Jump to content

Przemysław_51508

Użytkownicy
 • Content Count

  4534
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Przemysław_51508 last won the day on February 12

Przemysław_51508 had the most liked content!

Community Reputation

3675 Audioholik^n-1

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5521 profile views
 1. To naprawdę niegłupi pomysł. Ja od jakiegoś czasu cieszę się takim zestawem bez suba. Wcześniej miałem pare zestawów z subem i niestety zawsze kończyło się kręceniem bo coś się nie zgadzało. Sub może fajnie zgrać się z monitorami ale nie jest to łatwe i nie w każdym przypadku osiągalne. A nowe KRK grają naprawdę dobrze, tyle że małe nie są 😉
 2. Ale dlaczego słabe? Z jakiejś konkretnej przyczyny? Rozumiem to że może się przytrafić jakiś dac, który ciągnie zasilanie po USB i ma skopane jego filtrowanie. Może być problem z zachowaniem bit perfekt. Może się zdarzyć pętla masy itp. Ale nie rozumiem dlaczego mini komputer zabawka, którą w istocie jest malina i jemu podobne miała by lepiej grać niż pc, zakładając że oba wysyłają niezmieniony sygnał po usb, a dac nie jest zależny od zasilania po usb, nie ma problemu pętli masy itd. W czym te mikro komputerki są lepsze od pc?
 3. Jeśli wyłączy się wszystkie "ulepszacze" to dla minie działa bez zarzutu ze sterownikami ASIO.
 4. Powiem więcej jest bardzo upierdliwe i niestety, taka funkcjonalność jest założona przez programistów z Rme. Pisali o tym też na forum Rme ludzie z podobnymi pretensjami do moich. Wypowiadał się na ten temat przedstawiciel Rme i w tej kwestii na razie nic się nie zmieni. Można oczywiście nie wgrywać sterowników od rme i działać tylko tych systemowych ale wtedy dostępne jest tylko odtwarzanie 32 bito we o czym informuje zakładka zawansowane w ustawieniach karty. Tak wygląda na dzień dzisiejszy zgodność windowsa z UAC 2.0. Mam tak ustawione.
 5. Robiłem też test z spdif karty na płycie głównej do adi i efekt ten sam. Pliki 24 bitowe czytane jako 16 biotowe. Chciałem dać szansę temu grajkowi, ale wyszła kiszka 😉
 6. Nie przeszkadza mi brak 32 bitów, tylko ograniczona funkcjonalność, a dokładnie dużo zabawy by puścić coś z Tidala. Tylko tyle. Rozleniwiły mnie takie wynalazki jak Audirvana, której funkcjonalność była dla mnie wzorowa, ale to że robi jakieś dziwne rzeczy z 24 bitami trochę mnie od tego czegoś odstraszyły.
 7. Yayacek wyjaśnił sprawę w sąsiednim wątku.
 8. Ja potrzebuje programu do odtwarzania muzyki ostatnio głównie z Tidal. I niestety żaden Windowsowy program nie jest idealny do tego celu. To znaczy był do niedawna Audirvana, ale się zbył 😉 A co do testu to wszystko wypluł idealnie Jriver nawet te 32 bity, tylko znowu ten Tidal. I tak wróciłem do linuxowego MPD pod postacią Volumio z Tidalem. Linux oczywiście przeszedł wszystkie testy bez zająknięcia, wgrywania sterowników ustawień itp. Zgodność systemu operacyjne z UAC 2.0 ma swoje zalety, a niestety mimo deklaracji ze strony MS ich system ma z tym nadal spory problem, co odbija się pośrednio na oprogramowaniu audio.
 9. Sprawdziłem. Identyczna sytuacja jak z ASIO tylko ręcznie trzeba zmieniać taktowanie (niestety sterowniki RME nie pozwalają na zmianę taktowania dostosowaną do tego co zapisane jest w pliku). 32 bitowe pliki są identyfikowane jako 24 bitowe. Co do tego po co komu 32 bitowa zgodność, to oczywiście, że po nic. Ale dzięki temu testowi dowiedziałem się że taka audirvana nie radzi sobie z plikami 24 bitowymi, które wysyła jako 16 bitowe, a to już burzy mi trochę spokój ducha, bo 24 bitowe się czasem trafiają 😉 Dzięki YaYacek za rozwiązanie zagadki.
 10. Jest tak jak powinno być i przebieg testu bez zmian. Też nic nie się zmieniło.
 11. Obok opisałem go trochę dokładniej. Tu raczej winić można tylko soft bo gdyby winne były sterowniki to żaden program by testu nie przeszedł.
 12. Mam USB 2.0 i 3.0 na sterownikach Microsoftu. Owszem robi to ale tylko z plikami 16 i 24 bity poprawnie. Pliki 32 bitowe są już wypluwane jako 24 bitowe i dac ich nie rozpoznaje. Zwalił bym to na sterowniki gdyby tego samego testu nie przeszedł poprawnie Jriver. Dzięki za wyjaśnienie.
 13. Co do foobar2000 gdzieś wyczytałem, że on max odczytuje pliki 24 bitowe dlatego testy 32 bitowe na adi się nie udały. Co w tych plikach jest ukryte, że działają jako tester zgodności bitowej? bit_test_wavs.zip
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.