Jump to content

Przemysław_51508

Użytkownicy
 • Content Count

  4554
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Przemysław_51508 last won the day on February 12 2019

Przemysław_51508 had the most liked content!

Community Reputation

3825 Audioholik^n-1

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5725 profile views
 1. To nie jest wina RME, że mało który wzmacniacz ma podaną czułość wejścia, jeszcze mniej ma je regulowaną, nie mówiąc już o trzymaniu jakichkolwiek standardów.
 2. W monitorach studyjnych jest o wiele prościej bo czułość wejść jest regulowana i można sobie poradzić ze zbyt mocnym sygnałem.
 3. Wszystkim z grubsza chodzi i to samo tylko jedni do tego podchodzą chaotycznie inni systematycznie. Systematyka moim zdaniem w tym hobby to wyłapywanie słabych punktów systemu i ich poprawianie zachowując jakieś rozsądnie proporcje między nakładami a efektem. Żeby to robić to trzeba niestety dobrze znać się na elektronice lub jak ja zaufać tym co się znają. Najgorszym wyjściem moim zdaniem jest ślepe zaufanie marketingowemu bełkotowi i niestety własnym zmysłom. te drugie niestety trzeba czasem sprawdzić czy nie robią nas w babmuko narażając na zbędne koszty. A nie zastanawiało cię nigdy dlaczego rynek audio domowy i pro, od jakiegoś czasu tak bardzo się różnią i dlaczego ich rozwój przebiega w tak różnych kierunkach? Ja już od dłuższego czasu nie wierzę w to, że za rozsądne pieniądze mogę skompletować coś grającego przyzwoicie przeznaczonego na rynek domowy. Za dużo tu magii, legend, opakowań a za mało realnego postępu technologicznego. Ale jak zwykle jaki odbiorca taki produkt. Dlatego jeszcze raz radzę ci się dobrze zastanowić nad tym co usłyszałeś na forum RME, bo to nie były rady podyktowane złośliwością.
 4. Czyli tak jak myślałem, zdaje ci się, że ustawiłeś ten sam poziom głośności. Jakie to dźwięki w Massive Attack, bo mam ich płyty pod ręką to sobie sprawdzę? Tu nie chodzi o innych producentów a ogólnie o tematy audio-voodoo. To tak jak by na forum dla lekarzy, ktoś zaczął temat o skuteczności czarów uzdrawiających 😉 Nie, słuchają pewnie na kablach pro, które są relatywnie tanie i spełniają zakładane dla danego kabla normy. Większość pewnie nie zawraca sobie głowy wzmacniaczami bo gra na zestawach aktywnych i dlatego też nie muszą się martwić o kable głośnikowe.
 5. Jesteś pewny że nie? Wiesz jaka jest czułość na wejściach rca i xlr w twoim wzmacniaczu? Jak ustawiłeś jednakową głośność przy porównaniu obu kabli? Niestety tak nie jest. Po pierwsze nasz mózg cały czas analizuje dane, które mu dostarczamy niekoniecznie świadomie i kompiluje to sobie czasem w całkiem dziwne twory. Dzięki temu nasze zmysły mogą i są oszukiwane w audio np. przez tworzenie rozłożonych w przestrzeni dźwięków, których źródłem są tylko dwa przetworniki. Ludzki słuch nie jest jakimś wybitnym zmysłem, wbrew temu co się wydaje audiofilom.
 6. Gdyby tak było to dało by się to zmierzyć. A dlaczego tego nie zrobił lub nie upublicznił wyników to sobie sam odpowiedz. Byli tam też dźwiękowcy, czyli osoby równie kompetentne. Raczej nie tylko. Nie muszą być identyczne. To dlaczego nikt nie wykazał tych różnic, choćby w podwójnym ślepym teście, skoro aparatura za słaba?
