Jump to content

szy_a

Branża
 • Content Count

  592
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Neutralny

Metody kontaktu

 • Adres URL
  www.audio-sphere.pl

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Chyba pisać nie trzeba....
 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

1087 profile views
 1. Czy jeżeli otworzę ten film na swoich AN a będą miały te same mankamenty , to się nałożą te negatywne cechy na siebie?🤣
 2. Mądrzejszego to dobrze posłuchać.
 3. Jag Elecronics robi gotowce 😉 również w Łodzi. I jedna zaleta - gram sobie na 1/2 lampy ecl86 czyli na triodzie z mocą około😎 1,2W a jak chcę dynamiki to na pentodzi czyli 2,5 W max . Nic z tego nie mam - żeby była jasność i z resztą ja mam nieco inna konstrukcję: [Hidden Content]
 4. Długo to trwało ale jak już zauważyłem, że zmiany w budowie przestały wpływać na dźwięk to wiedziałem, że to koniec i czas przejść z prototypu na gotowca. Skrzynki proponowane do AN właśnie są właśnie nieco "pękate", ja z racji braku miejsca musiałem iść w rozwiązanie bardziej smukłe. Potencjał w tych głośnikach jest cholernie duży i jeżeli się ktoś dobrze zna na budowaniu skrzynek, to może na prawdę wycisnąć z tych głośnik bardo dużo. Moim zdaniem warto i dźwięk z nich nijak się ma do szerokopasmowców jakie słyszałem ze 4-ry lata temu na AV Show. Większość zainteresowanych kolumnami ma stereotypowe wyobrażenie o dźwięku fullrange, że grają jedynie średnicą, mdło bez wyrazistości na skrajach pasma - można się zdziwić.
 5. No może i masz rację, mnie kiedyś prostowano że to nie br... no, ale jak zwał tak zwał. Ja mam zastosowany jedynie otwór bez tunelu, tyle co gr. ścianki pudła.
 6. Ja dokładnie okleiłem: filc i na to pianka poliuretanowa, natomiast przetłumiłem nieco i zostawiłem sam filc na górnej i dolnej płycie o tyle było po prostu za dużo.
 7. Popatrz na stronie jak są wykonywane obudowy pod AN. [Hidden Content] Może warto podzielić otwory na dwa w różnych miejscach. Teraz prototyp - Castorama dociecie najtańszych białych płyt na wymiar aby uzyskać to minimum 130 litrów (uwaga krawędzie ostre po odcięcie maszynowym), wyżynarka do otworów, zawinąć rękawy i złożyć tak aby nie było przedmuchów i za niewielkie pieniądze już będziesz mieć jakieś pojecie. Otwory stratne wycinasz z przodu i z tylu (wysokością regulujące barwę) ale nie wyrzucaj wycietego krążka bo jak to izolacją owiniesz to włożysz dokładnie w miejsce wycięcia więc będziesz sobie kształtować dźwięk wyjmujac i wkładając. Średnicę otworu również tak odbierzesz ale łączna powierzchnia powinna być nieco mniejsza niż podwierzchnia głośnika. Oczywiscie bez wygluszenia nie uzyskasz fajnego w odbiorze basu i odpowiedniej barwy ale jezeli już zmiany pudła nic nie wnoszą, nie polepszają już dźwięku to uzyskaleś optimum nie przejmuj się że dzwiek jest jasny bo złagodzi to wygluszenie, złagodzić też odsadzenie głośnika od kolumny na dodatkowym kawałku płyty. Aha oczywiście centrum głośnika na wysokości oczu/uszu i nieco objętości nad nim.
 8. Zagadnienie jest związane z doborem objętości i w zasadzie tyle. Otwór stratny skoro nie możesz mieć do tyłu to dajesz do przodu i to wszystko. Dla 25 cm średnicy dałbym 130 litrów otwór stratny duży, min około 15 cm .
 9. Obawiam się że jednak do przodu. Jeżeli jesteś zainteresowany na priv proszę.
 10. Nie, lepiej w momencie kiedy na prawdę chcesz posluchać to wyciągać po odsłuchu wstawiasz niech po cichu brzeczą. Ile metrów kw? I jakie gabaryty pomieszczenia?
 11. Nie powiem że się nie namęczyłem (1,5 roku testów) prawie odcięty palec 😉 ale ja ich nie zmienię, oczywiście to moje zdanie . Mają swoje mankamenty np dość jasny dźwięk (25cm już takie nie są) ale dostajesz fullrange i w moim przypadku (20cm) granice testowej slyszalnosci to 32 Hz do 18 kHz (córka ysokie sprawdzała bo ja nie slyszę). Obecnie gram na triodzie okolo 1W/kanał i potrafi zatrząść 🙂 nie zmienię już kolumn. Moim zdaniem tanie wykonanie i można we własnym zakresie zrobić . Jeżeli byś się decydował to na priv dawaj podpowiem to i tamto.... P.S. duże pomieszczenie można próbować otwór do przodu, małe polecam do tyłu
 12. Cześć, nie chce Ciebie poprawiać ale chyba to nie jest otwór br a tzw. otwór stratny. Niby niewielka różnica. Nie widzisz to bo ja go zrobiłem do tyłu. Mialem powód-male pomieszczenie . Hmmm jak mogę pomóc ? bo ja działam na 20 cm czyli tak na szybko do 25 cm obudowa z 1/3 większa litrażowo okolo 130 / 150 litrow lub dm3 od tego bym zaczął. Jak coś trzeba to pytaj!
 13. szy_a

  Klub fanatyków 2W

  Coś mnie podkusiło moją ecl86 podłączyłem w trybie triodowym. Zachwycające - polecam.
 14. barni, zawsze można nieco inaczej , po naszemu - tak tylko się wtrącę... ale na pewno miękko z dopaloną średnicą i złotymi wysokimi... Dodatkowo zawsze jeszcze można wejść w zmianę kabla zasilającego, ktory również jest w stanie uspokoić przekaz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.