Jump to content

Froju

Użytkownicy
 • Content Count

  503
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

172 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Froju

  Kawa

  Poszedłem do kuchni dokonać pomiarów. 35-40g masła na 140ml kawy. Czasami się weźmie mniej czasami więcej:-) Kawy rozpuszczalnej dwie czubate łyżeczki.
 2. Froju

  Kawa

  Bardzo lubię kawę z masłem. Powinno się mieszać w blenderze ale mycie tego mnie przerasta, podobnie jak dbanie o ekspres. Robię rozpuszczalną i dokładnie mieszam z masłem w filiżance. Tak z 40g masła. Najbardziej jednak lubię podwójne espresso, gęste, podane na rynku w jakiejś małej południowej mieścinie, o poranku, gdy jeszcze nie ma turystów. Albo w Paryżu, na stojąco, w bistro, patrząc bezkarnie na kobiety jedzące szybkie śniadanie w drodze do metra. Albo w nocy przy autostradowym Autogrillu, pośród kierowców, emigrantów i różnych dziwnych typów - ta potrafi być zadziwiająco esencjonalna.
 3. Froju

  Jaki rower wybrać?

  Sprawdź Brooksa i zapomnij o pieluchach... przynajmniej na rower:-)
 4. Polski zespół który bardzo, bardzo lubię. Można z Bandcampa zassać pierwsze EP za darmo (lub dać muzykom "co łaska", zwłaszcza w tych czasach). [Hidden Content] Przykładowo pierwszy numer "From Deepest Place". Podlane basem. Audacity pokazuje peek na 37Hz - nie wiem czy to "prawdziwy bas". Lubię takie brzmienie, z tąpnięciem, choć nie wiem czy realizator nie dolał zbyt dużo:-) Na małych głośnikach lub bez wspomagania subbasem to zwyczajnie nie gra...
 5. Froju

  Śmieci

  Wybacz, ale uczciwie to Panowie obsługujący śmieciarkę powinni zarabiać po 4tyś miesięcznie, pracować 8h dziennie i przestrzegać wytycznych odnośnie przygotowania śmieci do odbioru. Jestem pewien, że ich pracodawca nie wygra przetargu.
 6. Froju

  Śmieci

  Problemem jest produkcja śmieci. Ich utylizacja nie jest tania. Dodatkowo coraz trudniej wywieźć do lasu bo jakieś obdarte szczeniaki (z pewnością zwolennicy "ideologii LGBT" - co by to k... nie było) filmują z ukrycia. Nikt nie chce wysypiska czy spalarni w swojej okolicy. Jak MONARu czy ośrodka dla bitych matek. Przewymiarowane opakowania, jednorazowe pralki psujące się co trzy lata i całe to gówno w które jest obudowany konsumpcyjny model Świata. Nie wiem gdzie mam teraz wywalić niedopitą flaszkę z korkowym zamknięciem. Brak mi worka "hybrydowe". Co jakiś czas kobieta wyciąga z kubła słoik po nutelli, myje i oddziela etykietę. Jakiś czas temu płaciłem więcej, tylko za zmieszane. Rodzina mnie przegłosowała i teraz segreguję. Jak patrzą.
 7. moOde część plików konfiguracyjnych modyfikuje podczas restartu czy niektórych zmian w GUI. Taka właściwość tego systemu.
 8. Pół dnia zmarnowane a odpowiedź co zrobić była łopatologicznie podana w wątku do którego link był w dyskusji którą sam zalinkowałeś.
 9. To jest dobry dialog:-) - nie wiem jak się edytuje pliki w linuxie - vi nazwa_pliku
 10. Dwa pierwsze numery mogę sobie zapętlić na cały dzień:-)
 11. Bardzo często w dyskusjach pojawia się temat poziomu dźwięku w pomieszczeniu. Praktycznie nigdy dyskutanci nie odnoszą się do indeksu - a, b, c, l, z .... Który indeks przyjmuje się domyślnie, tak aby za każdym razem nie precyzować co rozmówcy mają na myśli?
 12. Froju

  SERIALE ZAGRANICZNE

  Dla mnie zbyt przekombinowane. Sprawia mi wysiłek ogarnięcie podczas oglądania kto jest kim i kiedy... Natomiast warto obejrzeć lokalizacje w których serial powstawał i porównać je z efektem końcowym. To jest to co uwielbiam w fotografii - wyczarowanie czegoś z niczego.
 13. Z tym kablem w szybkowarze to bez sensu. Szkoda kasy jeśli w to samo gniazdko ma wpięty zasilacz impulsowy!
 14. Jak ja widzę jego pomieszczenie to zawsze zastanawia mnie ile człowiek jest w stanie wysiedzieć na takiej kanapie? Bez podparcia łokci, głowy, z tak długim siedziskiem... W moim wieku nie więcej niż 15 minut 😞 Właściwie zastanawia mnie też stosunek wartości gratów do widoku z okna... ale to nie na temat.
 15. Pi4 2GB za 180zł jest OK. Zasilacz impulsowy firmowy Raspberry. Na początek bez obudowy aby sprawdzić czy funkcjonalność Ci odpowiada. IMHO zacznij od moOde.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.