Jump to content

Paweł01

Użytkownicy
 • Content Count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  42306545

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Mechaniczne "doginanie" wskazówki jest jak dla mnie nie do przyjęcia. To powinno dać się regulować, przemak, tak jak piszesz mam nadzieje że jest taka możliwość w tych miernikach. Jeżeli chodzi o zasilanie podświetlenia wskaźników w Akai to zasilanie jest napięciem przemiennym bezpośrednio z wyjścia 24V transformatora: . Dulon to będzie tak jak pisał sk-victor; najprawdopodobniej przygasanie podświetlenia bierze się stąd, że napięcie wyjściowe transformatora dość silnie zależy od obciążenia uzwojenia wtórnego, najgorszy jest moment rozruchowy, załączenie elektromagnesu (start, stop) lub silników (przewijanie). Pewnie zastosowanie trafa o lepszej sprawności rozwiązałoby ten problem. ewentualnie zmienić zasilanie i zrobić tak jak w Revoxie. Np w B77 żadnego przygasania nie ma, ale tam zasilanie podświetlenia jest rozwiązane inaczej: 21V za układem prostowniczym i filtrującym.
 2. Pytanie do użytkowników Akai GX 635. Zauważyłem że w momencie sterowania przyciskami "start", "stop", "przewijanie" lekko przygasa podświetlenie wskaźników. Pytanie czy w tym sprzęcie zjawisko to można uznać za coś co jest normą, czy jednak przyczyną jest np. wadliwy układ elektroniczny powiedzmy, że jakiś stabilizator napięcia pracuje niepoprawnie? Drugie pytanie dotyczy wspomnianych wskaźników wysterowania, chodzi mi o to, że nie równo "spoczywają" na wartości zero. Jeden z nich wskazuje wartość ujemną - że tak to nazwę.Ta różnica jest minimalna ale jednak widoczna, pytanie czy możliwa jest regulacja wskaźników tak by ustawiały się równo w zerze. Jeżeli tak to czy należy wtedy kalibrować sprzęt od nowa?
 3. Tak a propos ZK. Czy wersja 120 nie oferowała lepszej jakości zapisu w porównaniu do 140 (dwuścieżkowy - czterościeżkowy), czy były jakieś różnice w jakości dźwięku? - pytam bo zawsze mnie to zastanawiało. Dlaczego stosowano taki podział tych magnetofonów? pamiętam, że ojciec coś wspominał, że lampowa 120 bardzo dobrze nagrywała. A jak to faktycznie było?
 4. Też myślałem żeby jechać bez biletu, gdzieś między budynkami miasta będzie się stało, może coś będzie słychać, może wejdę na jakieś drzewo,... a tak na poważnie to czy faktycznie warto jechać bez biletu?, ja bym w sumie chętnie,... zawsze to jakaś przygoda Chciałbym usłyszeć Rattle That lock na żywo i coś z wczesnego Floyda może Echoes, a może nawet coś z Animalsów (kto wie). Tak w ogóle to bardzo jestem ciekaw jaki będzie repertuar, czy Gilmour czymś zaskoczy, czy będzie tak jak w Gdańsku
 5. Też chciałem kupić - za późno się dowiedziałem choć informacje o przyjeździe "krążyły" już we wrześniu, powiedziałem sobie wtedy że pojadę choćby nie wiem co. Teraz czarna rozpacz.
 6. W klipie pojawia się również tajemnicza postać, wzbudza ona pewien niepokój - czy to śmierć? A ten but pod łóżkiem, mnie kojarzy się to z Ziggy'm.
 7. Bowie interesował się okultyzmem szczególnie w latach 1975 76. W tamtym czasie wielu artystów otwarcie deklarowało fascynacje biblią szatana np Jimmy Page z Led Zeppelin. Nie wiem jak on do tego podchodził ale faktem jest że Bowie popadał w paranoje, bał się czegoś, podobno rysował wokół siebie pentagramy aby przegonić złe moce, nie wiem ile faktycznie było w tym prawdy. Ciekawi mnie natomiast fakt, że w teledysku Lazarus ma na sobie taki sam strój w jakim był na zdjęciach z lat 1975-76, jako Thin White Duke. Co to miało oznaczać? to nawiązanie do tamtego okresu. Klip do Black Star jest rzeczywiście bardzo mroczny.
 8. Paweł01

