Jump to content

frobek

Użytkownicy
 • Content Count

  1025
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

89 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1187 profile views
 1. Jak któraś awaria nie zostanie załatwiona gwarancyjnie, to z chęcią podejmę się diagnozy usterki. Oczywiście za darmo 🙂
 2. Dwie strony wcześniej są zdjęcia z kamery termowizyjnej, tam w niektórych miejscach jest sporo więcej niż 40 stopni 😞 .
 3. Ja nie mówię, że tworzy, on jej nie psuje jak większość wzmacniaczy tranzystorowych 🙂
 4. Nie tylko moc i prądy, ale przede wszystkim przestrzeń, która bije na głowę całą masę "hajendowego" sprzętu.
 5. Taki montaż j/w powoduje niepotrzebne grzanie kondensatorów i ich przedwczesne zużycie. Pamiętać przy tym należy, że w przypadku urządzeń impulsowych kondensator dodatkowo grzeje się od wewnątrz na skutek pracy z wysokimi częstotliwościami. Kondensatory elektrolityczne, nawet najlepsze, nie lubią pracy w wyższych temperaturach. Uważam, że warto moduł postawić na boku z dokręconym radiatorem, który dodatkowo ma w obudowie jakieś otwory wentylacyjne nad i pod sobą.
 6. Wiele dróg prowadzi do tego samego celu, czyli przysłowiowego "drutu" ze wzmocnieniem. Dla mnie jak na razie najbliższa ideałowi jest szeroko pojęta klasa D. P .Problem polega na tym, że nie da się w tym przypadku zrobić "hajendowego" marketingu 😞
 7. Ja kupiłem 2 takie, pasują jak ulał: [Hidden Content]
 8. frobek

  Malina w czasach epidemii

  Fajny pomysł 🙂 Pytanie mam takie, bo w sumie nie rozkminiałem tematu maliny jako odtwarzacza do netflixa, czy dałoby się pominąć dodatkową kartę DAC i z malinki pobrać sygnał SPDiF do daca ?
 9. Tu jest największa znana mi baza serwisówek, trzeba się zarejestrować ale wszystko za darmo: [Hidden Content]
 10. To jest końcówka mocy do zastosowań profesjonalnych i jak w każdej innej branży przy wyborze konkretnego produktu decydują proste techniczno/finasowe zależności. Produkt od strony technicznej musi realizować określone zadania jak w tym przypadku jakość dźwięku, solidność wykonania, trwałość w czasie itp, a to wszystko za rozsądne pieniądze.
 11. frobek

  Klasa D TPA3251/TPA3255

  Ehh, pewnie słuchałeś wszystkich odmian ICEpowerów i Hypexów stąd zapewne ta opinia.
 12. frobek

  Klasa D TPA3251/TPA3255

  Teoretycznie powinny 100-krotnie czyli 20dB, do poziomu 0.005 Vp-p. Jeżeli faktycznie cewka ma 1uH zamiast 10uH, to wraz z kondensatorem 1uH na rezystancji 4ohm tworzy filtr z tłumieniem -17dB dla częstotliwości 450kHz a częstotliwość odcięcia (3dB) jest ok. 160kHz. Przy cewce 10uH tłumienie dla 450kHz będzie -38dB a czestotliwość odcięcia (3dB) jest ok 50kHz. Jesteś pewien że cewki mają tylko 1uH?
 13. frobek

  Klasa D TPA3251/TPA3255

  W tych chińskich płytkach, niezależnie od typu, od razu trzeba wymienić cewki w filtrze, bo to jest najsłabszy element tych modułów.
 14. frobek

  ukryte skarby Volvo

  Nie tak szybko z tym podłączeniem. Po pierwsze ten wzmacniacz to żaden cud techniki, po drugie jego uruchomienie wymaga odrobiny wiedzy, no i przydałby się schemat wyprowadzeń. Kupić i poeksperymentować zawsze można bo cena śmieszna. Jak będziesz kupował to poproś sprzedającego żeby dorzucił oryginalne kostki przyłączeniowe z kawałkami kabelków, to znacznie ułatwi potem eksperymenty.
 15. U mnie Ugoda poszła w odstawkę 😞 . Szkoda, bo sporo kosztowała pracy i pieniędzy, ale na moje ucho ICEpower lepiej mi pasuje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.