Jump to content

Krzychu72

Użytkownicy
 • Posts

  319
 • oraz w archiwum

  127
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

65 Neutralny

Audiostereo

64

Bocznica

1

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2515 profile views

Krzychu72's Achievements

 1. Ostatni komers - duże rozczarowanie. Dla mnie film o niczym. Nie polecam.
 2. To oczywiste. Teraz o YB Audio dowie się dużo więcej ludzi. Co zrobicie gdy dzięki temu testowi otrzymacie taką ilość zamówień na kolumny, że nie będziecie mogli sobie z tym wszystkim poradzić ?
 3. Jak będziesz miał te dwa denony obok siebie to napisz który lepszy.
 4. Jest już w sieci test kolumn YB Audio z miesięcznika AUDIO ? Jeśli tak, to proszę o link ponieważ nie mogę znaleźć.
 5. Pożyjemy, zobaczymy. Poprzedni model znalazłem za 299 zielonych.
 6. Wg mnie nie mam mowy o pomyłce.
 7. W najbliższym czasie powinni wprowadzić następcę BasX MC-700. Bardzo dziwna polityka firmy. Przestają produkować dany model przed wprowadzeniem nowego. Powinni chyba tak jak wszyscy obniżyć cenę planowanego do wycofania modelu, a po kilku tygodniach wprowadzić nowy.
 8. Mam nadzieję że to będzie wielkie kino.
 9. Wg mnie tylko bipolarne na tył. Co do wysokości to będziesz miał mnóstwo propozycji. Ja testowałem u siebie i najlepiej wypadło mi tak, że górna krawędź kanapy to dolna krawędź kolumny. Zanim jednak wywiercisz dziury w scianach to potestuj na różnych wysokościach. Możesz również zamontować na tej samej wysokości co boczne.
 10. To nie jest powód do zmartwień. Ja posiadam definitive technology sr9040 i są naprawdę bardzo dobre. Kilka innych firm też robi bipolarne.
 11. Widzę że nikt Cię nie przekona co do wysokości tylnych kolumn. Jak sama nazwa wskazuje to są kolumny tylne, a nie górne. Wysokość 180 cm jaką podajesz to jest mierzone od dolnej krawędzi kolumny ? Jeżeli tak to mając kolumny o wysokości ok 30 cm głośnik wysokotonowy jest na wysokości ponad 2 metry. jest to wysokość mierzona dla drugiego rzędu, czyli dla pierwszego będzie to jeszcze wyżej. Nie podałeś wysokości pomieszczenia. Montując kolumny na 180 cm będzie się wszystko zlewało z kolumnami atmos. Nie wiem czy to jest Twoje pierwsze poważne kino, ale rok temu testowałem różne wysokości dla właśnie kolumn tylnych. W ramach testów również były na 180 cm od podłogi. Jak to wyglądało w praktyce ? Oglądając sceny z np. przepływającym okrętem wojennym mając go z przodu było wszystko ok. W chwili kiedy usłyszałem go już w tylnych głośnikach z okrętu robił się samolot. Było bardzo wyraźnie słychać, że dźwięk dochodzi do uszu wyraźnie z góry. Tak samo było w scenach pościgów samochodowych, strzelaninach, scenach walk w Gladiatorze i wielu innych przypadkach. Po testach na różnych wysokościach uznałem, że najlepiej to wszystko brzmi, kiedy dolna krawędź kolumny jest na wysokości górnej krawędzi oparcia fotelu. To powoduje, że od podłogi do dolnej krawędzi kolumn mam ok 102 cm. Nikomu nie zapłaciłem ani złotówki za porady. Podzwoniłem do kilku salonów które zajmują się projektowaniem kina domowego i nikt nie miał zastrzeżeń co do wysokości tylnych kolumn. Dla mnie możesz to zamontować jak chcesz. Tylko do kogo będziesz miał później żal ? Do, Dolby czy do tej firmy co tak to wyliczyli ? W poście nr 8 i 10 grafiki przedstawiają ustawienie kolumn wg zaleceń dolby. Jest to wycięte z oficjalnego poradnika do rozmieszczenia kolumn w kinie domowym. Dostałem kiedyś całą tą instrukcje z salonu RMS, ale teraz nie mogę znaleźć. Nie widać na nich żeby tylne kolumny były wysoko ponad głową. PS. Zostań przy 5.2.4
 12. Jeszcze jeden przykład
 13. Trochę za wysoko. Maksymalnie 10 - 20 cm powyżej głowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.