Jump to content

Paweł01

Użytkownicy
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  42306545

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Tak, z prawej strony jest atrapa łożyska, też wymienię to, mimo iż ten magnetofon i tak przewija z obłędną prędkością. Tam idą dwie podkładki płaskie 6x8x0,1 to chyba mosiądz? sądząc po kolorze to jest ten sam materiał z którego wykonane są śruby dociskowe.
 2. Mam pytanie odnośnie Revoxa B77 MK2: chodzi o mechanizm prowadzenia taśmy, a dokładnie dwie metalowe rolki transportowe. W wersji którą posiadam obraca się tylko lewa, a prawa jest nieruchoma - czy tak jest prawidłowo? Magnetofon podobno przeszedł gruntowny przegląd, ale mam tu wątpliwości. Druga sprawa to talerzyki: mają dodatkowe metalowe obręcze, które są chyba zamontowane na stałe. Zdecydowanie nie polecam gdy ma to pracować z aluminiową szpulą, parę przewinięć i na szpuli zostaje ślad. Czy wymiana tych talerzyków na inne (czyli na takie jakie stosowane są u większości) rozwiąże ten problem? oczywiście stosuję naby oryginalne.
 3. Mechaniczne "doginanie" wskazówki jest jak dla mnie nie do przyjęcia. To powinno dać się regulować, przemak, tak jak piszesz mam nadzieje że jest taka możliwość w tych miernikach. Jeżeli chodzi o zasilanie podświetlenia wskaźników w Akai to zasilanie jest napięciem przemiennym bezpośrednio z wyjścia 24V transformatora: . Dulon to będzie tak jak pisał sk-victor; najprawdopodobniej przygasanie podświetlenia bierze się stąd, że napięcie wyjściowe transformatora dość silnie zależy od obciążenia uzwojenia wtórnego, najgorszy jest moment rozruchowy, załączenie elektromagnesu (start, stop) lub silników (przewijanie). Pewnie zastosowanie trafa o lepszej sprawności rozwiązałoby ten problem. ewentualnie zmienić zasilanie i zrobić tak jak w Revoxie. Np w B77 żadnego przygasania nie ma, ale tam zasilanie podświetlenia jest rozwiązane inaczej: 21V za układem prostowniczym i filtrującym.
 4. Pytanie do użytkowników Akai GX 635. Zauważyłem że w momencie sterowania przyciskami "start", "stop", "przewijanie" lekko przygasa podświetlenie wskaźników. Pytanie czy w tym sprzęcie zjawisko to można uznać za coś co jest normą, czy jednak przyczyną jest np. wadliwy układ elektroniczny powiedzmy, że jakiś stabilizator napięcia pracuje niepoprawnie? Drugie pytanie dotyczy wspomnianych wskaźników wysterowania, chodzi mi o to, że nie równo "spoczywają" na wartości zero. Jeden z nich wskazuje wartość ujemną - że tak to nazwę.Ta różnica jest minimalna ale jednak widoczna, pytanie czy możliwa jest regulacja wskaźników tak by ustawiały się równo w zerze. Jeżeli tak to czy należy wtedy kalibrować sprzęt od nowa?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.