Jump to content

martis

Użytkownicy
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

252 profile views
 1. sygnałowe mają ekran. głośnikowe nie, sprawdzałem i bez różnicy, jedyne co problem może robić to równoległe prowadzenie wiązki głośnikowej przy sygnałowej.
 2. No ok mogło tak się dziać bez uziemienia, bo wtedy masy "wisiały w powietrzu" 😉 materiały przyjechały (chociaż farnell mnie wydymał z jedną wtyczką) i można zacząć szyć, jak potrzeba, zapraszam PW.
 3. Nie wiem, rozszył był sygnał z azure na ice i na suba, bez kombinacji przy ice bo się to może źle skończyć.
 4. Gdzie regulujesz głośność, na azure ?
 5. Da się, mam tak cały czas, mój ice chyba tylko raz był wypięty z gniazdka. konieczne wejście w tryb standby i włączanie/wyłączanie za pomocą triggera
 6. Raczej każdy ma inne potrzeby co do okablowania więc na razie nie ma co szaleć. Na chwile obecną chyba z wszystkimi zainteresowanymi się skontaktowałem, jeśli ktoś jest chętny to proszę na PW.
 7. @Night Wspominałeś o czerwcu i ewentualnym kolejnym zamówieniu stereo modułow, jeśli to będzie aktualne, to pozwolę sobie na rozpoczęcie nowej listy na AS2 Lista 1200as1: 1. Pelikan - 2 szt 2. Konrad Szmelter - 2 szt Lista 1200as2: 1. martis - 1szt
 8. Cześć Kabelki jestem w stanie wykonać, fajnie gdyby się zebrało więcej chętnych, wtedy hurtowo polecę i zamówić materiał też łatwiej. Podczepię się pod temat, potrzebuję jeden moduł stereo, jeśli ktoś chce sprzedać to zapraszam a jak nie to @Night będę chętny na sztukę stereo jak coś.
 9. Jeśli ktoś ma do sprzedania swój moduł to z chęcią wezmę.
 10. pingwing: z miła chęcia, można by taki sterownik zbudować bo chodzi mi to po głowie, te moduły wręcz wymagają takiego interfejsu. Mogę ogarnąć schemat, zaprojektować PCB pod dowolny uC. U mnie programowanie to raczej poziom podstawowy i z chęcią bym połączył siły. Nie sprawdzałem jeszcze tych wyjść, co tam jest wystawiane ale jeśli sinus to raczej nie problem, bierzemy tylko górną połówke sygnału na pomiar i to wystarczy, wyskalować do 5V dla wejścia ADC i gra. Pomierzę jutro obydwa wyjścia (V oraz I) co tam się dzieje, to będę coś więcej wiedział. Generalnie zrobienie pcb to szybki szpil dla mnie ale dopiero w poniedziałek będę miał czas żeby to ogarnąć. Aha, w przyszlym tygodniu zamawiam też inne pcb do siebie u chińczyka więc można by zrobić na szybko wersję prototypowa.
 11. Pin 15 odpowiada za głowne zasilanie końcowki mocy., jesli ma mieć to ręce i nogi to powinieneś podpiąć led pod pin 1 gdzie jest sygnalizacja stanu samej końcowki mocy. Na wejście SignalSense musi być podany sygnał z wejścia. Najlepiej zsumowane obydwa kanały i po buforze, ale takie rozwiązanie jest jeszcze do przebadania bo 3mV to dosyć niski próg bramki i możliwe że przed buforem trzeba będzie potencjometr wstawić do wyregulowania tego progu. Układ bufora musi być zasilony z 5V DVDD ktore pozostaje gdy wchodzimy w tryb Standby, wystarczy najtańszy OP do tego - w teorii, w praktyce - dam znać 🙂
 12. Mały monitoring wzmacniacza. Wyprowadzone wszystkie statusy oraz sygnalizacja wszystkich napięć zasilania i 3 switche do włączenia Standby, Mute i Trigger Jak to działa? Po włączeniu modułu do prądu Zaświeca się led od głównego zasilania i pomocnicze, po chwili żółty który w momencie włączenia puszcza dźwięk na wyjścia. Na filmiku pokazany moment jak została załączona funkcja Standby, wraz z nią możliwe jest włączenie triggera - czyli proste włącz/wyłącz wzmacniacz, bez włączonego standby nie działa trigger. Jeśli nie podamy przez 13 min sygnału na wejście