Jump to content

maciejwb

Użytkownicy
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

599 profile views
 1. [Hidden Content]= Moja oferta na sprzedaż.
 2. Witam. Czy ma ktoś może Transport Primare DD35 i mógłby podzielić się swoimi opiniami. Posiadam Primare I35 DAC i zastanawiam się nad Transportem DD35 kontra Odtwarzacz CD35. Obecnie używam z poprzedniego zestawu Odtwarzacz Primare CD22.
 3. Jakiś wysyp ostatnio testów transportów. Ostatnio mini test przy okazji opisu całości produktu Pieraudio a dziś ukazało się nowe wydanie na I.2021 Highfidelity i test dwóch "czystych" transportów CD. Tylko te ceny...
 4. Tylko co wybrać jeśli praktycznie nic nie ma! Dla mnie strasznie to smutne upadek rynku multiformatowych odtwarzaczy wyższej klasy. Mamy Pioneer UDP-LX800 ( prawie 10 tys PLN i w zasadzie to jest koniec. Ew Panasonic Dp-UB9000 za 4 tyś pln ale to żadna rewelacja. Kiedyś były Cambridge Audio 751 i 752 BD potem CXU, był PRIMARE BD32, były produkty Marantz, Denon, Arcam, a teraz koniec, nikt nie produkuje już tego typu sprzętu. Pozostał tylko ten dość drogi Pioneer UDP-LX800 jako ostatni Mohikanin a po nim nie będzie już nic.
 5. Tak czytałem ten test. Bardzo to fajne że opisali to tak dokładnie - jakby na nasze życzenie. Szkoda że jest tak jak piszą. Trochę jestem zawiedziony, ale też zastanawiam się czemu tak jest że jako całość ok a jako transport słabo. Po za tym bardzo mało tych transportów na rynku, testów i opinii jeszcze mniej. Zintegrowane odtwarzacze CD jako transport też dają różne nieprzewidywalne efekty zresztą ten aspekt ich pracy jest bardzo rzadko brany pod uwagę w testach. Będę szedł w stronę odtwarzacza CD a nie transportu CD
 6. Czyli szału nie ma. ☹️. Może jako sam transport byłby wart uwagi? Trudno jednak coś wyrokować.
 7. Na ich stronie jest opis że jest to mechanizm( laser?) Sanyo. Pod tym linkiem do niemieckiego testu jest zdjęcie wnętrza [Hidden Content] A mnie zwłaszcza duże BOXY ( Pink Floyd - Immersion Box) Najpierw trzeba otworzyć wyjąć gąbkę, kilka papierów, dodatków, książeczek i na dole są płyty - ale i tak kocham takie kolekcjonerskie wydania.
 8. Bardzo ciekawa rzecz ten I-O Data Soundgenic. Sam się nad nim zastanawiam. Trzeba jednak obsługiwać telefonem lub tabletem. ( transport lub CD player - wkładamy płytę wciskamy Play i koniec) . Po za tym ten Soundgenic był już testowany w Polsce w tylu pismach i portalach - wszędzie zachwyty - chyba jest tam duży nacisk dystrybucyjno marketingowy. Ja również poszukuję transportu (do Primare I35DAC) choć kusi mnie też pełen odtwarzacz CD by mieć więcej możliwości - opcji dźwięku. Ostatnio moją uwagę zwrócił [Hidden Content] Wygląda obiecująco jako transpor
 9. Duże obniżki na Cambridge Audio serii 851. Streamer 851N i odtwarzacz CD 851C za 5,5 tyś. pln (z 7,5 tyś) a wzmacniacz 851A 4,9 tyś. pln (z 7,5 tyś). Pewnie szykują następcę tej serii. Serie AX,CX i NQ są dość nowe a ta 851 ma już parę lat.
 10. W tych urządzeniach Keces BP-600 i BP-1200 ( odpowiednio 2 i 4 gniazda wyjściowe) jest taka konstrukcja że transformator ma oddzielne 2 lub 4 uzwojenia wtórne ( odpowiednio od trafo do gniazd wyjściowych idzie 6 lub 12 przewodów) i zatem 2 lub 4 podłączone urządzenia są również izolowane od siebie nawzajem. Takie są zapewnienia twórców tych urządzeń. Uziemienie jest na gniazdach.
 11. Tu jest bardzo dokładny opis działania i możliwości filtrów [Hidden Content]
 12. W razie burzy nie ma nic pewniejszego niż wyłączyć i wyjąć wtyczkę z kontaktu. Pełne profesjonalne zabezpieczenie z warystorami ( np produkty DEHNventil) to musi być założone w skrzynce rozdzielczej i mieć własne odprowadzenie grubym niezależnym kablem do uziemienia .
 13. Granice są płynne. Kondycjoner to zwykle droższe, bardziej skomplikowane urządzenie a listwa tańsze i prostsze. Kondycjoner filtruje i według zapewnień producenta regeneruje prąd cokolwiek to znaczy (bardzo skomplikowane filtry lub transformator separujący lub wręcz zamiana napięcia zmiennego na stałe i potem znów na zmienne by uzyskać idealną sinusoidę i pełną separację od sieci) Listwa to z grubsza solidny, metalowy z solidnymi gniazdkami przedłużacz który ma dołożone filtry. Jest też dużo listew całkiem drogich ( np. Oyaide) bez filtrów. Zazwyczaj te z filtrami mają też zabezpiecze
 14. Witam Wydaje się że ma to znaczenia zwłaszcza teraz przy mnogości zasilaczy impulsowych w różnych urządzeniach. Moje doświadczenia są takie: 1. Listwa z filtrem TAGA HARMONY PF 1000 - bardzo dobrze wykonana, dużo gniazd, relatywnie niedroga. Osobiście ( podkreślam to moja czysto subiektywna opinia ) nie zaobserwowałem żadnego wpływu na dźwięk ani pozytywnego, ani negatywnego. Uważam że jest to bardzo solidna baza (obudowa) by w tej obudowie wykonać samemu jakiś projekt DIY. 2. KECES BP-600 - Niby jest to kondycjoner ale tak naprawdę to tylko bardzo duży i solidny transforma
 15. Jest recenzja ( czy raczej opis) na portalu [Hidden Content] Nie wypowiadam się na temat tego co tam napisano, bo tam raczej wszystko brzmi super, ale jedna informacja może być wiarygodna że trafo jest ciche (w komentarzach)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.