Jump to content

zuk1

Użytkownicy
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

513 profile views
 1. --Sandrok, a jednak dźwiękowo to jest pólka 8-10tys. Nie ma tylko wyświetlaczy, filtrów itp udogodnień.
 2. Errata: mam opm 401 a nie opm 402.
 3. Kolejny koc zdjęty. Xiang05a jest niezwykle uniwersalny. Opampami można zupełnie zmienić brzmienie systemu. Poprzednio miałem 6x koreańskie opm402. Było zbyt analitycznie, ostro. Zmieniłem na 4 opm402 w sekcji i/v, 2 opa2134 w buforze i opm402 w filtrze. Tak słuchałem ok roku. Teraz zmieniłem w buforze na ad826, bez filtra i jest genialnie. Używam tylko wyjść zbalansowanych, przez przejściówki RCA do wzmacniacza Yaqin MC100b na lampach full music. Jeśli ktoś potrzebuje naprawdę dużo basu polecam: 4x opm402, 2x opm402, bez filtra -bas referencja, ogólnie charakterystyka dźwięku typu v. Słuchałem również NE5532 w buforze - ciekawie uwypuklenie średnicy. Raczej polecam szybkie opampy i modyfikacje dźwięku tylko filtrem.
 4. Właściciele wersji XS 05a, jakie kombinacje opampów używacie lub słuchaliście ?
 5. zuk1

  YAQIN MC-100B

  Na jakiej głośności używacie wzmacniacz? U mnie ma to duży wpływ na dźwięk. Najlepiej gra na 2/3 głośności potencjometru. Reguluje dźwięk w laptopie, sygnał podany na gniazdka z przodu wzmacniacza.
 6. Ma ktoś do porównania wersję 05B w Warszawie lub w okolicy. Ja mam zmodyfikowanego 05A, nic w nim nie brakuje, bas jest. Ale wiadomo zawsze może być lepiej.
 7. gustawo w audio jest dużo wyjątków
 8. Zmień kondensatory sprzęgające i ewentualnie lampy. Niełatwo pożegnać się z jankiem.
 9. zuk1

  YAQIN MC-100B

  Jeśli Yaqin jest polonezem to świat zatrzymał się co najwyżej na ładzie 🙂 Wstawiłem miesiąc temu kondensatory sprzęgające audyny true coppery. Mało słucham, zdążyłem wygrzać kilkanascie godzin. Dodałem mikowe 10nF a następnie z-capy i taka kanapka brzmi całkiem, całkiem. Poprzednio miałem tylko z capy 22uF i brakowało mi średnicy, audyny to zupełne przeciwieństwo. Bas rozmydlony- to nie problem, ale brakowało mi góry- skrzypce, trąbka itp. Zaskoczył mnie przyrost basu- tego akurat nie potrzebuje.
 10. do czego służy mikropotencjometr w 401 ?
 11. opm401 sie mieści, wystarczy zdjąć podstawkę ( jest już przecież na płycie)
 12. Dajcie, chyba nie na ryzyka dotknięcia? Wygląda dobrze. U mnie po wymianie transformatora i kondensatorów nic się nie popsuło w dźwięku. Nie jest ostrzej, nie jest jaśniej i nie mniej melodyjniej. Nie widzę wad. Lepsza stereofonia, separacja dźwięków. Dancos nie dajcie. Autokorekta smartfonu.
 13. Opampy grzeją się dość mocno, opierają się o kondensatory. Nichicony są na niższą temperaturę, stąd pomysł dodatkowej izolacji. Zmieniłem równocześnie kondensatory i transformator. Przed ostatnim modem dac zużywał 23W a transformator miał15W dlatego zdecydowałem się na kolejną zmianę. Jeszcze będę testował ale tak na prędko zdecydowana poprawa stereofonii, lepsza szczegółowość w każdym zakresie, szybszy atak i niestety krótsze wybrzmienie.
 14. Dzień Dobry Sprzedam używane, sprawne trafo do daca 05a. Cena 60zł. Wymieniłem kondensatory w z ailaniu i trafo. Transformator audio 30W, kondensatory 6800um Nichicony. Zobaczymy jak to zagra. Tak teraz wygląda:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.