Jump to content

Prawie Audiofil

Użytkownicy
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

381 profile views
 1. ok, dzięki za informację
 2. były i są także i na mojej wirtualnej liście, dzięki 2:0 dla Lucia ;), dzięki, swoją drogą miałem też na uwadze właśnie Emit m10/20, są także w tej chwili na ebay Focus 110 za 550 Euro, na allegro też są ...ale w wersji tajemnej:)) oprócz tego sugestie mojego przyjaciela dot. Elaca na wstędze - 243.3/ 243.4 a mając na uwadze dystrybucję firmy - Dayens Tizo, będąc teraz we Włoszech , rozglądałem się także za Sonus Faber i Chario w tym budzecie ale...hmmm
 3. W przyszłym tygodniu dotrze do mnie Dayens Ampino. I co dalej ? 🙂 Mam kilka pomysłów na monitory do 18 m2 do kwoty + - 3000 zł nowe/używane ale chciałbym prosić o podpowiedzi. Może niektóre pokryłyby sie z moimi i byłbym pewniejszy swoim przypuszczeniom. Szans na odsłuchy nie mam, przynajmniej tu i teraz. Słuchać będę głównie wieczorami czy nocą , więc Ampino nie będzie mógł na razie pokazać w pełni na co go stać. Kolumny zatem musiałyby wykazać się przy cichych odsłuchach. Muzyka -właściwie w 90 % to głównie wszelkie odmiany jazzu ale i ostatnio sporo bluesa więc trochę tej podstawy basowej trzeba. Zależy mi jednak GŁÓWNIE na dobrej stereofonii, fajnej scenie, może nawet z efektem oderwania dzwięku od kolumn (jesli na tym pułapie cenowym jest to do osiągnięcia). Reszta toru to DAC IFI Nano Isdn połączony kablem Wireworld Chroma odtwarzający z komputera pliki oraz Tidal. Kable głośnikowe i RCA pozostawiam sobie na deser. Czekam na wskazówki . Dzięki
 4. takie ogłoszenie znalazłem: https://www.facebook.com/marketplace/item/533021477444517/?ref=feed_rhc Krzysztof Skąpski z Czarnkowa
 5. Mój głos na NIE jeśli chodzi o Naim Nait 5i. Miałem ten wzmacniacz kilka miesięcy razem z kolumnami Dali i CD od Arcama. Dzwięk wyrażnie wypchnięty do przodu, dla mnie nieprzyjemny, rzucający w twarz przerysowaną średnicą. Z ulgą się go pozbyłem zamieniając wtedy na TEAC AI-1000. Ale to moje zdanie, odnośnie tamtego zestawienia i warunków odsłuchowych.
 6. taki cytat : Dayensy mają zasilanie zrobione z dużym zapasem dlatego te wartości mocy jakie podają to jest moc ciągła jaką są w stanie oddawać. Natomiast często producenci podają moc chwilową. Tu w impulsie jest w stanie wygenerować kilkukrotnie większą moc niż katalogowa. koniec cytatu dla mnie ,jako finalnego użytkownika tak naprawdę ważne jest jak zestaw zagra dla mnie, w określonych warunkach, bez wchodzenia w szczegóły parametrów , pojemności kondensatorów itp.
 7. co do wygrzewania, to mam przykład z ostatnich tygodni. Kupiłem nowe AKG K702. Po rozpakowaniu, podłączeniu do IFI Isdn Nano i załączeniu Foobara z moimi gęstymi plikami myślałem ,żeby jeszcze dogonić kuriera i mu to oddać :). Po kilku dniach dzwięk jest już inny, zupełnie. Moje pełne zadowolenie z zakupu. Taki Tidal Hi Fi / Master też ładnie wybrzmiewa. Mam sygnały ,że Menuetto poradzi sobie spokojnie i z Dynaudio Emit m20.. Może to jest lepsze rozwiązanie.
 8. Kupuję z zamkniętymi...uszami. W razie czego to ja Cię znajdę Adamie 38 :)) Jak nie trafię używanego- co prawdopodobne , to realizacja zakupu nowego zaplanowana jest na 1 pażdziernika. Co do kolumn podstawkowych , myślę o Dynaudio Emit 10 z podstawkami : https://allegro.pl/oferta/dynaudio-emit-m10-podstawy-gratis-sklep-katowice-7534100362 Tu gdzie jestem , nie mam szans na odsłuchy ale czuję ,że na te 18 m2 to może być mój dzwięk.
 9. Witam , gdyby ktoś z posiadaczy Menuetto myślał o sprzedaży, to proszę o sygnał.
 10. Witam, chciałbym podpiąc tego DACa pod smartfona na Androidzie z dobrym audio w rozsądnej cenie. Wiem ,że najlepsza byłaby górna półka np. lgv30 czy Sony Xperia Premium , tylko one kosztują już ok. 3 tys. Jakiego smartfona polecilibyście do takiej "kanapki" w przedziale za nowy powiedzmy 800-1200 lub używane w podobnym pułapie cenowym? Jeśli to temat do PC Audio , to proszę o przeniesienie wątku, pozdrawiam wszystkich
 11. Teac A-H500i - mam i jestem bardzo zadowolony. Dżwięk jak i wygląd na 5+
 12. dzięki za wszystkie informacje
 13. Nie do końca z tymi danymi STX, jest wszystko świetnie opisane ale akurat o wymiarach samych przetworników nie znajduję informacji.
 14. Panowie, właśnie sprzedałem swoje sypialniane Ushery S-520 II. Po przeniesieniu systemu do salonu 25 m2 , z całością schodowo-kominkową ok.35 m2,zastanawiam się nad Electrino 150 lub 250. I teraz moje pytanie - jeśliby z Waszych doświadczeń wynikało ,że ta część 25 metrowa będzie wystarczająco nagłośniona modelem 150 ,to poszedłbym w tym kierunku.Słucham głównie małych jazzowych składów. Czy jednak odżałować i kupić trójdrożne 250-tki ?. Średnioniskotonowy to 16-tka ? A jak wyglądają wymiary poszczególnych głośników w 250-tce ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.