Jump to content

qasd

Użytkownicy
 • Content Count

  229
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Pominąłem to w opisie: tym bardziej, że w telewizorach nie ma praktycznie znaczenia multitasking - i nie instaluje się apek, który zajmują mnóstwo miejsca w tle.
 2. qasd

  LG Nano Cell

  Philips 8303 jest z Nano Cell - ma wprawdzie matrycę IPS, ale jedną z lepszych na rynku: kontrast powyżej 1000:1. I kosztuje 3500 zł, więc to niewielka kwota. Kiedyś klasa średnia wyższa w telewizorach była rozumiana w 55 calach coś za ok. 5-6 tys zł. Moim zdaniem interesująca propozycja.
 3. Dobre głośniki w telewizorze to jednak nadal lepsze rozwiązanie niż soundbar - mam nadzieję, że pojawi się taka opcja, z taką jakością dźwięku, dzięki której ten dodatkowy sprzęt stanie się niepotrzebny. Raczej ten manewr w 903 z głośnikami B&W się sprawdził i warto kontynuować ten pomysł.
 4. Pytanie ile to będzie kosztować
 5. To nie chodzi bardziej o sceptycyzm wobec technologii, tylko zagrożenia związane z rynkiem telewizorów po wprowadzeniu matryc 8K. Znowu mogą być cięcia na jakości matrycy czy np. odświeżaniu
 6. Myślę, że full resety opcji są bardziej związane nie z decyzją producenta, tylko trudnościami z utrzymaniem starych nastawów podczas instalowania nowego softu. Nie pierwszy i nie ostatni soft po aktualizacji ulega wyzerowaniu jeśli chodzi o ustawienia użytkownika.
 7. Odnośnie tego Sony to też zależy kto projektuje te telewizory. Philips też jest chiński w sensie kapitałowym, a telewizory są nadal projektowane w Holandii. Więc też bym tak surowo nie osądzał, według tych kryteriów telewizorów - zresztą ciężko dziś o elektronikę nie produkowaną w Chinach.
 8. Ktoś wie coś na temat OLEDów tegorocznych? Jakieś ogólne trendy?
 9. 8K ma sens jeśli będą rosnąć panele - a to się właśnie dzieje i regularnie od lat. Zobaczcie jak tanio teraz można kupić telewizor 65 cali - kiedyś za grubą forsę. Jest popyt na coraz większe ekrany i faktycznie w tym kontekście zwiększanie rozdzielczości ma sens.
 10. Podaj może jakieś podstawowe informacje o zastosowaniach, np. czy gry będą na tym TV odpalane. Bo jednak na forum są osoby, które lubią taką rozrywkę. :)
 11. A bierzesz jeszcze jakieś pod uwagę poza LG? I przepraszam, może jestem nie w czasie, czy potwierdziły się plotki odnośnie Panasonic?
 12. I tak w Polsce nowe modele pewnie będą bardzo późną wiosną. Nie mówiąc już o serii 9 .
 13. Hmm - a przypadki znane ze świata konsumenckiego nie wystarczają? Myślę, że jednak zabezpieczenia, które w chwili obecnej są stosowane przez producentów mające na celu wyeliminowanie ryzyka wypalenia są już na tyle dobre, że nie trzeba się przejmować skutkami. Chociaż oczywiście jak microLED będzie pozbawione innych wad to ludzie bardziej przychylą się do tej drugiej opcji.
 14. Czy ktoś może zalinkować do poważnego źródła (anglojęzycznego) piszącego na temat microLED? :) Przyda się trochę wiedzy, skoro technologia zaczyna się rozkręcać i można zacząć rozważać na co się będzie można decydować za kilka lat. ;)
 15. No to każda jedna to jednak spora różnica - paresdziesiąt procent. :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.