Jump to content

Jarosław Barzan

Użytkownicy
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

227 profile views
 1. ...dlatego pisanie o walorach brzmienia, jak sami wiecie jest trudne. Tyle spraw się na to składa, czy gra czy nie, że tylko nasze doświadczenia, preferencje, bezpośrednie porównania dają jakiś obraz tego co uznamy za satysfakcjonujące brzmienie. Trywialne, wiem. PS. Pomieszczenie w starej kamienicy, 25m/kw.
 2. Tak, to też prawda. I żeby to jakoś odnieść do innych brzmieniowo rozwiązań odwiedziłem dopiero co zakończone targi. Teraz już lepiej wiem czego mi trzeba. Czekam żeby coś mnie zaskoczyło. Na ten moment jestem kontent. Bo rozwiązania na poziomie 230tyś za głosniki... Hmm...
 3. U mnie gra on w odgrodzie. Takiej dokładnie: [Hidden Content] Jest też konstrukcja która bliżej pasuje do Twojego opisu: [Hidden Content] Co do brzmienia to jak wiadomo trudna do opisania sprawa. Mam też klasyczne zestawy skrzynkowe na Scan-speakach. To jednak inne granie na basie. Opis będzie przez to tym trudniejszy, że sama zasada pracy głośnika jest inna. Odgroda ma swój charakter. Na ten moment cięcie jest dość niskie. Jakieś 150Hz. Przy pracy z pełną pasywną zwrotnicą bas jest bardzo liniowy. Sięga do ok. 30Hz. Ale już czuć spadek ciśnienia. Bardzo fajnie różnicuje nagrania. Przy dobrych realizacjach jest kapitalne. Ale czasem mi brakuje takiego pogrubienia żeby nagrania celowo podkolorować. To dał mi właśnie układ półaktywny. Mogłem tak ustawić bas jak mi pasuje. Choć słyszę, że jest to odstępstwo od neutralności. Autor projektu (Troels) dobrze wyważył proporcje niskiego zakresu w stosunku do reszty pasma. Jedna ważna uwaga. Początki grania na tym głośniku były koszmarne! Zanim zawieszenie się ułożyło to bas był kartonowy i płytki. I niewiele dawało zwykłe granie i czekanie aż to nastąpi. Dopiero jak zacząłem męczyć go sporymi dawkami niskich tonów, mocno przeginając, doszedłem do pełnej swobody grania. Był taki moment kiedy uznałem, że ten projekt to porażka. Właśnie z powodu basu. Teraz mam w drugą stronę. Trudno mi słuchać moich scanów na basie. Ciekawe jak ten głośnik zachowuje się w skrzyni. I tak wysoko pociągnięty jak piszesz. Może kiedyś spróbuje testowo skleić takie pudło. Ale na temat takiej konfiguracji niewiele mogę powiedzieć.
 4. Jak tylko kupiłem Behringer iNUKE NU1000DSP to natychmiast wywaliłem fabryczny wiatrak. Poziom hałasu był nieakceptowalny. Założyłem jakiś cichy, komputerowy. Jego wydajność jest niższa niż oryginalnego ale wzmacniacz pracuję już od roku i nie ma problemów. Ciężko czasem napędza suba na Dyton RSS390HF-15". Powietrze wydostające się z obudowy trudno nawet nazwać ciepłym. Także śmiało, zmieniaj. A trochę w temacie wątku. Przełączyłem Behringera dla eksperymentu na zasilanie basu w swoich 3Way. Pominąłem całą gałąź zwrotnicy niskotonowego i za pomocą oprogramowania wzmacniacza ustawiłem przebieg cięcia. Ten basowiec to właśnie Faital 15PR400. Mam więc teraz system półaktywny. Środek i górę zasila Yaqin MS30L. Dynamika i walor brzmienia tego zestawienia na tyle mi się podoba, że planuję zakup dodatkowej końcówki mocy. Myślę o Monacor STA1000DSP. Kto wie, czy z czasem nie wyląduję na w pełni aktywnym systemie. Na razie wczytuję się w możliwości takich wzmacniaczy jak FusionAmp FA252 czy FA253 :)
 5. Osobiście dokładnie w takim celu nabyłem ten wzmacniacz. Zbieram teraz wszelkie informacje co mogę samodzielnie przerobić i w jakim kierunku te zmiany modyfikują brzmienie. A tymczasem, dam mu jeszcze trochę pograć tak jak opuścił fabrykę. Tak więc sprawa jest jak to zwykle bywa, czysto indywidualna. Każdy sam musi sobie na to pytanie odpowiedzieć.
 6. Tak. Można. Mam na próbę i u mnie pracuje jako pre. w bi-ampingu. Po RCA idzie na bas, XLR na średnio-wysokotonowy.
 7. Cześć! To mój pierwszy post. Dotychczas w zupełności wystarczała mi lektura Waszych wypowiedzi. Tym razem jednak widzę, że temat skręca w kierunku jaki mnie bardzo interesuje. OBL-15. Mam już samodzielnie zbudowane zestawy na głośnikach Scan-speak ale konstrukcja OB wydaje mi się na tyle egzotyczna, że chcę mieć taki zestaw jako drugi. Przymierzam się więc od jakiegoś czasu do ich budowy. To będzie wersja najbardziej ekonomiczna czyli oparta na Faital i Audaxie. Odpuszczam też najdroższe kondensatory Sub-Z. Całość na Standard Z-Cap. Podpinam się wiec pod pytanie o uwagi. SviRu, jak coś już ruszysz to pisz jak idzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.