Jump to content

runik2

Użytkownicy
 • Content Count

  145
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Neutralny

1 Follower

Metody kontaktu

 • Skype
  runiczek1

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

851 profile views
 1. Kapitalne grające kolumny (jak za swoją cenę) [Hidden Content] Ten model kolumn jest najwyższy z serii Yamaha NS-...66, bardzo rzadko pokazuje się na allegro; sprawdzony w odsłuchach (ja i moi znajomi). Wzmacniacz pod te konkretnie kolumny: [Hidden Content]
 2. Chodzi o to że przy otworze bass-refleks, umieszczonym z tyłu kolumn trzeba szukać jakieś ściany za kolumnami, dającej odbicie i wzmocnienie dla wychodzącego z tyłu basu (strumienia powietrza). Czasem trzeba z tym trochę pokombinować, dla lepszego, słyszalnego efektu. Przy kolumnach z otworem bass-refleks umieszczonym z przodu kolumn ten problem w zasadzie nie istnieje.
 3. Kolego kocurro twoje wyliczenia w tylko teorii wyglądają dobrze. W praktyce (po podłączeniu wzmacniacza do kolumn o prawdziwej mocy power handling 150 W, 8 Ohm, proponowany przez ciebie NAD (waga 7,6 kg ) by padł, a z Rotela RA-840 BX4 (waga 7,2 kg) faktycznie został by tylko naleśnik. Oczywiście oba wzmacniacze, z takimi kolumnami zagrają, tylko co z ich wydajnością ? Napiszę to jednym słowem: PORAŻKA. Mam kolumny (Yamaha NS-500Ma) o podanej mocy power handling: 100 W, 6 Ohm i trochę wzmacniaczy do nich podłączałem, więc to co piszę wynika z mojego doświadczenia. Link do modelu NS-500M (praktycznie te same kolumny): [Hidden Content] . Faktem zaś jest że kolumny ART Audio H150, mają tabliczkę znamionową z napisem POWER HANDLING 150 W, 8 Ohm tylko dla wiwatu.
 4. Kolego kocurro To miło że podzieliłeś się ze wszystkimi fragmentami ze swojego życiorysu z zakresu kręcenia gałkami... Nie odpowiedziałeś jednak na moje proste pytanie: napisz proszę jak wyliczyłeś że proponowane przez ciebie, o małej mocy wzmacniacze (Rotel, Nad) poradzą sobie z mocą opisanych kolumn ???
 5. Kolego szymon1977 napisałem proste rzeczy które, wynikają z moich trzydziestu lat doświadczeń w zakupach, odsłuchach, porównaniach jak co gra etc. ; szczególnie chodzi o zakupy wzmacniaczy używanych. Nie uważam tego za marudzenie, które można skwitować słowem "Dobra". Oczywiście że mogę coś zaproponować, ale może niech wypowiedzą się inni, na temat tego co napisałem...
 6. Duchu Puszczy musisz mieć świadomość że polecane Ci tu wzmacniacze to stare, trzydziestoletnie dziadki, których czas działania dobiega końca, dokładnie jak w twoim wysłużonym wzmacniaczu. Kolega kocurro sypie zawsze propozycjami jak piekarnia bułkami na nocnej zmianie, co nie zmienia faktu że są to oferty wzmacniaczy od osób prywatnych, bez możliwości odesłania sprzętu, jeśli jego dźwięk ci się nie spodoba. Czyli na zasadzie: kupiłeś to potem sam się martw co z tym fantem zrobić. Prawo zwrotu, w ciągu 14 dni daje jedynie zakup z kont "firma". Niewiele z tych wzmacniaczy gra już tak jak powinno, czyli dźwiękiem zbliżonym do tego jaki dała mu fabryka. Do kolegi kocurro, tutaj zawsze można pisać co się chce, jednak jeśli ktoś proponuje zakup małego wzmacniacza NAD, to zawsze wzbudza to moją reakcję. W ciągu kilkunastu lat miałem, i słuchałem wiele wzmacniaczy, między innymi, także polecony na tym forum NAD c320 (młodszy braciszek C340). Moim zdaniem był to najgorzej grający wzmacniacz jaki miałem; i słuchałem; słowo "badziewie" byłoby dla niego komplementem. A jeśli już polecasz jakieś wzmacniacze, pod konkretne kolumny o mocy 150W 8Ohm, to napisz proszę jak wyliczyłeś że proponowane przez ciebie, o małej mocy wzmacniacze (Rotel, Nad) poradzą sobie z mocą opisanych kolumn ? Z mojej praktyki napiszę tylko że proponowany moc Nad c340 "rozkraczy się", przy próbach głośniejszego grania, z kolumnami o dużo większej mocy użytkownika Duch Puszczy i zamiast konkretnego basu usłyszy on swego rodzaju "pierdzenie", (osobiście tak opisuję zjawisko zbyt małej mocy wzmacniacza do podłączonych kolumn).
