Jump to content

Belfort

Użytkownicy
 • Posts

  66
 • oraz w archiwum

  51
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

7 Neutralny

Audiostereo

7

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka (ambient downtempo electronics, jazz, soul, rock), programowanie iOS, kulturystyka, brazylijskie jiu-jitsu, motocykle
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

849 profile views

Belfort's Achievements

 1. Najlepsze na świecie? 🙂 Chciałbym żeby tak było. Swoją drogą, mógłbyś podzielić się najlepszymi pre lampowymi jakie słyszałeś i z jakimi końcówkami to grało?
 2. Z tej recenzji również wynika, że to prawdopodobnie najlepszy lampowy przedwzmacniacz z wszystkich jakie słyszeli: [Hidden Content]
 3. Być może to bardzo naiwne, ale jestem bardzo początkujący w tej kwestii więc wybaczam to sobie 😅 Chciałbym po prostu na początku tej całej drogi doświadczyć tego co przeżył ten człowiek, który ma na koncie setki, jeśli nie tysiące odsłuchów różnych konfiguracji sprzętu, podobnie jak jego kolega, u którego ten sprzęt słuchał. Wierzę, że uda mi się doświadczyć czegoś zbliżonego z moimi Thielami i końcówką znalezioną przez doświadczonych kolegów z tego forum 😃
 4. Bardzo chcę posłuchać dobrego lampowego pre z odpowiednio dobrą końcówką. Wiem, że najlepiej mieć możliwość przesłuchania na własne uszy dziesiątek sprzętów i ich różnej konfiguracji, niestety nie mam takiej możliwości. Dlatego założyłem ten wątek, żeby wspomóc się opiniami bardziej doświadczonych kolegów. Za punkt wyjścia obrałem Aesthetix Calypso, o którym słyszałem ogromny zachwyt z ust jednych z najbardziej osłuchanych ludzi na świecie. Jako ewentualny zamiennik obrałem ARC Ref3, o którym również nasłuchałem się wiele dobrego. Następnie poprosiłem Szanownych Kolegów w tym wątku o radę w doborze do tych przedwzmacniaczy odpowiedniej końcówki, lub ewentualną zmianę przedwzmacniacza na jeszcze lepszy. Startowałem z listą dość starych końcówek, które chciałem zrecapować, ale koledzy mnie uświadomili, że jednak warto zaopatrzyć się w coś nowszego. Najwięcej dobrego z wszystkich propozycji naczytałem się o Pass X250.5 i on mi najbardziej utkwił w głowie. Teraz szukam możliwości posłuchania takiego zestawu, który w wyniku tej debaty uznałem za najlepszy w tym przedziale cenowym, lub po prostu zaryzykowania i kupna, a następnie oceny - w wyniku braku innych opcji. Nigdzie mi się nie spieszy. Prosiłem jedynie o pomoc w wyznaczeniu kierunku poszukiwań. Obecnie jest również dobrze, chociaż wiem, że Thiele, które mam zaskoczą mnie jeszcze bardziej, jak tylko podłącze godną nich elektronikę. Skoro kolego @foni uważasz, że moje zestawienie jest jednak źle dobrane, przypadkowe, to proszę o merytoryczne odniesienie się do tego argumentu i o wskazanie lepszego zestawu. Za wszystkie wypowiedzi i sugestie jestem bardzo wdzięczny, także za wskazanie Audii FLS4 kolego @pantagruel którą bardzo chciałbym posłuchać, ale decyzję o ewentualnym zakupie chciałbym jednak podjąć dopiero po zapoznaniu się z zestawem, o którym mówiłem. Poza tym myślę, że nikomu nie zaszkodzi na tym forum baza wiedzy o wartych uwagi używanych hiendowych końcówkach w przedziale 10k - 20k spisana przez największych pasjonatów w tym kraju. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję wszystkim za dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, dla mnie wszystkie te rady są na wagę złota!
 5. Wobec sprzętu który mam?? Chyba nie rozumiem pytania.
 6. @pantagruel Bardzo chętnie bym posłuchał combo, które sobie upatrzyłem, ale gdzie? 🙂 Więc prawdopodobnie posłucham dopiero jak będę miał możliwość kupna. Póki co pracuję nad akustyką pomieszczenia, dostrzegam tutaj ogromny potencjał poprawy.
 7. @foni na co zmieniasz AudioAnalogue Maestro Anniversary?
 8. Widziałem, dzięki, ale tylko odbiór osobisty, a ciężko mi tam dojechać. Dzielonka dlatego, że chciałbym posłuchać systemu z dobrym lampowym pre - z godną jego końcówką. O Calypso nasłuchałem się dużo dobrego. Co było po Calypso jeśli mogę zapytać? I jak możesz porównać ten pre do innych lampowych przedwzmacniaczy jeśli masz takie porównanie?
 9. @colcolcol a co powiesz na ten temat (poniższy filmik)? wg Twojej teorii dodanie przedwzmacniacza w tor jedynie popsuje dźwięk?
 10. Myślę, że parametrów odpowiedzialnych za wierne kreowanie rzeczywistości dźwiękowej przy wykorzystaniu sprzętu audio jest mnóstwo, większość z nich jeszcze nie jest nawet znana, a stosunek sygnału do szumu to tylko jeden z nich i to mało istotny. Do pomiaru reszty tych parametrów jeszcze ludzkość nie wymyśliła właściwych metod pomiarowych innych niż ludzka percepcja zmysłowa.
 11. To, że ten Pass ACA jest na końcu tej listy nie ma nic wspólnego z poziomem zniekształceń wzmacniaczy Passa. A to, że X350.5 jest chyba nawet pod każdym możliwym względem lepszy (zapewne też w tym teście SINAD) od wszystkich z tej całej listy jest chyba oczywiste.
 12. Dla mnie porównywanie stosunku sygnału do szumu wzmacniaczy rynkowych mocą 1% ich mocy maksymalnej z projektem DIY 100% jego mocy maksymalnej (być może zlutowanego przez autora tego testu, który pierwszy raz używał lutownicy) jest conajmniej pozbawione sensu wg mnie. A kształtowanie na podstawie tego testu opinii o Nelsonie Passie to już w ogóle szczyt absurdu. Polecam obejrzeć ten filmik, gdzie Pass gra w systemie z kolumnami za pół miliona złotych u człowieka, który zjadł zęby na dopieszczaniu swojego systemu:
 13. A czy ktoś kto robił ten test może być traktowany poważnie?
 14. Dzięki! No właśnie, spróbuję posłuchać tego X250.5, sporo dobrego się o nim naczytałem, a jak mi się nie uda to chociaż wypożyczę X250.8 mam nadzieję, że niewiele odbiega, ale to też chciałbym najlepiej już z docelowym lampowym pre posłuchać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.