Jump to content

jacm

Użytkownicy
 • Content Count

  2956
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

jacm last won the day on December 5 2013

jacm had the most liked content!

Community Reputation

884 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. jacm

  Rozwój duchowy

  Polecam solidna podstawa . Książka która znikła z każdej biblioteki zwyczajnie ludzie jej nie oddają tylko przekazują dalej do przeczytania . Prentice Mulford - Sztuka Życia
 2. Polecam każdemu Książka która znikła ze wszystkich bibliotek ponieważ nikt jej nie oddaje a pożycza dalej . Wiedza spisana ponad 100 lat temu dostępna od wieków a wciąż ,,odkrywana ,, na nowo . Sztuka Życia - Prentice Mulford
 3. Każdemu wolno oceniać i się mylić. Pytanie po co to Ci jest potrzebne.
 4. Nie lepiej znam się słabo o Bolku utwierdzilem sobie zdanie jak poznałem człowieka który z nim pracował. Pani Olga jasno przedstawia intencje więc dla nikogo nie są zagadką. O ile o Bolku można dyskutować czy jest zdrajca czy wybawca w zależności od stopnia znania faktów. To o Oldze można rozmawiać otwarcie jaka jest każdy widzi. A ze jedni skaczą z radości a inni widzą to inaczej. Nie mam z tym problemu.
 5. Zabawne jak kreator poprawił sam bez kreseczki zostawiłem oczekujac dokładnie takiego komentarza ale od niusi. Udez w stół a logika zdradzi myślenie Okej możesz pisać o Polityce i o błędach ortograficznych z Niusia. Jak chcesz porozmawiać jak dorosły o istocie tematu który chyba nawet sam założyłeş. Czyli o książkach, o autorce, o noblu. Zapraszam.
 6. Nie mam problemów z pisownią bardziej stawiam na treść. Nobla dostała jak najbardziej właściwa osoba do dzisiejszych czasów. Pełna zgoda. Choć wybiorcze myślenie mocno ogranicza.
 7. Szanowna Pani chce iść do przodu i zapomnieć o wojnie pisząc o mordowaniu Zydow przez Polaków tworząc nową historie. Ciekawe. Nawet sięga dalej do naszych kolonii. To kto się cofa bo już nie nadążam.
 8. Mając niewiele do powiedzenia można chociaż się trzymac zasad pisowni.
 9. Dla mnie nie ważne kto pierwszy jedni i drudzy manifestuje swoje przekonania. Ja wolałbym aby Nobla dostał Jan Olszewski a nie Bolek który z nim walczył. Tak samo wolę aby nagrodę literacka dostał dobry pisarz a nie średnia pisarka ale wpisująca się swoim poglądem o Polakach, LGBT itd itp w światowe interesy.
 10. Jest osobą wolna tak przynajmniej wygląda więc to ze sama zamiast o swoich książkach pierwsze co naparza o polityce i swiatopogladzie świadczy że sama wybiera charakter polityczny.
 11. Fajnie tyko czemu sama to upolitycznia w wywiadach i czemu podkreśla fakt ze teraz będzie miała większy wpływ na swiatopogladowe sprawy ? Ona sama mniej cieszy się literacka nagrodą a bardziej mocą polityczną tej nagrody. Co najmniej dzwine.
 12. I masz rację każdy ma prawo tworzyć własne opinie pytanie komu i czemu służy.
 13. Tymczasem robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników, czy mordercy Żydów. Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy - przekonywała Tokarczuk. Teraz zestaw zdanie tej kobiety z tym : Die Zeit” komentuje tak: „Nasza kultura pamięci nie jest wzorem dla świata”. „Berliner Zeitung” pisze, że Niemcy postrzegają się jako naród ofiar i tych, którzy pomagali ofiarom. „Die Welt” przypomina, że w Niemczech w ukryciu przeżyło 5 tys. Żydów, a pomagało im około 10 tys. Niemców Zaiste nie potrzeba nam pisarek tworzących historie od nowa napewno nie tej Pani.
 14. Tym bardziej dziwi mnie zdanie kobiety która po tylu latach twierdzi ze napisze historie od nowa. Po pierwsze nie jest historykiem tylko powiesciopisarką , po drugie każdy historyk wie ze im dalej od wydarzenia tym prawda o nim coraz bardziej wypaczona. Czyli rozumiem jako obywatel swiata, celowo nie pisze Polak bo Niemcy zrujnowali sporo swiata czujesz ze rozliczyli się prawidłowo mentalnie i finansowo ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.