Jump to content

Borron

Użytkownicy
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Posts posted by Borron

 1. @piotrek7 Faktycznie, ta wcześniej kupiona Sylvania to chyba była JAN. Wczoraj jej posłuchałem...matowe, ciężkie brzmienie.

  Natomiast rocznik 1966 doskonale się rozkręca, dziś pograła kolejne godziny i ta lampa zdecydowanie zostanie na dłużej niż miesiąc ? Za to lekkie rozjaśnienie brzmienia może odpowiadać srebrne okablowanie ( Argentum SCG-7,5/3/4E Gold Spektrum ) ale i tak się go nie pozbędę, za dobry jest ? Lampę zdecydowanie warto sprawdzić u siebie, można się miło zaskoczyć. 

   

  Też nie znam Matsushit'y ale Amperexa BB i Philipsa PQ mogę polecić z czystym sumieniem.

 2. Sylvania 6922 JHS z 1966r już na pokładzie Electrona. Za cenę 130zł zdecydowanie warto mieć tą lampę w swojej kolekcji. U mnie lampa pograła około 10-15 godzin i... 

  ...oferuje dość równe brzmienie z przyjemnym fundamentem basowym i wypełnieniem brzmienia, minimalnie wypchnięte i ale znakomite głosy ludzkie ( w pierwszej chwili można mieć wrażenie, że są jakieś odchudzone ), bogatą w szczegóły średnice, barwną i zróżnicowaną. Wysokie tony i sama góra pasma w moim odczuciu jest lekko rozjaśniona i przy jasnych nagraniach czasem potrafi zassssyczeć. Nie często ale potrafi. Nie jest to bardzo ciepła lampa, zdecydowanie bliżej jej do neutralności. Przestrzeń znakomita, lampa nie wpływa zbytnio na brzmienie i niczego nie podbarwia. Zdecydowanie polecam! 

  Inną ciekawostką jest fakt, gdyż okazało się że już mam podobną Sylvanię 6922 ( nie wiem czy JHS i czy z 1966r ) zakupioną jakieś 2- 3 lata temu w sklepie lampyelektronowe. Lampy tej posłuchałem krótko, bo okazała się niezwykle ciemną i zamulającą brzmienie lampą. Dałem się jej wygrzać i schowałem do pudełka...wczoraj porównałem obie lampy. Wizualnie są identyczne. Brzmieniowo jednak przepaść na korzyść lampy z 1966r. 

   

 3. @audiowit Pozwolę sobie wkleić swoją wypowiedź na temat tych lamp z forum z którym ostatnio jestem bliżej związany ?

  "Od kilku dni mam niewątpliwą przyjemność słuchania muzyki na lampach 2A3 Emission Labs Mesh. To najnowszy element mojego aktualnego toru, na którego dostawę trzeba mi było czekać…i czekałem, czekałem…i się doczekałem.

       Zacznę krótko, treściwie i od końca bo…po całości. Te lampy w moim odczuciu i konfiguracji, którą posiadam to absolutne mistrzostwo świata w kwestii brzmienia, temperatury brzmienia, palety barw, przestrzeni, zmysłowości, naturalności/neutralności…Grają dźwiękiem dużym, niezwykle swobodnym i pięknym. Realnym. Zmysłowym. Czarującym, mającym w sobie jakiś pierwiastek magii, który nie pozwala przestać słuchać i coraz bardziej wciąga słuchacza w muzyczne przestrzenie. W moim odczuciu brzmienie prezentowane jest raczej w ciepłych barwach. Ale nie bez przesady. W przypadku tych lamp nieco bliżej im do neutralności.  Ogólnie trudno jednoznacznie zdefiniować ich brzmienie bo to już jest taki moment ( tak jak w przypadku IC Argentum ), kiedy rozkładanie dźwięku na czynniki pierwsze mija się z celem.  Całościowo, to przepięknie ułożone brzmienie pełne emocji oraz prezentowane w ciepłych barwach zawieszonych w dużej i naturalnej przestrzeni.

