Jump to content

Przemysław_51508

Użytkownicy
 • Content Count

  4559
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Przemysław_51508 last won the day on February 12 2019

Przemysław_51508 had the most liked content!

Community Reputation

4093 Audioholik^n-1

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5969 profile views
 1. Tu nie chodzi o samą cenę ale o to, że niezbędnych środków ochrony osobistej nie mogę sprowadzić z chin bo ktoś kto ma dojście do rządu postanowił zarobić na epidemii. Nie mogę też normalnie zaopatrzyć się w hurtowni jak dotychczas bo ktoś zapomniał, pisząc spec ustawę o indywidualnych praktykach lekarskich. Zapomniał też o tym, że znakomita większość prywatnych gabinetów stomatologicznych, które jako jedyne w Polsce leczą zgodnie ze standardami jest zarejestrowana jako indywidualna praktyka lekarska. Zapomniał też o tym, że oni wszyscy potrzebują środków ochronny osobistej do normalnej pracy, nie tylko w czasie epidemii. Zapomnieli też o tym, że gdy takie gabinety staną to wszyscy bólowi z ropniami i innymi ostrymi przypadkami trafią na SOR, gdzie i tak za niedługo będzie całkiem wesoło i bez tego. Co ciekawsze można by to wszystko uznać za ludzki błąd gdyby nie to że w ten sam dzień gdy spec ustawa weszła w życie nie było apelu o jej zmianę ze strony środowisk lekarskich. Dlatego uważam, że ten kraj jest popierdolony a właściwie nie kraj a rządzący nim.
 2. Dzięki. Teraz trzeba znaleść kogoś kto będzie miał jakiś NZOZ. Nie da się. Nasz rząd "poprosił" by nie sprzedawać maseczek do Polski.
 3. Gdyby to co teraz miało jakieś atesty to można by, ale to zwykły kawałek szmaty.
 4. To nie jest normalna możliwość zakupu, tylko żerowanie jakiejś mendy, która kupiła sobie parę paczek niepotrzebnych jej maseczek i teraz gdy może to próbuje zyskać na tym ile się tylko da. Dla tych co nie wiedzą ile taki towar kosztuje może wydawać się okazją 10zł za szt. Ale o czym tu mówić nawet apteki w ten sposób pogrywają, a właściwie pogrywały gdy miały jeszcze swoje zapasy.
 5. Sprostowanie. Nawet złodzieje przenieśli się z allegro na ebay. Ten kraj jest popierdolony. Dlaczego? Bo chcemy normalnie działać, tak jak do tej pory robić normalne zakupy w hurtowniach a nie zastanawiać się czy zamykać gabinet bo nie ma środków ochrony osobistej bo jakiś debil nie umożliwił praktykom lekarskim ich zakupów. Dlatego też bo jesteśmy jednym z niewielu jeszcze działających gabinetów i leczymy zamiast sp***dolić do dziury i czekać, aż minie zagrożenie. Ale jak widać rząd sam sobie poradzi bez służby zdrowia, gorzej tylko z pacjentami.
 6. Za ile i gdzie? Jako gabinet nie możemy kupić w hurtowniach medycznych. Z chin nie mogę sprowadzić. W aptekach nie ma i prędko nie będzie. Mam dać jakiemuś złodziejowi 400 zł za maseczki, które kupowałem po 9.90zł za 50szt? No to mam odpowiedź, wszystko jasne. [Hidden Content]
 7. Nasz wspaniały rząd zabronił prywatnego importu masek chirurgicznych z Chin. Zabronił też sprzedaży tych maseczek indywidualnym praktykom lekarskim. Tym samym uniemożliwia prace tym nielicznym jeszcze pracującym stomatologom, którzy przy każdym zabiegu ich używają. Niech ktoś mi wyjaśni logikę tych działań bo mi się tylko jeden wniosek nasuwa, że ktoś tu chcę szybko zarobić. Ja już swoje wszystkie kontakty wyczerpałem i dalej jestem tylko z coraz skromniejszym zapasem tego co się udało kupić parę tygodni temu. Jak tak dalej pójdzie to do ofiar covida dołączą ci, którzy nie dostali pomocy stomatologicznej. Do nas codziennie dzwoni przynajmniej 10 bólowych, na których wypieli się inni stomatolodzy. Dopiero wczoraj pojawiły się pierwsze wytyczne dla gabinetów stomatologicznych z MZ. To się musi wszystko rypnąć, wtedy może następcy wyciągną jakieś wnioski na przyszłość.
 8. Jeśli uważasz, że leczenie nie jest potrzebne to testuj na sobie te uzdrawiające siły natury, może ci się na tych cudach dojechać do samego końca.
 9. Chyba mylisz lekarza z cudotwórcą. Widocznie nie zauważyłeś jak twój idol został rozjechany stąd taki wnioski.
 10. Proponuje leczyć się samemu i omijać szerokim łukiem wszystkich tych wg. ciebie oszustów co ostatni grosz chcą wyssać.
 11. Każdy lekarz ponosi odpowiedzialność za swoje błędy jeśli wynikają z leczenia niezgodnego z aktualną wiedzą medyczną. A procedury medyczne są ustalane na jej podstawie, a nie po to by chronić lekarza. Więc nie pieprz o czymś o czym nie masz pojęcia.
 12. A jakie procedury mają stosować? Wg. ciebie lekarze produkują sobie chorych?
 13. Ja dwa tygodnie temu kupowałem po 155 za 50szt maksymalnie po 2 paczki na gabinet. Dziś już nawet w tej złodziejskiej cenie nie da rady kupić i chyba trzeba będzie aliexpress kombinować bo za tydzień będzie źle. Może macie jakieś namiary do normalnych sprzedawców.
 14. Co niektórzy lekarze sami sieją panikę i powtarzając brednie z internetu a zaraz za nimi pielęgniarki, które nagminnie idą na opiekę lub bezdzietne na L4. Jak u nas się na dobre zacznie to bez stanu wyjątkowego nie badzie komu leczyć.
 15. Nie wiem jak tam u was, ale u nas sraczka niemiłosierna. Już wiem dlaczego te tony srajtaśmy poznikały. Wszystkie POZty pozamykane. Gabinety stomatologiczne też. Pielęgniarki na opiece. Jedyne co jeszcze działa to sklepy. U mnie w mieście tylko dwa gabinety stomatologiczne działają, mojej żony i naszego znajomego. Planowych zabiegów się praktycznie nie robi tylko nagłe przypadki, bo ktoś musi. Zastanawia mnie jak k**wa działały inne gabinety do tej pory skoro teraz strach padł przed wirusem ani specjalnie zakaźnym ani nie najgroźniejszym. Jeśli ktoś nie wie to w zabiegówce zabezpieczenie personelu i pacjenta to podstawa. A tu sraczka. Ludzie płaczą bo dzieciaka z ropniem nikt nie chce przyjąć przez najbliższe dwa tygodnie (jakby ktoś jeszcze wierzył, że to się tak szybko skończy). Mam wrażenie że niektórzy minęli się z powołaniem i wolą się zamknąć w domu niż narażać. Trochę to smutne gdy widzi się dla porównania lekarzy i pielęgniarki z Chin czy Włoch.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.