Jump to content

Froju

Użytkownicy
 • Posts

  635
 • oraz w archiwum

  232
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

425 Dobry

Audiostereo

334

Bocznica

91

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Froju's Achievements

 1. Tool, Slayer, Iron Maiden, Metallica
 2. Słuchanie gry tego pana dostarcza mi mnóstwa przyjemności. Aczkolwiek są tysiące świetnych instrumentalistów i nie wiem czy moc walenia w bęben jest wyznacznikiem czegokolwiek. Urok i styl trzeba mieć:-) Tylko czemu mój wzrok ciągle ucieka w prawą stronę?
 3. Nie byłoby bez sensu. Właściwie to z wielkim sensem i mnie takiego produktu brakuje. Można (teoretyzuję na podstawie instrukcji) użyć RME ADI-2 Pro, ma dwa niezależne przetworniki (jedno wyjście XLR z przodu, drugie z tyłu). Dzięki DSP można zrobić z tego XO 2.1 z regulacją poziomu jedną gałką. IMHO rewelacja, ale przydał by się taki produkt za +/- 2000zł.
 4. Froju

  Audio mity

  Do tego, mózg słysząc nową zmianę nie wie czy ona jest na lepsze czy na gorsze - chyba, że boli. Po prostu jest. Trzeba go dopiero zaprogramować "ta zmiana jest na plus, cieszymy się". Często programowanie, zwłaszcza przy subtelnych zmianach (wymagających wysiłku) odbywa się na zasadzie spełniania oczekiwań - mózg (w zasadzie to jego host) oczekuje miłej zmiany, pojawia się zmiana, jest otagowana jako miła. Ważne, że mózg za wszelką cenę chce tagować. Nieotagowane bodźce to wysiłek. Mózg nie jest głupi. Unika zbędnego wysiłku i tak ma co robić:-)
 5. No ale ten fragment rozmowy jest o sposobach modyfikacji brzmienia za pomocą sprawnego kabla cyfrowego. Ja uważam, że to niemożliwe. A Ty?
 6. Znasz inne sposoby modyfikowania charakteru dźwięku w domenie cyfrowej niż DSP?
 7. Tak. To jedyna metoda modyfikacji barwy czy "przestrzenności" dźwięku w domenie cyfrowej.
 8. Jest to próba wyjaśnienia jakie są minimalne wymagania do zrobienia DSP. Sprawny przewód cyfrowy w klasycznej formie tych wymagań nie spełnia więc nie może wpływać na modyfikację brzmienia. To bardziej cenna informacja niż podawanie nazw kabli cyfrowych wraz z opisem zaimplementowanej korekcji.
 9. Froju

  Sci-Fiction

  Tak mnie sponiewierali, że nawet nie wiedziałem na co czekam:-) Myślałem o "Nie otwieraj oczu" z S.Bullock. Coś mnie tknęło bo w twoim nie można było słuchać. Ale tak to ten.
 10. Tak nie do końca mi to podeszło. Czasami zbyt skoczna, taka "gitarowa":-) Mam też problem z akceptacją wysokich, ciągnących się wokali. Natomiast tego sobie słucham: Monsieur de Sainte-Colombe - "Le Monde de Sainte-Colombe" Jak na razie to bezpieczne dla mnie rejony.
 11. Moja malinka "gra" tak samo dobrze niezależnie od zastosowanego sprawnego zasilacza, jak i ich ilości. Wystarczy skonfigurować sobie odpowiednio wysokiej klasy, sprawny system.
 12. Ja rozumiem, że Oni mają interes:-) Natomiast po to się organizujemy w duże grupy ludzi (jak, bez polityki, np UE) aby wymuszać na Nich dostosowanie się do naszych warunków. Chcesz sprzedawać na naszym terytorium - negocjuj i dostosuj się do wymagań.
 13. Zapewne na podstawie jakże radosnej wyceny przez dystrybutorów poniesionych, domniemanych strat. Oni zakładają, że gdyby nie było możliwości pobrania z takiego źródła to każdy kupiłby sobie film w oficjalnym sklepie. Do wyceny biorą oczywiście cenę sugerowaną a nie np. tą z kosza w Kauflandzie. Że zapewne Bluray 32K w wersji kolekcjonerskiej to już nie wspomnę:-)
 14. Powinno się zakazać geolokalizacji. Podobnie jak segregowania płatników po kraju wystawienia karty. Działa - wystarczy. Jedna rzecz to umowy na działalność na danym obszarze a druga to gorliwość z jaką niektóre firmy dbają o ich egzekwowanie. Myślałem o Qobuz ze względu na dobre ceny na pliki. No ale dyskryminują użytkowników VPN:-(
 15. Froju

  Sci-Fiction

  Ja czekałem na premierę drugiej części filmu o kobiecie z dziećmi w świecie zaatakowanym przez coś na co nie można było patrzeć. Odwlekali ze dwa razy. Czekam i już nie pamiętam ani tytułu ani obsady. Pamiętam tylko, że czekam...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.