  X files 2016 seria

  Scully - ewidentnie coś nie tak z jej twarzą, Mulder widać, że trochę starszy, ale to naturalne i nie denerwuje tak jak wygląd jego partnerki Kiedyś była ładniejsza
 9. Ok w latach 70, ale w latach 90 Jego popularność znacznie spadła. weźmy projekt Tin Machine, który został zakończony po drugiej płycie (osobiście bardziej lubię "dwójkę"). Albo Black Tie White Noise - płyta przeszła bez echa. Podobno pod koniec lat 80 całkowicie przestał panować nad tym co robił, w tym czasie wydał bardzo słabą płytę Never Let Me Down. Jeżeli chodzi o lata 90 to dla mnie Bowie zaczął się od płyty The Buddha Of Suburbia - świetny album.
 10. Tak, gramofon w oryginale ma sztuczną folię, zdjęcie na którym chcę się wzorować nie pochodzi z alledrogo. Pisze kolega że będzie dużo zabawy ze zdjęciem starej, cóż zastanawiam się. Oryginalna okleina ma defekt, trochę denerwuje mnie taka jakby tłusta plama którą widać pod słońcem, jest akurat z przodu, obok loga, są też na niej jakieś małe bąble - tego co prawda nie widać z odległości ok 1m. Ale pomyślałem że może warto? wydaje mi się że efekt końcowy mógłby być zadowalający. Bardzo podoba mi się ten kolor - nadaje sprzętowi takiego szyku. Tylko teraz kwestia doboru okleiny, czy można zastosować taką zwykłą, jaka jest ogólnie dostępna czy starać się pozyskać naturalny fornir - co może być raczej trudne. Te podkładki może trochę są za niskie, chyba ładniej jak są nieco wyższe. A co tyczy się amortyzacji to wystarczą gumowe podkładki przyklejone do tych nóżek, tak?
 11. Czy ktoś przerabiał może gramofon Pioneer PL 12 D? Chodzi mi głównie o wygląd a szczególnie o drewnianą obudowę i okleinę, chciałbym ją zmienić oprócz tego chcę zmienić nóżki. Obecnie mój gramofon wygląda tak: Chcę by wyglądał tak: Chciałbym aby ktoś wypowiedział się w tym temacie, czy to jest jakaś specjalna okleina? Z czego najlepiej zrobić takie nóżki czy można to gdzieś zamówić? Napiszę tylko tyle że gramofon ma wkładkę AT 440MLa i gra znakomicie, dlatego chciałbym zrobić taki mały face lifting bo wydaje mi się, że jest tego wart.
 12. Bowie to Szatanioł, tekst Quicksand rzeczywiście jest niebezpiecznie bliski jakiejś idei nadczłowieka. Natomiast te szokujące stroje Gail w Dead Man Walking ... dla mnie taki satanizm jest raczej atrakcyjny artystycznie - że tak napiszę. Tu nie ma nic więcej, nie doszukiwałbym się propagowania jakiejś ideologii.
 13. Bowie może nie uchodził za głęboko wierzącego, a jednak sprawy duchowości nigdy nie były mu obojętne - to zresztą wynika z jego tekstów. Oddanie hołdu przez kardynała dla takiej osoby jak on budzi mieszane uczucia moim zdaniem. Bowie nie miał chyba dobrego zdania o kościele, albo zwyczajnie dał się wpuścić w modny w ostatnim czasie ruch antyklerykalny (vide klip do piosenki The Next Day). Ciekawostka: w filmie The Man Who Fell To Earth (z 1976 r) grany przez niego bohater pomimo początkowej niechęci daje się namówić na pójście do kościoła, mało tego śpiewa pieśń razem z zebranymi w świątyni.
 14. Bowie w Moskwie - kwiecień 1976: #
 15. krzysiekg1984 jestem ciekaw co robisz z tak ogromną ilością nagranych taśm i kaset (chyba 4000), czy to mieści się w mieszkaniu, czy dysponujesz jakimś specjalnie przygotowanym magazynem do archiwizacji analogowych nośników. Nie wiem czy fizycznie jest możliwe wysłuchanie tego wszystkiego, np ... jeden raz każdą taśmę (kasetę) w ciągu roku, dołączając do tego oczywiście zwykłe obowiązki życia codziennego. Biorąc pod uwagę fakt, że liczba ta stale rośnie, to jestem pełen podziwu. W mojej "syllogomanii" doszedłem do liczby ok 90 i taśmom mówię stop. * krzysiekg1981
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.