  Lampy, ze względów bezpieczeństwa przybywają w ogromnym pudle. Doskonale chronione. Same lampy są zapakowane w piękne pudełko wypełnione pianką. Są też większe niż standardowe 2A3. Rozmiarami niewiele im brakuje do lamp typu 845…

  Ale tak w telegraficznym skrócie, góra pasma bardzo bogata we wszystkie szczegóły. Mógłbym powiedzieć, że jest jasna i jak na moje standardy aż za bardzo ale w tym przypadku kompletnie mi nie przeszkadza. Jest to zaprezentowane w tak niesamowity sposób, że po krótkiej chwili uznałem, że tak właśnie powinna być prezentowana góra pasma. Mnóstwo powietrza, szczegółów i szczególików .

  Średnica, tutaj pierwsze skrzypce odgrywają ludzkie głosy. Bardzo ale to bardzo zmysłowe. Wciągające. Wrażenie przebywania z wykonawcą, Quintetem, zespołem w jednym pomieszczeniu jest niezwykle realne. Odczucia z nagrań koncertowych też znakomite!

  Góra/wysokie tony. Niby jasno ale tak jak wspomniałem wcześniej jest to tak sprytnie przestawione, że nie przeszkadza. Nie kłuje, nie syczy – chyba, że tak jest w nagraniu ( Peter Gabriel – Sledgehammer ).

  Bas\niskie tony – to nie są ilości, które zalewają nam uszy ale jest on najwyższej jakości i bardzo zróżnicowany.  

  Lampy mają dwie i tylko dwie wady.

   - cena

   - nie świecą jasno ?

  Brzmienie tych lamp wciąga i nie puszcza łatwo słuchacza. Cena, mimo że wysoka w pełni uzasadniona"

   

  Dodam tylko, że poprzednie brzmienie wzmacniacza z lampami EH mogę opisać jako jasne o lekko szklistym zabarwieniu. Ale ja nie jestem miłośnikiem i fanem lamp EH. Uciekam od nich najszybciej jak mogę.

   

  Obecnie, czekam jeszcze na zamówioną właśnie, wspominana tu wcześniej Sylvanie 6922 JHS O getter. Wtorek/Środa powinna być już u mnie. Zobaczymy co potrafi ? 

   

  • Like 1
 4. Ja ze swojej strony także mogę polecić zastosowanie drabinki rezystorowej Khozmo. Z trzech wzmacniaczy słuchawkowych WBA dwa miałem/mam właśnie z tym rozwiązaniem...przestawić się było trudno przez jeden dzień. Później nie chce się już wracać do tradycyjnego potencjometru. Opcja zdecydowanie warta dopłaty!

  Natomiast co do lamp które Piotr oferuje ze swoimi wzmacniaczami to osobiście uważam, że na starcie nie grają one źle. Grająnawet bardzo dobrze ale z lepszymi lampami rozwijają skrzydła i pokazują swoje możliwości. 

  W obecnym Electronie wymieniłem firmowe lampy na 2x845C Shuguang + 2x2A3 Emission Labs Mesh i posiadaną już wcześniej Amperex BB. Powiedzieć, że jestem zadowolony to zdecydowanie za mało :-) Wzmacniacz jest duży - w obudowie od Thunderbirda. Waga 25kg. Jest niesamowity :-)

   

  Pzdr

 5. Damazy, posiadam RLS Callisto IV. Małe, niesamowite monitory o ogromnym i niesamowitym dzwięku.

  A czemu czeka mnie targanie sprzętu do salonów? Bo aby wypożyczyć wzmacniacz i móc porównywać trzeba wpłacić kaucję. A na dwa wzmacniacze chwilowo brak funduszy :-) Ja jestem cierpliwy, na spokojnie odwiedzę dwa, trzy salony i wtedy podejmę decyzję. Zacznę od Fezz bo jak wspominałem wywarł na mnie ogromne wrażenie na tym i poprzednim AS :-)

   

