Jump to content

szczypior88

Użytkownicy
 • Content Count

  627
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

65 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka, mechanika samochodowa
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1364 profile views
 1. Najniższa jest seria Spektor akurat więc już tutaj kolega mija się z prawdą. Te kolumny maja świetna górę pasma i środek. Przy dobrym wzmocnieniu pokażą naprawdę dobre granie. Zdecydowanie lepsza kolumna od poprzedzających je Zensor. Poprawiona szczególnie w dolnej części pasma. Miałem Vincenta z Dali. Nie jednego Vincenta i nie jedne Dali. Fajna synergia więc nie wiem w czym problem. Mialem nowe i leciwe Vincenty. Warto posłuchać.
 2. Świetne propozycje. Podpisuje się pod nimi i dokładam jeszcze Vicka 227 i 237. Fajnie też może zagrać Naim XS, Electrocompaniet Eci5 i Onkyo 9000R (bardzo mnie zaskoczył na plus z moimi Heliconami-miałem go kilka dni u siebie i to super maszyna i uzbrojona w full pakiet wejść i wyjść cyfrowych i analogowych). Chcesz tylko nowy wzmak czy może być używany? Jeśli uzywka wchodzi w grę to jeszcze koniecznie posłuchaj Lyngdorfa Tdai 2200 w tym budżecie. Nie pakuj się w stary sprzęt. Problemy z serwisem później są wielce prawdopodobne. Często sentyment bardziej gra niż rzeczywiście te klocki były takie świetne. Inna filozofia grania też była.
 3. Helicon jest bardziej przejrzysty, odseparowany, łatwiej znika z pomieszczenia. Ma zdecydowanie lepszy bas. Jest to lepsza kolumna
 4. Onkyo 9070 to wydajny potwór bardzo. Neutralne granie prezentuje i ja go bardzo polecam. Mialem kilka dni u siebie.
 5. Widać że czytanie ze zrozumieniem u Ciebie to ciężka sprawa. Ale dobra. Niech Ci będzie. Znasz się lepiej i na tym kończę dyskusje. Nie mam chęci i czasu jej ciągnąć dalej. Autorowi wątku należą się przeprosiny ode mnie za spamowanie mu tematu. Mam nadzieję że mi wybaczy. Tutaj są ludzie którzy widać świetnie temat znają i wiedzą co i jak. Pozdrawiam wszystkich
 6. Gratuluję idealnie zaprojektowanego zasilacza w takim razie:P Człowieku Hegel to nie jest jedyny sprzęt który moze mieć z tym problem. Czaisz to czy nie bardzo? W jednej sieci będzie cisza a w innej będzie Ci brumic. Jeżeli nie brumi to jest OK ale zdarzają się takie przypadki. Hegel, Naim, Vincent, Mcintosh, Gryphon, audiolab. Marki w których miałem okazję usłyszeć skutki działania sieci. W Naim Supernait 2 tak warczał u kolegi transformator że nie szło po cichu muzyki słuchać a u mojego taty ten sam wzmak - absolutna cisza.
 7. Nie. Teoretyzowaniem i negacja wszystkiego czego się nie rozumie albo nie sprawdziło. Autor wątku niech sam się przekona czy coś mu filtr da czy nie. Ja bez filtracji nie stawiam systemu. Koniec kropka. Za dużo wiedziałem, za dużo miałem okazję mierzyć i za długo się w to bawię. Powiem jeszcze jedno. Problem z siecią będzie narastac.
 8. Masz prawo mieć swoje zdanie. Podepnij kiedyś aparaturę pod swoją sieć w mieszkaniu i zobacz co w niej hula. Wlaczaj po kolei suszarkę do włosków, praleczke i inne tego typu zabawki i obserwuj. Jak będziesz mieć szczęście to zobaczysz nawet urządzenia swoich sąsiadów o ile mieszkasz w bloku. Tyle ode mnie. Kończę dyskusje.
 9. Mistrzu chyba z lekka popłynąłeś ;)
 10. Nie osądzam pochopnie. Spójrz na komentarze na grupach facebook czy na audiostereo. Kto statystycznie najwięcej się pruje, że tego typu rzeczy nic nie dają ? Kable sieciowe, filtry itp... Nie mówię, że jest to pewnik i sprawdza się 0/1, ale tendencje forumowych pieniaczy tak właśnie się kształtują. Choć znam też przypadki, że wpięcie w system nie dawało słyszalnych rezultatów. Znam też takie gdzie wpięcie kondycjonera w system czy zwykłego filtra dawało takie wow, że ciężko było uwierzyć.
 11. Najwięcej mają do powiedzenia zawsze Ci co nigdy nie próbowali. Ty masz chociaz jakiś pogląd w sprawie i to się ceni. Ja z racji zawodu zawsze podchodziłem ze starannością do zasilania i staram się je traktować sumiennie. Jest to podstawa. Od tego się zaczyna zabawe Audio moim zdaniem.
 12. Wiele osób twierdzi że ma dobrą instalacje dopóki nie wpakuje w system dobrej filtracji:) Dobrej jakości filtr nie zdusi a uprzyjrmni odsłuch zdecydowanie. Co do Hegla to aż się prosi bo one są bardzo czułe na jakość sieci. Mialem H200 i H360 u siebie a także hd20. Wzmaki są czułe nawet na zmiany głupiej sieciowki. Długa droga przed Tobą. Ja przez to że nie mogłem znaleźć w rozsądnej kasie czegoś porządnego to sam zrobiłem sobie filtr. Oby Tobie się udało coś fajnego ogarnąć. P. S. Obraz jak najbardziej zyskuje też na filtracji. Tv też mam wpiete w swój filtr. Dodatkowo polecam DC Blocker. Niektóre listwy i kondycjonery maja juz wbudowany. Warto przetestować. Mój H200 potrafił o różnych porach dnia warczec i brumic. Mialem problem ze składowa stała w sieci. Dc Blocker znacząco pomógł. Dźwiękowo różnica nie była porazajaca. Delikatnie czarne tło się poprawiło i timing basu.
 13. Z tej dwójki zdecydowanie Helicon 400 w szczególności wersja Mk2. Bez problemu nadają się do takiego pomieszczenia. Rubicon 8 mogą być za wielkie. Helicon to kolumną pod każdym względem lepsza.
 14. Jeśli wzmak do 4k to na pewno Lyngdorf Sdai 2175 bym wziął pod uwagę. Ogromna moc i wydajność i świetne granie po cichu. Ma delikatne brzmienie, neutralne z dosłownie leciutkim dociepleniem wyższego zakresu pasma.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.