Jump to content

Lou11

Użytkownicy
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Yaqin ms-6ca7, lampy zmienione na electro- harmonix 6ca7, 12au7 tez zmienione. Cd to marantz cd7300, interkonekty audioquest sidewinder, głośnikowe kimber 4pr na wtykach ixos. Aktualnie były kolumny podstawkowe, niezbyt dopasowane do lampy, ale w związku z przeprowadzką teraz potrzebuję kolumn podłogowych. Skłaniam się do ofert sprzętu używanego, ponieważ można nabyć sprzęt wyższej klasy. Kwota za komplet to max 4000-5000 zł. Muzyka - różnie - głównie indie (odmiany pop, rock), folk - najlepiej, żeby kolumny były dostosowane do właśnie takich gatunków - ważna jest dla mnie scena i detaliczność; czasem też utwory rockowe, ale to w mniejszym zakresie. Poglądowy szkic pomieszczenia zamieszczam w załączniku. Jest to dosyć długi pokój łączący się z holem i aneksem kuchennym, niestety rozkład mebli i przestrzeni nie pozwala na ustawienie kolumn na przeciwko kanapy. Nie wiem, czy kolumny będę kupować w tym momencie, czy za jakiś czas, ale po prostu chcę sobie zrobić listę możliwych kolumn, które być może uda mi się jakoś z czasem posłuchać/ wypożyczyć lub po prostu wyszukiwać sukcesywnie na rynku wtórnym, gdzie niektóre pozycje trafiają się sporadycznie. Będę wdzięczna za każde miłe słowo od osób, które w swoim życiu posłuchały więcej niż ja. :)
 2. Witam ponownie. Nie chciałam zakładać nowego wątku o tym samym. Minęło trochę czasu i nadeszła ta chwila, by zająć się w końcu sprzętem. Sytuacja uległa zmianie. Wzmacniacz nadal ten sam, Yaqin ms-6ca7, lampy zmienione na electro- harmonix 6ca7, 12au7 tez zmienione, zmiana lamp przyniosla lekkie ocieplenie i rozjaśnienie. Cd to marantz cd7300, interkonekty audioquest sidewinder, głośnikowe kimber 4pr na wtykach ixos. Zbadałam także dogłębniej moje preferencje muzyczne i okazało się, że jest to głównie folk, indie, indie rock. Aktualnie kolumny to monitor audio bx2, aczkolwiek słychać, że nie pasują one do tego systemu, tak przynajmniej wynikałoby. Główne problemy to mała szczegółowość przekazu, scena jest raczej pełna, ale jakby momentami przesycona, nie wypełnia ona jednak pomieszczenia, w moim odczuciu dźwięk nie odrywa się od kolumn. W planach są odsłuchy kolumn. Czy ktoś ma może jakieś porady oprócz tych, jakie były wcześniej poruszane w tym wątku? Pozdrawiam
 3. Myślałam, żeby na razie nabyć jakiś odtwarzacz ze starych (uważanych za dobre) odtwarzaczy Denona, Philipsa czy Marantza. Na tą chwilę chciałabym przeznaczyć ok 500 zł + jakaś umiarkowana kwota na kabel. Odnośnie lamp, mam komplet na zaminę 6ca7 electroharmonix i nosy, które kupiłam od pierwszego właściciela yaqina, oczywiście planuję zmenić chińskie na te, jednak rzeczywiście najpierw muszę nabyć jakieś lepsze źródło. Póżiej zmienię lampy i być może wypożyczę jakieś kolumny, żeby zobaczyć, czy warto je zmienić.
 4. Źródłem jest na razie zwykłe dvd, szukam jakiegoś cd, może jakieś polecane modele z dawnych lat?
 5. Nie określiłam moich preferencji muzycznych jako stricte rockowe, bo tak nie jest. Słucham różnej muzyki, w tym muzyki instrumentalnej (najczęściej fortepianowej). Zaznaczyłam, że przy szybkiej muzyce jest najgorzej, owszem zdaję sobie sprawę, że jest to raczej ciepły wzmacniacz do muzyki spokojnej, nie jakiś demon dynamiki, jednak brak środka (i nie tylko w przypadku takich utworów) jest negatywnym zjawiskiem, które myśle dw sie skorygować w przypadku tego wzmacniacza, bowiem słuchałam go na innych kolumnach i kwblqch i przekaz był na pewno bardziej przejrzysty i czytelny. Kupiłam MA już jakiś czas temu, stały nieużywane z pewnych powodów, więc w tym wypadku nie były dopasowywane do lampy od początku. Być może wzmacniacz jest do zmiany, być może kolumny, a może wszystko. Od czegoś każdy zaczyna i uczy się ;). Być może mam delikatne audiofilskie predyspozycje, niestety nie fundusze ;P. W miarę możliwości wypożyczę jakieś kolumny i porównam, natomiast chciałam po prostu posłuchać rad i typowań osób, które się już osłuchały i mają większe rozeznanie.
 6. Witam, bardzo proszę o propozycje kolumn podstawkowych do wzmacniacza lampowego Yaqin na lampach el34/6ca7. Obecnie mam podpięte audio monitor bx2, ale brakuje im środka pasma i mam wrażenie, że trochę się gubią i "zamulają". największa katastrofa jest przy szybkich utworach z dużą ilością instrumentów, wówczas środek jest strasznie wycofany. Zaznaczam, że mam też zwykły kabel ultralink w cenie ok 17 zł/m (również bardzo proszę o polecenie jakiś kabli do lampy, w które warto by było zainwestować w tej klasie sprzętu). Z ciekawych propozycji na razie wydają mi się powszechnie zachwalane Ushery s-520. Słyszałam również, ze ushery v601 są bardzo dobre, jednak to już kwota ponad 3000, a na rynku wtórnym prawie niespotykane. Pokój jest dość mały, więc kolumny podłogowe raczej się nie nadają. Mogą to być kolumny używane, byłoby to nawet wskazane ;). Cena 2000-2500, jeśli będzie warto, aczkolwiek mogą być też ewentualne propozycje ok 3000, jeśli uda się je kupić z drugiej ręki trochę taniej. Pomóżcie :).
 7. A czy ktoś może porównywał wyżej wymienione sprzęty do Xindaka a-06? Chciałabym wiedzieć, jak wyglądają przy tym wzmacniaczu, gdyż słuchałam na nim własnie moich kolumn w sklepie.
 8. A czy ktoś miał styczność z NADem 316BEE?
 9. Witam, poszukuję wzmacniacza do kolumn podstawkowych Monitor Audio Bx2. Pokój jest niewielki, ok 10 m^2. Swego czasu rozważałam Xindak a-06, słuchałam także tego zestawienia (jako jedynego z tymi kolumnami). Jednak z uwagi na bardzo ograniczony budżet ( >1000 zł ) szukam czegoś tańszego, jestem skłonna kupić używany sprzęt. Bardzo proszę o rady ;).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.