 7. Niestety to prawda, zawsze to będzie dźwięk jak z mini wieży (czy coś takiego)... Ja z kolei polecam Yamahy, jako małe kolumienki - modele mocno wydłużone do tyłu.
 8. Wszędzie piszą że siódemki są prądożerne, a przecież są jeszcze większe modele Kappa 8 i Kappa 9. I tu jest sedno sprawy: wzmacniacz Sony TA-F730 Es waży 21,2 kg, co oznacza że daje "dużo prądu" :) O to byłbym spokojny. Ostatecznie i tak, przy takim zakupie jest wskazany twój odsłuch przez zakupem, tego konkretnego wzmacniacza z konkretną parą kolumn (tu Kapppa 7/7a). Potem dopiero zapadnie ostateczna decyzja: podaba się jak to gra, czy nie.
 9. Powiem tak: Bądź cierpliwy. Poczekaj dozbieraj; prędzej czy później kupisz siódemki Infinity Kappa za 3000 zł. Wzmacniacz Sony TA-F730 Es to już przyzwoity piec, i wart jest tego, aby podłączyć go do tych kolumn. Z własnego doświadczenia dodam że nie warto bawić się w "półśrodki:" (czytaj mniejsze kolumny etc). Nie odnoszę się do modeli kolumn które poleca kolega kocurro, nie wiem na jakiej zasadzie wytypował tak szybko, tyle różnych modeli jako "odpowiednich - dopasowanych dźwiękiem" do twojego wzmacniacza Sony TA-F730 Es.
 10. Nie zagrają źle, ale mi chodziło od modelu Kappa 7 (USA) / 7A (Europa). Już wizualnie widać większe głośniki, np niskotonowe są o średnicy 30 cm, (wersja 7.2i ma je o średnicy 25 cm). Przykładowe aukcje: [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] Zresztą - porozmawiaj z ludźmi którzy je sprzedają, o tym z jakimi wzmacniaczami ich słuchali i jakie do nich polecają. Co oni sądzą o twoim Sony TA-F730 Es, w takim zestawieniu.
 11. Ale ten Sony TA-F730 Es to chyba dość dużo waży kolego kocurro ?:) do santaradix71 kolego nic nowego nie napiszę, ale przez 30 lat podłączania różnych wzmacniaczy i kolumn (czyli tego co mi tam "wpadło w ręce"), sprawdziły mi się pewne zasady takich "połączeń". Jeśli np. kolumny Heco grają baaaardzo ciepło z miękkim i rozciągniętym basem to wzmacniacze Sony które też zasadniczo grają takim ocieplonym dźwiękiem i basem nie bardzo się tu sprawdzą. Lepsze efekty dadzą np. wzmacniacze Kenwood czy starsze Denony, ze swoim dość ostrym i dynamicznym "uderzeniem" w niskich tonach. Jeśli chcesz zostawić tego TA-F730 Es, to do głowy przychodzą mi Infinity Kappa 7, (albo wyższe). Te kolumny grają bardzo dynamicznie, a ich połączenie ze wzmacniaczem Sony pamiętam do dziś, ze sklepu Pewex na Hewelisza w Gdańsku. Takie własnie zestawienie tam grało w latach 90-tych.
 12. Jak podłączysz, to się dowiesz. Po samych "parametrach" kolumn np. moc maksymalna 100W trudno cokolwiek teoretycznie ocenić. Nikt w ciemno, ci tu za bardzo nie pomoże. Ale... mam, troszkę doświadczenia (dziesiątki podłaczanych wzmacniaczy, kolumn od małych zestawów, etc). Moim zdaniem powinno to zagrać. Oceniam po wadze amplitunera i wielkości samych głośników, kolumienek.
 13. Więc ten amplituner który posiadasz waży 4 kg. Tyle waży sekcja wzmacniacza np. od mini czy midi wieży. Moim zdaniem to tylko jakieś kolumienki podstawkowe (o niedużej mocy), pod to podłączysz.
 14. a to się porobiło: kolumny stereo z wbudowanym basem. To będą chyba wszystkie zwykłe kolumny, które grają w systemie stereo :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.