Jump to content

enkoder

Użytkownicy
 • Content Count

  237
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

730 profile views
 1. enkoder

  Sci-Fiction

  Oglądam, serial świetnie się zapowiada, dla miłośników lektura obowiązkowa. Jest jeszcze See, zaczął się niedawno, również polecam. [Hidden Content]
 2. Dobra, znalazłem, [Hidden Content]
 3. W poniedziałek prześledzę całą zwrotnicę i postaram się wyrysować schemat.
 4. @witek_z, natknąłem się na taką wypowiedź tutaj
 5. Może mi się wydaje, ale mam wrażenie, że kolumny grają trochę "za ciemno". Mają mało góry i przez to są mało szczegółowe. Wydaje mi się tak zapewne, ponieważ zauważyłem to dopiero, jak kupiłem obecnie posiadane Tannoy DC6T SE. Po zakupie, Castle spakowałem do kartonów i wywiozłem do pracy z myślą, że tam będę ich używał, ale okazało się, że staruteńkie podłogówki Schneider-a też są jaśniejsze.
 6. Chciałbym tym razem zająć się wymianą elementów w zwrotnicy kolumn Castle Severn II. Głównie kondensatorów i może rezystora. Z tego co się dowiedziałem, to te expotusy są MKT i czy nie lepiej wymienić na polipropyleny? A jeśli w grę wchodzi rezystor, to na jaki typ, ten co jest to zwykły ceramik. Wstępnie wybrałem kondensatory, wcześniej już ich używałem, ale nie w zwrotnicach 10uF [Hidden Content] 12uF [Hidden Content] 4,7uF [Hidden Content] Poniżej zdjęcia zwrotnicy
 7. Ja nie używam TapaTalk, tylko pisze normalnie na stronie z komórki, po co ta niepotrzebna aplikacja?
 8. @Marcin Wielgus, dlaczego Twój post jest zawsze dwa razy?
 9. Napisałem, nic specjalnego, bo nie ma diametralnej różnicy w stylu łaaaa. Ale jednak słychać minimalne zmiany na plus. O to mi chodziło.
 10. Po jakimś czasie mogę powiedzieć, że nic specjalnie się nie zmieniło, poza tym, że jestem spokojny o elementy, które wymieniłem. Tamte były stare, a nowe posłużą jeszcze dobre kila/kilkanaście lat, choć nie wiem czy u mnie... Naprawdę podoba mi się brzmienie tego wzmacniacza, naturalne i muzykalne, a takie lubię. Bas przestał być nachalny i wszechobecny, teraz jest tam, gdzie być powinien. Niesamowitą dynamikę ma ten wzmacniacz, być może na lepszych/innych kolumnach usłyszałbym więcej, ale tak jak jest, jest wyśmienicie. Ogólnie jestem zadowolony z wymiany elementów na plus, usłyszałem zmianę i to jest dla mnie najcenniejsze. Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję za pomoc i wybór elementów.
 11. Ja nie mam z tym problemu, wzmacniacz poprzez przetwornik iFI Audio iDSD LE Nano jest podłączony do komputera i używam go cały czas, tak więc z wygrzewaniem kondensatorów nie będzie większego problemu. Wzmacniacz u mnie pracuje średnio 6-7 godzin dziennie. Czasem przełączę na CD, siadam w fotelu i zasłuchuję muzyki z Meridiana. Całkiem inne brzmienie i inna frajda niż z Tidal-a na komputerze przez USB.
 12. @szczypior88, To co napisałem powyżej, stereofonia i głębia na plus, do tego bas jest bardziej punktowy, ale jak mówiłem, za wcześnie na ocenę, muszę trochę posłuchać, tak więc dam znać niebawem.
 13. Zdjąłem tą blachę, faktycznie jakaś lipa, nie wiem, po co ktoś to wstawił, dla chłodzenia? Głupota. Pod nią oczywiście toroid, nawet oryginalny, taki sam jak na zdjęciu, który wstawił @Ape
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.