 7. Tam zawodowcy starali ci się wytłumaczyć, że smak wina nie zmieni się przez to, że nalejemy go z innej butelki pod warunkiem, że obie będą czyste. Ale ci co projektują dane urządzenie z grubsza wiedzą jak ono działa i co w jaki sposób może wpływać na jego działanie. Wiedzą to pewnie lepiej niż większość użytkowników ich produktów. A to na co ktoś lubi wydawać pieniądze to drugorzędna sprawa. Na forum RME nikt nie będzie wciskał ciemnoty, że kable mogą brzmieć różnie, bo RME to firma działająca na rynku pro i takimi wpisami by się skompromitowali. To trochę inny rynek gdzie większość ma jako takie pojęcie o elektronice i dźwięku. Dlatego jest, jak jest i twoje wpisy tam, też były potraktowane w sposób, który był do przewidzenia.
 8. Może tylko tyle, że wiedzą co mówią sprzęt audio i zasady jego działania znają trochę lepiej niż większość audiofilii z najlepszym słuchem. A i różnice też potrafią wychwycić bo de facto z tego żyją. A zastanawiałeś się co by było gdyby nie wiedzieli, że coś zmieniałeś? Nie tylko zmieniają się też wejścia we wzmacniaczu. Wyrównałeś poziomy głośności? Jesteś pewny, że różnica miedzy rca i xlr to 6dB w przypadku tego wzmacniacza? To może były właśnie te kable, które powinieneś zostawić a nie szukać innych. Mowa o tych tańszych 😉
 9. Radzę sobie wziąć do serca co ci napisali zawodowcy, zamiast trwonić kasę na gadżety wnoszące zmiany tak małe, że nie istotne. A to porównanie na słuch rca do xlr to już trochę pod kabaret podchodzi. Można coś zacząć robić z akustyką pomieszczenia. Za tę kasę już chałupniczo możesz zmienić dźwięk na tyle, że nie będzie żadnych wątpliwości co miało na to wpływ.
 10. p...nie w bambus Masz racje. Siostra Chmielewska mimo, że patologia działa się na jej oczach nic z tym nie zrobiła, bo przecież nie można nazwać czymś słanie listów do biskupa, gdy wiedziała, że nie odnosi to żadnego skutku. Cały kk wraz z jego wiernymi jest winny zepsucia jaki w nim panował i panuje nadal, a wszystkie akcje "zero tolerancji" to nic innego jak zagrywka pod publikę.
 11. TO JE NIEZŁE. No i produkcja taka jakaś niecodzienna 😉
 12. Da się kupić. [Hidden Content],,,,,,,,0,,,,24739O1008477,24740O1193176/1/ [Hidden Content] Tylko czy konwerter usb w dacu wspiera USB Audio Class 2.0? Bo to jakiś ich wynalazek i wzmianki o tym nie znalazłem.
 13. Nie no co innego skoro takie autorytety naukowe na jego temat tylko w superlatywach, to prawdą musi być to, że leczył. I co za bóg zapłać leczył? Czy to bóg zapłać było bardziej wymierne? Jakby metody naturalne miały potwierdzone naukowo działanie, to by były nauczane na uczelniach medycznych. A że tak nie jest parają się nimi tylko szarlatani. A co miał ci powiedzieć, ktoś gdy kwestionujesz jego wiedzę? Powiedział ci spadaj do znachora, ale nie szukaj mojego namaszczenia, bo ja nie będę za oszusta karku podkładał. Grzecznie ci powiedział. Ło matko.
 14. Procedury, które są refundowane nie pozwalają na leczenie zgodne z obecnymi standardami. Wypełnienia estetyczne tylko w obrębie zębów przednich, reszta amalgamat, leczenie endodontyczne tylko do 6 resztę se można wyrwać. Protetyka tylko akrylowe protezy ruchome. Czyli leczenie jak sprzed 30 lat. Dopłaty są zabronione, jeśli wyłapie je NFZ, a kontrolne telefony do pacjentów nie są rzadkością, to lekarz ma problemy. Odniosła sukces bo świadomy pacjent, nie ma innego wyjścia jak leczyć się prywatnie. Nie musiałem. Jestem jak na razie zdrowy lub niezdiagnozowany.
 15. Przy okazji zyskuje na tym pacjent bo jest leczony, zgodnie ze sztuką. Ja np. nie wyobrażam sobie leczenia stomatologicznego zgodnego ze sztuką na NFZ. Tego się po prostu nie da zrobić. Na państwową służbę zdrowia też się płaci i to nie ważne czy z niej korzystasz, czy nie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.