Jump to content

maciejwb

Użytkownicy
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Witam. Moje doświadczenia są nastepujące. Mój sprzęt ciągle grał każdego dnia inaczej raz dobrze, raz źle. Po zmianie wszystkiego na nowe winiłem za to zasilanie. Długo rozglądałem się ale ceny urządzeń Power Plant czy GigaWatt były i są w mojej opinii z absolutnego kosmosu!. Mój znajomy próbował u siebie UPS była poprawa ale nie zdecydował się z powodu na gabaryty i hałas - szum wentylatorów jak ze starego stacjonarnego komputera i odgłos pracy falownika który przetwarza prąd stały na zmienny. mnie to zniechęciło. UPS służy do elektroniki by w razie wyłączenia prądu przez kilka minut było jeszcze zasilanie i niejako przy okazji jest galwaniczna izolacja sieci prądowej od naszego sprzętu co chyba jest najważniejsze. Ja postanowiłem kupić kondycjoner ale nie ultra drogi tych wymienionych wcześniej firm gdzie są głównie filtry ale taki działający głównie jako separator z dużym trafo. Kupiłem produkt Keces BP-600. Nie jest on bardzo tani ale jeszcze do zaakceptowania. [Hidden Content] Jestem bardzo zadowolony, dźwięk się ustabilizował, niema już takich wahań jak przedtem. To tyle co mogę z osobistych doświadczeń doradzić Pozdrawiam
 2. A jednak nie było tak źle jak wróżyli niektórzy fataliści. Wyszła już aktualizacja aplikacji i standbay jest poprawiony nie wyłącza już zupełnie tylko tak jak powinno być do trybu network-standbay. Niestety posiadacze SM6 i wzmacniacza Cambridge mogą dalej być nieco zawiedzeni gdyż teraz poprzez aplikację nie jest on wyłączany a dotychczas zawsze był. Jest natomiast nadal włączany przez aplikację. Cóż trzeba dalej pisać.
 3. Myślę że im więcej osób do nich napisze tym lepiej. Wcześniejj prośby o dodanie przewijania były życzeniami by producent dodał nową funkcję. Teraz chodzi o naprawę wady oprogramowania czyli o usterkę. Musimy im o tym pisać i żądać naprawy!
 4. Jest też niestety pewien błąd nowego sortu. Wyłączanie z poziomu aplikacji wyłącza streamer zupełnie i nie pozostaje on w trybie network standbay. W związku z tym nie można potem włączyć z poziomu aplikacji tylko pilotem lub przyciskiem na urządzeniu i jest wtedy pełne uruchamianie z szukaniem sieci. Jeśli jednak zamiast aplikacją wyłączymy streamer pilotem to potem aplikacja widzi go i można go włączyć z jej poziomu. Zatem błąd nowego softu to złe wyłączanie przez aplikację - nie do trybu network standbay ale zupełnie. Muszą to naprawić.
 5. Uruchomiłem Tidal. Działa bez problemów, bardzo płynnie przez aplikację na I-Pad. Nie trzeba tak jak na Spotify przechodzić do innej aplikacji (gdzie nie ma regulacji głośności) tylko cały czas jesteśmy w aplikacji Cambridge Connect i cały Tidal, wybór płyt utworów funkcjonuje tak jakbyśmy przeglądali i odtwarzali muzykę z dołączonego pendriva lub z dysku. Jednocześnie cały czas mamy dostęp do wszystkich funkcji aplikacji Connect w tym do regulacji głośności z poziomu tableta we wzmacniaczu Cambridge podłączonym do Stream Magic. Dużo wygodniej niż przy Spotify. Oprócz aktualizacji firmware zaktualizowana została też aplikacja i trzeba pobrać jej nową wersję. Niestety w nowej wersji jest zubożone menu wyszukiwania stacji radiowych. Nie można już szukać stacji podając za kryterium wielkość strumienia np 320 kb/s. Nową odsłonę ma też obsługa przez przeglądarkę internetową gdzie wchodzimy wpisując adres IP naszego streamera.
 6. Dziś przyszło nowe firmware do mojego Stream Magic V2 . Jest wiele nowości m.in jest obsługa serwisu Tidal. Miło że cały czas jest wsparcie i uaktualnienia. Jedni się wycofują z rynku (niedawna decyzja firmy OPPO o zakończeniu produkcji) a inni idą dalej i wspierają nawet starsze urządzenia. Brawo dla Cambridge Audio.
 7. Używałem i używam anteny radiowej zewnętrznej specjalnej do UKF( pręt około 1,3 metra) ale mam ją postawioną wewnątrz w domu przy oknie. Jednak ten Rotel RT 1080 był tak dobry że nawet na wpiętym przysłowiowym kawałku drutu odbierał większość stacji co najmniej bardzo dobrze!!! podczas gdy inne tunery (obecny Cambridge, stary Technics, jakiś chyba Pioneer) wymagały tej w/w dużej anteny by uzyskać zadowalający odbiór. Tę antenę kupiłem w sklepie Antena w Gdyni na ulicy Działdowskiej gdzie jest super wybór. Ten Rotel RT 1080 o ile pamiętam ma wejście na 2 anteny i zależnie od stacji można wybrać pilotem z której anteny ma on daną stację "łapać" gdyż często różne stacje są nadawane z różnych często przeciwległych miejsc w mieście.
