Jump to content

Froju

Użytkownicy
 • Content Count

  403
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

120 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mnie bardzo przeszkadzają wokaliści śpiewający wysoko lub piskliwie. Uważam wokal za niezbędną rzecz w muzyce jakiej słucham. Czasami, jak słyszę początek jakiegoś nowego utworu to myślę "super, oby tego nie spieprzyli" ...i wtedy wchodzi piejący pan w zbyt obcisłych spodniach, jakby wyrwany z lat 70. W zasadzie to wokalistki też wolę operujące w niższych rejestrach. Drażnią mnie gitarowe solówki, te które nic nie wnoszą do muzyki a są tylko popisem. Bardzo irytuje mnie też maniera krzykliwej średnicy. Lecz to pewnie kwestia mody w realizacji a nie muzyki jako takiej. Uwielbiam damskie głosy w post metalu czy post rocku. Melorecytacje czy dialogi w tle. Ot choćby jak na pierwszej płycie Lost in Kiev. Dobrego perkusistę na dobrze nagranym instrumencie. Jak na ostatnim Tool.
 2. Jak już mamy taki precedens, to czy możesz udostępnić jakiś fragment dobrze nagranej perkusji? Bez kompresji i innych dostosowań dla konsumenta. Dziękuję. Mnie się brzmienie fortepianu podoba. Czy ostatecznie dodajesz trochę "dołu"?
 3. Froju

  Wasze ustroje.

  Oczywiście nie ma to jak audiofilski fotel kończący się na wysokości ramion. Dźwięk przede wszystkim. Można spokojnie "odsłuchać" całą płytę testową - na pewno się nie uśnie.
 4. Talerze dysku o klasycznej konstrukcji wirują z dużą prędkością. Siła bezwładności może rozerwać talerz a odłamki po pokonaniu obudowy mogą uszkodzić ucho słuchacza. Co oczywiście odbije się negatywnie na aspektach brzmieniowych - nawet po przywróceniu utraconych danych z kopi zapasowej! Można się przed tym zabezpieczyć zakrywając NAS odwróconą, żeliwną wanną. Innym rozwiązaniem jest ustawienie serwera plików w piwnicy, jednak tutaj kłopotem mogą okazać się odpowiednio długie odcinki okablowanie LAN, spełniającego podstawowe, audiofilskie wymagania. Może jcat zrobi coś na zamówienie, z serii sygnature? Dysk SSD nie niesie takiego zagrożenia. Jestem pewien, że więcej rzetelnych informacji w tym temacie można zdobyć w zakładce "High-End".
 5. Podaj, proszę, konkretne miejsce w którym masz ten przeszkadzający clipping.
 6. A co na to Pan Adam? https://www.guitarworld.com/artists/tools-adam-jones-talks-everything-fear-inoculum-the-agonizing-wait-the-colossal-tones-and-those-signature-pull-offs Jak ktoś ogarnia gitarę to chyba fajny tekst. Jak nie ogarnia (jak ja) to też 🙂 Otwarty człowiek.
 7. IMHO do clippingu to są potrzebne przynajmniej dwie, sąsiadujące próbki o maksymalnej wartości - przycinające falę. Znalazłeś takie w Pneuma? Są pojedyncze, owszem, ale one świadczą o szczycie fali dochodzącym do limitu a nie o jej przycięciu.
 8. IMHO to w tym cytacie recenzent informuje o tym, że nie rozróżnia utworów. Zlewają mu się w jedność. Właściwie pisze o swojej niekompetencji w poruszanym temacie. W zasadzie z tego samego powodu ja nie napiszę niczego sensownego o dziełach operowych Rossiniego. Niezależnie od tego w jak kwieciste słowa bym tej wypowiedzi nie ubrał.
 9. Chciałbym mieć taki mix z ostatniej płyty - tylko perkusja:-) No dobra, niech będzie z basem. Albo wszystko oddzielnie i można sobie słuchać w dowolnych kombinacjach...
 10. Pytanie bez ukrytej tezy ani złośliwości: Gdzie mogę zobaczyć spis tak dostępnej muzyki?
 11. Jak patrzę, niestety na reprodukcję, obrazu zatoki w Le Havre który jeden artysta namalował listopadowym świtem w 1872, to też mam podobne uwagi! Pierwszą łódkę dałbym bardziej w lewo i wywalił jeden żuraw portowy, ten skrajny z prawej. Wtedy miałoby to więcej sensu. Co do bardzo podobającej mi się płyty zespołu Tool, chyba celowo stworzonej w stylu zespołu Tool, to perkusista mógłby się nauczyć trzymać rytm. Co tylko noga zaczyna mi chodzić w takt rewelacyjnie nagranego instrumentu - to muzyk się gubi. Rany, jak on to gra "na żywo"? Jestem całkowicie uzależniony od Invincible. Guzik "4" na pilocie zaczyna tracić kontakt. Nie wiem czy słuchałem jakiegokolwiek utworu więcej razy w ciągu ostatnich 10 lat:-) W 3:45 wchodzi taka płaczliwa melodyjka na paręnaście sekund - ciary od dwóch tygodni. Panie, co w tym numerze dzieje się z rytmem! Płyta mistrz.
 12. Froju

  Audio mity

  Kolego, gdyby go znaleźli to już nigdy nie wyszedłby ze piwnic Strefy 51.
 13. Nie. Np. równanie: Jest rozwiązane błędnie.
 14. Nie muszą być skomplikowane. Muszą być poprawne. Dodatkowo błędy są też w tym co "wyboldowałeś". No dobra. Jednostki.
 15. Nie ma co podważać. Te proste obliczenia są błędne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.