Jump to content

filipdm

Użytkownicy
 • Content Count

  183
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1141 profile views
 1. filipdm

  Hdmi> Dvi a dzwięk

  Witam, Chciałbym podłączyć The C64 z Tv. C64 ma tylko wyjście Hdmi, w Tv jest wejście Dvi-d (dual link). Da się dostać jakąś przejściówkę, kabel, żeby w Tv był dźwięk? Tv to stary Samsung le23t51b. Dvi jest niby tylko do video, ale może coś się da wykombinować Z góry dzięki
 2. Spróbuję też z tymi pułapkami. Może na początek dwie i zobaczę co to da. Lepszych pomysłów i tak nie mam.
 3. A może by tak wstawić w kąty takie 2 pułapki? Może to coś pomoże na pogłos na basie? [Hidden Content]
 4. Ja dalej próbuję oszukać przeznaczenie i nic na tą chwilę chyba już nie wymyślę. Tak aktualnie to u mnie wygląda. Ujdzie to Waszym zdaniem czy lipa totalna?
 5. Nie ma możliwości. Nie mam możliwości korekty.U mnie źródło to cd, gramofon i ostatnio magnetofon😁. Spróbuję, ale tylko z youtube po kablu tak jak sygnał pomiarowy.
 6. Pomiary ciąg dalszy. Przesunąłem punkt odsłuchu do tyłu i kolumny w kierunku tylnej ściany. Pomiary zrobiłem teraz dokładniej bo mikrofon ustawiłem na wysokości głowy. Wcześnie miałem go na oparciu kanapy. Jak myślicie? Jak to teraz wygląda?
 7. Zrobiłem kolejne pomiary: Kolumny 1,6 od ściany. I jeszcze jedne. Tak to teraz zostawiłem. Jakieś 1.2m od ściany i punkt odsłuchowy trochę dalej niż w trójkącie równobocznym
 8. No ja niestety tego sam nie ogarnę. Nie mam pojecią co i jak. Jakieś ewentualne gotowce, albo sposoby naturalne raczej musiałbym zastosować.
 9. Jak się za te pułapki zabrać? Chodzi o te rezonanse <100Hz? Zrobię jeszcze pomiary z innymi odległościami kolumn od ściany. Teraz było koło 1m. Bedę się po kawałku odsuwał i zobaczę czy to podbicie poniżej 100 Hz zmaleje.
 10. Dopiero dzisiaj mogłem się za to zabrać. Doszły jakieś szafki. Tak to wygląda na tą chwilę. Czerwony to oba głośniki. Niebieski lewy, pomarańczowy prawy głośnik.
 11. Też mnie to zdziwiło. Nie mam subwoofera. Kolumny 1 m od ściany tylnej. Ja tego podbicia basu nie słyszę. Wydawało mi się, że jest go nawet za mało. Może coś źle pomierzyłem. Dzisiaj już nie dam rady. Dziecko wstało. Będę działać dalej jutro. House Curve (Target Curve) czyli co to jest dokładnie? To jest ten czarny wykres? Co tu można zrobić? Nie wiem czy dobrze interpretuję, ale pogłos chyba w miarę ok, górna granica?
 12. Witam po dłuższej przerwie. W końcu zakupiłem UMIK-1 i zrobiłem pierwsze pomiary. Tak mi to wyszło. Kolumny ustawione (w trybie dziecko!) metr od ściany tylnej licząc do frontu kolumny. Zastosowałem wygładzanie oktawowe 1/6. Jak to teraz wygląda?
 13. Spróbuję coś pokombinować. Bawię się REW i generalnie minimalnie zmienię rozmiar pokoju lub przesunę głośniki i przebieg pasma zdecydowanie się zmienia.
 14. Dzięki za propozycję. Też tak kombinowałem na początku, ale odpuściłem głównie ze względu na brak symetrii. Prawa kolumna stanie w rogu przy ścianie a lewa na otwartą kuchnię. Do tego tam są okna od podłogi prawie do sufitu i brak gniazdek a na tym kawałku ściany jest jeszcze kaloryfer, który pewnie by mi jeszcze zaczął dzwonić. W odwrotnym ustawieniu kolumna prawa wyląduję przy wejściu do wc i przy schodach. Trochę to dziwne wszystko się jest jakieś. Niby dużo miejsca a tu albo drzwi, okno, albo się znowu łazi. Pozbieram na ten mikrofon i potem najwyżej będę robił przemeblowania. Teraz przy małym dziecku ciężko będzie się za to zabrać. Mam też na obecnej ścianie za kolumnami absorbery i kilka półek z płytami i przewieszenie tego w inne miejsce to na dzisiaj masakra.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.