Jump to content

jacm

Użytkownicy
 • Content Count

  2975
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

jacm last won the day on December 5 2013

jacm had the most liked content!

Community Reputation

900 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Właśnie odstąpiłem jedne koledze 😀. Ale swoje mam plan co parę lat odświeżać głośniki są dostępne reszta klamotów też. Ze słuchu wychodzi ze w dużym uproszczsniu po 10 latach dźwięk się degraduje i to dotyczy kolumn, wzmakow itd itp
 2. No mi też już wypadaja bo już 3 parę kupiłem i to może nie być wcale ostatnia
 3. Freju ale tak to wygląda jak trafisz w swoje to pozamiatane koniec zabawy zaczyna się tylko słuchanie.
 4. już możesz pisać na skrzynke usunąłem stare wiadomości jest miejsce
 5. Nie wygląda żebyś ja przeczytał a ocena wyrwanych zdań niewiele jest warta.
 6. Warto zrobić sobie wycieczkę do Kopenhagi albo nawet kurierem sprowadzić. To 2 wersja. https://www.dba.dk/hoejttaler-amphion-xenon/id-1062443618/
 7. Eposy są zgrane z Creekiem wielokrotnie ten duet oceniano bardzo wysoko za dobrą jakość dźwięku i relacje do ceny. To przyjemne ciepłe granie majace swój charakter. Amphiony to neutralne strojenie i te kolumny zaczynają pokazywać na co je. Stać przy mocnych piecach u wysokiej klasie reszty toru włącznie z kablami i zasilaniem. Osobiście uważam że jak chcesz iść w Amphiony to musisz brać pod uwagę zakup droższej elektroniki od Creeka. Ja gdybym miał creeka brałbym Eposy. Jakbym kupował/zmieniał wszystko to brałbym amphiona i inną elektronikę.
 8. Eposy są równoległym partnerem dla creeka to logiczniejszy wybór, fajnie creek gra z M22i. Amphiony się będą marnować z Creekiem . Po drugie w każdych kolumnach powyżej 10 lat trzeba wymieniać kondy nic nie trwa wiecznie.
 9. Przytargam moje na oryginalnych to będziemy mieli jeszcze ciekawiej.
 10. Generalnie używam Xenonow od ponad 10.lat i w miarę nowe kolumny takie. 5 letnie grają zróżnicowanym basem wybitną dynamika i rozdzielczością. Miałem okazję słyszeć już 5 paczek w różnym wieku i Robiliśmy testy z Zorro. Powyżej 10 lat ewidentnie padają już elektrolity i bas przestaje być zwarty a także średnica jest zlana nie ma też takiej dynamiki, im starsze bez wymiany kondensatorów tym dźwięk staje się coraz bardziej przeciętny, brat ma właśnie ponad 15 letnie i grają sucho bez basu kondy ewidentnie do wymiany. Lepiej jak pisze Zorro upolować wersję mk 2 bo ma lepsze terminale głośnikowe a to ważne oraz są dopracowane na zwrotnicach to jeszcze ważniejsze. Moje osobiste zdanie podczas wymiany kondow w zwrotnicach lepiej trzymać się oryginalnych części.strojacy wiedział co robił i ma dłuuuuugie doświadczenie.
 11. To pierwsza wersja kolumny będą miały grubo powyżej 10 lat, będzie już zwrotnica wymagała wymiany kondow.
 12. Północ to pragmatyzm, południe to blichtr. Jednak takie arcydzieła jak Franka Serblina to jednak dzieło sztuki w salonie a i filozofia mistrzów podobna dać ludziom wyjątkowy dźwięk w przystępnej cenie.
 13. Wersja mk 1 ma podwójne terminale głośnikowe przy czym ten dolny terminal jest do redukcji basu. Wersja mk 2 ma pojedyncze terminale i nie ma maskownic. Wersja mk 3 ma po prostu maskownice na tubie wysokotonowej. Wersja mk 1 na bank potrzebuje już wymiany elektrolitow wersja mk 2 już raczej też.
 14. Wszystko się zgadza. Właśnie za to cenimy te głośnik to są przezroczyste kolumny suche granie też udało mi.sie uzyskać niedopasowaną resztą toru. Diametralnie przeciwnie granie do tego co opisałeś jest spokojnie do uzyskania,
 15. Hej Mozesz do Creeka brać śmiało. Ja słuchałem z kultowym Creek 4330 a on miał tylko 40.watt i grało to bardzo przyjemnie. Co prawda im więcej watów tym lepiej ale u ciebie jest 80 wiec. będzie jeszcze lepiej . Pamiętaj jednak ze te kolumny zasługują ostatecznie na wzmak o wiele droższy od nich. Metraż masz idealny do tych kolumn.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.