Jump to content

Froju

Użytkownicy
 • Content Count

  353
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

90 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy znacie jakiś sensowny, ekranowany kabel zasilający (z metra) który jest miękki, "lejący się"? W sensie fizycznym oczywiście. Łatwy do układania. Zasilane będą wzmacniacze w klasie D w kolumnach aktywnych więc zapewne 3x1,5 w zupełności wystarczy. Pozdrawiam.
 2. Aukcja która wyświetliła się obok tej z Twojego linku: Inny pilot z eBay Ma nawalone guzików, że ciężko się połapać. Chyba są te co potrzebujesz.
 3. Warto ustawić głośność potencjometrem na monitorze tak aby odpowiadała maksimum tego czego oczekujesz w swoim pomieszczeniu. Zabezpiecza to właśnie przed hukiem przy przypadkowym podgłośnieniu w aplikacji - co się każdemu zdarza:-) Dodatkowo masz większe napięcie w kablu co zmniejsza podatność na zakłócenia - zwłaszcza przy RCA.
 4. Froju

  Audio mity

  Podstawa. Router na zasilaczu liniowym to też oczywistość. Bo sieje. Pan Kisiel tak powiedział.
 5. Przeklinam Cię!!! Patrząc na możliwości to jest dokładnie to do czego chciałbym podłączyć aktywne monitory. Masz porównanie jak to sonicznie i funkcjonalnie (oczywiście tylko w tym zakresie gdzie funkcjonalność się pokrywa) wypada w stosunku do popularnego DEQ2494? Dawno już nie pożądałem rzeczy po pobieżnym przeglądzie instrukcji obsługi:-)
 6. Ale ten duży jack w monitorze to wejście symetryczne. Chyba powinieneś się łączyć pod RCA (oznaczone jako unbalanced). Czyli po stronie komputera mały jack stereo z podpiętym jednym kanałem a z drugiej RCA.
 7. OT. W XXI wieku to już chyba tylko audiofile ustawiają statycznie IP po stronie urządzenia:-)
 8. Też mi się ta piosenka z reklamy Levis przewinęła przez myśl. Oni mieli drugi niezły przebój - Londyn coś tam. Tylko, że jakby, w pewnym uproszczeniu, zdefiniować kicz jako przerost formy nad treścią to to do nich nie pasuje. W zasadzie jest próba jakiegoś przesłania. Mieli zdefiniowaną grupę docelową do której chcieli dotrzeć - i docierali. To artystycznie może się w istocie nie podobać ale IMHO nie jest kiczem. Natomiast zamieszczony wcześniej filmik Hendrixa, od strony wizualnej... no nie wiem.
 9. Froju

  SERIALE ZAGRANICZNE

  Bardzo dziękuję. Świetnie się to ogląda. Zostałem fanem sposobu mówienia Teda Hastingsa (Adrian Dunbar).
 10. Szybko. Naim to bardzo bezpieczne rozwiązanie dla osób które nie mają mocno sprecyzowanych oczekiwań brzmieniowych. Starsze urządzenia (nowszych niż 5 lat nie słyszałem) grają przyjemnie i rytmicznie. To się prawie zawsze podoba. Zobacz na UnitiQute 2. Ma Spotify na pokładzie i odpowiednie "upakowanie obudowy". Nie wiem tylko jak on da radę na 30m jeżeli lubisz głośno słuchać.
 11. https://volumio.org/forum/spotify-connect2-problem-t11811.html Pewnie powinieneś poczekać na aktualizację Volumio.
 12. Był problem z raspotify. Trzeba je zaktualizować do ostatniej wersji.
 13. Działa Ci to co u mnie nie chce w punktach 3 i 4?
 14. Kupiłem za owe 99zł. Nie dotarłem do odsłuchu :-) 1. Nie da się korzystać w sieci WiFi z "IP isolation". 2. Nie da się skonfigurować z komputera. Niezbędny smartfon/tablet. 3. Nie da się do niego podłączyć ze Spotify na komputerze tak jak do innych urządzeń "connect". Potrzebne podłączenie przez przeglądarkę Chrome lub przez telefon. Po podłączeniu można już korzystać z aplikacji na komputerze. 4. Nie można regulować głośności ze Spotify. Trzeba z Google Home lub z przeglądarki Chrome. Uznałem, że dla mnie jest całkowicie niefunkcjonalny i nie podłączyłem go do wzmacniacza. Szkoda bo mały, zgrabny i tani.
 15. Kupując warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy ignorowane w studio i trudne do wychwycenia w sklepie. 1. Głośniki wysokotonowe potrafią syczeć gdy nic nie gra. 2. Część kolumn przechodzi w stan uśpienia przy cichym odsłuchu i nie można tego dezaktywować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.