Jump to content

Marek.S

Użytkownicy
 • Content Count

  2743
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

149 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2286 profile views
 1. Marek.S

  QUAD

  @January_21 jak tam Twój pre, wysłany do Anglii?
 2. Debussy nie jest w niczym lepszy od np. Matrixa niestety. Miałem Debussy (wersja Plus, jedna z ostatnich) i sprzedałem.
 3. Pascale to tylko satelitki z kina domowego 😉 Moim zdaniem Trennery kosztują szalone pieniądze jak za to co oferują jeśli chodzi o budowę, wystarczy spojrzeć na zwrotnice: [Hidden Content] LS3/5A to malutkie kolumny, jeśli te są zbyt duże to będzie ciężko z dobraniem czegoś. Trenner są niższe ale raptem 2-3cm węższe oraz płytsze. Osobiście myślę że aktywne monitory w stylu Adamów (a3X?) oraz zmiana Marantza na DAC z regulacją głośności mogłyby być nawet lepszą opcją.
 4. Marek.S

  QUAD

  Dobra taryfa, ja ostatnio zamawiałem parę pierdółek z Morele (komputerowy) do Holandii i za paczkę ważącą pareset gram policzyli mi 150zł.
 5. Marek.S

  Wzmacniacze OTL

  Z OTL-a można wyciągnąć absolutnie najczystszy i najbardziej naturalny dźwięk jaki może wyprodukować lampa, własnie ze względu na brak trafa wyjsciowego. Miałem Crofta 3 OTL z ośmioma PL519 i całkowicie przerobionym wnętrzem, kondami Mundorfa i Silver Z-Capami i ten dźwiek był magiczny. Problemem jest potężny pobór prądu, bardzo wysoka temperatura pracy, koszta utrzymania i OTL może być potencjalnie niebezpieczny dla kolumn w razie uszkodzenia lampy.
 6. Marek.S

  QUAD

  Może pogadaj z przewoźnikiem który przerzuca ludzi i rzeczy do Belgii ew. Holandii? Na forum Wiatrak czy Niedziela NL dużo osób oferuje przewozy...tylko co dalej jak to już będzie w Belgii....
 7. Marek.S

  QUAD

  Poważnie aż tak drogi wychodzi transport samego przedwzmacniacza? Może taniej wyjdzie DHL-em czy nawet DPD? Myśle że 606 też warto zrobić albo dogadać się co do upgrade'u do MK2 (na ile to możliwe) ale tutaj koszta wysyłki będą już bardzo wysokie.
 8. Marek.S

  Krell Ksa 200

  Wątpliwe...ja za 4 małe 'szklanki' do sekcji napięciowej ML 331 zapłaciłem 350 euro z wymianą i to po znajomości... Te duże są kosmicznie drogie, chyba że tych Krell nie wymienia.
 9. Marek.S

  Krell Ksa 200

  W KSA200 na wyjściach głośnikowych nie będzie nic ponieważ przy DC nie załączy końcówki. Te słoiki tak samo wysychają tylko trochę wolniej 😉 Problemem z czasem będą te małe Roedersteiny EK i te złote, osiowe. KSA50 i 100 mają ten plus że są chłodzone wentylatorami i nie magazynują tak ciepła jak KSA80 i 200.
 10. Te ze zdjęcia to JBL E130 z estradowych JBL Cabaret 4623, 15 cali. Do takich robótek fajne są stare gramofony Technicsa z napędem direct drive, silnik ma wystarczająco mocy żeby obracał się sam, nawet mimo takiej wagi. Pasków nie widziałem żeby zostawiało, malowałem też JBL 2235H ze studyjnych 4343 ale te malowałem tuszem do drukarek, tam tusz idealnie wsiąka w papier, membrana pozostaje matowa ale ma minimalnie fioletowy odcien w słońcu.
 11. Nie raz malowałem odbarwione membrany i nie trzeba żadnego pistoletu, pistoletem tylko pobrudzisz kosz i zawieszenia. Wystarczy stary gramofon (lub obracająca się podstawka) na który można położyć głośnik oraz najzwyklejszy, płaski pędzel. Najważniejsze nie malować atramentem ponieważ pozostaje na powierzchni i membrana robi się błyszcząca. Farbka Visatona robi to samo i w dodatku zmienia parametry głośnika. Absolutnie nie malować byle jakim lakierem bo będzie pękać i się wykruszać(!!!). Najprostsza opcja to buteleczka czarnego tuszu do drukarek (NIE atramentu). Atrament zostaje na powierzchni i wychodzi taki efekt:
 12. Marek.S

  QUAD

  Bardzo ryzykowna opcja która może się skończyć 800zł i dalej uszkodzonym sprzętem. Powaznie wysyłka do Quada wychodzi aż tak drogo?
 13. Marek.S

  Krell Ksa 200

  Stara dwusetka, ta z wielkimi radiatorami? Mój poprzedni KSA-80 robił to samo, pierwsze wersje nie mają soft startu i faktycznie dopiero po kilku próbach i 2-3 ponownych włączaniach automatów wzmacniacz się uruchamiał. Miałem potem KSA-200B ale bardzo szybko się go pozbyłem, te wzmacniacze są tak zmęczone życiem że szkoda na nie pieniędzy a po 30 latach trzeba już naprawdę włożyć w nie dużo czasu i funduszy. Co mu może dolegać? Praktycznie wszystko - uszkodzony moduł soft start, mostek prostowniczy, zwarty tranzystor, uszkodzony stopień wejściowy... Czy szumi delikatnie z kolumn po włączeniu?
 14. Marek.S

  QUAD

  Ja bym wysłał do Quada, lokalni 'specjaliści' często obrastają w piórka i pieniądz im śmierdzi oraz wolą prostsze naprawy tzn. recap sprawnego sprzętu albo sprzęt który wogóle niedziała. Sprzet który czasem zgrzytnie, trzaśnie albo się wyłączy to te najgorsze do naprawy bo trzeba testować po kawałku cały układ.
 15. W Holandii stoją piękne Olympusy S8R od znanego sprzedawcy: [Hidden Content] Cena niestety zaporowa, €4900.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.