Jump to content

flood2

Użytkownicy
 • Content Count

  494
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Neutralny

About flood2

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Audiofil i meloman. Muzyka: stary rock, rock progresywny, new romantic, muzyka filmowa.
  Sprzęt: wzmacniacz: Naim Supernait + Teddycap, odtwarzacz: Naim CD5 XS + Flatcap XS. kolumny: Dynaudio Audience 52, Chord Anthem 2 Din - Din / Szarak Naim Din-Din, głośnikowy Naim NAC A5, kable zasilające - Belden 19364 , stojaki Vap.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1634 profile views
 1. Zamienię Naim Supernait 1 (S/No: 318… - rok produkcji 2011) wraz z zasilaczem TeddyCap (kupiony w październiku 2017r.) na Supernait 2. Wzmacniacz i zasilacz w stanie jak nowe. Nie chcę sprzedawać obecnego wzmacniacza z zasilaczem bo jestem zadowolony z tego duetu.
 2. flood2

  Naim club

  Zamienie Naim Supernait 1 (S/No: 318… - rok produkcji 2011) wraz z zasilaczem TeddyCap (kupiony w październiku 2017r.) na Supernait 2. Wzmacniacz i zasilacz w stanie jak nowe. Osoby chętne na wymianę proszę o kontakt.
 3. To są duperele. Za 5 pierwszych płyt należy się Scorpionsom pomnik.
 4. Znalazłem tyko informację, że zmarł po krótkiej chorobie.
 5. flood2

  Naim club

  Ruch na forum jak za najlepszych czasów tylko wtedy było bardziej merytorycznie. Panowie a co sądzicie o potencjometrze na górnej pokrywie all in one?
 6. flood2

  Naim club

  W końcu głos rozsadko i to w miarę obiektywny bo miał te wszystkie klocki w domu.
 7. flood2

  Naim club

  Mam nadzieję, że kiedyś posłucham i powiem wam, że bardzo bym chciał żeby mi ten nowy wynalazek podszedł bo miałbym spokój z zasilaczami i kablami. Z drugiej strony wydaje mi się to zbyt łatwe żeby się sprawdziło.
 8. flood2

  Naim club

  W końcu coś się dzieje ;) "...W mojej ocenie" jest ok, tylko na podstawie czego ta ocena: porównania 1 na 1, prasy, forum, logiki, bo sobie kupiłem i tak mi się wydaje? Zestaw 272+200DR był, jest i będzie spełnianiem marzeń dla wielu przeciętnych naimowców w naszym kraju bo już sam ten zestaw jest drogi. A tu nagle jedno wypchane po brzegi urządzenie miałoby to zmienić? Do ceny za dzielonkę należałoby dodać jeszcze inne możliwości, które daje nam Nova, tak, że postawienie obu urządzeń ze znakiem równości naprawdę nie wydaje mi się na miejscu. Oczywiście, zastrzegam, że mogę się mylić bo naim mógł wprowadzić jakąś nową/przełomową technologię.
 9. flood2

  Naim club

  O kurcze, śmiałe porównanie. Tylko czy ta ocena jest na podstawie własnych odsłuchów czy jest to opinia na fali dyskusji na temat all-in -one na tym forum, a może z powodu zakupu nowego produktu, którego wypada pochwalić, nawet z przesadą. A może jest to stwierdzenie wyciągnięte z angielskiego forum naima, gdzie ktoś "ośmielił się" porównać Nova do dzielonki 272+200DR. Jeżeli tak to ta osoba wolała Nova raczej pod względem designu a nie jakości dźwięku. Mówiąc, że Nowa jest "bez wstydu" na poziomie dzielonki pominąłeś nawet SN2, który jest już traktowany jako high end a Novę chyba nikt tak nie traktuje - np. w hifi i muzyka ma normalne gwiazdki jak z poziomu xs. Chyba trochę za dużo tu bicia piany z tymi kombajnami, choć oczywiście mogę się mylić bo jeszcze nowych klocków nie słyszałem, nie mówiąc już o porównaniach. Kieruję się raczej zdrowym rozsądkiem.
 10. flood2

  Naim club

  Czy naprawdę nikt nie porównał bezpośrednio klasę dźwięku kombajnów all-in-one ze starszymi klasycznymi systemami. Porównanie, że tańszy all-in-one gra gorzej od droższego w sumie nic nie daje w kryteriach ogólnych sprzętu naima. Przeliczając na wagę w kilogramach czy cenę to najdroższy all-in-one naim nova powinien być zamiennikiem naita i cd xs bez zasilacza - jest to oczywiście teoretyczne zgadywanie, nie musi się sprawdzić w teorii. Najbardziej interesuje mnie tutaj jakość dźwięku a nie walory użytkowe.
 11. flood2

  Naim club

  Panowie powiedzcie mi, te systemy all in on : atom, stat, nova jak się mają pod względem jakości dźwięku do systemów xs(wzmacniacz+ cd z zasilaczami) czy SN + cdxs z zasilaczami. W ciągu dwóch lat dużo się zmieniło w klubie - "starzy wyjadacze" raczej się nie odzywają bo pewnie wszystko zostało już powiedziane o klasycznych systemach naima. Nowi/bardziej postępowi klubowicze piszą raczej o all in one. Jako człowiek bardziej konserwatywny w sprzęcie audio czuje się trochę zagubiony/niedoinformowany z tymi nowościami promowanymi przez naima. Już samo używanie płyt cd wydaje mi się trochę sztuczne w porównaniu do płyt analogowych ale jest to wciąż przynajmniej fizyczne obcowanie z muzyką, zwłaszcza mając cd naima gdzie trzeba się trochę "wysilić" fizycznie aby coś posłuchać i akurat to jest OK. Na dziś dzień słuchanie muzyki z plików wydaje mi się jakieś sztuczne, chociaż ma to na pewno swoje korzyści.
 12. Ja nigdy nie kupiłem i nie kupię wydania z tym napisem, ten napis po polsku wygląda obrzydliwie, jak jakaś bieda edition. Warto dołożyć trochę kasy i mieć normalne wydanie - to tylko moja opinia. Panowie czy ma ktoś już Iron Maiden na CD z nowym remasteringiem? Proszę o porównania z poprzednim wydaniem
 13. flood2

  Naim club

  Miałem naita xs (bez zasilacza) przez parę lat i dawał on dźwięk bardzo dobry ale zawsze brakowało mi tam basu. Supernait 1 + teddy to jednak inny poziom grania. Wymiana ic na Anthem 2 również dużo poprawiła na plus. Głośnikowego kabla nie ruszam bo myślę, że wpłynęłoby to raczej niekorzystnie na dźwięk.
 14. flood2

  Naim club

  Na jakich sieciówkach masz podpięty sprzęt i jaki był interconnect? Czy używałeś zasilacza ze wzmacniaczami?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.