Jump to content

Marek.S

Użytkownicy
 • Content Count

  2616
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

117 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1596 profile views
 1. Marek.S

  Co po AKG K701 ???

  Staxy tylko jesli siedzisz 100% bez ruchu i te prostokątne wywieraja dziwny nacisk na bok głowy, trzeba najpierw przymierzyc.
 2. Te z Holandii stoją ponad pół roku już. Facet się na nich przejechał bo dał z tego co pamiętam w okolicach 10k eur za nie. To raczej na pewno ta sama para: [Hidden Content]
 3. Starszych kolumn jednak bym nie ryzykował, Diatone czy Sceptery to absolutne unikaty w Europie, w razie jakiegokolwiek uszkodzenia mamy problem z częściami, nie jestem też przekonany że to jakieś wybitnie grające kolumny. Jeśli lubisz coś z miękkszym graniem to może starsze tannoye na głośniku koncentrycznym - Eaton, Devon itp? Oprócz Luxmana jest jeszcze np. Accuphase.
 4. Marek.S

  Infinity 9.2

  Niezbyt rozsądna decyzja, kupować uszkodzone kolumny a w dodatku duże Infinity do których części zamienne są bardzo trudno dostepne w Polsce. Bardzo możliwe że kolumny są po prostu spalone bo problemy ze zwrotnicami trafiają się bardzo, ale to bardzo rzadko. Trzeba je rozebrać na części i mierzyć każdy przetwornik po kolei, na koniec zwrotnice.
 5. Luxmany typu 363, 383 i 03 miałem i jak dla mnie są tandetnie wykonane, płytyki cieniutkie jak w boomboxie i masy zimnych lutów oraz nudne granie, bez polotu. Nie był to najlepszy okres w firmie Luxman (przejęcie przez Alpine) Ogólnie jeśli chodzi o luxmana to jednak celowałbym w nowsze modele typu właśnie 507. Stare modele są fajne ale koszmarnie drogie a kupno modelu który nie jest po przeglądznie to kupno bomby z opóźnionym zapłonem. L510/530/550 to samo.
 6. Myślałem że jest prostszy sposób...szkoda że SoTM nic nie mówi na ten temat. Trochę chałupniczą metodą - odpinając sotma na 15 minut od sieci i wciskając przycisk reset przez 3 sekundy udało mu się złapać nowy adres IP po DHCP.
 7. Czy ktoś wie jak w SoTM SMS-200 Ultra kupionym z drugiej ręki zresetować ustawienia sieci do fabrycznych? Internet milczy, tylko przycisk reset z tyłu urządenia.
 8. Co się stało z czcionką na forum? Wszystko wygląda jakby było w Times New Roman?
 9. Rotel nie jest zły ale z tego co pamiętam ekstremalnie prosty, wręcz minimalistyczny. NAD za to ma bardzo dobry tor ale kiepskie elementy, szczególnie elektrolity, trzeba by zajrzeć w schemat bo może da się mu rozwinąć skrzydła wymianą kilku elektrolitów bezpośrednio w torze.
 10. Na zachodzie to chodzi za ~250 euronów ale ta seria jest słaba, X501/701/901. Nie ma startu do egzotyków typu Alphy, MRy czy MOSy.
 11. Przecież to samo mozna napisać o Krellu czy Brystonie, suche jazgotniki ale do tych jakoś nikt się nie przywala?
 12. Nuc nie jest pasywny ale jest wystarczająco cichy, chyba że będziemy cały czas podawać mu konwersje DSD do PCM to może lekko szumieć 😉 Ja mam u siebie NUCa z najmocniejszym i7, 16GB RAMu i dysk USB 3.1 4TB, do tego ROON i własnie SoTM-200 Ultra Neo i sPS-500. Działa to perfekcyjnie. Na NUCu mam Windows 10 czyli mogę go konfigurować jak chce poprzez pulpit zdalny. SoTMem można grać 'standalone' podłączając do niego dysk zewnętrzny czy pendrive i przestawiając go w tryb Logitech Media Server, mamy wtedy praktycznie wypicowanego Squeezeboxa ale niestety interfejs mocno trąci myszką po tylu latach.
 13. Marek.S

  Granie z plikow

  Oj ma USB i to całkiem niezłe na XMOSie...ja mam najnowszą wersje osprzętu (Debussy Plus) tylko muszę zaktualizować soft z 2.20 do 2.30 i jest 24/384, DSD128 i DXD. Obecnie DSD128 automatycznie schodzi do DSD64. Roon, SoTM i dCS fajnie się zgrywa - soft rozpoznaje rodzaj urządzenia i od razu podaje ustawienia jak trzeba.
 14. Co człowiek to opinia, ja miałem Pumy 15 cali i ten głośnik nie nadaje się do niczego w domu. Bas twardy jak walenie w karton bo pudło jest o wiele za małe pod "15 a 'namacalne' wokale to wrzeszczenie jak w Klipschu przez prostą, typowo estradową zwrotnicę. SRMy mają dużo plusów, m.in solidniejszą budowę niż starsze paki z HPD i zgranie fazowe - SyncSource.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.