Jump to content

joshua_jones

Użytkownicy
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Witajcie Szanowni, Czy ktoś z Was miał okazję posłuchać zestawu Mark Levinson w Lexusie? Jak tak to w jakim? Dodatkowo czy ma porównanie do powiedzy Bang & Olufsen z Audi czy Burmestera z Mercedesa? Przy zakupie kolejnego auta chcę mocno wziąć pod uwagę jakość audio - przerobiłem kilka tematów do tej pory t.j. Bose w Mercedesie W211, Canton w Skodzie Superb - oba padaczka, subwoofer i nic więcej. Piękne za to audo było w BMW E90 (Logic 7?) - brak subwoofera (chyba to świadczy o porządnym audio), 11/13 głośników, porządny korektor graficzny (częstotliwość podzielona na około 10 częsci, nie jak w pozostałych bass, medium, treble) - piękny dźwięk. Podzielcie się swoimi doświadczeniami. pozdr
 2. Ostatnio kolega podrzucił mi muzykę Hansa Zimmera. Generalnie Piraci z Karaibów, szczególnie "Dead Man's Chest" (lecz nie tylko) robi robotę. Wspaniałe dźwięki, ja szczególnie lubię sekcję basową. Polecam
 3. Mam nadzieję, że spośród tego prawie "wszystkiego" nie było nic co zmieniło się na gorsze... nie chciałbym (ewentualnie) wpaść z deszczu pod rynnę - jeśli w ogóle mogę obecną sytuację porównać do deszczu:)
 4. no to super! trzymam Cię za słowo;) pozdr
 5. Myślę, że to będę w stanie zrobić. Masz na myśli zmniejszenie bazy do jakiejś konkretnej wartości? Pytam, bo raczej postanowione, że RTV'ka na 200 cm, no chyba, że masz na myśli kolumny ustawione przed RTV'ką... No to już pędzę z wyjaśnieniem, że tylko teoretycznie;)
 6. ... Ale może jesteście w stanie wyrazić swoje zdanie na temat rozplanowania przyszłego mieszkania (nie mam pewności, czy nie powinienem wrzucić tego do działu Akustyka). Odległość do ściany za kolumnami około 40 cm, resztę wymiarów chyba zamieściłem na rzucie. Czekam na sugestie odnośnie rozmieszczenia.
 7. Wymiary pokoju to 510 cm x 325 cm. W zakładce Akustyka byłem, ale widząc Twoje pytanie, stwierdzam, że nie znalazłem tego, co powinienem. Szczerze mówiąc możliwości przesuwania, ustawiania itd. są mocno ograniczone ze względu na meble, kwiatki, klatkę wspomnianego wcześniej Stefana. Na poważnie zacznę o tym myśleć po przeprowadzce.
 8. Niestety w obecnej sytuacji jest to niemożliwe - jak wyjadę z nimi do przodu, to żona nie zajrzy więcej do komody, a Stefan nie wyjdzie z klatki:) Tak na poważnie, dzięki za rady, ale będę mógł je dopiero przetestować, mam nadzieję, że już w kwietniu - wtedy postawię Minaski w duużym pokoju :P
 9. Dlatego też z chęcią posłucham wskazówek bardziej doświadczonych. Jak sugerował kolego "lupo" zorganizowałem im więcej przestrzeni - obecnie stoją po 20-25 cm odsunięte od tylnej oraz bocznej ściany. Jeśli są dalsze możliwości poprawienia ich działania w moim pomieszczeniu, to nadstawiam oboje uszu (oczu) i uważnie słucham (czytam)
 10. Podobno po to są :D Jakby nie było czy nazwiemy czynność obracaniem, tune'owaniem, adjust'owaniem, korekcją - efekt końcowy jest ten sam - a to chyba się liczy... przynajmniej według mnie ;)
 11. W sensie nomenklatury czy wykonanej na nim czynności?
 12. Witaj! Widzę, że kolega nie tylko "bierze" z muzyki, ale również "daje". Co to za piękne wiosełko na fotkach?
 13. Odsunąłem po jakieś 20 cm od bocznych i tylnych - jakby więcej basu - zaczęło mi zatykać ciśnienie uszy, tak więc pokrętełko basu na wzmaku lekko w lewo...
 14. masz na myśli konkretne odległości? obawiam się, że przeszkadzać może: kwiatek, klatka Stefana, drzwi od komody, ale jestem otwarty na sugestie:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.