  Pzdr

 6. Damazy, pytałem o porównania z innymi sprzętami trochę z czystej ciekawości. Fezz wywarł na mnie ogromnie pozytywne wrażenie. Do tego stopnia, że najprawdopodobniej po wielu latach z Rotelem przesiąde się na lampę, której brzmienie bardzo lubie i cenie. Słyszałem wiele lepiej grających wzmacniaczy lampowych niż Fezz ale jednocześnie ich cena byla dla mnie totalnie zaporowa np. Muarah. Sprzęt posiadam taki jak w stopce, wymianie jedynie ulegnie wzmacniacz. Reszta komponentów pozostanie bez zmian, najprawdopodobniej. Wiem, że przede mną dzwiganie sprzętów do salonów i wielokrotne odsluchiwanie - przerabiałem to dawno temu - ale ceniąc swój czas i pracowników salonów nie chciałbym im zbytnio zawracać głowy. Czy Fezz, Albedo, RLS i CD Rotela okaże się strzałem w dziesiątkę? Nie wiem i nikt tego nie wie. Przyjemne, mam nadzieje dla mnie odsluchy już wkrótce. Wzmacniacza z pewnością nie kupię tylko i wyłącznie na podstawie testów w gazecie i opinii użytkowników.

   

  Pozdrawiam

 7. A ja mam takie pytanie do posiadaczy wzmacniaczy FEZZ, Silver Luna lub Titania. Decydując się na zakup z jakimi innymi wzmacniaczami porównywaliście produkty Fezz? Z którymi modelami Waszym zdaniem wygrywają a do których im jeszcze daleko? Oczywiście wzmacniacze w podobnej lub zbliżonej cenie?

   

  Pzdr

  • Like 2
 8. Witam, ja z pytaniem:)

  są jakieś sposoby na wycofanie wysokich tonów (jest ich za dużo)? Mam wzmacniacz Rotel 985bx plus Dynaudio Audience 62.

  Kabelki jakieś do tego (typu linn k20) czy ten model po prostu tak ma?

   

  A jakie żródło? U mnie z identycznym wzmacniaczem nie cierpię na nadmiar wysokich tonów. Było ich zbyt dużo w połączeniu z RCD-951, obecnie jest tip-top :-)

   

  Pzdr

 9. Poleciłby ktoś z kolegów dobrego majstra na warszawskiej Woli ? takiego co to nie tylko bateryjki potrafi wymienić i nie popsuje - mam do wymiany szkiełko i uszczelnienie w seiko5, ogólny przegląd i smarowanko też by się przydało temu sikorowi więc wicie-rozumicie, ma pomóc, a nie zaszkodzić.

   

  Nie wiem czy nadal istnieje, ale polecam Górczewskia 114.

   

  Pzdr

 10. Nie wiedziałem, że RT-955 by najdroższym tunerem Rotela!

   

  No właśnie był, nie było mnie wtedy stać :-( A później zniknął ze sprzedaży...choć mój nie taki zły!

   

  Pzdr

 11. Ja kiedyś kupowałem HFiM oraz Audio, mam jeszcze trochę starych numerów nawet z okolic 1998 roku. Niestety są w piwnicy drugiego mieszkania. Jeśli temat nie umrze kiedyś spisze ich numery i podam na forum.

   

  Aktualnie pod ręką mam HFiM: 4/99 ( test RCD-971! ),11/98 ( test RB-981 ),6/2001 ( min. test wielu tunerów w tym RT-955 ), 12/2009, 10/2001, 11/2009,

 12. Gdyby były to poproszę o recenzję RCD-991, RA-985BX i RT-940AX :-)

   

   

  Przy okazji pozwolę sobie podpytać. Mam dylemat. Czytam i szukam...zostawić w systemie leciwego Heliona 1200/1800 czy zamienić go na jakąś sensowną listwę zasilającą? Jakie są Wasze doświadczenia ze współpracą Helion+Rotel lub Rotel + np. Gigawatt/Enerr itp.

   

  Pozdrawiam

 13. Lub odwrotnie z samego przedwzmacniacza do którego możesz podłączyć lepszą końcówkę

   

  Hmm, ciekawe. Muszę wypróbować kombinację 985BX + przedwzmacniacz. Jest szansa że coś zyskam więcej w brzmieniu? Ktoś miał już doświadczenia w takim połączeniu? Warto się zainteresować takim zestawem?

   

  Pozdrawiam

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.