Jump to content

muad

Użytkownicy
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

3 Neutralny

Audiostereo

3

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

610 profile views
 1. Też mi się to czasem przytrafiało. Do końca nie wiem ale gdy PC był wyłączony i ponownie włączony to, aby uruchomić coś z NAS trzeba było podać hasło i w takim przypadku następował reset. Normalnie PC mi przechodzi w tryb uśpienia i po wybudzeniu jest OK. Choć u mnie czasem po wybudzeniu nie odtwarza foobar2000, ponieważ nie widzi DAC, trzeba w pasku zdań przełączyć na DAC. Pewnie to jest związane z tym co ostatnio przed uśpieniem było robione na PC. Poza tym PC połączony jest też z TV bezpośrednio przez DP-HDMI (aby nie uruchamiać amplitunera) i od wyboru mam trzy urządzenia audio. Dwuk
 2. Ten program ma tylko pilota i z poziomu telefonu nie można wybierać filmów. W między czasie próbowałem różnych innych programów i optymalny wydaje się KODI. Ciekawy też VLC (można oglądać youtube wybierając film na telefonie) ale nie obsługuje NAS.
 3. A jaką aplikację polecacie do sterowania odtwarzania filmów na PC za pomocą telefonu. Bawiłem się jak dotąd płatnym VLC remote ale nie wspiera odtwarzania z NAS.
 4. Przeinstalowałem foobara i krok po kroku zainstalowałem go ponownie i serowniki wg opisu z Toppinga i o dziwo gdy strumieniuje aplikacją mConnect z tabletu na fobar2000 Renderer (pc....) to DAC wyświetla prawidłowo. Wspomniany wcześniej Marvin Gaye ma 192 kHz i MQA na DAC. W samej aplikacji wyświetla się z kolei 24 bit, 48 kHz. Starczy tych testów, trzeba kupić mini pc i słuchać muzyki.
 5. Jeżeli będą mieli dużo zapytań to powinni zaimplementować pożądane funkcje, szczególnie ta nie wydaje się zbyt skomplikowana. Z drugiej strony gdy czytałem o Audirvanie to w 2018 roku mieli ponoć dodać funkcję radia internetowego. Minęły trzy lata i tego wciąż brak.
 6. Pisałem też na support Tidala i odpisali mi, że wkrótce wydadzą aktualizację zawierającą tę funkcję (sterowanie aplikacją Tidala na PC przez telefon).
 7. Okazało się, że trzeba było zmienić max częstotliwość. Teraz Audirvana (tak samo jak aplikacja Tidala na PC) działają prawidłowo zarówno MQA jak i częstotliwość. Problem tylko, że Audirvana kosztuje prawie 500 zł, a program jest ogólnie średni. Obecnie testuje to na stacjonarnym PC a DAC nawet nie mam wpięty w system stereo (inny pokój), chcę ocenić czy warto kupić mini PC. Szkoda, że foobar2000 nie działa prawidłowo. Z drugiej strony jak dźwięk będzie ok, to nie ma znaczenia co się na wyświetlaczu daca pojawi.
 8. Testuję właśnie Audirvane na pc + Topping D90 MQA i wszystko wydaje się dobrze działać. MQA jest także (tak wyświetla DAC). Natomiast nie wiem dlaczego jak w tidalu normalnie (gdy mam wyjście np. na słuchawki a nie na dac) pokazuje 192 KHz MQA (np: Marvin Gaye, What's going on) to gdy wyjście ustawię na DAC to jest 44,1 kHz ale MQA się na dacu wyświetla. Wie ktoś dlaczego to tak wygląda?
 9. Gdyby dodali do Bluesound NODE 3i obsługę MQA i wyjścia audio USB to powstałby streamer prawie idealny:-) Choć zastanawiam się czy streamery to tyko wyciąganie kasy czy jednak coś dają. Wzmacniacz z DAC i wejściem LAN to powinien być standard. Sam zastanawiam się czy dobrze zrobiłem kupując Toppinga D90 i teraz znów szukam transportu. Poprawia to jakoś tam dźwięk ale czy warte jest tyle pieniędzy? Czy zamiast tego nie warto wszystko sprzedać i kupić np. Hegla 360 (pytanie retoryczne)? W cenach standardowych taki DAC + np. node 2i to ponad 6K, absolutnie niewarte tych pieniędzy zważywszy n
 10. Jako że dość mało jest informacji na temat streamera Pro-Ject Stream BOX S2 Ultra postanowiłem podzielić się moimi uwagami po dwumiesięcznym użytkowaniu. Zasadniczo jest to urządzenie na bazie Raspberry pi 3 z systemem volumio w ładnej, aluminiowej obudowie. Streamer ten miał służyć jako transport do Toppinga D90 MQA po USB. Kupiłem urządzenie używane przez dwa miesiące więc z niespełna dwuletnią gwarancją. Dość szybko okazało się , że coś jest nie tak z nim. Losowo się restartował lub zawieszał. Trafił do serwisu gdzie wymieniono płytę główną. Problemy ustały lecz nie do końca.
 11. Jak ktoś nie chce się nudzić to polecam serial Fauda, jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek oglądałem. A best of the best jak dla mnie to tylko Deadwood.
 12. muad

  Daphile

  A czy Daphile obsługuje Tidala master czy tylko hifi?
 13. A jaki transport miałeś do tego Toppinga? Zastanawiam się czy występują różnice w zależności po czym przesyłamy (usb, coax, toslink) i czy duże różnice powoduje sam transport. Ten transport mi teraz spędza sen z powiek. Teraz strumieniuje apką tidala lub muzykę z nas i jest super prosta sprawa. Z tą maliną mogą być kombinacje, gdy chcemy mieć natywnego tidala to chyba trzeba kolejny abonament płacić. Wolałbym prosty streamer, no ale właśnie czy on nie byłby wówczas wąskim gardłem.
 14. W teście H160 pisali (stereoikolorowo), że dac w tym wzmacniaczu jest coś pomiędzy H11 a H12, wiec jeśli już to chyba szukać coś innego. Myślę właśnie o malinie i z nakładką digone. Wspominałeś, że Topping D90 z H300 to kosmos, czy tak samo było z połączeniem wspomnianego Marantza bezpośrednio z samym wzmacniaczem?
 15. Od kilku dni grają u mnie z H160 kolumny Tannoy DC8T. Poprawa nastąpiła w całym zakresie. Odłączyłem suba, teraz basu w sumie jest wystarczająco (choć czasami wydaję się za mało – ale to pokłosie wcześniejszego słuchania z subem). Dziś jak skończyłem serial oglądać to włączyłem muzykę z KD i teraz ten bas z suba wydaje się strasznie męczący i czasem za bardzo dominujący. Wiec sub tylko w KD. Krótko charakteryzując powiedziałbym, że muzyka jest bardziej krystaliczna niż była, ale nie w sensie czystości klinicznej tylko jakości. Zastanawiam się czy mając tego Hegla i Tannoy DC8T ni
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.