Jump to content

Froju

Użytkownicy
 • Content Count

  365
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

93 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Configure -> System -> File system -> Expand
 2. Ja? Chce na wyjściu Toslink sygnału bitperfect z plików pobranych z NAS. Dodatkowo system na Linuksie z ssh, MPD, ALSA i dostępem do repozytorium pakietów . Port USB pod dongla z IR. Ethernet. Mały, bez wiatraków. +/- Pi2, HifiBerry Digi i Raspbian spełnia te zachcianki:-) Mam kilka od lat. Nie szukam zmian w transporcie plików. Aczkolwiek zainteresował mnie poruszany temat eMMC...
 3. Raspberry to "PC Audio" Gotowe rozwiązania to "nie PC Audio" - niezależnie od tych samych komponentów. Głównie możliwość doboru OS, konfiguracji, sterowania. IMHO walory brzmieniowe nie mają tu nic do rzeczy. To kwestia wyboru jaki wpływ chcemy mieś na transport. Mnie z kolei bardziej śmieszy (jak już ma coś śmieszyć) co piszą forumowicze o wpływie zasilania komputera pełniącego rolę transportu na końcowe efekty soniczne generowane przez system. Albo o odmiennym graniu różnych wersji MPD. Ostatnio pojawia się temat optycznej separacji Ethernetu. Ogólnie to sporo osób zaczyna korzystać z Maliny i przynosi ze sobą zabobony z klimatów audiofilskich. Wpływ wszystkiego na wszystko czy epickie "ja słyszę". Też "pozdro" i też bez urazy:-)
 4. W istocie kawał solidnej roboty inżynierskiej. Dodatkowo przyjazne forum z dostępem do załogi RME. Przy tej cenie trochę uwiera mała liczba filtrów PEQ. Z tego co pamiętam to pięć. No i może brak obsługi ustawień po USB. Podobno polski dystrybutor daje tylko dwa lata gwarancji. IMHO funkcjonalnie ten DAC to petarda.
 5. Froju

  subwoofer studyjny

  Dodatkowo ci od studyjnych przeważnie nie wiedzą, że do muzyki to "tylko zamknięte". Bo inaczej "to się ciągnie..."
 6. Sądzę, że w.p. kieruje się zasadami światopoglądowymi a nie ekonomicznymi. Mnie to imponuje.
 7. Froju

  Snakeoil OS

  Ja używam Rigelian.
 8. Trochę podbiję. Ktoś kalibruje odpłatnie mikrofony w Polsce?
 9. Swoją drogą jak to ludzie mogą wydać 50 tysięcy na głośniki i słuchać ich na takiej kanapie. No chyba, że są kotami.
 10. Nie jesteś może z Warszawy? Z chęcią bym się zamienił na parę dni Malina z Allo Boss <-> Matrix Mini (jeżeli to stare, pierwsze Mini-i). Jestem ciekaw podłączenia Matrixa do monitorów aktywnych. Mam też V-dac II w którego miejsce włożyłem właśnie Allo Boss. Było to podłączone do Arcam A32 i ESA Meritum. IMHO różnica nie była specjalnie zauważalna. Może Allo ma więcej basu. Z naciskiem na "może". To jest podobne brzmienie. Sceny nie rozważam.
 11. Froju

  SERIALE ZAGRANICZNE

  Dzięki. Jestem po 22 odcinkach - więc jednak wciągnęło:-) Trzeba to oglądać jako przerysowany komiks. Nie brnąć w rozważania o realności. Załapałem to trochę późno... Na plus - Berlin, Nairobi i pupa Tokyo... Na minus - wątek romantyczny Profesora. Swoją drogą, o czym będzie trzecia odsłona?
 12. Froju

  Ostatnio obejrzane.

  Avengers - koniec gry. Dziecko chciało iść więc poszedłem, chętnie nawet. Nie ukrywam, że lubię pierwszą odsłonę. Rano rozmawiałem z żoną, że ciekawe jak to będzie bo wcześniej uśmiercono połowę Bohaterów i że to dobre rozwiązanie bo było ich już zbyt dużo. Ona na to, że pewnie zrobią "to i to". Byłem pewien, że nie bo to by była zbyt tandeciarska zabawa z widzem. Potem się okazało, że jednak to zrobili:-( Trzy godziny na filmie który można by skrócić do półtorej. Idiotyczne dialogi. Nędzne resztki charakterystycznego dla wcześniejszych filmów humoru. Hulk walący w dach taksówki to jest to - ale to zbyt mało. Zakończenie, IMHO żenujące. Nie warto. W kinie, z dopłatą za naczosy, zwłaszcza. Coraz częstszy przykład na to, że gdy technologia pozwala nam powiedzieć wszystko to okazuje się, że nic do powiedzenia nie mamy:-( PS Miłośnicy Marvela nie muszą oglądać napisów. Nic tam nie ma.
 13. Czy znacie jakiś sensowny, ekranowany kabel zasilający (z metra) który jest miękki, "lejący się"? W sensie fizycznym oczywiście. Łatwy do układania. Zasilane będą wzmacniacze w klasie D w kolumnach aktywnych więc zapewne 3x1,5 w zupełności wystarczy. Pozdrawiam.
 14. Aukcja która wyświetliła się obok tej z Twojego linku: Inny pilot z eBay Ma nawalone guzików, że ciężko się połapać. Chyba są te co potrzebujesz.
 15. Warto ustawić głośność potencjometrem na monitorze tak aby odpowiadała maksimum tego czego oczekujesz w swoim pomieszczeniu. Zabezpiecza to właśnie przed hukiem przy przypadkowym podgłośnieniu w aplikacji - co się każdemu zdarza:-) Dodatkowo masz większe napięcie w kablu co zmniejsza podatność na zakłócenia - zwłaszcza przy RCA.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.