 8. Kiedyś miałem ten sam dylemat. Miałem wzmacniacz Rotel RA 1520 i odtwarzacz Rotel RCD 1520 i poszukiwałem Tunera. Proszę poszukać w internecie zdjęć wnętrza RDG 1520 ( tam Tuner FM to tylko mała gotowa płytka doczepiona do reszty z której chyba nawet dźwięk jest przetwarzany przez przetworniki analogowo-cyfrowe by wejść na płytę główną i potem przez przetworniki cyfrowo analogowe i do wyjść). Podobny numer był w Tunerze-streamerze Denon DNP 720 ( obecna wersja DNP-730 w ogóle już nie ma radia FM). Natomiast Rotel RT 1080 to rasowa konstrukcja tunera - duża rozbudowana płyta z filtrami, itd. a nie jakiś gotowiec. Miałem go i rozkręcałem. Fakt nie pasuje do serii 1520 stylistycznie ale jako tuner jest super, postawiłęm go z boku i można się przyzwyczaić optycznie. Pilot od wzmacniacza RA 1520 obsługiwał Tuner RT 1080. Na temat T11 nie umiem nic powiedzieć. Od 2 lat nie mam już Rotela 1520 ale to już inna historia.
 9. Witam. Mieszkam w Gdańsku. Mam Tuner FM/DAB+ (Cambridge Audio 650T). Próbowałem obie opcje i pozostałem przy FM. Przynajmniej w przypadku mojego Tunera nie było żadnej przewagi jakościowej DAB nad FM. W DAB jest tylko PR 1,2,3,4,Radio Dzieciom, Radio Poland, Polskie Radio 24 i chyba Radio Gdańsk - Nie ma innych komercyjnych stacji - zatem wybór bardzo niewielki. Nawet np jakość RMF Classic bije na głowę DAB a i tak wiem że mój Tuner nie należy do wybitnych. Kiedyś miałem Tuner Rotel RT 1080 - polecam wybitna jakość odbioru i dźwięku (to jest oczywiście stary model - tylko FM)
 10. Takie przykłady dymania są częste. Wklejam swój post z działu DIY z tematu kabel sieciowy z listopada 2016. Napisano 19.11.2016 - 18:55 Witam. Ostatnio przeżyłem wielki wstrząs emocjonalny. Otrzymałem od znajomego do testów dwa kable REGA Mains Power Lead. Obejrzałem je dokładnie i na nich jest napisane (co potwierdziłem przyglądając się ich zdjęciom na stronie producenta) Lapp Olfflex Classic 100 CY 3g1,5 oraz ma dość zwyczajne wtyki przemysłowe. Oto link: [Hidden Content] Sprawdziłem w sieci ten przewód jest dostępny bez problemu w detalu na metry za max 8-9 pln za metr w sklepach elektrycznych. Według karty ze strony producenta jego zastosowanie to budowa instalacji przemysłowych, technika grzewcza i klimatyzacja, budowa maszyn itp!!!!!). Kupując 1,5 metra tego kabla i dwa wtyki ( razem max 50 pln) można zrobić to samemu co też uczyniłem. A teraz najlepsze cena katalogowa tego kabla REGI to 570 pln!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na allegro kabel Lapp oOlflex Classic 100 cy 3 x2,5 oferowany jest oczywiście nieco drożej a w tytule aukcji jest "Audiophile Kabel" - Ubaw po pachy. Pozdrawiam
 11. Popieram całym sercem. Ja mam "kupę" sprzętów,masę kabli połączeniowych i zasilających. Dlatego zbieram na urządzenie All-In-One, choć pewnie długo to potrwa niestety! Trzeba mieć solidną kwotę ale będę cierpliwy Moje typy to 1. [Hidden Content] 2. [Hidden Content] 3. [Hidden Content]
 12. Bardzo możliwe. Jak pisałem moja wiedza praktyczna na temat tego sprzętu jest żadna. Chociaż jeśli wzmacniacz już jest to jest wersja bez wzmacniacza [Hidden Content]
 13. Może coś takiego? Nie słuchałem i nie znam ale na papierze jest super (CD, ripowanie, DAC, wzmacniacz, Dysk twardy) . Nie było podanej górnej granicy budżetu. [Hidden Content]
 14. Osobiście polecam te płyty - używam ich sporo z bardzo dobrym efektem. [Hidden Content]
 15. Pojawiły się zapowiedzi że Spotify ma w tym roku wejść z usługą Spotify HiFi czyli jakość w bezstratnej kompresji ( jak ma Tidal). Ciekaw jak nasze Stream Magic będą sobie z tym radziły? Czy będzie jakaś aktualizacja sprzętu? Czekam na to "nowe rozdanie" Spotify z dużą niecierpliwością!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.