Jump to content

marecki28

Użytkownicy
 • Content Count

  140
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. A gdybym upolował używkę Naim xs2 ? Nie jest zbyt mocny a jednak na zagranicznych forach piszą że ładnie się zgrywa z Dynaudio. Supernait jest niestety poza moim zasięgiem. Biorę jeszcze pod uwagę niedawno polecany w naszym klubie Haiku audio sol też oczywiście używkę i Batlab epoca 3.
 2. Jak myślicie zmiana Atolla IN100se na Musical Fidelity A5 to dobry pomysł? Jest na pewno dużo mocniejszy 400Wx2 4ohm ale jaką ma barwę czy pasuje do Dynek?
 3. Czytając wasze opisy eksperymentów łączenia różnych wzmaków z dynkami i starszych i nowszych konstrukcji no i trochę z nudów wyjąłem z szafy bardzo starego marantza pm-151 i po podłączeniu zdeklasował atolla 100. Kiedyś jak jeszcze miałem 52se i cambridge audio 550a efekt był podobny. Potencjometr czasami zatrzeszczy i bardzo się grzeje, trochę się boję dłużej na nim grać żeby nie uszkodzić kolumn alę jeśli chodzi o barwę i ilość detali atoll nie ma startu, bas jest dużo lepszej jakości niżej schodzący słychać taką swobodę i lekkość w brzmieniu, dużo przyjemniej się słucha. Na większej głośności trochę już się gubi i słychać że nie daje rady ale przy umiarkowanej głośności jest super. Ten test uświadomił mi jaki słaby brzmieniowo jest mój atoll lub zwyczajnie nie pasuje do dynaudio i jakie brzmienie mogą pokazać focusy160 z wiekowym marantzem. Więc chyba przyszedł czas na zmiany tylko na co skoro taki marantz nie warty 100zł fajnie brzmi tylko trochę za mało ma mocy i stan elektroniki jest niepewny i ryzykowny. Niestety na Octave i podobne polecane tu na forum mnie nie stać.
 4. Potwierdzam, brzmienie też jest ok jak za te pieniądze.
 5. To fakt, brzmi trochę tak jak by były gołe ściany:-)
 6. Masz rację ale problemem mogą być możliwości finansowe bo nie każdy może soboe pozwolić na wydanie na wzmacniacz kwoty 15-20k .
 7. Jak bym miał modyfikować zwrotnicę w dynkach żeby góra brzmiała tak jak z proac z tamtego filmiku to chyba już bym wolał kupić proac
 8. rambo54 nie bardzo rozumiem, masz na myśli zastosowanie odpowiedniego wzmacniacza czy grzebnięcie w zwrotnicy?
 9. Ale pewnie nie na focusach 160 tylko np. C1 ?
 10. Czy na dynkach da się uzyskać taką górę jak na tym filmiku? Chyba ten atoll100 faktycznie nie jest zbyt dobry lub słabo się zgrywa z dynkami bo u mnie brzmi to średnio że tak powiem a może proac są dużo lepsze od focusów?
 11. Moim zdaniem dźwięk jeszcze się zmieni bo z tego co piszesz mają 3 tygodnie. To zdecydowanie za krótko żeby je skreślać. Sprzedasz a za jakiś czas będziesz żałował.
 12. Adam 38 czy polecana przez Ciebie rega elex-r da radę focusom 160? Na papierze średnio to wygląda w porównaniu do atolla100.
 13. Jeśli tak to niedorzeczne, każdy potrafi wykręcić trzy śrubki i wymontować głośnik.
 14. Spokojnie☺️ Pytam z ciekawości na razie z moimi wszystko jest ok ale nie wiadomo co dzieciom przyjdzie do głowy. Wiesz może czy w razie czego da się zamówić taki zestaw czy trzeba wysyłać kolumny?
 15. Czy ktoś z klubu orientował się ile może kosztować wymiana tweeterów w serii focus? Czy serwis wymienia tylko sam czy jest szansa że prześle kurierem? A może jest możliwe zamówienie bezpośrednio z Danii ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.