to wzmacniacz również się wyłączy. uruchomi się przy podaniu >3mV na wejścia SignalSense. Jak widać po przejściu w tryb Standby po chwili zostaje tylko napięcie pomocnicze DVDD i DVDDstdby z ograniczoną wydajnością prądowa do 40mA. Czyli idealnie pod zrobienie sterownika na uC. Dodatkowo Mute odłączający samą końcówkę mocy, wszystkie napięcia działają. Pobór mocy ~17W Pobór prądu przy cichym słuchaniu 33W, w Standby 0,7W Do tego w uC wykorzystać 5 wejść ADC i mamy pięknie podany pomiar temperatury uśredniony z 3 miejsc pomiarowych modułu oraz co się dzieje z napięciem i prądem na wyjściach głośnikowych. Oczywiście oprócz tego kilka sygnalizacji - za duża temp. - clip - przekroczenie prądu na wyjściu głośnikowym - protect
 13. Panowie wyluzujcie, nawet jak ktoś stówkę na module zarabia przy tych zamówieniach to niech ma. Pamiętajcie że to towar niedostępny dla zwykłego "Kowalskiego" i kolega wcale nie musi udostępniać możliwości zakupu. Jak ktoś niechce tutaj kupować to ma dwie opcje, założyć firmę i odezwać się do dystrybutora który i tak mu nie sprzeda lub kupić na ebay za 1900zl, bo po tyle ostatnio widziałem. Także luzik panowie.
 14. Cześć U mnie zestaw z opóźnieniem w końcu uruchomiony i cieszy uszy 🙂 Testuje na znanych mi kolumnach głównie na głośnikach pro audio i jestem zachwycony. Brzmienie do bólu szczegółowe, przestrzeń namacalna. W żadnym paśmie nie ma zauważalnych problemów, ale to jak trzyma ten wzmacniacz membrany na basie za mordę to poezja. Co do samej pracy modułu. Panowie patrząc nawet na to jak to jest zaprojektowane to trzeba pamiętać że te moduły są przede wszystkim dedykowane pod pro audio i pracują w innych warunkach niż domowe. Moduł się nagrzewa, w porywach u siebie zarejestrowałem 65 stopni na dławikach wyjściowych i transformatorze z zasilacza. Kondensatory również dostają po dupie bo potrafią być ciągle w temp 50 stopni. Mocowanie modułu profilem podstawy do góry odradzam bo ok profil będzie miał naturalnie proste odprowadzanie ciepła ale dławiki i reszta się będzie gotować. Ustawianie na boku ma sens ale nie ma sensu moim zdaniem wstawianie takich dużych radiatorów jak wyżej widziałem. Mam zamontowany ten moduł na kawałku blachy aluminiowej 2mm jak na zdjęciach niżej i cała blacha jest ciepła i elementy modułu nie przekraczają 65 stopni. Normalnie taki moduł jest mocowany na panelu subwooofera i chłodzony przez pracę głośnika. Dlatego sugeruję zabudować ten moduł tak żeby mały, cichy i odpalony na małych obrotach wiatrak aktywnie chłodził przede wszystkim dławiki i kondensatory. Słychać tego nie będzie a na pewno żywotność wzrośnie całego modułu. Pamiętajcie że te moduły są projektowane tak żeby optymalny punkt pracy uzyskać przy 75% mocy wyjściowej. Przy cichy słuchaniu klucze wyjściowe nie są dostatecznie obciążone i wzrasta temperatura modułu właśnie do wyżej wspomnianych 65 stopni. Mniejsza temperature miałem gdy zasilałem głośniki większą mocą. I nie prowadźcie tak przewodów jak ja, czyli sygnałówka i głośnikowe obok siebie.
 15. @dankam Moduł u mnie, jeszcze nie odpalony bo dzisiaj dopiero kabelki zrobiłem ale chciałem podziękować za możliwość zakupu! @Tanner Dzięki za ogarnięcie wysyłki! Z kabelkami trochę zabawy ale z ręczną zaciskarką da się zrobić. Jutro uruchomienie i zrobienie wiązek kontrolnych. Użyte kable to helukabel na AC i głośnikowe, tasker do sygnału a do kontrolnych poleci coś typu LIYY od dokmela. Jak by ktoś potrzebował komplet kabli w takim wykonaniu to PW, może coś da się zrobić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.