Jump to content

Marek.S

Użytkownicy
 • Content Count

  2677
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

136 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2045 profile views
 1. Marek.S

  QUAD

  Ten ostatni zestaw to nie DADA, m.in Quadrevisie i jeszcze ktoś z Belgii nad nim pracował. W porównaniu z tym co było w oryginale to i tak lata świetlne.😁Staram się unikać porównań kondów, kabli, tweaków. W DIY-kicie od DADA-y nie ma Wim, tylko kondki wyjściowe, nowe rezystory, trimmery i jezcze parę bzdetów. [Hidden Content] Mam też 303 z ostatniego wypustu, S/N koło 90000 już z gniazdem IEC ale ten jest najgorzej zrobiony, 4 kondy 3900uF czy 3700uF Epcos, stare rezystory, takie absolutne minimum. Kupiłem go bo nienawidzę tych wtyków Bulgina 230V...
 2. Marek.S

  QUAD

  Dzięki za odzew, narazie szukam lokalnie, w Holandii 🙂 Muszę pozbyć się kilku Quadów bo trochę sie tego nazbierało......2x FM3, 2x 33, 3x 303. Kurde ale te antyczne 33/303 i ESL57 fajnie grają. Wysokich tonów nie ma za wiele, ESLe stawiają "ścianę" dźwięku prosto w twarz ale jakby pomyśleć że to sprzęt z lat 50/60 to niesamowite co wtedy mogli już osiągnąć. Ostatnio kupiłem właśnie kolejny setup 33/303 ale ten jest już grubo zrobiony, 33 pełny recap, tranzystory low noise, nowe PCB zasilacza z 2x4700uF (PCB od Quadrevisie), 303 dopieszczony - grube okablowanie, na wyjściu BHC Aerovox, nowe płytki a na nich metalizowane rezystory, kony Panasonica no i pełno Wimy MKP.
 3. A co z końcówkami mocy za 50-100 tysięcy gdzie w środku siedzi Purifi albo Hypex czy Icepower? Wszędzie kroją, nawet taki Momentum to oprócz obudowy i trafa 'groszowe' sprawy. Wchodzimy w rejon audiofilskiego powietrza 🙂 Poczytajcie o takich załadowanych dyskretnymi częściami klockach typu Denafrips (szczególnie filmik gościa który był dystrybutorem) czy Audio GD i wcale ten pierdyliard pozłacanych części tyłka nie urywa. sPS to nawet nie jest zasilacz liniowy tylko jakieś 'gizmo' z wbudowanym taniutkim Meanwell'em.
 4. Z SoTMem trzeba uważać bo takie małe pudełeczka mogą się zrobić bardzo drogie jeśli ktoś lubi zabawy z kabelkami, podkładkami i innymi tweakami. Trifecta czyli streamer, zasilacz i reclocker to same w sobie ~3100-3200 euro, do tego kolejne 300 czy 400 za srebrny kabel DC a gdzie jeszcze USB i sieciówki? Gdzie serwer? Roon kosztuje kolejne 115 czy 120 euro rocznie. Dla największych fetyszystów jest jeszcze oddzielny masterclock ale tu już odlatujemy kompletnie w rejony hi-endu, 4400 euro za zegar.
 5. Eee tam, Technics w latach 70 już miał takie Everesty 🙂
 6. Ja już od dawna gram własnie na SoTMie - 200 Ultra Neo / sPS-500 / tx-USBUltra, do tego srebrny DC Y-kabel, Curious Regen USB link oraz 'jakiś' wireworld z serii Starlight. Wszystko bardzo krótkie po 20-30cm. Roon jako źródło na mocnej maszynce (Ryzen 5 3600) i cały materiał upsamplowany do DSD512.
 7. Spokojnie mozna brać Toppinga, bardzo dobrze zaprojektowane DAC-i.
 8. Adamy są super, miałem jakiś czas temu aktywne Tensory.Dobre czasy na szukanie okazji, udało mi się wczoraj upolować Nordosty Heimdall Bi-wire 2x2m za €450 z pudełkiem. ludzie zaczynają szperać na strychach i w piwnicach i pojawia się dużo fajnego vintage'u.
 9. Marek.S

  QUAD

  [Hidden Content] Wrzucam z translatora 🙂 Poza tym, kondek który w 34 jest źle zamontowany to C77. Przyszedł do mnie dzisiaj FM3, kurcze ale to fajnie odbiera jak na taką popierdółkę. Zostaje wymiana kondów w zasilaniu i lampek.
 10. Marek.S

  QUAD

  34 to taki trochę dziwoląg Quada, jeśli dobrze pamiętam był oficjalnie partnerem końcówki 306, takiej trochę zapomnianej. Ma niesymetryczne zasilanie. Szkoda że w 34 trzeba włożyc dużo pracy, Quadrevisie (Armand v. Ommeren) z Holandii odradzają go ze względu na skorodowane PCB. Szukam Quada 44 ale 300-400 euro to za dużo wliczając koszta przeglądu. Dogoadałem się z gościem o te ESL57, przywiezie je w piątek. 2300e za cały zestaw z 303/33/FM3, ponoć wymiana paneli i elektroniki w 57 kosztowała 2750e 🙂 [Hidden Content] Zobaczymy po jakim przeglądzie są jego 303/33/FM3, jeśli są lepsze to wtedy sprzedaje swoje.
 11. Marek.S

  QUAD

  A czego Chińczycy nie kopiują? 🙂 Accuphase'y, nawet stare ML'e z początku istnienia firmy czy Krelle KSA-50. Jestem w trakcie negocjacji kolejnego zestawu 33/303/FM3 oraz całkowicie odbudowanych ESL57. Kurcze zawsze chciałem usłyszeć taką oryginalną kombinację. Miałem kiedyś ESL63 ale pobzykiwały i bardzo szybko je odsprzedałem.
 12. Marek.S

  QUAD

  Straszne graty te Quady, ale lubie je 😉 Grać to to nie gra (405 i nowsze to brzmienie płaskie jak deska, preampy to kiszka) ale 'feeling' to rekompensuje i człowiek odpływa w muzyce, mam 303 i 33 po recapie DADA podłączone do 15 Ohm Rogersów LS3/5A. Taki zestaw ma niesamowity 'flow', aż chce się słuchać MUZYKI. Nie wolno z nich korzystać bez recapu bo zrobią 'bum', 303, 405 na pewno. 34 ma problem z fabrycznie źle zamontowanymi elektrolitami które niszczą płytkę, nie wiem czy w końcu produkcji to poprawili. Polecam unikać modeli z żółto/czerwonymi przyciskami, brać tylko szare wersje i z pomarańczowym logo QUAD. Serwisowanie 303 i 405 to pestka, całkiem fajna zabawa dla początkujących elektroników.
 13. Oczywiście że się broni, ba a gdybyś nie wiedział co gra vs Lampi to mogłoby być jeszcze ciekawiej 😉
 14. Marek.S

  Infinity Kappa 9

  to ja już nie wiem które są które. Myslalem ze 9a to rynek niemiecki, mają dopisek West Germany🙂 Zwykłe 9 mają oznaczenie "RS9 Kappa" i też widać z prawej strony zaślepkę przełącznika Normal/Extended:
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.