobie przedwzmacniacz ZOE z czysto lampowymi końcówkami. Próbował ktoś? Pozdrawiam. Przemek.
 14. No i była premiera nowego wzmacniacza na lampach gm 70 SE. Byłem ,słyszałem i moim zdaniem to był najlepiej grający tam wzmacniacz. Coś niesamowitego. Pozdrawiam.
 15. Mój model to Triode 1300 w układzie PP. na lampach 6N13S. Jaki teraz stosujesz przedwzmacniacz? Dlaczego pozbyłeś się CJ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.