Jump to content

dron

Użytkownicy
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

262 profile views
 1. Na stronie Muzgaudio jest dostępny zasilacz Power Supply v.2.2, w opisie czytamy: Przestawiając zworkę na płytce, możemy wybrać poziom napięcia żarzenia DC, tj. 6,3, 7, 12,6V lub wybrać regulację za pomocą potencjometru. Dalej w opisie czytamy: Link do wspomnianego transformatora - [Hidden Content] Parę słów o owym dedykowanym transformatorze. Są dwa uzwojenia wtórne o jednakowym napięciu 7,5V AC. 7,5V jest jak najbardziej ok, jeśli chcemy uzyskać napięcie żarzenia 6.3V DC, czyli jeden z poziomów wspomnianych w opisie zasilacza. Nie pozwala to jednak na uzyskanie poziomu 12.6V, o czym w opisie zasilacza nie ma już ani słowa. Co można zrobić, to, za radą autora zasilacza, spiąć uzwojenia wtórne tak, aby zsumować 7,5V i 7,5V, co teoretycznie daje 15V AC, które następnie zostaje wyprostowane i zbijane przez stabilizator do 12,6V DC. Radiator (średniej wysokości - 60mm) w tym przypadku zaczyna się gotować i to w otwartej obudowie. Dalej robi się ciekawiej, bo zaczyna się pojawiać okresowo brum. Najpierw na ułamki sekund, później coraz częściej, aż zagości na stałe. Czy ktoś spotkał się z przypadkiem, gdzie mocno grzejący się stabilizator potrafił wywołać taki efekt?
 2. Jest to element znajdujący się w klocku ES Sony, tuż przed trafo zasilającym. Jaką rolę pełni i czy można go zastosować w sekcji zasilania przedwzmacniacza lampowego? Tak/Nie i dlaczego? :) link
 3. Płytka PCB zasilacza Teddy Pardo SuperTeddyReg Oczywiście nowa. W razie pytań - priv
 4. dron

  Sprzedam/kupię

  Kupię parę lamp 12AY7 - proszę pisać na priv
 5. dron

  12AY7 - dobrana para

  Kupię dobraną parę lamp 12AY7
 6. dron

  Sprzedam/kupię

  Kupię dławik 10H (lub więcej)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.