Jump to content

zuk1

Użytkownicy
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

294 profile views
 1. gustawo w audio jest dużo wyjątków
 2. Zmień kondensatory sprzęgające i ewentualnie lampy. Niełatwo pożegnać się z jankiem.
 3. zuk1

  YAQIN MC-100B

  Jeśli Yaqin jest polonezem to świat zatrzymał się co najwyżej na ładzie 🙂 Wstawiłem miesiąc temu kondensatory sprzęgające audyny true coppery. Mało słucham, zdążyłem wygrzać kilkanascie godzin. Dodałem mikowe 10nF a następnie z-capy i taka kanapka brzmi całkiem, całkiem. Poprzednio miałem tylko z capy 22uF i brakowało mi średnicy, audyny to zupełne przeciwieństwo. Bas rozmydlony- to nie problem, ale brakowało mi góry- skrzypce, trąbka itp. Zaskoczył mnie przyrost basu- tego akurat nie potrzebuje.
 4. do czego służy mikropotencjometr w 401 ?
 5. opm401 sie mieści, wystarczy zdjąć podstawkę ( jest już przecież na płycie)
 6. Dajcie, chyba nie na ryzyka dotknięcia? Wygląda dobrze. U mnie po wymianie transformatora i kondensatorów nic się nie popsuło w dźwięku. Nie jest ostrzej, nie jest jaśniej i nie mniej melodyjniej. Nie widzę wad. Lepsza stereofonia, separacja dźwięków. Dancos nie dajcie. Autokorekta smartfonu.
 7. Opampy grzeją się dość mocno, opierają się o kondensatory. Nichicony są na niższą temperaturę, stąd pomysł dodatkowej izolacji. Zmieniłem równocześnie kondensatory i transformator. Przed ostatnim modem dac zużywał 23W a transformator miał15W dlatego zdecydowałem się na kolejną zmianę. Jeszcze będę testował ale tak na prędko zdecydowana poprawa stereofonii, lepsza szczegółowość w każdym zakresie, szybszy atak i niestety krótsze wybrzmienie.
 8. Dzień Dobry Sprzedam używane, sprawne trafo do daca 05a. Cena 60zł. Wymieniłem kondensatory w z ailaniu i trafo. Transformator audio 30W, kondensatory 6800um Nichicony. Zobaczymy jak to zagra. Tak teraz wygląda:
 9. Dzień Dobry chetnie się wproszę na odsłuch porównawczy do właściciela xiangshenga 5a lub 5b w Wawie lub okolicach. Mam 05a z wymienionymi opampami na OPM 401.
 10. zuk1

  Leak Sandwich

  Bardzo warto, te kolumny można brać w ciemno. Aby tylko przetworniki były oryginalne. Są jeszcze zupełnie powszechnie nie znane dlatego są niedocenione.
 11. Świetne kolumny. Bass- reflex czy linia transmisyjna? Linia dobrze znosi ciasne ustawienie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.