Jump to content

whir

Użytkownicy
 • Content Count

  242
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

489 profile views
 1. Elac 247.3 lub nowsze 247.4 Carina. Do tego wzmacniacza nie widzę innego kandydata. Z tym, że 247.4 to już bardziej twarde granie. Wtrakcie poszukiwań zrób też eksperyment z innym wzmacniaczem.
 2. Używając Marantz ND8006, wszystko przelatywało po tym samym kablu i DAC. Bo grane z tego samego urządzenia. Porównywałem Tidal HiFi, ten sam album na CD i zgrany do flac z NAS. Nie byłem w stanie wskazać różnicy. Jedynie puszczone przez USB dac z laptopa wskazywało różnicę w porównaniu do ww. Nienpiwiedziałbym, żeby to było jakoś gorzej czyblepiej. Trochę inaczej poprostu. Zgadzam się, że na Tidalu są gnioty realizacyjne, ale w moim repertuarze rzadko na nie trafiam.
 3. Słuchałem ostatnio PM7000N i moim zdaniem gra to lepiej on PM8005/6. Pomijam kwestię mocy. Mam na myśli barwę i prezentację dźwięku. Choć nie zauważyłem problemów z kontrolą. Kolumny w teście: Kef r3, MA gold 100, Elac Carina 247.4. Jak ktoś szyka czegoś w tych $$$ to warto posłuchać.
 4. Z Fyne 501 było b.dobrze, więc pewnie się lubią i z 502.
 5. Zgadzam się. 8005/6 to jest to samo granie. Właśnie te wzmacniacze są o tyle dziwne, że mają nie dużo góry a jak jest to jest jakaś taka piskotliwa. Duży problem dla mnie z tym był z Kefami R500. Natomiast z Elac 247.3, Czy Fyne Audio 501, Kef Q750 już nie. Więc zależy z czym łączone.
 6. Zazdraszczam tej książeczki. Ja mam jedną demo płytkę SACD Marantz KI Perl, na której chciałem zdobyć autograf. Niestety nie udało mi się dojechać na audioshow, to ostatnie, na którym był. Potem, wiadomo, już nie przyjechał.
 7. "Ken Ishiwata dał nam wiele wspaniałych urządzeń, które po dziś dzień cieszą się popularnością. Dziś – niemal dokładnie rok po europejskiej premierze systemu KI Ruby – wiemy już, że jest to ostatni zestaw, jaki sygnował swoimi inicjałami." Powyższy wstęp, do testu zestawu KI Ruby (22.08.2019) okazał się niejako proroczy. Tak, Ruby, jako ostatni zestaw z podpisem Mistrza. Dziś internet obiegła smutna wiadomość o śmierci Kena 25.11.2019.
 8. Ktoś miał okazję posłuchać serii 700 ?
 9. U mnie też zrywa i zawiesza nawet telefon. Brak związku ze złym Internetem.
 10. No qurfa faktycznie z tym gniazdkiem 🤣 Ktoś miał okazję słuchać PM Ruby i porównać np do PM14s1se? Ktoś wie może jaki sklep/salon ma do odsłuchów Ruby?
 11. No qurfa faktycznie z tym gniazdkiem 🤣
 12. Serwis się odezwał. Wymienili bezpiecznik i te uchwyciki pod bezpiecznik (mogły być deczko luźnawe). Nic poza tym od normy nie odstaje, a parametry jak nówka z produkcji. Mówią, żeby poszukać co może być przyczyną. I stanęło na listwie TAP8 z DC blokerem od Tomanka. Moj zastępczy PM7004 zeżarł mi 3 bezpieczniki w jednym gnieździe z DC blokerem. Kabel wykluczony, podłączone bezpośrednio do ściany to nic się nie dzieje. Domowych bezpieczników nie wywala. Raz przygasiło mi TV (w tej samej listwie) jak załączałem wzmacniacz co też dziwne bo pm7004 to nie taki znowu mocarz :/ Tomanek jedzie teraz do spa do swojego stwórcy.
 13. Podobno Carina o wiele fajniejsze brzmienie niż 247.3 :) Oczywiście to całkiem subiektywne ale już przebieram uszami na zaproszenie Carinek do domu :)
 14. A jaki CD dokładnie, bo we wcześniejszym poście nie widziałem? Jaki koszt?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.