Jump to content

Krzychu72

Użytkownicy
 • Content Count

  311
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

782 profile views
 1. Witam. Mam pytanie dotyczące różnicy między seriami Pylon Audio Sapphire a Pylon Audio Opal. Według wszystkich informacji dostępnych można wywnioskować że seria Sapphire jest lepsza. Analizując poszczególne modele widzimy że Opal 30 i Sapphire 25 kosztują prawie tyle samo. Interesują mnie tylko podłogówki. Wiem że najlepiej byłoby zamówić i posłuchać, ale kolumny nie są dla mnie i poluję na używki w dobrym stanie. Kolega słuchał u mnie Opal 20 i spodobało się jemu ich brzmienie. Ze względu na to że ma trochę większy budżet, to zastanawia się między innymi nad Opal 30 i Sapphire 25 (ewentualnie Sapphire 31) Czy ktoś miał możliwość porównania tych dwóch serii ? Jeżeli tak, to proszę o kilka zdań na temat różnicy między tymi seriami. Powierzchnia pomieszczenia odsłuchowego ok. 26 mkw. Będzie to grało z amplitunerem KD ( na tą chwilę jeszcze nie wiadomo jaki model ). Dzięki za pomoc.
 2. Dzięki za pomoc. Jeżeli chodzi o "paliwo" do kominka to używamy najczęściej Bioetanol Golden Fire bezzapachowe. Oto jego opis: "Biopaliwo przeznaczone do stosowania w biokominkach i innych rodzajach palenisk. Bioetanol - spala się całkowicie, nie wydzielając zapachu, ani dymu. Produktami spalania się są para wodna i dwutlenek węgla w ilościach podobnych do powietrza wydychanego przez człowieka. Jest zatem zupełnie bezpieczny dla zdrowia. Czas spalania jednego litra biopaliwa to około 3-5 h w zależności od zastosowanych dysz w biokominku oraz wielkości płomienia. Bioetanol to wydajne i stosunkowo tanie źródło energii. Już po paru minutach jego stosowania odczuwamy wyraźny wzrost temperatury w pomieszczeniu." Nie wiem oczywiście ile w tym prawdy. Nie ma raczej możliwości żeby para wodna skraplała się na elektronikę. Sprawdzę za kilka dni jaka jest temperatura nad kominkiem i zobaczymy co dalej. Przez chwilę myślałem, żeby zrobić taką szafkę z możliwością odizolowania elektroniki od ciepła z kominka ( np. szklane drzwiczki, lub coś podobnego). Wtedy nie będzie sprzęt narażony w takim stopniu na wysoką temperaturę.
 3. Witam. Mam pytanie dotyczące bezpiecznej odległości między biokominkiem a sprzętem audio i telewizorem. Za kilka tygodni rozpoczynam remont mieszkania. Jedną z wersji jest zmontowanie biokominka pod półką ze sprzętem audio, kolumną centralną oraz telewizorem. Odległość między górną obudową kominka a półką rtv będzie ok 60 - 70 cm. Zastanawiam się czy to nie będzie za mało w czasie kiedy kominek będzie używany. Nie jest to często, najwyżej kilka, kilkanaście razy roku. W sezonie letnim kominek służy za świecznik i wtedy temperatura jest dużo mniejsza i raczej nie powinno być z tym problemu. Czy ktoś z Was ma może podobne rozwiązanie, albo wie w jaki sposób ograniczyć dostęp temperatury do sprzętu audio ?
 4. Krzychu72

  Jaki tytuł filmu?

  Może E.T. ?
 5. Krzychu72

  Filmowe zapowiedzi

  Wiem że to jeszcze ponad rok, ale na ten film czekam od dawna. [Hidden Content]
 6. "Na noże" - bardzo dobry kryminał, oraz "Jexi" - luźna komedia na odstresowanie. Polecam.
 7. Jeżeli ktoś lubi kino przygodowe to gorąco polecam "TOGO". Kawał dobrego kina na faktach. Przepiękne krajobrazy, bardzo dobra gra aktorska i ciekawa fabuła.
 8. [Hidden Content] [Hidden Content] Chodziło o ten zestaw.
 9. Witam. Też jestem zainteresowany kupnem zestawu Emotiva do kina domowego. Wg mojej wiedzy można to kupić tylko u dystrybutora (Sound club) i Linia Dźwięku w Rzeszowie. Ryzyka nie ma żadnego. Mamy dwa miesiące na odsłuch i zwrot sprzętu. Wg dystrybutora zestaw dzielony do KD za ok 8 tysięcy zagra tak jak inne amplitunery za ok 20 tysięcy. Na temat stereo nie rozmawiałem. W lini dźwięku mają bardzo dobre opinie o stereo, natomiast nie sluchali Kd. Jest tu kilka osób mających ten sprzęt i są zadowoleni. Może się odezwą. Pozdrawiam.
 10. Witam. Mam pytanie odnośnie dźwięku Dolby Atmos. Planuję w tym roku remont mieszkania oraz wymianę całego KD. Jeżeli sobie kupię procesor KD i końcówkę mocy mającą siedem wyjść audio, to czy w przypadku filmu z zapisanym dźwiękiem w formacie: Dolby TrueHD/Atmos Audio English 4028 kbps 7.1 / 48 kHz / 3388 kbps / 24-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -31dB) będzie dolby atmos ? Nigdy nie miałem z tym formatem do czynienia i zastanawiam się czy warto montować głośniki w suficie.
 11. Jak jesteś z Rzeszowa to masz blisko do Linii Dźwięku. Mają oni w swojej ofercie kilka ciekawych propozycji, np produkty marki Emotiva. Nie są zbyt popularne u nas w kraju, ale za granicą mają bardzo dobrą opinię. Nic nie zastąpi odsłuchu na żywo.
 12. Witam użytkowników kolumn BMN. Planuję w przyszłym roku wymienić swoje KD. Jednym z faworytów są produkty BMN. Czy ktoś z tego forum posiada Kino Domowe składające się z kolumn BMN. Jeżeli tak to chciałbym się dowiedzieć z jaką elektroniką zgrywają się najlepiej. Mnie interesuje seria Berges lub Beszele. Wszystko zależy od ceny najwyższej serii. Zastanawiam się też, czy nie kupić w ciemno w pierwszej kolejności głośnika centralnego, i później dokupić pozostałe kolumny. Czekam z niecierpliwością na nową stronę, ponieważ nie mogę znaleźć informacji na temat kolumny centralnej z serii Beszele.
 13. Krzychu72

  Filmowe zapowiedzi

  To może być bardzo dobre kino.
 14. W ofercie stałej nie mają centralnych kolumn. Przy zamówieniu frontów bez problemu jednak zrobią taką kolumnę centralną z tych samych przetworników. Cena wynosi ok. 50% kolumn głównych. Ze względu na praktyczny brak możliwości odsłuchu chciałbym się dowiedzieć od użytkowników, czy porównywali te kolumny z produktami innych firm. Producent zapewnia,że mogą śmiało rywalizować z kolumnami dużo droższymi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.