Jump to content

Froju

Użytkownicy
 • Content Count

  541
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

195 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ostatnio znalazłem ciekawą funkcjonalność REW. Jeżeli już wcześniej o tym było i jest to powszechnie znane to trudno, napiszę po próżnicy. To, że jest moduł "Room Simulation" to wszyscy wiedzą a niektórzy nawet używają. Jeżeli mamy prostopadłościenne pomieszczenie to możemy go ciekawie wykorzystać. Trzeba rzetelnie uzupełnić wymiary, pozycje czy parametry głośników, pozycje odsłuchową. Pewnym kłopotem jest ustawienie właściwości ścian. Ich parametry są dla mnie niezbyt oczywiste, zwłaszcza, że zmieniają się w funkcji częstotliwości. Są dostępne tabele np. tu: 68dd8b325265953b6
 2. Czy ktoś techniczny powie o co chodzi z tym "Jakość elementów zwrotnicy nie rzuca na kolana"? Jako osoba z dawno zapomnianymi podstawami elektrotechniki widzę tu cewki powietrzne zorientowane każda w inną stronę i nie za blisko siebie, rezystory oraz kondensatory oznaczone Dynaudio - czyli HGW co to jest. Całość, na ile widać, schludnie zmontowana. Co jeszcze powinno być aby "rzuciło"?
 3. Jako transportów używam Raspberry Pi z nakładką HifiBerry Dac Dsp. To rozwiązanie jest w pełni konfigurowalne z poziomu skryptów systemowych. Po "wyjęciu z pudełka" można ładować zestawy do 16 filtrów z REW (exportowanych do txt jako generic). Po stworzeniu własnego profilu w AD SigmaStudio można znacznie zmodyfikować całą logikę płytki. Przykładowo inna korekcja na wyjście RCA a inna na toslink, różne opóźnienia dla dowolnego kanału. Ja sobie tak zrobiłem zwrotnicę cyfrowa monitory / sub. A, do meritum:-) Programy DSP przełączam skryptami .sh wywoływanymi prawie dowolnym pilotem IR
 4. Dla mnie 80-85dB to jest optymalny poziom do długiego słuchania muzyki. Zazwyczaj jako "uzupełnienie" innych czynności słucham sporo ciszej. Ja (przy okazji korekcji basu w pomieszczeniach) porobiłem sobie kilka profili w REW z różnymi krzywymi docelowymi wg. Harmana. Od +2 do +12dB. Zmieniam je z pilota w ramach potrzeby. Gdy grajek steruje głośnością to można zrobić zmianę profili automatycznie w ramach zmian głośności. Próbowałem tak ale to bez sensu bo różne nagrania mają dużą różnicę w poziomach "bazowych" i to słabo się sprawdza przy prostej automatyce. Lepiej manualnie.
 5. Jak znasz angielski to dzwoń. Większość Szwajcarów zna po 14 języków:-) Na sms z "za granicy" ludzie często niechętnie odpowiadają bo boją się naciągaczy na taryfie z Konga...
 6. Bardzo podoba mi się motyw "wepchniętej w komorę białej szmatki". Prawdopodobnie w przypadku wiodącego producenta kolumn mielibyśmy do czynienia z "syntetycznym elementem aktywnym akustycznie, którego skomplikowana i niepowtarzalna struktura została ukształtowana oraz starannie zaaplikowana, na podstawie długotrwałych doświadczeń odsłuchowych". O majakach na temat słojów ze Swarzędza, czy dopasowaniu nóżek do, moim zdaniem akurat niezbyt urodziwych, kolumn nie ma co wspominać. Zwykły obiektywizm. Niestety pewnie większość z Was kojarzy ten moment gdy trafiacie do dobrego lekarza i o
 7. No ale on tego Gryphona też ma na testy, napisali tak 3 dni temu. Czyli podłączył kolumny testowe do testowego wzmacniacza i podzielił się wrażeniem. Jak to lubi wtrącić jeden z naszych kolegów - paradne.
 8. Douszne IMHO nie są optymalnym wyborem. 1. Zbyt dobrze izolują od otoczenia (bezpieczeństwo). 2. Po jakimś czasie uszy robią się wilgotne od potu i słuchawki lubią wypadać. Koss Porta Pro też polecam.
 9. Swoją drogą to na starość, schizofrenia będzie miała też lepsze strony. Co tydzień będzie można odkrywać tą płytę. Byle tylko nikt jej nie zmienił w odtwarzaczu. Mój zabezpieczę kropelką, puki pamiętam.
 10. I jeszcze coś czego nie ogarniam. Na stronie producenta jest dział "okazje". Są tam urządzenia po niższych cenach, pochodzące np. "ze zwrotów". Niby ok, ale czemu bez prawa odstąpienia od umowy? Komuś nie pasowało (bo np. szumi) i następna osoba ma to kupić i jak się zorientuje, że jej też szumi to nie może tego oddać? IMHO to nie wygląda jak okazja a jak "wypchnięcie gniota":-(
 11. Czy ktoś podłączał DAC Nostromo uX2 do zasilania z USB Raspberry Pi3? Niby w wymaganiach 5V/300mA więc wygląda ok ale kto wie.
 12. Moim zdaniem RME to jest funkcjonalność. Jak ktoś potrzebuje czystego DAC to RME chyba nie ma sensu. Tu dostanie rewelacyjne sterowanie głośnością podłączonych monitorów, świetny loudness, PEQ czy crossfed. Dostęp z urządzenia czy pilota do wybranych korekcji. Może też na wyświetlaczu widzieć wyraźnie, ustawioną głośność zamiast jakże istotnej częstotliwości próbkowania...
 13. IMHO odsetek forumowiczów rozumiejących treść rapowania po niemiecku, jest bliski zera. Niestety nie zaliczam się do tej elitarnej mniejszości:-( Masz link do tłumaczenia na polski?
 14. Te artykuły na temat urządzeń to jest rodzaj reklamy. Kto chce dyskusji pod reklamą? IMHO to nie jest strach autora tekstu tylko zasady marketingu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.