Jump to content

flood2

Użytkownicy
 • Posts

  524
 • oraz w archiwum

  52
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

71 Neutralny

Audiostereo

68

Bocznica

3

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Audiofil i meloman. Muzyka: stary rock, rock progresywny, new romantic, muzyka filmowa.
  Sprzęt: wzmacniacz: Naim Supernait 3, odtwarzacz: Naim CD5 XS, Flatcap XS. kolumny: ATC SCM 11, Chord Anthem 2 Din - Din / Szarak Naim Din-Din, głośnikowy Naim NAC A5, kable zasilające - Belden 19364 , stojaki Vap.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4116 profile views

flood2's Achievements

 1. Naim xs2 spokojnie wysteruje Atc 11, choć oczywiście im wyżej z naimem tym lepiej.
 2. Nie znowu jakiejś wysokiej klasy ale na pewno dobry, zwłaszcza, że gra z zasilaczem. Wzmacniacz ma nie nieco ponad pół roku i jest na gwarancji 🙂 Szukałem sn2 ale skończyło się na 3.
 3. Panowie chyba z tym przyciemnieniem jednak przesadzacie. Mieliście SN3 i Atc 11 na raz czy w różnych systemach bo teraz raczej z pamięci rysujecie ostateczny dźwięk? U mnie ten system gra od tygodnia na firmowych kablach głośnikowych naima, które chyba jednak do najjaśniejszych nie należą i ogólna sygnatura dźwięku jest taka jak powinna, powiem nawet, ze wysokie tony w sn są wyraźniejsze niż xs2 tylko grają z większą precyzją i wyrafinowaniem. Mam też na stanie dwa inne kable głośnikowe, oba nieco jaśniejsze od nac a5, ale jakoś zawsze wracam do naimowego. Myślę, że dużo zależy od preferencji słuchającego, reszty systemu czy pomieszczenia odsłuchowego.
 4. Naim Supernait 2 kupię.
 5. Panowie, jeżeli ktoś myśli o sprzedaży wzmacniacza 3010 S2D lub 3010 pre/power to proszę o kontakt (kolor czarny).
 6. Naim Supernait 2 - kupię.
 7. Aurora jest zdecydowanie lepsza. Ten kabel jest bardziej wyrównany z większą dynamiką. Stratus daje efekt buły, która może być ewentualnie akceptowalna jeżeli kolumny grają szczupło na basie i zbyt odważnie na górze.
 8. Prawie w tej cenie można pewnie rozglądać się za lekko używanym sn3. Ja szukam używanego sn2.
 9. Supernait 2 - chętnie kupię.
 10. Brawo Adam za nastawienie czegoś mocniejszego. Teraz spróbuj Porcupine tree - bardziej wyrafinowana muzyka.
 11. Panowie, jeżeli ktoś planuje sprzedaż Supernaita 2 to proszę o kontakt.
 12. 70 W Naima zagra lepiej z tymi kolumnami niż Cambridge Audio ze 100W w papierach. Tutaj bardziej liczy się wydajność prądowa / moment obrotowy niż tylko ilość watów / koni mechanicznych. Autobus nie potrzebuje dużo koni mechanicznych tylko wysoki moment obrotowy aby jechał. Tak, że essewssa są jednak różne waty, zależnie od producenta.
 13. Dlaczego złomu? Takie same wydania są w MM czy Empiku.
 14. Teddycap ze wzmacniaczem jeszcze ujdzie, chociaż dość znacznie odchodzimy od firmowego dźwięku Naima, ale gdy Teddiego podłączysz do cd to długo tego dźwięku nie posłuchasz. Oczywiście takie konkluzje nie przychodzą od razu tylko po jakimś czasie. Z drugiej strony nie wszystko co Naimowe jest dla mnie ok. Ja kilka lat temu wymieniłem szaraka na Chord Anthem 2 i nie wyobrażam sobie powrotu do interkonektu Naima. Nac a5 broni się u mnie dzielnie od kilkunastu lat ale też mnie korci żeby go czymś zastąpić. Na forach angielskich widać, że oni są raczej za oryginalnym okablowaniem Naima.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.