Jump to content

Prawie Audiofil

Użytkownicy
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

535 profile views
 1. biorę !, tylko musiałbym sprzedać moje Ampino ...;)
 2. No i ładnych kilka tygodni minęło. Efekt końcowy, po przemeblowaniach i właściwym już środowisku odsłuchowym ,w normalnym polu odsłuchu stereo jest bardzo dobry. Jestem zadowolony. Chciałbym jednak zrezygnować już z używania komputera i DACa na rzecz dobrej klasy streamera. Słucham głównie wygodnie i leniwie , czyli z Tidala Premium. Czy zakup Bluesound Node 2i byłby dobrym rozwiązaniem wg Was? Oczekiwać podobnego poziom dzwięku? Czy będzie może wręcz progress?
 3. aaa ok :)), w każdym razie polecasz widły
 4. Otóz to , chcę zamówić gotowe na widełkach lub przygotować sobie samemu z odcinków , które mam podłączone bezwtykowo i ze sporym jak na aktualne potrzeby zapasem , jakie rozwiązanie polecasz?
 5. Obcymars , zgodnie z Twoją sugestią na priv, wklejam te kilka słów odnośnie tego co finalnie skompletowałem i czym cieszę się od ponad tygodnia. Kupiłem używkę Ampino z właściwych rąk. Egzemplarz jak nowy, bardzo zadbany ,zero rysek. Poprzedni właściciel, bardzo ciekawy człowiek, z dużą wiedzą . Szkoda ,że się nie udziela na forach. Przynajmniej tak mnie poinformował. Wiem ,że grał z Harberthami. To ten egzemplarz z giełdy HiFi za 1500 zł (naprowadził mnie na niego wpis Adama38). Jednak zamiast Lucia , kupiłem używki Elaca na wstędze BS 182. Małe,zgrabne ale z dużym potencjałem. Wg mnie tak max do16 m2 . U mnie mimo ,że jest 18 m2 ,to słucham ich w tzw. bliskim polu. Na te moje tymczasowe warunki tutaj , jestem b. zadowolony z efektu końcowego. Własnie w odsłuchach bliskiego pola uzyskałem tu najlepszy efekt. Jako kable głośnikowe zastosowałem Chord Clearway a interkontekt Wireworld Luna 8. Jak wrócę do Polski ,to kupię z pewnością Menuetto i do tego własnie Lucie ale to już na spokojnie i po odsłuchach/porównaniach z innymi klamotami. na tej stronie informacyjnej o Ampino : http://www.audiostereo.ro/DAYENS_ampino_integrated_main.html , jest nawet na końcu kilka propozycji kolumn do niego , właśnie Elaca i Xaviana
 6. ok, dzięki za informację
 7. były i są także i na mojej wirtualnej liście, dzięki 2:0 dla Lucia ;), dzięki, swoją drogą miałem też na uwadze właśnie Emit m10/20, są także w tej chwili na ebay Focus 110 za 550 Euro, na allegro też są ...ale w wersji tajemnej:)) oprócz tego sugestie mojego przyjaciela dot. Elaca na wstędze - 243.3/ 243.4 a mając na uwadze dystrybucję firmy - Dayens Tizo, będąc teraz we Włoszech , rozglądałem się także za Sonus Faber i Chario w tym budzecie ale...hmmm
 8. W przyszłym tygodniu dotrze do mnie Dayens Ampino. I co dalej ? 🙂 Mam kilka pomysłów na monitory do 18 m2 do kwoty + - 3000 zł nowe/używane ale chciałbym prosić o podpowiedzi. Może niektóre pokryłyby sie z moimi i byłbym pewniejszy swoim przypuszczeniom. Szans na odsłuchy nie mam, przynajmniej tu i teraz. Słuchać będę głównie wieczorami czy nocą , więc Ampino nie będzie mógł na razie pokazać w pełni na co go stać. Kolumny zatem musiałyby wykazać się przy cichych odsłuchach. Muzyka -właściwie w 90 % to głównie wszelkie odmiany jazzu ale i ostatnio sporo bluesa więc trochę tej podstawy basowej trzeba. Zależy mi jednak GŁÓWNIE na dobrej stereofonii, fajnej scenie, może nawet z efektem oderwania dzwięku od kolumn (jesli na tym pułapie cenowym jest to do osiągnięcia). Reszta toru to DAC IFI Nano Isdn połączony kablem Wireworld Chroma odtwarzający z komputera pliki oraz Tidal. Kable głośnikowe i RCA pozostawiam sobie na deser. Czekam na wskazówki . Dzięki
 9. takie ogłoszenie znalazłem: https://www.facebook.com/marketplace/item/533021477444517/?ref=feed_rhc Krzysztof Skąpski z Czarnkowa
 10. Mój głos na NIE jeśli chodzi o Naim Nait 5i. Miałem ten wzmacniacz kilka miesięcy razem z kolumnami Dali i CD od Arcama. Dzwięk wyrażnie wypchnięty do przodu, dla mnie nieprzyjemny, rzucający w twarz przerysowaną średnicą. Z ulgą się go pozbyłem zamieniając wtedy na TEAC AI-1000. Ale to moje zdanie, odnośnie tamtego zestawienia i warunków odsłuchowych.
 11. taki cytat : Dayensy mają zasilanie zrobione z dużym zapasem dlatego te wartości mocy jakie podają to jest moc ciągła jaką są w stanie oddawać. Natomiast często producenci podają moc chwilową. Tu w impulsie jest w stanie wygenerować kilkukrotnie większą moc niż katalogowa. koniec cytatu dla mnie ,jako finalnego użytkownika tak naprawdę ważne jest jak zestaw zagra dla mnie, w określonych warunkach, bez wchodzenia w szczegóły parametrów , pojemności kondensatorów itp.
 12. co do wygrzewania, to mam przykład z ostatnich tygodni. Kupiłem nowe AKG K702. Po rozpakowaniu, podłączeniu do IFI Isdn Nano i załączeniu Foobara z moimi gęstymi plikami myślałem ,żeby jeszcze dogonić kuriera i mu to oddać :). Po kilku dniach dzwięk jest już inny, zupełnie. Moje pełne zadowolenie z zakupu. Taki Tidal Hi Fi / Master też ładnie wybrzmiewa. Mam sygnały ,że Menuetto poradzi sobie spokojnie i z Dynaudio Emit m20.. Może to jest lepsze rozwiązanie.
 13. Kupuję z zamkniętymi...uszami. W razie czego to ja Cię znajdę Adamie 38 :)) Jak nie trafię używanego- co prawdopodobne , to realizacja zakupu nowego zaplanowana jest na 1 pażdziernika. Co do kolumn podstawkowych , myślę o Dynaudio Emit 10 z podstawkami : https://allegro.pl/oferta/dynaudio-emit-m10-podstawy-gratis-sklep-katowice-7534100362 Tu gdzie jestem , nie mam szans na odsłuchy ale czuję ,że na te 18 m2 to może być mój dzwięk.
 14. Witam , gdyby ktoś z posiadaczy Menuetto myślał o sprzedaży, to proszę o sygnał.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.