Jump to content

jajen

Użytkownicy
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

123 profile views
 1. Witam wszystkich, Zastanawiam się nad kupnem swojej pierwszej lampy, która byłaby drugim wzmacniaczem w moim systemie - żeby obeznać się z techniką lampową. Podstawowy sprzęt to MA gold GX50 , m2si, m3scd. Pokój kwadrat 16m2. Lampa ma grać własnie z MA gold GX50 . Chcę uzyskać dźwięk jak najbliższy lampowemu ciepełku. Nie mam jakiegoś bardzo sztywnego budżetu, ale dobrze byłoby gdybym zmieścił się w 4-6 tyś. Wyjątkowo może cośtam więcej. Lampa jest na obeznanie się z techniką lampową , ale nie chce też żeby to było jakieś byle co, tylko na chwilę. Raczej na długo. Preferuje nowy sprzęt, ale z pewnego źródła mogę kupić i używany. Coś proponujecie do tej konfiguracji ?
 2. No to wszystko jasne. Dzięki.
 3. Czy ktoś wie jak użyć funkcji mute z panelu wzmacniacza? Niby opis wskazuje, że jest to ten sam przycisk co power ale jakoś działa tylko jako on/off. Możliwe zeby mute było tylko z pilota?
 4. jajen

  CD nowy do 3-4,5 tyś

  Na funkcjonalności sieciowej nie bardzo mi zależy bo mam Yamahe WXC50. Ale dobry dac by się przydał. Najpowazniej rozważam m3scd ale cena troche wysoka. Ewentualnie m2scd . Yamaha s100 to straszny grzmot i to mi troche nie pasuje.
 5. Witam, Co polecacie do 3-4,5 tyś nowego. Ma grać w połączeniu z MF m2si i MA gold GX50. Muzyka zróżnicowana z przewagą na jazz, folk, trochę rocka. Używka raczej nie wchodzi w grę. Fajnie byłoby jakby miał daca z możliwością podpięcia zewnętrznego urządzenia ale nie jest to absolutnie konieczne. Oczekuje brzmienia raczej ocieplonego.
 6. jajen

  kabelki DIY

  Kolejny kabelki. Tym razem zasilający z blocekrem DC identycznym jak tomanek (dwie diody + dwa kondensatory) oraz głośnikowy.
 7. jajen

  kabelki DIY

  Popełniłem takie oto kabelki. Na przewodzie sommer cable SC Spirit XXL. Sieciowy na kablu sterowniczym ekranowanym okrętowym.
 8. jajen

  standy niskie DIY

  cyrus one
 9. jajen

  standy niskie DIY

  Popełniłem w wolnej chwili takie oto standy. Materiał to buk i sklejka. Wysokośc ok 25 cm. Może komuś się przydadzą fotki do budowy własnych.
 10. jajen

  Klub ATOLL

  Dla zainteresowanych losem sporu o Atolla Otrzymałem dzisiaj wiadomość od s4Home, że wzmacniacz został sprawdzony przez serwis dystrybutora i tryb pracy urządzenia nie odbiega od normy i jest porównywalny z pracą innych urządzeń. Zwrócono uwagę, że transformator jest duży i może być go słychać po przyłożeniu ucha do obudowy (sic!). Stwierdzono , że w takim razie wymiana nic nie da i zaproponowano zwrot pieniędzy, na co oczywiście przystałem. Pokazuje to charakterystyczny rodzaj podejścia dystrybutora i sprzedawcy - za nic nie przyznamy się do problemu, nawet kosztem wizerunku. Mam zamiar czym prędzej oddać egzemplarz zastępczy, odebrać swoje pieniądze i na zawsze rozstać się ze sprzedawcą i tą marką. A można było od razu wymienić na normalny albo zwrócić pieniądze. Straciłem czas i kase na jeżdżenie za tym.
 11. jajen

  Klub ATOLL

  W q21 nie ma z tym problemu. Kiedyś ten sam kurier odebrał sprzęt do reklamacji i wydał na podmianę sprawny. Ale to jest firma, która wie jak klienta traktować. Głownie tam kupuje. To był wyjątek ponieważ w S4Home zrobiłem odsłuch, to uznałem , że powinienem tam kupić sprzęt, gdzie mi go zaprezentowali. No to teraz jest , jak jest. Panowie z S4Home tak już wymyślają, że się sami pogubili. Najpierw zaprzeczali, że atolle mają problem z buczeniem (tu na forum) .Jak zademonstrowałem buczenie mojego, to najpierw niby nie słyszeli, a potem stwierdzili, że wszystkie Atolle tak buczą bo są tak skonstruowane . Po uruchomieniu egzemplarza demonstracyjnego (który nie buczał) stwierdzili, że w sumie mój buczy głośniej, ale i tak nie wymienią bo to problem serwisu i oni nie będą ryzykować dla klienta. Mają 14 dni i z tego skorzystają (to prawda, że mają - inne sklepy też mają 14 dni , ale potrafią wymieniać od ręki) Co do bilansu - ja sobie z tym poradze. W najgorszym wypadku od umowy odstąpię , sprzęt odeśle, sprawa o zapłatę będzie się toczyła, a ja kupie sobie coś innego. W końcu to nie dom, ani samochód, żeby nie można było kupić drugiego na czas sporu.
 12. jajen

  Klub ATOLL

  Mowa cały czas o IN100SE. Dla zainteresowanych - Tomanek oczywiście nie pomógł. Kompletnie nie przyniósł żadnej różnicy. Wzmacniacz odwieziony do sklepu, tam buczał oczywiście jak u mnie (wszelkie mity dotyczące złej sieci upadły). Postawa S4Home bez zmian. Najpierw , że to normalne , potem że może i nie normalne ale nie wymienią od ręki, musi iść do serwisu, bo przecież to ja mogłem zepsuć. Na plus jedynie to, że otrzymałem wzmacniacz demonstracyjny na czas przepychanek (nie buczący).
 13. jajen

  Klub ATOLL

  Coś Ty, goście są zdziwieni, że ja w ogóle mam oczekiwanie co do wymiany sprzętu od ręki. W ogóle zdziwieni wszystkim. najpierw chcieli zaliczek za sprzęt , bo okazało się , że z zamówionych dwóch klocków na czas dotarł do nich jeden. No to mówie, że poczekam na drugi i odbiorę za jednym razem żeby nie jeździć. Na co Panowie, że w takim razie musze wpłacić zaliczkę za to , że oni się spóźniają z zamówieniem. No kuriozum. W efekcie wziąłem tylko jeden klocek (o jeden za dużo), a z drugiego całkiem zrezygnowałem. Potem chcieli kaucje 1000 zł za wypożyczenie listwy żeby sprawdzić co jest przyczyną buczenia wzmacniacza bo przecież mogę jej nie oddać. Na końcu chcą odsyłać do ekspertyzy wzmacniacz i nie wymienią od ręki. Poleciłbyś takiego sprzedawcę? Aż nie do wiary. Mam zwyczaj załatwiania wszystkiego listownie albo mailami i dzięki temu mam dowody, żeby móc piętnować takie zachowania wobec klienta.
 14. jajen

  Klub ATOLL

  Do Wrocławia mam za daleko. Ale za to wiem , że napewno nie kupie nic w S4Home. Każdemu ich odradze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.